Jump to content

[Επίσημο] HTC StarTrek (Qtek 8500)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kserei kaneis pou mporw na vrw diafora programata gia to qtek 8500???

kai an uparxei kanena programa gia na pezei ta java games giati me to midlet manager pou exei den anoigei sxedwn kanena...

Nexus 4 16GB

Rom: Stock 5.0.1 (LRX22C)

Kernel: Stock

Recovery: CWM Recovey 6.0.4.7 Touch

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 709
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρέπει να γραφτείς στο φόρουμ htc.com.gr(προσοχή στο IMEI που πρέπει να εισάγεις κατά την εγγραφή γιατί αν δεν μπει σωστά δε θα μπορείς να δεις όλα τα τοπικ του φόρουμ ή να κατεβάσεις τίποτα) και το αρχείο που περιλαμβάνει το πρόγραμμα είναι έδω:

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=3896

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψη του κάποιο ξυπνητήρι, που να λειτουργεί όταν το κινητό είναι κλειστό?

 

Κανένα ξυπνητηρι δεν δουλευει με το κινητο κλειστό! οχι τουλαχιστον σε συσκευές Windows Mobile.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη δεν βρηκα απαντηση στο ερωτημα μου ''γιατι εφοσον το samsung i600 με windows mobile 5 ,συνδεεται κανονικα με τον explorer ,ενω βαζοντας το opera δεν ανοιγει και μου βγαζει ...couldnt find remote server.

οι ρυθμισεις ειναι ιδιες με τις παραπανω για το gwap.b-online.gr.

νασται καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που έχει το qtek 8500 σε δύο μου απορείες. Πρώτον από τις φωτογραφίες βλέπω ότι έχει miniUSB ια να συνδέεται. Κάπου διάβασα ότι αυτό δεν είναι το κοινό miniUSB, ισχύει; Δηλαδή αυτό που θέλω να μάθω με ένα απλό καλώδιο miniUSB από ψηφιακή μπορώ να το συνδέω στο PC; Φορτίζει από τον υπολογιστή μέσω του USB; Δεύτερη ερώτηση. Στις κλήσεις εκτός από την ώρα και την μέρα δείχνει και την διάρκεια της κάθε κλήσης;

Φθηνές διακοπές σε ομόρφες περιοχές που δεν ήξερες

www.akolifinikas.eu

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα στο κινητό (στην κάρτα μνήμης) στο Destinator 6 for smartphone. όμως δεν εμφανίζεται πουθενά στα προγράμματα, ούτε στην έναρξη. Αντέγραψα το exe στον φάκελο ςwindows/Μενού έναρξη, εμφανίζεται στην επιφάνεια εργασίας, αλλά δεν ξεκινάει διότι λογικά δεν βρίσκει τα υπόλοιπα αρχεία της εγκατάστασης. Πρέπει να βάλω, από τι κατάλαβα, μια συντόμευση του exe στο μενού έναρξη, ώστε να γνωρίζει την σωστή διαδρομή από την κάρτα μνήμης. Πως φτιάχνουμε όμως μια συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας; με δεξί κλικ επί του αρχείου δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Μήπως ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Δεξί κλικ -> αντιγραφή, μετάβαση στο φάκελο \windows\Μενού έναρξη της συσκευής και επικόλληση συντόμευσης

 

Δεν υπάρχει η επιλογή "Επικόλληση συντόμευσης" αλλά σκέτη η "Επικόλληση".

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η επιλογή "Επικόλληση συντόμευσης" αλλά σκέτη η "Επικόλληση".

Η διαδικασία που αναφέρω γίνεται από τον υπολογιστή αφού έχεις συνδέσει τη συσκευή μέσω activesync, με τον file explorer των windows. Για να το κάνεις από τη συσκευή χρειάζεσαι ένα file manager όπως ο resco explorer ή ο total commander

Link to comment
Share on other sites

Το dest6 σε μένα είναι storage card\Destinator\Destinator.exe

http://rapidshare.com/files/63267510/shortcut.rar.html

Unrar και αντέγραψε το στο windows\start menu,τρέξε το μια φορά μέσω του file explorer και θα εμφανιστεί στην home screen

Συντομεύσεις γίνονται με τους τρόπους που ανέφερε ο zaxus

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία που αναφέρω γίνεται από τον υπολογιστή αφού έχεις συνδέσει τη συσκευή μέσω activesync, με τον file explorer των windows. Για να το κάνεις από τη συσκευή χρειάζεσαι ένα file manager όπως ο resco explorer ή ο total commander

 

έχεις δίκιο, έφτιαξα τη συντόμευση μέσω του υπολογιστή και δουλεύει κανονικά. Προσπάθησα να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων, αλλά απαιτεί εγκατάσταση στην κύρια μνήμη, η οποία δεν επαρκεί. Και δεν μπορώ να καταλάβωβ γιατί, εφόσων δεν έχω εγκαταστήσει πρόσθετες εφαρμογές. (το destinator τρέχει αποκλειστικά από κάρτα μνήμης).

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες(resco, total commander, smart explorer) έχουν επιλογή για εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης. Μπορεί βέβαια να μην επαρκεί η μνήμη για την εγγραφή του αρχείου εγκατάστασης(cab), οπότε και θα πρέπει να το μεταφέρεις χειροκίνητα στην κάρτα μνήμης της συσκευής μεσω του υπολογιστή και να το τρέξεις από τη συσκευή για να γίνει η εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις WAP/Internet για το QTEK 8500? Η συσκευή μου ΔΕΝ έχει καθόλου ρυθμίσεις προεγκατεστημένες. :(

 

:oops:

ean tis breis 8a eisai tixeros ego exo kitaxei pantoy kai moy dinoyn gia alla modela qtek ektos apo to 8500

exo kitaxei stin qtek kai moy lene na egrafo sto foroum kai oi kodikoi einai cas sensitive!!!!!! ean breis kati parakalo poly stilemoy :)imail!!!:) :):)

Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστήσεις το πακετάκι των 160 ελληνικών χαρακτήρων (http://rapidshare.com/files/44356057/8500_greek.zip) σου εγκαθιστά και τις ρυθμίσεις των ελληνικών δικτύων. ;)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τη βοήθεια σας: Δεν θα έπρεπε όταν συνδέω το QTEK8500 στη usb θύρα του H/Y (έχω και το active sync) να "παίρνει" το κινητό αυτόματα δίκτυο από τον H/Y μέσω του active sync και από τον ΙΕ του κινητού να μπορώ να μπαίνω στο internet από το κινητό μου? Παρακαλώ τη βοήθεια σας! :respect:

 

EDIT: άκυρο το ερώτημα - η απάντηση βρέθηκε. Παράκληση στους mods για διαγραφή του μηνύματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους/ολες.

Ξερετε κανενα καλο site για να κατεβασουμε windows mobile5 applications (και games βεβαια) για το qtek ?

Ευχαριστω εκ των προτερω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους/ολες.

Ξερετε κανενα καλο site για να κατεβασουμε windows mobile5 applications (και games βεβαια) για το qtek ?

Ευχαριστω εκ των προτερω.

 

καλημέρα mkalikan και καλωσόρισες στο φόρουμ.

 

Εάν κάνεις μια αναζήτηση στο google αλλά και στο ίδιο το φόρουμ θα βρεις κάποια.

 

Ένα που χρησιμοποιώ εγώ είναι το

 

http://www.smartphone-freeware.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...