Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά υπάρχει κανείς άλλος που να έχει περάσει τα 06 καινα έχει προβλήματα?

Πέρασα την ρομ του φίλου Σφακιανάκη και τα ελληνικά της ace και απο εκεί που δεν έιχα προβλήματα με τα 05 , κάθε τόσο έχω restart, κολλήματα και ειδικά στο κομμάτι τηλέφωνο καθε τόσο κολλάει , με πετάει , δεν έρχονται οι κλήσεις κλπ.

Τα μόνα εξωτερικά προγράματα που έχω περάσει προς το παρόν είναι το resco explorer 5,35 και spd backup 1.5.1 . Υπάρχει περίπτωση να φταίει κατι με αυτα ; κάποιο πρόβλημα συμβατότητας ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

 

μιχαλη μετα την εγκατασταση των ελληνικων πρεπει να κανεις hard reset ;)

 

αν και η ελληνικη ρομ της ace βαραινει πολυ τον τιτανα....δραματικα θα ελεγα :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μιχαλη μετα την εγκατασταση των ελληνικων πρεπει να κανεις hard reset ;)

 

αν και η ελληνικη ρομ της ace βαραινει πολυ τον τιτανα....δραματικα θα ελεγα :O

 

χμ, και τώρα Δημήτρη? έκανα ένα hard reset λίγο πριν και το μόνο που έβαλα ξανά είναι τις επαφές μου.

Για να μην έχω προβλήματα πρέπει να περάσω πάλι τις ρομ (Αγγικη και εληνική ) ξανά και να κάνω μετά ξανά hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φιλε μου μιχαλη κανονικα δεν πρεπει να εχεις αυτα τα προβληματα,εμενα με το που περασα την ρομ και μετα τα ελληνικα της ace μου εκανε μονο του hard reset,εσενα δεν σου εκανε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια έκδοση RadioROM προτείνετε ??

 

κοιτάζω το xda και δεν ξέρω αν η τελευταία είναι η καλύτερη ή κάποια άλλη.

"Αυτά τα κάνει ο Ζιοβάνι... και πριν από τριαντά χρόνια ο Πελέ...!"

Χελάκης (Ολυμπιακός - Γαλατά 3-0)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια έκδοση RadioROM προτείνετε ??

 

κοιτάζω το xda και δεν ξέρω αν η τελευταία είναι η καλύτερη ή κάποια άλλη.

 

black satin medium just the best ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χμ, και τώρα Δημήτρη? έκανα ένα hard reset λίγο πριν και το μόνο που έβαλα ξανά είναι τις επαφές μου.

Για να μην έχω προβλήματα πρέπει να περάσω πάλι τις ρομ (Αγγικη και εληνική ) ξανά και να κάνω μετά ξανά hard reset?

 

μιχαλη δεν χρειαζεται να τις ξαναπερασεις.

αλλαξε τπτ η παλι τα ιδια?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη , Δημήτρη σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρων.

Προς το παρών δεν έχω διαπιστώσει πρόβλημα ξανά εκτός απο μια κλήση που δεν ήρθε και που ίσως να οφείλετε και απο cosmote .

Αν δω ότι μου κάνει κόλπα ξανά θα περάσω τις ρομ απο την αρχή.

Δημήτρη υπάρχουν και Ελληνικά εκτός από αυτά της ace? Αν είναι να ελαφρύνω την συσκευή να τα περάσω με την λήξη της εγγύησης.

Πάντως μια βόλτα απο χαλκιδα για καφε θα έρθω μια μέρα , αν μαλιστα εινα μεσα και ο Γιαννης ακομα καλύτερα :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τυχαιο θα ηταν αυτο με την κληση,μπορει να μην ειχες σημα εκεινη την στιγμη,φυσικα και να το κανονισουμε καποια στιγμη;)(ξερω βλεπετε ΑΕΚ τωρα:D)
Link to comment
Share on other sites

τυχαιο θα ηταν αυτο με την κληση,μπορει να μην ειχες σημα εκεινη την στιγμη,φυσικα και να το κανονισουμε καποια στιγμη;)(ξερω βλεπετε ΑΕΚ τωρα:D)

 

αστα γιαννη...πικρα...

 

αν και ειναι φυσιολογικη η καταληξη του αγωνα...δεν παυει να ειναι πικρα...τεραστια διαφορα δυναμικοτητας των δυο ομαδων...:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

re paidia exo paratitirisei oti to wi-fi tou titana se sxesi me alla kinita symbian nokia as poume einai poly xalia.

oi alloi dipla mou sindeode kanonika se selides kai mena den exei sima sxedon katholou.

edaksi to ti kraksimo akouo den fadazeste...:worry::wacko:;):D

GREEN PLANET
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...

 

Όσοι βάλατε την original WM6 Rom, ίσως να έχετε κάποια προβλήματα στην αναπαραγωγή WMA ή άλλων αρχείων. Σε εμένα για παράδειγμα, ο CorePlayer "πήδαγε" κατά την αναπαραγωγή WMA αρχείων ενώ ο WMPlayer δεν είχε πρόβλημα. Σε κάποια άλλα forums άλλοι χρήστες είχαν και κάποια άλλα παράπονα...

Η λύση είναι να πετάξετε αυτά τα δύο αρχεία στον φάκελο των Windows που έχω εδώ και λογικά δεν θα έχετε άλλα προβλήματα. Το προτείνω μόνο για όσους έχουν κάποιο πρόβλημα με την original WM6 Rom. Τα αρχεία δεν σβήνουν τους παλιούς drivers, έτσι ώστε να μπορέσετε να επαναφέρετε τους παλιούς αν το επιθυμήσετε...

ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ!!!

 

WM5_WMV9_Codecs.zip

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

re paidia exo paratitirisei oti to wi-fi tou titana se sxesi me alla kinita symbian nokia as poume einai poly xalia.

oi alloi dipla mou sindeode kanonika se selides kai mena den exei sima sxedon katholou.

edaksi to ti kraksimo akouo den fadazeste...:worry::wacko:;):D

 

πιοια ρομ εχεις?

 

εγω δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα, με τα wm6 τουλαχιστον :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

kalimera paides.

exo 2 probs:

1) ego girisei tin glossa sta agglika kai stelno minimata greeklish alla mou stelnei to sms 2 fores, parolo pou stelno ligoterous apo 160 xaraktires. giati simvainei auto?

2) mou exoun perastei ola ta tilefona me noumero 306944xxxxxx eno ta eixa perasmena sto allo mou kinito me +306944xxxxxx me apotelesma na min boro na paro til an den valo stin arxi to "+". pos boro na kano ena mass replace? den exo vrei tipota tetoio oute sto outlook, oute sto kinito.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια εβαλα τα 6αρια θελω να τα βγαλω και να βαλω τα 5αρια παλι πως μπορω να το κανω ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Ωραια εβαλα τα 6αρια θελω να τα βγαλω και να βαλω τα 5αρια παλι πως μπορω να το κανω ευχαριστω

 

φιλε μου ποια 6αρια εβαλες και τι ειναι αυτο που σε κανει να θελεις να γυρισεις πισω στα 5αρια?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ποια 6αρια εβαλες και τι ειναι αυτο που σε κανει να θελεις να γυρισεις πισω στα 5αρια?:O
τα γνησια εβαλα η συσκευη μου ειναι ACE,στο φορουμ τηςACE εχουν βγαλει τα 5αρια και τα Ελληνικα,με τα 5αρια δεν ειχα κανενα προβλημα με τα 6αρια μου ειναι πιο αργο,να σκεφτεις οτι ειχα την αρχικη ρομ και ημουν μια χαρα και αυτή ψαχνω να βρω γιατι εσβησα και το μπακ-απ,ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

τα γνησια εβαλα η συσκευη μου ειναι ACE,στο φορουμ τηςACE εχουν βγαλει τα 5αρια και τα Ελληνικα,με τα 5αρια δεν ειχα κανενα προβλημα με τα 6αρια μου ειναι πιο αργο,να σκεφτεις οτι ειχα την αρχικη ρομ και ημουν μια χαρα και αυτή ψαχνω να βρω γιατι εσβησα και το μπακ-απ,ευχαριστω

 

δεν μπορεις να κανεις restore ενα backup που εχεις παρει με αλλη ρομ ;)

 

οποτε και να μην το εσβηνες χειροτερα θα τα εκανες :O

 

αν δεν εχεις αναγκη τα ελληνικα τοτε υπαρχει η απολυτη λυση για wm6 στον τιτανα που τον κανει απλα πυραυλο :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη αφού είναι η συσκευή της ACE τότε δεν έχει πρόβλημα με τα Ελληνικά.

Ας κάνει αυτό που έγραψες σε προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
απλα πιστευω οτι κατι δεν εχει παει καλα,διαφορα σε ταχυτητα δεν ειδα απο 5 σε 6 στην χειροτερη ειναι το ιδιο,μηπως κατι δεν πηγε καλα στον φιλο;με τα 6 δεν εχω χασει την καρτα ποτε και ουτε μου εχει κολησει η συσκευη,ενω πριν ειχα σοβαρα προβληματα σε αυτα τα θεματα
Link to comment
Share on other sites

lagoudakis> είχες περάσει το Spb Rocket Plus; γιατί απο τότε που το πέρασα στον δικό μου βλέπω πως μου αργεί πχ. να μου ανοίξει ακόμα και τα sms.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να κάνει τα Αγγλικά WM6 Ελληνικά μπορεί να χρησιμοποιήσει το LEng για τα WM5 εξαλείφοντας τα δύο bugs (επαφές και ημερολόγιο) με τον εξής τρόπο.

Επίσης για τις επαφές το προτείνω για όλους όσους έχουν Αγγλικά WM6.(ακούς :superman: Δημήτρη?)

Αφού βάζουμε τα LEng WM5 βάζουμε το πρόγραμμα Address Book, στα tools/Options/General για Language διαλέγουμε Custom που μας δίνει την δυνατότητα να δημιουργήσουμε Ελληνικό πληκτρολόγιο με διάφορους τρόπους, πχ. Εύρεση με ένα-ένα γράμμα αλλά εγώ προτείνω την διάταξη ΑΒΓ/ΔΕΖ κτλ. που λειτουργεί σαν Τ9 και μετά τσεκάρουμε την επιλογή Set as default contact manager.

Στην επιλογή Menu/View τσεκάρουμε το Big ABC bar και έχουμε μεγάλα κουμπιά που τα πατάμε άνετα με τα δάχτυλα. Πατάμε οκ και είμαστε έτοιμοι.

Τώρα πατώντας επαφές (δεξί soft button) ανοίγουν οι επαφές με ένα Ελληνικό πληκτρολόγιο με μεγάλα κουμπιά. Για να βρούμε ένα όνομα πχ. Χριστόδουλος Πατάμε το (9ΧΨΩ) μετά το (7ΠΡΣ) και μας βγάζει όσες επαφές αρχίζουν από ΧΡ, κτλ δουλεύοντας σαν το Τ9.Ότι ποιο βολικό έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.Έχει και την δυνατότητα να βάλεις την γραμματοσειρά στην Today.

Για όσους θέλουν μόνο το πρόγραμμα για τις επαφές ξεκινάνε από το Address Book.

Μετά βάζουμε ένα πρόγραμμα που να έχει ημερολόγιο σε διάφορες μορφές Ημέρα/Εβδομάδα/Μήνα π.χ Agenda one και έχουμε πλήρη Ελληνικό περιβάλλον χωρίς bugs.

καλημέρα, έκανα αυτό που αναφέρεις παραπάνω αλλά μου δημιουργεί προβλημα με τα μυνήματα.Δεν μπαίνει στα sms & mms.Μολις κάνω απεγκατάσταση του leng τα μυνήματα δουλεύουν κανονικά.Εχει τύχει και σε καναν άλλον?:)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έκανα αυτό που αναφέρεις παραπάνω αλλά μου δημιουργεί προβλημα με τα μυνήματα.Δεν μπαίνει στα sms & mms.Μολις κάνω απεγκατάσταση του leng τα μυνήματα δουλεύουν κανονικά.Εχει τύχει και σε καναν άλλον?:)

 

χρησιμοποιεις τα leng για τον τιτανα? η για καποια αλλη συσκευη ?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι βέβαια, για τον τιτάνα.Φαντάζομαι οτι θα υπάρχει conflict μεταξύ wm6 και leng.Tώρα(μόλις!) αφού είδα και αποείδα πέρασα την black satin medium οπως συμβούλεψαν κάποιοι φίλοι παραπάνω.Θα δοκιμάσω και σε αυτήν το leng μήπως και δουλέψει.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...