Jump to content

[Επίσημο] HTC StarTrek (Qtek 8500)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 709
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ τα φώτα σας: Έχω ένα QTEK8500 και ήθελα να ρωτήσω εάν έχει καταφέρει κανείς σας να χρησιμοποιήσει τις java εφαρμογές GMail και Opera Mini μέσω του wap της Wind (gwap). Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου έπεσε κάτω το κινιτό(!!!) και έσπασε το πισω καπάκι με αποτέλεσμα να βγαίνει αρκετά εύκολα και να κλείνει το κινητό!

Αν το πάω στην ελληνικη αντιπρωσοπία παίζει να μου το φτιάξουν;

Link to comment
Share on other sites

χαχα τι 200€ ρε φίλε 169 έχει σε eshop!!!!

 

Apo oti eida to eshop den exei pia to 8500 alla logika twra tha vgaloun kai oi upoloipoi tetoies prosfores..

Link to comment
Share on other sites

Με το 8500 στο ιντερνετ μπαίνω μέσω του υπολογιστή και του καλωδίου usb. Υπάρχει και άλλος τρόπος που δεν χρειάζεται την ύπαρξη υπολογιστη? Η συνδεσή μου είναι cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου έπεσε κάτω το κινιτό(!!!) και έσπασε το πισω καπάκι με αποτέλεσμα να βγαίνει αρκετά εύκολα και να κλείνει το κινητό!

Αν το πάω στην ελληνικη αντιπρωσοπία παίζει να μου το φτιάξουν;

 

Den 3erw an poulane sketa ta kapakia alla logika den tha uparxei provlima..To polu polu na sou xrewsoun olokliri tin prosopsi i na sou vroun apo kapoio metaxeirismeno..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι ρυθμίσεις χρειάζονται για mms και internet για κοσμοκάρτα. Πέρασε κάποιες ρυθμίσεις με την εισαγωγή της sim αλλά δε λειτουργεί ούτε η αποστολή mms ούτε το internet. Έστειλα και ανάλογα μηνύματα στην κοσμοτέ, αλλά ούτε λειτούργησε τίποτα ούτε ρυθμίσεις μου ήρθαν.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος για αναγνώριση των τηλ. αριθμών στο κείμενο των μηνυμάτων σύμφωνα με τις επαφές? Όταν δηλ. λαμβάνεις μηνυμα με έναν αριθμό ως κείμενο, να εμφανίζεται το όνομα της επαφής και όχι ο αριθμός.

 

Thx προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος για αναγνώριση των τηλ. αριθμών στο κείμενο των μηνυμάτων σύμφωνα με τις επαφές? Όταν δηλ. λαμβάνεις μηνυμα με έναν αριθμό ως κείμενο, να εμφανίζεται το όνομα της επαφής και όχι ο αριθμός.

 

Thx προκαταβολικά...

 

Den nomizw na ginetai afto pou zitas..Ektos an vreis kammia efarmogi pou na sou kanei aftomata e3agwgi minimatos apo sms alla kai pali den nomizw na uparxei kati tetoio..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδια,

Ειχα παρει το δικο μου qtek 8500 τον Ιουλη και τωρα ετοιμαζομαι να το στειλω στο service, διοτι το βυσματακι του ετοιμαζεται να μας αφησει χρονους... Ενω ο φορτιστης και το usb λειτουργουν, τα ακουστικα δεν δουλευουν, και οταν κουναω το βυσμα κανουν-δεν κανουν επαφη... Μαλλον εχει ξεκολλησει το βυσμα... :wacko::wacko: Απο οτι βλεπω στα fora (πληθ. του forum:X) ειναι συχνο πυκνο φαινομενο....

Εχει κανεις παρομοια εμπειρια ; Θα το παρω πριν το 2009 στα χερια μου;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Ειχα παρει το δικο μου qtek 8500 τον Ιουλη και τωρα ετοιμαζομαι να το στειλω στο service, διοτι το βυσματακι του ετοιμαζεται να μας αφησει χρονους... Ενω ο φορτιστης και το usb λειτουργουν, τα ακουστικα δεν δουλευουν, και οταν κουναω το βυσμα κανουν-δεν κανουν επαφη... Μαλλον εχει ξεκολλησει το βυσμα... :wacko::wacko: Απο οτι βλεπω στα fora (πληθ. του forum:X) ειναι συχνο πυκνο φαινομενο....

Εχει κανεις παρομοια εμπειρια ; Θα το παρω πριν το 2009 στα χερια μου;

 

Αφού ο φορτιστής και η σύνδεση USB δουλεύουν κανονικά, χλωμό να είναι πρόβλημα της υποδοχής στο τηλέφωνο, είναι πρόβλημα των ακουστικών. Ή το καλώδιό τους ή το βύσμα τους έχει χαλάσει. Αυτό είναι ακόμα πιο συχνό-πυκνό φαινόμενο. Αγόρασε καινούρια ακουστικά, δεν υπάρχει περίπτωση να φταίει το βύσμα του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Το βυσμα κουναω και παιζει παντως.... Σαν να χεις δικαιο... Εγω το εστειλα ηδη :O:O.

Οκ, αυτα ειναι στην εγγυηση; :lol::lol::lol:

 

Κουνάς το βύσμα αλλά φυσικά και αναπόφευκτα κουνιέται και το καλώδιο των ακουστικών, το οποίο μάλλον έχει το πρόβλημα.

Δεν είχες ποτέ σου walkman/mp3 player/κάτι;; :p :lol:

Τα ακουστικά έτσι κάνουν όταν χαλάνε, εμένα το παθαίνουν όλα μετά από 3-4 μήνες! Είμαι λίγο άτσαλη! :O

Δεν νομίζω να καλύπτονται από την εγγύηση αλλά μπορείς να ζητήσεις να αγοράσεις καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

μα επειδη το ξερω το ζητημα σου λεω... Στο βυσμα ασκω πιεση, ουτε καν κινειται το καλωδιο... Οτι ειναι στο βυσμα δεν το συζητω, απλα σε πια πλευρα (κινητο - handsfree) δεν ξερω. Οπως και να χει, εγω το εδωσα πισω για το service ηδη. Οψομεθα. Οσο για την εγγυηση, δεν νομιζω ουτε γω να ειναι και το handsfree,αλλα ενα stereo bluetooth headset θα δωσει την λυση σε καθε μελλοντικο παρατραγουδο. και ενα usb bluetooth dongle στο pc, και μετα το βυσμα μενει μονο για φορτιση :rolleyes:.

Ευχαριστω οπως και να χει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοιταξα στην καρτα εγγυησης και γραφει:

"... applies only to the hardware components provided with the original packaging" ( η κατι αναλογο τελος παντων) , οποτε και το handsfree ειναι στην εγγυηση.:) Οτι και να ναι, εγω καλυπτομαι :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, άρα μάλλον θα πάρεις και καινούρια ακουστικά τζάμπα! ;)

Πάντως αν είχε πρόβλημα το βύσμα στο τηλέφωνο, επιμένω ότι θα είχες και πρόβλημα στη σύνδεση με USB στο PC σου και βέβαια δε θα φόρτιζε από το φορτιστή του. Δε γίνεται να έχει πρόβλημα μόνο με τα ακουστικά. Οψόμεθα, όπως λες κι εσύ!

Όσο για τη λύση με το Bluetooth είναι καλή και πρακτική, σου "λύνει τα χέρια", αλλά αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι ότι καταναλώνει πολύ μπαταρία και το 8500 δε φημίζεται για την αυτονομία του, όπως γενικά όλα τα Windows Mobile. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω προβλημα με την αυτονομια... Μου αρκει να αντεξει μεχρι να γυρισω σπιτι... ;);)Και ειναι επαρκης η μπαταρια για 1-1,5 ωρα μουσικη την ημερα που το θελω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...