Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Δεν μπορώ, θα σκάσω αν δεν ευχηθώ ΝΙΚΗ στην ΑΕΚάρα μου και συνεχίζω... :w00t: :yahoo: :up:

 

Κι εγώ στο Θρύλο :) !!!

 

Με το ΒΤ έχετε λύσει το θέμα του echo? Αυτό που χρησιμοποιώ, (ΝΟΚΙΑ) είναι κάπως παλιό, αλλά τουλάχιστον μεταφέρει σωστά τις φωνητικές εντολές στην συσκευή... Αλλά κάνει τόσο κακή την δική μου φωνή στον "απέναντι" και του ρίχνει και echo στα αυτιά με αποτέλεσμα να μην το χρησιμοποιώ. Μήπως πρέπει να πάρω άλλο; Και αν ΝΑΙ, ποιό; Αρκεί να μην είναι καμιά γκουμούτσα σαν κέρατο! Χρειάζομαι μόνο μικρό ακουστικάκι με μικρό καλώδιο...

 

Έχουν αναφερθεί αρκετά προβλήματα επικοινωνίας με BT ακουστικά. Κάποιοι τα λύσανε με καινούρια σετ ακουστικών (συγκεκριμένα). Στο http://www.xda-developers.com μπορείς να βρεις περισσότερα. Πολλοί πιστεύουν ότι στο επόμενο rom upgrade θα λυθούν τα προβλήματα...

 

Επίσης, τι γίνεται με την ηχογράφηση κλήσεων; Ένα πρόγραμμα που δοκίμασα, ηχογραφεί εμένα μια χαρά, και δυο τρομάρες τον άλλο, σε τέτοιο βαθμό που θέλει επεξεργασία στα εργαστήρια της ΝΑΣΑ για να καταλάβω τι έλεγε...

 

Αν βρεις κάτι let us know!!!

 

Μια μικρή παρατήρηση για την βάση στήριξης που λείπει από την συσκευή:

Επειδή ήμουν κι εγώ σε Ρ900 παλιότερα, μπορώ να πω ότι η βάση ΔΕΝ ήταν εξυπηρετική όταν χτυπούσε το τηλέφωνο. Είχα χάσει τα ακουστικά, και ΒΤ τότε γιοκ, οπότε καταλαβαίνετε πως απαντούσα...

 

Επίσης, περίπου ένα χρόνο μετά την αγορά του τηλεφώνου, άρχισαν σΙγά σιγά να οξειδώνονται οι επαφές και η επικοινωνία με το πισι γινόταν πολύ προβληματική. Άσε που είχα βάλει τη βάση σε σκληρό τετράγωνο κουτί για να μην πατηθούν οι επαφές της...

 

Μωρέ καλύτερα το USB...

 

 

Συμφωνώ απόλυτα!!! Χίλιες φορές usb καλώδιο!!!

 

Και κάτι ακόμη. Κάνοντας αναζήτηση wifi βρίσκω ξεκλείδωτα δίκτυα και τα επιλέγω. Υπάρχει κανένας κίνδυνος; Επιπλέον, μπαίνω ιντερνετ και δεν ξέρω αν έχω μπει με gprs ή με wifi... Πως το καταλαβαίνω και πως το χειρίζομαι; :blink:

 

ακόμη άσχετος...

 

Ο κίνδυνος είναι κυρίως γι'αυτούς (εκτός κι αν κάποιος σου την έχει στημένη και περιμένει να συνδεθείς)! Ο κόσμος δεν έχει μυαλό και δεν κλειδώνει τα δίκτυά του.

Για το 2ο ερώτημα έχω την εντύπωση πως όταν υπάρχει wifi χρησιμοποιεί αυτό πρώτα για σύνδεση στο internet. Αν δεν υπάρχει σου ανοίγει σύνδεση gprs και εμφανίζεται το αντίστοιχο notification στην κορυφή της οθόνης. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου κάποιο setting που να μπορείς να κάνεις αντίστοιχες ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει ηδη αναφερθει εδω οτι καλυπτεται απο θεμα εγγυησης απο την εδω αντιπροσωπεια..αλλα και απο την expansys η εγγυηση με καλυπτει...το θεμα ειναι αν κατα την ληψη μυνηματων θα αναφερεται ο αποστολεας ονομαστικα (αν υπαρχει στον καταλογο)και αν θα συμβαινει το ιδιο και στις κλησεις (εστω με το καταληλο προγραμα)

γιαυτο ρωτησα αν ξερει κανεις που το χει παρει απο εξω...αλλα φαινεται πως ολοι προτιμησαν την εσωτρικη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν μπορώ, θα σκάσω αν δεν ευχηθώ ΝΙΚΗ στην ΑΕΚάρα μου και συνεχίζω... :w00t: :yahoo: :up:

 

Γιατί στα sms μου εμφανίζει αποστολέα "Ειδοποίηση κλήσεων" και δεν μπορώ να δω ποιός μου το έστειλε; :rocket:

 

Νιώθω αρχιστράβαδο πάλι αλλά please αν ξέρει κανείς ας μου πει τι πρέπει να κάνω ... Μου στέλνουν μήνυμα, και δεν ξέρω ποιός! Και δεν μπορώ και να απαντήσω! :fool:

 

Με το ΒΤ έχετε λύσει το θέμα του echo? Αυτό που χρησιμοποιώ, (ΝΟΚΙΑ) είναι κάπως παλιό, αλλά τουλάχιστον μεταφέρει σωστά τις φωνητικές εντολές στην συσκευή... Αλλά κάνει τόσο κακή την δική μου φωνή στον "απέναντι" και του ρίχνει και echo στα αυτιά με αποτέλεσμα να μην το χρησιμοποιώ. Μήπως πρέπει να πάρω άλλο; Και αν ΝΑΙ, ποιό; Αρκεί να μην είναι καμιά γκουμούτσα σαν κέρατο! Χρειάζομαι μόνο μικρό ακουστικάκι με μικρό καλώδιο...

 

Επίσης, τι γίνεται με την ηχογράφηση κλήσεων; Ένα πρόγραμμα που δοκίμασα, ηχογραφεί εμένα μια χαρά, και δυο τρομάρες τον άλλο, σε τέτοιο βαθμό που θέλει επεξεργασία στα εργαστήρια της ΝΑΣΑ για να καταλάβω τι έλεγε...

 

Μια μικρή παρατήρηση για την βάση στήριξης που λείπει από την συσκευή:

Επειδή ήμουν κι εγώ σε Ρ900 παλιότερα, μπορώ να πω ότι η βάση ΔΕΝ ήταν εξυπηρετική όταν χτυπούσε το τηλέφωνο. Είχα χάσει τα ακουστικά, και ΒΤ τότε γιοκ, οπότε καταλαβαίνετε πως απαντούσα...

 

Επίσης, περίπου ένα χρόνο μετά την αγορά του τηλεφώνου, άρχισαν σΙγά σιγά να οξειδώνονται οι επαφές και η επικοινωνία με το πισι γινόταν πολύ προβληματική. Άσε που είχα βάλει τη βάση σε σκληρό τετράγωνο κουτί για να μην πατηθούν οι επαφές της...

 

Μωρέ καλύτερα το USB...

 

Και κάτι ακόμη. Κάνοντας αναζήτηση wifi βρίσκω ξεκλείδωτα δίκτυα και τα επιλέγω. Υπάρχει κανένας κίνδυνος; Επιπλέον, μπαίνω ιντερνετ και δεν ξέρω αν έχω μπει με gprs ή με wifi... Πως το καταλαβαίνω και πως το χειρίζομαι; :blink:

 

ακόμη άσχετος...

 

σου βγαινει ενα εικονιδιο και σου λεει [wifi/gprs,3g]και πατας οκ η ακυρο.το wifi σου βγαζει επανω ενα εικονιδιο σαν πυργος.ειναι καλυτερα να ανοιξεις τις οδηγιες και να δεις το καθε εικονιδιο τι σημαινει....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει ηδη αναφερθει εδω οτι καλυπτεται απο θεμα εγγυησης απο την εδω αντιπροσωπεια..

 

Εγώ θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο...:worry:

Link to comment
Share on other sites

σου βγαινει ενα εικονιδιο και σου λεει [wifi/gprs,3g]και πατας οκ η ακυρο.το wifi σου βγαζει επανω ενα εικονιδιο σαν πυργος.ειναι καλυτερα να ανοιξεις τις οδηγιες και να δεις το καθε εικονιδιο τι σημαινει....

 

Το είδα φίλε μου, αλλά δεν μου βγάζει "wifi/gprs,3g", αλλά "gprs,3g". Πατάω μετά το εικονίδιο του wifi (με τον πύργο) και μου δείχνει συνδεδεμένο και χρόνο σύνδεσης να τρέχει... Αλλά πως ξέρω ότι είμαι ιντερνετ με wifi?

 

Επιλέγω δίκτυο ξεκλείδωτο, ανοίγω εξπλόρερ και μου βγάζει το συννεφάκι με τις επιλογές που λες (gprs,3g). Πατάω ΟΚ και συνδέεται. Πατάω άκυρο και δεν σύδέεται...

 

Ε, όταν λοιπόν συνδέεται, με τι συνδέεται;

 

Να κάνει η μάνα... :blink:

 

Σόρυ, είναι μπέρδεμα αυτό που γράφω αλλά είπαμε, mercy στους άσχετους... :O

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο Θρύλο :) !!!

 

 

 

Έχουν αναφερθεί αρκετά προβλήματα επικοινωνίας με BT ακουστικά. Κάποιοι τα λύσανε με καινούρια σετ ακουστικών (συγκεκριμένα). Στο http://www.xda-developers.com μπορείς να βρεις περισσότερα. Πολλοί πιστεύουν ότι στο επόμενο rom upgrade θα λυθούν τα προβλήματα...

 

 

 

Αν βρεις κάτι let us know!!!

 

 

 

Συμφωνώ απόλυτα!!! Χίλιες φορές usb καλώδιο!!!

 

 

 

Ο κίνδυνος είναι κυρίως γι'αυτούς (εκτός κι αν κάποιος σου την έχει στημένη και περιμένει να συνδεθείς)! Ο κόσμος δεν έχει μυαλό και δεν κλειδώνει τα δίκτυά του.

Για το 2ο ερώτημα έχω την εντύπωση πως όταν υπάρχει wifi χρησιμοποιεί αυτό πρώτα για σύνδεση στο internet. Αν δεν υπάρχει σου ανοίγει σύνδεση gprs και εμφανίζεται το αντίστοιχο notification στην κορυφή της οθόνης. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου κάποιο setting που να μπορείς να κάνεις αντίστοιχες ρυθμίσεις...

 

 

THANKS! :) Από εναλλακτική για αγορά άλλων ακουστικών για τον Τιτάνα(αποδεκτών και όχι μάπα όπως τα παρεχόμενα), υπάρχει καμία; :confused:

 

Υ.Γ. Μα είναι δυνατόν να θέλεις το +9 από τώρα; Λίγο ενδιαφέρον βρε αδερφέ να υπάρχει... ;)

Link to comment
Share on other sites

THANKS! :) Από εναλλακτική για αγορά άλλων ακουστικών για τον Τιτάνα(αποδεκτών και όχι μάπα όπως τα παρεχόμενα), υπάρχει καμία; :confused:

 

 

Με λίγη υπομονή θα βρεις κάποιες λύσεις εδω: http://forum.xda-developers.com/viewforum.php?f=56&sid=6ae48c5f4d7e232523eb3e1633364a44

Αναφέρονται στα διάφορα σχετικά posts...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν μπορώ, θα σκάσω αν δεν ευχηθώ ΝΙΚΗ στην ΑΕΚάρα μου και συνεχίζω... :w00t: :yahoo: :up:

 

Γιατί στα sms μου εμφανίζει αποστολέα "Ειδοποίηση κλήσεων" και δεν μπορώ να δω ποιός μου το έστειλε; :rocket:

 

Νιώθω αρχιστράβαδο πάλι αλλά please αν ξέρει κανείς ας μου πει τι πρέπει να κάνω ... Μου στέλνουν μήνυμα, και δεν ξέρω ποιός! Και δεν μπορώ και να απαντήσω! :fool:

 

Με το ΒΤ έχετε λύσει το θέμα του echo? Αυτό που χρησιμοποιώ, (ΝΟΚΙΑ) είναι κάπως παλιό, αλλά τουλάχιστον μεταφέρει σωστά τις φωνητικές εντολές στην συσκευή... Αλλά κάνει τόσο κακή την δική μου φωνή στον "απέναντι" και του ρίχνει και echo στα αυτιά με αποτέλεσμα να μην το χρησιμοποιώ. Μήπως πρέπει να πάρω άλλο; Και αν ΝΑΙ, ποιό; Αρκεί να μην είναι καμιά γκουμούτσα σαν κέρατο! Χρειάζομαι μόνο μικρό ακουστικάκι με μικρό καλώδιο...

 

Επίσης, τι γίνεται με την ηχογράφηση κλήσεων; Ένα πρόγραμμα που δοκίμασα, ηχογραφεί εμένα μια χαρά, και δυο τρομάρες τον άλλο, σε τέτοιο βαθμό που θέλει επεξεργασία στα εργαστήρια της ΝΑΣΑ για να καταλάβω τι έλεγε...

 

Μια μικρή παρατήρηση για την βάση στήριξης που λείπει από την συσκευή:

Επειδή ήμουν κι εγώ σε Ρ900 παλιότερα, μπορώ να πω ότι η βάση ΔΕΝ ήταν εξυπηρετική όταν χτυπούσε το τηλέφωνο. Είχα χάσει τα ακουστικά, και ΒΤ τότε γιοκ, οπότε καταλαβαίνετε πως απαντούσα...

 

Επίσης, περίπου ένα χρόνο μετά την αγορά του τηλεφώνου, άρχισαν σΙγά σιγά να οξειδώνονται οι επαφές και η επικοινωνία με το πισι γινόταν πολύ προβληματική. Άσε που είχα βάλει τη βάση σε σκληρό τετράγωνο κουτί για να μην πατηθούν οι επαφές της...

 

Μωρέ καλύτερα το USB...

 

Και κάτι ακόμη. Κάνοντας αναζήτηση wifi βρίσκω ξεκλείδωτα δίκτυα και τα επιλέγω. Υπάρχει κανένας κίνδυνος; Επιπλέον, μπαίνω ιντερνετ και δεν ξέρω αν έχω μπει με gprs ή με wifi... Πως το καταλαβαίνω και πως το χειρίζομαι; :blink:

 

ακόμη άσχετος...

 

η ΑΕΚΑΡΑ εχασε παλι με ...αξιοπρεπεια....δυστυχως μας εχει γινει συνηθεια αυτη η παραδοση με τον ολυμπιακο τα τελευταια χρονια..παιζουμε καλυτερα δεν παιζουμε καλυτερα κατι γινεται και χανουμε..υπαρχει και η ευρωπη ομως ...που γελαμε και εμεις λιγακι...

 

στο θεμα μας τωρα.:)

 

το μηνυμα ειδοποιηση κλησεων ειναι bug του τηλ στις 1ες βερσιον λογισμικου που κυκλοφορησαν. http://dl.qtek.gr/tytn_patch.cab

κατεβασε αυτο και καντο κοπυ στην memory card τρεχτο απο το τηλ(τα cab αρχεια ειναι εκτελεσιμα μονο μεσα απο το τηλεφωνο μας) και κανε μια επανεκινηση και το προβλημα ειναι παρελθον.;)

 

οσο για την ηχογραφηση και με προγραμμα που δοκιμασα και εγω να ηχογραφησω κληση....τα ιδια χαλια δυστυχως ....και στο s200που ειχα για λιγο και κει τα ιδια....μαλλον ειναι προβλημα των wm,τουλαχιστον των wm5 μιας και δεν εχω εμπειρια η γνωση απο τα wm3 και τι κανανε στο συγκεκριμενο θεμα !

 

για το θεμα με το που εισαι συνδεμενος -gprs or wifi - αν κανεις κλικ πανω στο εικονιδιο gprs θα δεις που εισαι συνδεμενος εκεινη την στιγμη.

 

ενα που πρεπει να προσεξετε οσοι εχετε τον Τιτανα ειναι οτι οταν συνδεεστε ιντερνετ μεσω gprs να μην ξεχνατε να αποσυνεεστε χειροκινητα απο το δικτυο μιας και το τηλ δεν το κανει αυτοματα:( (κανοντας κλικ στο εικονιδιο του gprs και πατωντας αποσυνδεση...

 

τωρα για το bluethooth εγω δεν εχω τετοιο προβλημα ...και γω νοκια εχω handsfree..δεν ξερω....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια αφελη ερώτηση?? - επιδη ειμαι μόλις 1 σκαλι πριν την αγορα του , το tytn φορτίζει με χρήση φορτιστή ή μόνο μέσω usb?

Και...τελοσπάντων όποιος είναι κάτοχος του tytn και γνωρίζει καλα αυτό που κραταει, ας γράψει ενα review. (Εχω διαβάσει ήδη 10 ξένα αλλά....αλλιως ειναι να ακους τη γνώμη ενός Έλληνα :) )

Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

...μια ερώτηση (ισως οφ τοπικ)...

Υπάρχει πρόγραμμα στα windows mobile 5 για την καταγραφή και αποθήκευση κωδικών, pin, klp (Οπως στο p900-910 υπαρχει το handy safe) ????

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια αφελη ερώτηση?? - επιδη ειμαι μόλις 1 σκαλι πριν την αγορα του , το tytn φορτίζει με χρήση φορτιστή ή μόνο μέσω usb?

Και...τελοσπάντων όποιος είναι κάτοχος του tytn και γνωρίζει καλα αυτό που κραταει, ας γράψει ενα review. (Εχω διαβάσει ήδη 10 ξένα αλλά....αλλιως ειναι να ακους τη γνώμη ενός Έλληνα :) )

 

εχει φορτιστη και οταν συνδεεις το tytn με το usb στο pc φορτιζει και απο εκει.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να βοηθησει??......οταν ανοιγω το τηλ.μπαινει αμεσως στο μενου...και δεν με ρωταει/κωδικος pin/πρεπει εγω να πατησω επανω στο εικονιδιο και να βγαλω την [απενεργοποιηση αεροπλανου].πωs μπορω να το κανω να το ανοιγω και να με ρωταει εκεινη την ωρα βαλτε pin???:O
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας καμία εφαρμογούλα που να μου δείχνει στην today screen το επίπεδο της μπαταρίας?Αλλά μόνο αυτό και να μην έχει κ άλλα εικονίδια?Όχι κάτι σαν το phone alarm δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

μόνο αυτο ? Θα σου πρότεινα να βάλεις το resco file Explorer το οποίο έχει today plugin και μπορείς να ρυθμίσεις να σου δείχνει ΜΟΝΟ την μπαταρία
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

η ΑΕΚΑΡΑ εχασε παλι με ...αξιοπρεπεια....δυστυχως μας εχει γινει συνηθεια αυτη η παραδοση με τον ολυμπιακο τα τελευταια χρονια..παιζουμε καλυτερα δεν παιζουμε καλυτερα κατι γινεται και χανουμε..υπαρχει και η ευρωπη ομως ...που γελαμε και εμεις λιγακι...

 

στο θεμα μας τωρα.:)

 

το μηνυμα ειδοποιηση κλησεων ειναι bug του τηλ στις 1ες βερσιον λογισμικου που κυκλοφορησαν. http://dl.qtek.gr/tytn_patch.cab

κατεβασε αυτο και καντο κοπυ στην memory card τρεχτο απο το τηλ(τα cab αρχεια ειναι εκτελεσιμα μονο μεσα απο το τηλεφωνο μας) και κανε μια επανεκινηση και το προβλημα ειναι παρελθον.;)

 

οσο για την ηχογραφηση και με προγραμμα που δοκιμασα και εγω να ηχογραφησω κληση....τα ιδια χαλια δυστυχως ....και στο s200που ειχα για λιγο και κει τα ιδια....μαλλον ειναι προβλημα των wm,τουλαχιστον των wm5 μιας και δεν εχω εμπειρια η γνωση απο τα wm3 και τι κανανε στο συγκεκριμενο θεμα !

 

για το θεμα με το που εισαι συνδεμενος -gprs or wifi - αν κανεις κλικ πανω στο εικονιδιο gprs θα δεις που εισαι συνδεμενος εκεινη την στιγμη.

 

ενα που πρεπει να προσεξετε οσοι εχετε τον Τιτανα ειναι οτι οταν συνδεεστε ιντερνετ μεσω gprs να μην ξεχνατε να αποσυνεεστε χειροκινητα απο το δικτυο μιας και το τηλ δεν το κανει αυτοματα:( (κανοντας κλικ στο εικονιδιο του gprs και πατωντας αποσυνδεση...

 

τωρα για το bluethooth εγω δεν εχω τετοιο προβλημα ...και γω νοκια εχω handsfree..δεν ξερω....

 

Δεν είσαι μόνο ΑΕΚάρα (λέμε τώρα, σιγά την ομαδάρα) αλλά και αστέρι!:up:

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για το πατς, γιατί έχω ακόμη ΜΑΥΡΑ ΚΑΤΑΜΑΥΡΑ μεσάνυχτα του πως θα πρέπει να κινούμαι πια...

 

Μήπως το ότι έχω την παλιά έκδοση λογισμικού, σημαίνει πως χρειάζομαι και αναβάθμιση;

 

Παιδια, σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια...

:)

Άντε γεια Πρωτάθλημα, τα λέμε του χρόνου... :cry:

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να βοηθησει??......οταν ανοιγω το τηλ.μπαινει αμεσως στο μενου...και δεν με ρωταει/κωδικος pin/πρεπει εγω να πατησω επανω στο εικονιδιο και να βγαλω την [απενεργοποιηση αεροπλανου].πωs μπορω να το κανω να το ανοιγω και να με ρωταει εκεινη την ωρα βαλτε pin???:O

 

Δεν είμαι και ο πιο ειδικός βέβαια, αλλά γιατί πρέπει να κλείνεις το τηλέφωνο εντελώς;

 

Αφού η κατάσταση "αναμονής" ούτε ρεύμα οθόνης καταναλώνει ούτε τίποτα και κερδίζεις και το γεγονός ότι δέχεσαι κλήσεις και μηνύματα...

 

Καλύτερα δηλαδή να το έχεις ανοιχτό... (σε αναμονή)

 

Από την άλλη, αυτό που περιγράφεις μερικές φορές μου το έχει παρουσιάσει κι εμένα, αν και σχεδόν πάντα, μόλις ανοίγει μου ζητάει τον 4ψήφιο που έχω βάλει ως κωδικό συσκευής και καπάκι μου ζητάει το pin...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι και ο πιο ειδικός βέβαια, αλλά γιατί πρέπει να κλείνεις το τηλέφωνο εντελώς;

 

Αφού η κατάσταση "αναμονής" ούτε ρεύμα οθόνης καταναλώνει ούτε τίποτα και κερδίζεις και το γεγονός ότι δέχεσαι κλήσεις και μηνύματα...

 

Καλύτερα δηλαδή να το έχεις ανοιχτό... (σε αναμονή)

 

Από την άλλη, αυτό που περιγράφεις μερικές φορές μου το έχει παρουσιάσει κι εμένα, αν και σχεδόν πάντα, μόλις ανοίγει μου ζητάει τον 4ψήφιο που έχω βάλει ως κωδικό συσκευής και καπάκι μου ζητάει το pin...

 

το κλεινω μονο το βραδυ για αυτο.και εμενα ετσι εκανε πριν το ανοιγα ελεγε κωδικο συσκευης και μετα pin...εχω τωρα 3μερες λεει μονο κωδικο συσκευης.και μετα εγω χειροκινητα πρεπει να βγαλω την απεργοποιηση αερολπανου και μετα το pin.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ανεβαζω rapidshare καποια must have app στα τηλεφωνα μας :)

 

 

ειναι ολα δοκιμασμενα και καθενα μονο του αλλα και ολα μαζι(αυτα και καποια αλλα μεγαλυτερου μεγεθους χρησιμοποιω απροβληματιστα στο HTC μου)

 

θα κανω νεο ποστ με λινκ ωστε να τα κατεβασετε οσοι θελετε.;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι μόνο ΑΕΚάρα (λέμε τώρα, σιγά την ομαδάρα) αλλά και αστέρι!:up:

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για το πατς, γιατί έχω ακόμη ΜΑΥΡΑ ΚΑΤΑΜΑΥΡΑ μεσάνυχτα του πως θα πρέπει να κινούμαι πια...

 

Μήπως το ότι έχω την παλιά έκδοση λογισμικού, σημαίνει πως χρειάζομαι και αναβάθμιση;

 

Παιδια, σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια...

:)

Άντε γεια Πρωτάθλημα, τα λέμε του χρόνου... :cry:

 

οτι αλλο χρειαστεις (αν ξερω φυσικα :lol:)

 

απο εφαρμογες κλπ :rolleyes:

 

just tell me :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οτι αλλο χρειαστεις (αν ξερω φυσικα :lol:)

 

απο εφαρμογες κλπ :rolleyes:

 

just tell me :)

 

 

Exw ena cab gia na diorthonei to bug pou exoun ta wm5 oson afora ta com ports kai ta bluetooth gps receivers...WM5GPSFIX legete..Ayto prepei na to trexw kai na to egatasthsw sthn karta mnhmhs h sthn mnimi tis syskeyis gia na leitourgisei??

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω διαβάσει όλα τα διεθνή reviews και είμαι έτοιμος να αντικαταστήσω το P900 για το TyTN.

 

Έχω όμως τρεις ερωτήσεις κρίσιμες.....

 

α.) τι γίνεται με το screeen alignment πρόβλημα; Στα διεθνή forum φαίνεται το πρόβλημα να διορθώνεται στα TyTN με serial μετά από HTC633.... Tι λέτε γι' αυτό;

 

β.) το serial no. όσων ήδη έχουν εδω ΤyTN, από τι ξεκινάει; Στο Πλαίσιο και στη Vodafone που είδα, είχαν τη σειρά HTC627......Eπειδή δεν κρατιέμαι να το αγοράσω, μου την έχει δώσει το παραπάνω ζήτημα και είμαι σε αναμένα κάρβουνα για να έρθουν συσκευές μεταγενέστερες με διορθωμένα προβλήματα...... Πότε θα έρθουν TyTN με serial HTC633 ή επόμενα;

 

γ.) επειδή έχω δυνατότητα επιδότησης Vodafone, γνωρίζετε αν αυτά που δίνουν στα καταστήματα Vodafone έχουν πειραγμένη ROM, ή είναι ΟΚ όπως τα απλά.

 

Κάθε πληροφορία για τα παραπάνω θα μου είναι πολύ χρήσιμη.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων, γιατί δεν κρατιέμαι να το πάρωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Exw ena cab gia na diorthonei to bug pou exoun ta wm5 oson afora ta com ports kai ta bluetooth gps receivers...WM5GPSFIX legete..Ayto prepei na to trexw kai na to egatasthsw sthn karta mnhmhs h sthn mnimi tis syskeyis gia na leitourgisei??

 

συνηθως -χωρις να ειμαι 100% σιγουρος- οτι εχει σχεση με patch,bug fix κλπ,πρεπει να εγκαθισταται στην κυρια μνημη δλδ συσκευη και οχι καρτα μνημης.

αν τωρα για θεμα χωρου δεν θες να το βαλεις στην μνημη του τηλεφωνου αλλα στην καρτα μνημης τοτε δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις!

δεν παθαινει τπτ, το μονο που μπορει να σου κανει ειναι να μην αναγνωριζει το εικονιδιο της εφαρμογης στο μενου "προγραμματα" η "ρυθμισεις" (αναλογα τι εχεις εγκαταστησει).

 

αν συμβει τπτ τετοιο πολυ απλα απεγκατεστησε το και κανε παλι εγκατασταση στην μνημη του τηλ.;)

 

συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις η εφαρμογη εγκαθιστα καποιο λογισμικο και στο pc οποτε στην περιπτωση που κανεις απεγκατασταση μονο στο ppc σου και πας να τρεξεις παλι το set up της εφαρμογης απο το pc,παιζει να σου βγαλει τις επιλογες repair η remove...μην κανεις repair μιας και δεν θα εγκαταστησει τπτ στο ppc!!αλλα θα επιδιορθωσει -και καλα :lol:- το προσωρινο αρχειο στο pc σου.

κανε remove και μετα ξανατρεξε το setup ωστε να εγκαταστησεις το προγραμμα-patch,bug fix στο ppc σου ;)

 

αν στην περιπτωση τωρα που το εκτελεσιμο αρχειο ειναι cab τοτε το αντιγραφεις στην καρτα μνημης του ppc σου και το τρεχεις μετα απο κει επιλεγοντας κατα την εγκατασταση του σε ποια μνημη θελεις να το βαλεις.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω διαβάσει όλα τα διεθνή reviews και είμαι έτοιμος να αντικαταστήσω το P900 για το TyTN.

 

Έχω όμως τρεις ερωτήσεις κρίσιμες.....

 

α.) τι γίνεται με το screeen alignment πρόβλημα; Στα διεθνή forum φαίνεται το πρόβλημα να διορθώνεται στα TyTN με serial μετά από HTC633.... Tι λέτε γι' αυτό;

 

β.) το serial no. όσων ήδη έχουν εδω ΤyTN, από τι ξεκινάει; Στο Πλαίσιο και στη Vodafone που είδα, είχαν τη σειρά HTC627......Eπειδή δεν κρατιέμαι να το αγοράσω, μου την έχει δώσει το παραπάνω ζήτημα και είμαι σε αναμένα κάρβουνα για να έρθουν συσκευές μεταγενέστερες με διορθωμένα προβλήματα...... Πότε θα έρθουν TyTN με serial HTC633 ή επόμενα;

 

γ.) επειδή έχω δυνατότητα επιδότησης Vodafone, γνωρίζετε αν αυτά που δίνουν στα καταστήματα Vodafone έχουν πειραγμένη ROM, ή είναι ΟΚ όπως τα απλά.

 

Κάθε πληροφορία για τα παραπάνω θα μου είναι πολύ χρήσιμη.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων, γιατί δεν κρατιέμαι να το πάρωωωωωω

 

εγω εχω το 1ο που πουληθηκε :rolleyes:

 

το μονο προβλημα που ειχα ηταν η ειδοποιηση κλησεων-μηνυματων που λυθηκε με τον τροπο που λεω πιο πανω στον sotiris 72.

 

οσο για τον αν τα vodafone ειναι η δεν ειναι ""πειραγμενα""....εγω ποτε δεν θα παρω τηλ vodafone ακομα και τσαμπα να μου το δινουν!!!

ειναι η χειριστη λογικη αυτη που εχουν σχετικα με τις αλλαγες των μενου και των δυνατοτητων στα τηλεφωνα τους, κατι που προσωπικα απεχθανομαι!!!:mad:

δεν ειναι λογικο να παιρνεις τηλ με το σηματακι αλλα και το περιορισμενο μενου vodafone και την στιγμη που τους κανεις και διαφημιση(τρομαρα τους....) να το πληρωνεις και στην ιδια τιμη που εχουν οι αντιστοιχες ""ανοιχτες συσκευες"" σε αλλες εταιρειες...:mad:

 

για το προβλημα της οθονης σε μερικες συσκευες,οντως ειναι υπαρκτο αλλα μεχρι στιγμης η αντιπροσωπεια την αντικαθιστα αμεσα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανεβαζω rapidshare καποια must have app στα τηλεφωνα μας :)

 

 

ειναι ολα δοκιμασμενα και καθενα μονο του αλλα και ολα μαζι(αυτα και καποια αλλα μεγαλυτερου μεγεθους χρησιμοποιω απροβληματιστα στο HTC μου)

 

θα κανω νεο ποστ με λινκ ωστε να τα κατεβασετε οσοι θελετε.;)

 

κανω παραθεση στο μηνυμα μου γιατι εχω σαλταρει!!!!:lol::lol:

 

πως και που μπορω να ανεβασω πληρεις εφαρμογες για ολους χωρις να μου σπασουν τ@#%^& :X

 

παιδευομαι εδω και ωρα να ανεβασω καποια rar αρχεια με προγραμματα και εφαρμογες μεσω rapidshare.....αλλα ΤΠΤ!!!:mad:

 

περιμενω λυση απο καποιον .....

αντε γιατι εχω πολυ πραγμα να μοιραστω και δεν μπορω να τα ανεβασω καπου.....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σορυ για το off topic αλλα δεν κρατιεμαι :p

 

για οσους περιμεναν το p990iκαι αγανακτησαν και -ευτυχως-πηραν το HTC TyTN:)

 

θα με καταλαβουν απολυτα...ακολουθει η

απαντηση μου σε διαφημιστικο-ενημερωτικο mail της SE.....

 

 

 

""θα παρακαλουσα να μην μου ξανα στειλετε ενημερωση για οποιοδηποτε θεμα που αφορα την εταιρεια σας και τα προιοντα σας....

 

μετα την παραλογη καθυστερηση του p990iστην ελλαδα καταφερατε να διωξετε εναν (τουλαχιστον εμενα αλλα δεν ειμαι μονο εγω...)φανατικο οποδο της σειρας pxxx απο την εταιρεια σας.....η νεα μου συσκευη ακουει στο ονομα HTC TyTN και πληροφοριακα....καλα κανατε και καθυστερησατε....γιατι δεν θα ειχα αγορασει αυτο το διαμαντι...σας ευχαριστω για την παραλογη πολιτικη σας και σας ευχομαι καποια στιγμη να σεβαστειτε επιτελους τους πελατες σας....""

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...