Jump to content

[Επίσημο] HTC StarTrek (Qtek 8500)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα WM5 ειναι σε νηπιακο σταδιο? Μη τρελαθουμε:wacko: Κανονικα στελνει sms στα ελληνικα με 160 χαρακτηρες kai T9, με την εφαρμογη που δινει η ACE

 

οk...ευχαριστώ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 709
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχετε βρεί πρόγραμμα για να ανοίγει το ξυπνητήρι όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο? Για αυτό άλλαξα την παλιά μου συσκευή δεν μπορεί κάτι θα υπάρχει! SOS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βγηκε καινουργια ROM που –ελπιζω- να διορθωνει το προβλημα με τις κλησεις και όπως μου ειπαν από την ACE, βοηθαει και τη μπαταρια να κραταει περισσότερο. Την επομενη εβδομαδα που θα τη βαλω, θα σας πω εντυπωσεις.

Kekropas: Πρεπει να ειναι θεμα ROM???:wacko: or registry?? Παντως και εγω δεν εχω βρει κατι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουργια ROM που –ελπιζω- να διορθωνει το προβλημα με τις κλησεις και όπως μου ειπαν από την ACE, βοηθαει και τη μπαταρια να κραταει περισσότερο. Την επομενη εβδομαδα που θα τη βαλω, θα σας πω εντυπωσεις.

Kekropas: Πρεπει να ειναι θεμα ROM???:wacko: or registry?? Παντως και εγω δεν εχω βρει κατι ακομα.

Που μπορούμε να βρούμε αυτή τη rom; Στο Ελληνικό site της qtek δεν υπάρχει... :O
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε αυτή τη rom; Στο Ελληνικό site της qtek δεν υπάρχει... :O

Δεν υπαρχει ακομα. Τη δινουν απλα σε επιλεγμενους πελατες. Ο after sales manager με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε να τη βαλω, μετα από τη φασαρια που είχα κανει. Διαβασε προηγουμενα posts mou.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αλλά rom update μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας? Φαντάζομαι γίνεται και format αναγκαστικά?!

Αλήθεια για wm6 θέμα ACE είναι?

Link to comment
Share on other sites

@eliasj

Υπάρχει περίπτωση να την ανεβάσεις κάπου, ώστε να την τσιμπήσουμε και μεις; Εκτός και αν είναι κλειδωμένη στο ΙΜΕΙ σου....

 

@kekropas

Αναγκαστικά γίνεται format, μέσα από τη διαδικασία αναβάθμισης...

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

@eliasj

Υπάρχει περίπτωση να την ανεβάσεις κάπου, ώστε να την τσιμπήσουμε και μεις; Εκτός και αν είναι κλειδωμένη στο ΙΜΕΙ σου....

 

@kekropas

Αναγκαστικά γίνεται format, μέσα από τη διαδικασία αναβάθμισης...

 

Παιδια μεσα στην εβδομαδα θα παω. Οταν τη βαλω θα σας ενημερωσω:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κυριοι:!: Δεν εχω προλαβει να παω στην ACE για τη καινουργια ROM. Μαλλον απο εβδομαδα το βλεπω.

Καλο Πασχα με υγεια και αγαπη, σε ολους και ολες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποιά η διαφορα μεταξυ αυτου και αυτου...;:wacko:

Και τα δυο ίδια δεν είναι;Γιατι 100 ευρώ διαφορά στην τιμή;:wacko: :wacko:

 

Είναι ακριβώς τα ίδια, αλλά το δεύτερο είναι σε προσφορά. :confused:

Link to comment
Share on other sites

http://www.megamarket.gr/imgmed/35735_Qtek_8500.jpg

 

Σκέφτομαι να αποκτήσω ένα. Αξίζει; Το βρίσκω 370 ευρώ.

Εχει ελληνικό Τ9; Γενικά είναι εύχρηστο το μενού του;

 

ευχαριστώ :)

 

http://www.gsmarena.com/qtek_8500-1483.php

 

το εχει κανεις ?

:)
Link to comment
Share on other sites

Μην ρωτάτε για μενού των windows mobile. Όλα ίδια είναι. Έτσι κι αλλιώς το μενού είναι πλήρως παραμετροποιήσιμο όπως και γενικά όλο το λειτουργικό.

Το συγκεκριμένο κινητό εμένα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ. Το μόνο κατά που του βρίσκω είναι η έλλειψη WiFi. Αλλά εντάξει αυτό δεν είναι και πολύ σημαντικό. Κατά τα άλλα, πολύ ωραίο σχέδιο(υποκειμενικό), λεπτό και μικρό σαν κινητό windows mobile, καλός επεξεργαστής για smartphone(αν εξαιρέσουμε το HTC Mteor δεν υπάρχει smartphone με δυνατότερο επεξεργαστή κάνω λάθος;)

Link to comment
Share on other sites

Μην ρωτάτε για μενού των windows mobile. Όλα ίδια είναι. Έτσι κι αλλιώς το μενού είναι πλήρως παραμετροποιήσιμο όπως και γενικά όλο το λειτουργικό.

Το συγκεκριμένο κινητό εμένα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ. Το μόνο κατά που του βρίσκω είναι η έλλειψη WiFi. Αλλά εντάξει αυτό δεν είναι και πολύ σημαντικό. Κατά τα άλλα, πολύ ωραίο σχέδιο(υποκειμενικό), λεπτό και μικρό σαν κινητό windows mobile, καλός επεξεργαστής για smartphone(αν εξαιρέσουμε το HTC Mteor δεν υπάρχει smartphone με δυνατότερο επεξεργαστή κάνω λάθος;)

το εχεις το κινητο ?

:)
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω αγοράσει απο expansys το φεβρουάριο. Μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό. Αν ψάχνεις ένα smatphone σε διαστάσεις κανονικού κινητού τότε αγόρασε το άφοβα. Τα αρνητικά του κατα την άποψή μου είναι:

- Μπαταρία (περίπου 30 λεπτά εισερχόμενες εξερχόμενες την ημέρα,15-20 μηνύματα την ημέρα και 2-3 φωτογραφίες και γενικότερη ενασχόληση με το κινητό περίπου 1 ώρα την ημέρα.) μου κρατάει 2 μέρες.

-ήχος του εξωτερικού ηχέίου είναι λίγο χαμηλός οπότε μπορεί να χάσεις καμια κλήση.

-φωτογραφική σε καταστάσεις περιορισμένου φωτισμού.

 

το πληκτρολόγια στην αρχή θα σε προβληματίσει αλλά είναι θέμα συνήθειας.

 

φιλικά Σταμάτης

“Don’t expect something for nothing.”
Link to comment
Share on other sites

από expansys βγαίνει αρκετά φθηνότερα αλλά δεν έχεις μηνύματα στα ελληνικά με 160 χαρακτηρες(αν και αυτό λύνεται με εφαρμογή της ace helllas όποιος έχει πρόβλημα μπορεί να μου στείλει pm να του τη στείλω) και γενικότερα καμία υποστήριξη από ace hellas.

 

http://www.expansys.com.gr/b.aspx?i=133792

“Don’t expect something for nothing.”
Link to comment
Share on other sites

από expansys βγαίνει αρκετά φθηνότερα αλλά δεν έχεις μηνύματα στα ελληνικά με 160 χαρακτηρες(αν και αυτό λύνεται με εφαρμογή της ace helllas όποιος έχει πρόβλημα μπορεί να μου στείλει pm να του τη στείλω) και γενικότερα καμία υποστήριξη από ace hellas.

 

http://www.expansys.com.gr/b.aspx?i=133792

 

Eχεις PM ....:)

:)
Link to comment
Share on other sites

πριν ενα περιπου μηνα το 8500 της κοπελας μου τα επαιξε και εδειχνε μονο ασπρη οθονη (εσωτ+εξωτ)το πηγαμε στο πλαισιο που το ειχε αγορασει και το εστειλαν στην αντιπ/ποια.εχει περασει 1μηνας και τιποτα...εσεις εχετε αντιμετωπισει τετοιο προβλημα η επισκευη διαρκει τοοοσο πολυ??:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από ότι είδα στο site της Qtek, έχει βγεί εδώ και μερικές μέρες firmware update για το τηλέφωνό μας. Την έχει εγκαταστήσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις? Δεν βλέπω να κινείται και πολύ το συγκεκριμένο Thread, μάλλον είμαστε λίγοι αυτοί που έχουμε το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Παρεπιπτόντως, τώρα που έχω καταφέρει να βάλω Destinator με Bluetooth GPS, το κινήτο είναι άπαιχτο, το μόνο που του λείπει έιναι radio και wi-fi!!
Link to comment
Share on other sites

Για το 8500 μας έχω 4 rom (2 της Qtek και 2 της Cingular). Δες http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_StrTrk

 

Τώρα του έχω την δεύτερη της Qtek (που είχε βγει πάνω από 2 μήνες πριν), έκδοση 3.6.251.0. Στο σάιτ της Qtek τί έκδοση έχει;

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Στο site της Qtek έχει την RUU_STAR100_3.6.251.1_02.67.30_QtekEUR_ Ship και από ότι βλέπω πρέπει να βγήκε 20 Απριλίου.

Μήπως μπορείς να αναφέρεις διαφορές αυτή που έχεις με την αρχική? Εγώ έχω ακόμη την1.02.251.1 που ήταν όπως πήρα το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Χμ... δε ξέρω πως ήταν η πρώτη rom, γιατί με το που το πήρα έβαλα την RUU_STAR100_3.6.251.0_02.67.30_QtekEUR_Ship.exe. Σταθερό είναι το τηλ, μετρίως γρήγορο (200ΜΗζ είναι αυτά...) και χωρίς software σαβούρα. Τώρα, αυτή που δίνεις στο site της Qtek έχει διαφορά μόνο σε 1 ψηφίο ....

 

RUU_STAR100_3.6.251.0_02.67.30_QtekEUR_Ship

RUU_STAR100_3.6.251.1_02.67.30_QtekEUR_Ship

 

Θες να την κατεβάσεις και να την βάλεις σε rapidshare; Ευχαρίστως τη δοκιμάζω!

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα τo νέo(?) firmware για το 8500 εδώ: http://rapidshare.com/files/28155648/8500_new_firm.rar

Αν μπορείς soterman (ή όποιος άλλος θέλει) τη δοκιμάζεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...