Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ διαφώνησα καποια στιγμή με την την λειτουργικότητα αυτού του tweak

με μέλη του εν λόγω φόρουμ τα οποία δεν αρνήθηκαν την καταληκτική γνώμη μου..

 

Ναι μέν μέσω AT Commands μπορεί να ενεργοποιηθεί το GPS και να έχεις NMEA output

ΑΛΛΑ στο TyTN η κεραία του GPS είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ το οποίο και πρακτικά

σημαίνει ΕΝΑ, το TyTN δεν θα μπορέσει ποτέ να δώσει στίγμα,

ούτε να κατεβάσει και να μπορέσει να ενημερώσει το almanac του

αλλά ούτε και να παρακολουθήσει δορυφόρους....

 

όσοι δε φοβάστε ανοίξτε κάποιο GPS enabled κινητό και θα καταλάβετε

(ή ψάξτε για φωτό στον γούγλη)

όσοι έχετε GPS BT Modules ξεβιδώστε και δείτε την γομαρίσια κεραία που φοράνε.... Go Figure .... :p

 

Πολύ φοβάμαι πως ο φίλος έχει δίκιο... Αν δεν υπάρχει κεραία στο GPS, τότε θα είναι σαν να θελετε να δείτε Nova μόνο με τον αποκωδικοποιητή χωρίς το... πιάτο! Πάντως ακόμα δεν είναι 100% σίγουρο ότι δεν υπάρχει η κεραία...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναδωσει την πηγη γιατρε μου:D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1769744#post1769744;)

 

η ρυθμιση του opacity εμφανιζεται οταν πας σε μια εικονα και επιλεξεις να ειναι ως φοντο στην today screen;)

εγω παντως opacity δεν μπορω να ρυθμισω.επισης οταν απο το ρυθμισεις-today screen παω να ορισω φωτο για φοντο δεν μου βρισκει καμια φωτογραφια.μονο απο to file explorer μπορω να ορισω μια φωτο ως φοντο και ετσι δεν μπορω να ρυθμισω το opacity.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Το 3600 ίδια περίπτωση είναι ? :O

 

Μετά από τόση μάχη με τους χρήστες του 3600, εσύ τι λές, είναι ή όχι;

 

...Μάλλον όχι!

 

Ρε panosha τι ζόρι τραβάς με το 3600; Ρώτησες κάτι στο post του 3600 στις 20:15 και στις 21:40 τους έβαλες τις φωνές...

"Τι έγινε βρε παιδιά, που είστε όλοι εσείς με το GPS, γιατί όταν ρωτάω συγκεκριμένα δεν βοηθάτε ?"

 

Εγώ που δεν έχω χρόνο να είμαι online όλη την μέρα όπως εσύ, αν ήξερα θα σου έδινα μια απάντηση το νωρίτερο σήμερα και όχι 30 λεπτά αφού ρώτησες...

 

Ηρέμησε φίλε μου... Μάλλον ασχολήσε πιο πολύ με το 3600 παρά με την συσκευή σου. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόση μάχη με τους χρήστες του 3600, εσύ τι λές, είναι ή όχι;

...Μάλλον όχι!

Ρε panosha τι ζόρι τραβάς με το 3600; Ρώτησες κάτι στο post του 3600 στις 20:15 και στις 21:40 τους έβαλες τις φωνές...

"Τι έγινε βρε παιδιά, που είστε όλοι εσείς με το GPS, γιατί όταν ρωτάω συγκεκριμένα δεν βοηθάτε ?"

Εγώ που δεν έχω χρόνο να είμαι online όλη την μέρα όπως εσύ, αν ήξερα θα σου έδινα μια απάντηση το νωρίτερο σήμερα και όχι 30 λεπτά αφού ρώτησες...

Ηρέμησε φίλε μου... Μάλλον ασχολήσε πιο πολύ με το 3600 παρά με την συσκευή σου. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος;

Προσπαθώ να σετάρω το GPS στο 3600 του αδερφού μου και μάλιστα χωρίς τη δυνατότητα να το έχω διαρκώς στα χέρια μου. Δεν δίνω καμιά μάχη. Ζητάω λοιπόν πληροφορίες από άλλους που το έκαναν πριν από μένα με επιτυχία, αλλά όταν ρωτάω συγκεκριμένα απαντούν γενικως και αορίστως. Αυτό το ζόρι τραβάω. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως opacity δεν μπορω να ρυθμισω.επισης οταν απο το ρυθμισεις-today screen παω να ορισω φωτο για φοντο δεν μου βρισκει καμια φωτογραφια.μονο απο to file explorer μπορω να ορισω μια φωτο ως φοντο και ετσι δεν μπορω να ρυθμισω το opacity.

 

απο το εικονες/βιντεο θα ανοιξεις την φωτο που θελεις να κανεις wallpaper στην todayscreen;)

 

απο τον file explorer η απο αλλο photo viewer οπως resco photo viewer πχ,δεν εμφανιζεται αυτη η επιλογη αλλα στην βαζει κατευθειαν ως wallpaper:!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απο το εικονες/βιντεο θα ανοιξεις την φωτο που θελεις να κανεις wallpaper στην todayscreen;)

 

απο τον file explorer η απο αλλο photo viewer οπως resco photo viewer πχ,δεν εμφανιζεται αυτη η επιλογη αλλα στην βαζει κατευθειαν ως wallpaper:!:

 

σωστος!!!επιτελους τα καταφερα.να σαι καλα για αλλη μια φορα

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν χρειάζεται καμιά άλλη ενέργεια. Προφανώς η κάρτα σου δεν είναι και πολύ παλιά, και υποστήριζε 3G εξ'αρχής. Το ίδιο και του υιού !

 

nixx

 

Φαντάσου εμένα η κάρτα είναι 3g χωρίς να την έχω αλλάξει. Ακόμα επάνω γράφει Panafon.;)

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να σετάρω το GPS στο 3600 του αδερφού μου και μάλιστα χωρίς τη δυνατότητα να το έχω διαρκώς στα χέρια μου. Δεν δίνω καμιά μάχη. Ζητάω λοιπόν πληροφορίες από άλλους που το έκαναν πριν από μένα με επιτυχία, αλλά όταν ρωτάω συγκεκριμένα απαντούν γενικως και αορίστως. Αυτό το ζόρι τραβάω. :rolleyes:

 

Το... ζόρι φίλε το τράβαγες πολύ πιο πριν πιάσεις το 3600... Τα posts σου σε προδίδουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Το... ζόρι φίλε το τράβαγες πολύ πιο πριν πιάσεις το 3600... Τα posts σου σε προδίδουν...

Απλά είσαι καχύποπτος η έχεις διαπιστώσει σκοπιμότητες εδώ, που εγώ τυχαίνει να μη τις έχω. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πανο τι προβλημα εχεις με το gps του 3600?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Απλά είσαι καχύποπτος η έχεις διαπιστώσει σκοπιμότητες εδώ, που εγώ τυχαίνει να μη τις έχω. :rolleyes:

 

Όταν, κατ' επανάληψη ρωτάς ή λές πράγματα τα οποία στην πραγματικότητα μετατρέπουν το post του 3600 σε ένα VS post, είναι φυσικό να θεωρήσω ότι υπάρχει κάποια σκοπιμότητα. Φυσικά δεν μπορώ να το αποδείξω, αλλά και εσύ δεν μπορείς να αποδείξεις το αντίθετο...

 

Απλά η ερώτησή σου εδώ, ήταν όλα τα λεφτά. Λες να μην έχει κεραία; Δηλαδή το GPSone πιάνει 8-9 δορυφόρους χωρίς κεραία και το Star ΜΕ κεραία πιάνει 10-12; Είναι αυτή ερώτηση από κάποιον που ασχολείται με το θέμα; Τι να πω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Όταν, κατ' επανάληψη ρωτάς ή λές πράγματα τα οποία στην πραγματικότητα μετατρέπουν το post του 3600 σε ένα VS post, είναι φυσικό να θεωρήσω ότι υπάρχει κάποια σκοπιμότητα. Φυσικά δεν μπορώ να το αποδείξω, αλλά και εσύ δεν μπορείς να αποδείξεις το αντίθετο...

 

Απλά η ερώτησή σου εδώ, ήταν όλα τα λεφτά. Λες να μην έχει κεραία; Δηλαδή το GPSone πιάνει 8-9 δορυφόρους χωρίς κεραία και το Star ΜΕ κεραία πιάνει 10-12; Είναι αυτή ερώτηση από κάποιον που ασχολείται με το θέμα; Τι να πω...

Δεν είχα ρωτήσει αυτό που γράφεις, αλλά αν το 3600 είναι ίδια περίπτωση με αυτή την αναφορά του sugardad [ΑΛΛΑ στο TyTN η κεραία του GPS είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ το οποίο και πρακτικά σημαίνει ΕΝΑ, το TyTN δεν θα μπορέσει ποτέ να δώσει στίγμα] στην οποία είχες συμφωνήσει και το ανύπαρκτη μεταφορικά σημαίνει και δεν λειτουργεί ικανοποιητικά.

 

Τα μηχανάκια που έχουν περάσει από τα χέρια μας πάντα λειτουργούν ως σημείο αναφοράς. Δεν υπάρχει καμία πρόθεση να μετατρέψω τα θέματα σε VS, αυτό υπάρχει στο μυαλό του καθενός και βλέπει έτσι τα πράγματα έτσι η όχι και είμαι στη διάθεση σου να αποδείξω οτι χρειαστείς γιά να πειστείς γιά τη μη σκοπιμότητά μου. :D

Link to comment
Share on other sites

 

:(δεν το ειχα δει...

 

αλλα σιγα μην δεν εβρισκες λυση εσυ :lol: :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε panosha...

 

Οταν ρωτάς κάτι, πρέπει να γίνεσαι πιο συγκεκριμένος για να μην δημιουργείς παρεξηγήσεις...

 

Είπα...

Πολύ φοβάμαι πως ο φίλος έχει δίκιο... Αν δεν υπάρχει κεραία στο GPS, τότε θα είναι σαν να θελετε να δείτε Nova μόνο με τον αποκωδικοποιητή χωρίς το... πιάτο! Πάντως ακόμα δεν είναι 100% σίγουρο ότι δεν υπάρχει η κεραία...

 

Αμέσως μετά είπες...

Το 3600 ίδια περίπτωση είναι ? :O

 

Η αναφορά μου ήταν στην ΚΕΡΑΙΑ. Πως θες ένας νοήμων άνθρωπος να καταλάβει ότι αναφέρεσαι σε κάποιο συγκεκριμένο κομμάτι ενός post κάποιου άλλου χρήστη, πριν από μερικά άλλα posts;

 

Επίσης η λέξη "ανύπαρκτη" δεν χρησιμοποιήται μεταφορικά, εκτός αν το υπονονούσε κάπως αλλιώς ή εκτός και αν θέλεις να ερμηνεύεις τις λέξεις και τις φράσεις όπως σε βολεύει...

 

Τέλος αυτό που γράφεις από το post του φίλου...

 

[ΑΛΛΑ στο TyTN η κεραία του GPS είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ το οποίο και πρακτικά σημαίνει ΕΝΑ, το TyTN δεν θα μπορέσει ποτέ να δώσει στίγμα]

 

=

 

...αυτό που λέω και εγώ...

 

[Αν δεν υπάρχει κεραία στο GPS...]

 

ΣΤΟ ΤΥΤΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΡΑΙΑ -μάλλον...

 

ΛΕΣ ΣΤΟ 3600 ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΡΑΙΑ;

 

Τώρα το να μου αποδείξεις πως δεν έχεις κάποια σκοπιμότητα, είναι σαν να αποδεικνύεις πως δεν είσαι ελέφαντας...

 

Σε παρακαλώ, αν θέλεις να το συνεχίσουμε, στείλε μου pm για να μην ενοχλούμε και τους ανθρώπους που μπαίνουν για να διαβάσουν για το Tytn...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και βέβαια δεν επιθυμώ να συνεχίσουμε, απλά αναρωτιέμαι γιατί πρέπει να δέχομαι μαθήματα Ελληνικής γλώσσας και συμπεριφοράς εγώ, ενω αν κοιτάξεις εδώ γύρω γίνεται το έλα να δεις. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και βέβαια δεν επιθυμώ να συνεχίσουμε, απλά αναρωτιέμαι γιατί πρέπει να δέχομαι μαθήματα Ελληνικής γλώσσας και συμπεριφοράς εγώ, ενω αν κοιτάξεις εδώ γύρω γίνεται το έλα να δεις. :lol:

 

Φίλε μου, μερικές φορές πραγματικά γίνετε το "έλα να δεις", αλλά εσύ το παράκανες και με εκνέυρισες λίγο - οφείλω να πω...

 

Πάντως, το να διορθώσεις λίγο το τρόπο που "ποστάρεις" θα βοηθήσει πολλούς και κυρίως εσένα. Το να παραδεχόμαστε τα λάθη μας καμμιά φορά δεν βλάπτει...

 

Ελπίζω να λύσεις το πρόβλημά σου με το GPS του 3600 και ελπίζω - που δεν το βλέπω - να υπάρχει κεραία για το GPS του Tytn...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μερικές φορές πραγματικά γίνετε το "έλα να δεις", αλλά εσύ το παράκανες και με εκνέυρισες λίγο - οφείλω να πω...

Πάντως, το να διορθώσεις λίγο το τρόπο που "ποστάρεις" θα βοηθήσει πολλούς και κυρίως εσένα. Το να παραδεχόμαστε τα λάθη μας καμμιά φορά δεν βλάπτει...

Ελπίζω να λύσεις το πρόβλημά σου με το GPS του 3600 και ελπίζω - που δεν το βλέπω - να υπάρχει κεραία για το GPS του Tytn...

Εχεις και εσύ τα δίκια σου και το ξέρω. ;) Το πρόβλημα το έλυσα πάντως.:D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1782421#post1782421

Link to comment
Share on other sites

Kati periergo simvainei sto myphone. Vlepo public ta pm ton allon!!!!!!...

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μας κουράσατε, πολύ θα έλεγα... Μπαίνουμε εδώ να διαβάσουμε για τον Τιτάνα, όχι τις διαφωνίες σας. Plz ΤΕΛΟΣ...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Giati eixa tin entiposi pantos oti ta fora einai gia na sizitame kati pou simainei oti paizei k na diafonisoume? Specifications k photos vlepoume k allou. Anarotiemai poia einai i leksi kleidi pou kanei enan mod na "ksipnaei". Px i "skopimotites"? gkouxou gkouxou... (tha blokaro tora to sistima: kill bush, down USA, myphone skopimotites, pentagon, NY, myphone skopimotites... xixixi)
Link to comment
Share on other sites

Giati eixa tin entiposi pantos oti ta fora einai gia na sizitame kati pou simainei oti paizei k na diafonisoume? Specifications k photos vlepoume k allou. Anarotiemai poia einai i leksi kleidi pou kanei enan mod na "ksipnaei". Px i "skopimotites"? gkouxou gkouxou... (tha blokaro tora to sistima: kill bush, down USA, myphone skopimotites, pentagon, NY, myphone skopimotites... xixixi)

Εχεις PM. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...