Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
ναι αλλα να το παρω πως οφειλεται στην καρτα?γιατι απο που αλλου να του συνεβαινε? δν μου εβγαλε αλλο προβλημα... να κτυπησω ξυλο :d

apo oti exw diavasei oi kingston dn exoun tetio provlima

mono oi sandisk

εγω το ειχα με transcend και με τα 5,τωρα ομως με την ιδια καρτα δεν το εχω,οποτε......
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω απο τοτε που το πηρα (windows 5) του εχω μια sandisk 2 giga και ποτε δεν ειχα προβλημα!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν ειχα προβλημα με την καρτα στην αρχη,με το που βγηκε η αναβαθμιση τον μαιο αν θυμαμε καλα(για τα 5)και την εβαλα με ξεσκισε,με το που περασα τα 6 εδω και 2 μηνες ειμαι μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες... μετα απο μεγαλη αποχη :p απο το forum (αφου δν παρουσιαστηκαν οποιαδηποτε προβληματα...) να με και παλι... :D

μια ερωτησουλα να κανω...

αδαης και εγω που ειμαι

εχει τυχει σε κανενα με το που του αποστελνεται ενα sms ο τιτανας να παρουσιαζει το γνωστο Sleep Of Death και να μν επανερχεται με τπτ? μονο με soft reset???

εννοειται πως το μνμα χανεται απο προσωπου γης, αυτο δν το συζηταμε :)

εμενα μου μπηκε στ μυαλο πως ευθυνεται η καρτα μνημης.εχω win5 και δν βαζω 6 αφου μετα απο μεγαλη παλη καταφερα να το φερω στα μετρα μου :)

εχω την sandisk 2gb αυτη που αρκετες φορες "χανεται" και δν τη βλεπει ο τιτανας

περιμενω για τα φωτα σας

 

φιλε μου ηρθε η ωρα να περασεις στην αναβαθμιση των wm6.

δυστυχως ειναι προβλημα του update των wm5 να χανουν την καρτα μνημης και (αν και υπαρχει καποια λυση στους xda) οποτε βαλε τα 6αρια και δεν θα το μετανοιωσεις ;)

αν δεν σε ενδιαφερουν τα ελληνικα,μην βαλεις το update της ace hellas των ελληνικων για τα wm6 μιας και η συσκευη δουλευει πολυ πιο γρηγορα χωρις αυτο:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αντε,ας ξεθαψουμε για λιγο το φορουμ του τιτανα!

Παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με τον interner explorer του τιτανα,καθε φορα που ανοιγω καποια ιστοσελιδα και μετα πατησω το back τοτε με βγαζει εξω απο τον explorer!Αντιμετωπιζει αλλος παρομοιο προβλημα?

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Αντε,ας ξεθαψουμε για λιγο το φορουμ του τιτανα!

Παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με τον interner explorer του τιτανα,καθε φορα που ανοιγω καποια ιστοσελιδα και μετα πατησω το back τοτε με βγαζει εξω απο τον explorer!Αντιμετωπιζει αλλος παρομοιο προβλημα?

 

καλησπερα φιλε μου.αν και στεναχωρημενος με το αποτελεσμα του ολυμπιακου:Xθα βρω το κουραγιο να σου απαντησω :rolleyes::rolleyes:

 

λοιπον περαν της πλακας δοκιμασε τον opera explorer και μην ασχολεισαι με τον IE καθολου.εχω σταματησει να τον χρησιμοποιω εδω και παρα παρα πολυ καιρο.στα 6αρια,τουλαχιστον γνωμη μου,δεν εχει δουλεψει και πολυ αξιοπιστα δυστυχως..;)

 

ΥΓ ασχετα με το τι εγω (αλλα και η υπολοιπη μιση ελλαδα ) ηθελα,την αξιζε την νικη ο γαυρος σημερα και μπραβο τους :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αντε,ας ξεθαψουμε για λιγο το φορουμ του τιτανα!

Παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με τον interner explorer του τιτανα,καθε φορα που ανοιγω καποια ιστοσελιδα και μετα πατησω το back τοτε με βγαζει εξω απο τον explorer!Αντιμετωπιζει αλλος παρομοιο προβλημα?

 

Ισως αυτή είναι η λύση.Δεν ξέρω αν εχεις το πρόγραμμα αλλά το θυμηθηκα μόλις το διάβασα.

 

 

Απο τον χρήστη RadioactiveToy

 

Εχω ενα προβλημα με τον ΙΕ οταν πατάω το back να παω σε προηγούμενη σελίδα κρασάρει και με πεταει στο today screen. Αυτό συμβαίνει σχεδον παντα και πριν και μετα που εβαλα το PIE+.

Υποψιαζομαι οτι αυτο αρχισε να γινεται μολις εβαλα το LingvoSoft Talking Dictionary 2007 οποτε και δινει μια επιλογη μεταφρασης στο μενου του IE. Μηπως εχει κανενας καμμια ιδεα πως να αποκαταστησω το προβλημα αυτο? (ισως με κανενα registry edit??)

 

Το βρήκα τελικα...ειναι προβλημα που δημιουργει το Dictionary. Πατε στο directory /Windows και διαγραφετε το ft_ctxm5.dll

__________________

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ισως αυτή είναι η λύση.Δεν ξέρω αν εχεις το πρόγραμμα αλλά το θυμηθηκα μόλις το διάβασα.

 

 

Απο τον χρήστη RadioactiveToy

 

Εχω ενα προβλημα με τον ΙΕ οταν πατάω το back να παω σε προηγούμενη σελίδα κρασάρει και με πεταει στο today screen. Αυτό συμβαίνει σχεδον παντα και πριν και μετα που εβαλα το PIE+.

Υποψιαζομαι οτι αυτο αρχισε να γινεται μολις εβαλα το LingvoSoft Talking Dictionary 2007 οποτε και δινει μια επιλογη μεταφρασης στο μενου του IE. Μηπως εχει κανενας καμμια ιδεα πως να αποκαταστησω το προβλημα αυτο? (ισως με κανενα registry edit??)

 

Το βρήκα τελικα...ειναι προβλημα που δημιουργει το Dictionary. Πατε στο directory /Windows και διαγραφετε το ft_ctxm5.dll

__________________

Φιλε μου,σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ:):)

Το προβλημα ηταν το Talking Dictionary:mad:!

 

ΥΓ Πραγματικα Zaharaki το αξιζε η Ολυμπιακαρα,ελπιζω να στεναχωριεσαι ακομα πιο συχνα για να ειμαι χαρουμενος εγω....:D:D!Φανταζομαι απο τις στενοχωριες τοσα χρονια θα αντιμετωπιζεις πολλα προβληματα υγειας!:lol::lol:

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

paidia kalimera :p

mipws xrisimopiei kaneis apo sas direct push mesw mail2web?

xriazomai voi8ia

i akomi exi kaneis valei ta settings gia gmail account ston titana kai ta exei kanei na doule4oun?

opios mporei as voi8isei

Link to comment
Share on other sites

paidia kalimera :p

mipws xrisimopiei kaneis apo sas direct push mesw mail2web?

xriazomai voi8ia

i akomi exi kaneis valei ta settings gia gmail account ston titana kai ta exei kanei na doule4oun?

opios mporei as voi8isei

mail2web

server address: mobile.exchange.mail2web.com

username: xxxxxx@mail2web.com (ώπου xxxx το username σου)

pass: xxxxx

domain: στα wm6 μόλις γραψεις το username απενεργοποιείται και δεν χρειάζεται τίποτα. αν έχεις wm5 θα πρέπεις να γράψεις στο πεδίο: ad2

οι υπόλοιπες ρυθμίσεις είναι δικής σου επιλογής....

gmail

κανονικα θα έπρεπε τα wm να σου ρυθμίσουν αυτόματα το λογαριασμό σου μόλις γράψεις το mail σου. αν δεν γίνεται δοκίμασε:

email address: xxxx@gmail.com

incoming mail server: pop.gmail.com:995

outgoing (smtp) mail server: smtp.gmail.com:465

outgoing server requires authentication (Ναι)

Link to comment
Share on other sites

auta ta 3erw idi file psybill

apla otan valw to mail2web na doulevi otan enwsw ton titana me to laptop kollaei to active sync giati den mporei na sinde8ei me to server

kai to gmail otan to evala kai patontas to send/receive mou evgaze pws den mporei na katevasei ta minimata mou ???????

gi auto rwtaw

vasika me to gmail anigi i gprs sindesi k meta m vgazei

messages cannot be downloaded to your mobile device. make sure you r connected and that your email account settings r correct.then, try to download messages again

vasika an 3ereis na mou pis pws na kanw to active sync mou na min sinxronizei ka8e fora pou to sindew st pc ton exchange server, pou parepiptontos exw sauton energopiisei mono na sixronizei ta email, kai na sixronizei mono auta pou ixa kai sixroniza proigoumenws me to pc dld caendar, contacts, notes, tasks etc

Link to comment
Share on other sites

auta ta 3erw idi file psybill

apla otan valw to mail2web na doulevi otan enwsw ton titana me to laptop kollaei to active sync giati den mporei na sinde8ei me to server

kai to gmail otan to evala kai patontas to send/receive mou evgaze pws den mporei na katevasei ta minimata mou ???????

gi auto rwtaw

vasika me to gmail anigi i gprs sindesi k meta m vgazei

messages cannot be downloaded to your mobile device. make sure you r connected and that your email account settings r correct.then, try to download messages again

vasika an 3ereis na mou pis pws na kanw to active sync mou na min sinxronizei ka8e fora pou to sindew st pc ton exchange server, pou parepiptontos exw sauton energopiisei mono na sixronizei ta email, kai na sixronizei mono auta pou ixa kai sixroniza proigoumenws me to pc dld caendar, contacts, notes, tasks etc

έτσι όπως ρώτησες πάντως αφήνεις να εννοηθεί ότι θέλεις ρυθμίσεις και όχι ότι έχεις πρόβλημα με το internet στη συσεκυή!!

όταν είσαι συνδεμένος με activesync έχεις internet στο ppc στις υπόλοιπες εφαρμογές ή μονο στο mail2web έχεις πρόβλημα?(πχ ΙΕ)

τι ρυθμίσεις gprs έχεις στο κινητό σου? στο connections-advance-sellect networks τι έχεις επιλέξει? ποια εταιρεία κινητής έχεις?

για το θέμα του mail2web μπορείς να αφαιρέσεις απο το activesync-options τα email από τον exchange, έτσι δεν θα κάνει σύνδεση κάθε φορά. απλά θα σου διαγράψει όλα τα email από το λογαριασμό. δεν γνωρίζω άλλο τρόπο.

όσο για το domain δες το παρακάτω screenshot. σε μένα στο tytn II και στο 9100 με wm6 δεν χρειάζεται τίποτα, άσε που η επιλογή είναι απενεργοποιημένη. ενώ στο 9100 με wm5 έπρεπε να βάλω το ad2..

Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως ρώτησες πάντως αφήνεις να εννοηθεί ότι θέλεις ρυθμίσεις και όχι ότι έχεις πρόβλημα με το internet στη συσεκυή!!

όταν είσαι συνδεμένος με activesync έχεις internet στο ppc στις υπόλοιπες εφαρμογές ή μονο στο mail2web έχεις πρόβλημα?(πχ ΙΕ)

τι ρυθμίσεις gprs έχεις στο κινητό σου? στο connections-advance-sellect networks τι έχεις επιλέξει? ποια εταιρεία κινητής έχεις?

για το θέμα του mail2web μπορείς να αφαιρέσεις απο το activesync-options τα email από τον exchange, έτσι δεν θα κάνει σύνδεση κάθε φορά. απλά θα σου διαγράψει όλα τα email από το λογαριασμό. δεν γνωρίζω άλλο τρόπο.

όσο για το domain δες το παρακάτω screenshot. σε μένα στο tytn II και στο 9100 με wm6 δεν χρειάζεται τίποτα, άσε που η επιλογή είναι απενεργοποιημένη. ενώ στο 9100 με wm5 έπρεπε να βάλω το ad2..

otan ime sindedemenos me activesync apo oti exw dei twra den mporw n sinde8w st internet

oso g tis ri8miseis gprs exw vodafone cu k doulevoun. (vodafone wap) giati ekei doule4e o IE me gprs

an den epile3w tpt n ginete sync st epilogi t exchange server, egw exw mono ta email, tote 8 e3akolou8w n exw ta email st titana ??? mesw mail2web panta...

kai episis iparxei kanena registry hack i kanena software pou n kanei disconnect t gprs sindesi meta apo N seconds idle (adranias)????

 

oso gia to domain pou les st selida tou mail2web gia wm6 leei username_mail2 kai giauto vazeis domain

an valis username@mail2web.com den exis epilogi gia domain

Link to comment
Share on other sites

otan ime sindedemenos me activesync apo oti exw dei twra den mporw n sinde8w st internet

oso g tis ri8miseis gprs exw vodafone cu k doulevoun. (vodafone wap) giati ekei doule4e o IE me gprs

an den epile3w tpt n ginete sync st epilogi t exchange server, egw exw mono ta email, tote 8 e3akolou8w n exw ta email st titana ??? mesw mail2web panta...

kai episis iparxei kanena registry hack i kanena software pou n kanei disconnect t gprs sindesi meta apo N seconds idle (adranias)????

 

oso gia to domain pou les st selida tou mail2web gia wm6 leei username_mail2 kai giauto vazeis domain

an valis username@mail2web.com den exis epilogi gia domain

1) για να έχεις internet στο κινητό όταν είσαι συνδεμένος με AS θα πρεπει να προσθέσεις αυτό στην registry του pc σου

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services]

"AllowLSP"=dword:00000000

2) τι access point χρησιμοποιείς για to vodafone wap που λες? μόνο το internet.vodafone.gr μπορεί να σου δώσει πρόσβαση σε pop λογαριασμούς. δεν ξέρω αν έχει άλλο access point η vodafone για wap και καρτοκινητό.

3) σου είπα και παραπάνω ότι αν αφαιρέσεις την επιλογή email o λογαριασμός θα εξαφανιστεί και τα email θα σβήσουν. αν επαναφέρεις την επιλογή θα σου συγχρονίσει και πάλι τα mail που έχουν παραμείνει στον server

4) δεν έχω κάτι υπόψη μου αυτή τη στιγμή για την αποσύνδεση του gprs

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις συγχρονισμό με bluetooth? και όχι με καλώδιο?

Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με τα WM5 αλλά συγχρόνιζα με bluetooth και έμπενα στο internet, ενώ με τα WM6 μπαίνω και με τους δύο τρόπους.

Link to comment
Share on other sites

na rwtisw re pedia kati.an lisw auto mou to provlima, diladi to provlima sixronismou tou ppc me t pc kai na exw internet apo to pc st ppc, tote 8a lisw kai to provlima mou pou xrisimopiwntas to mail2web gia na exw direct push ta email mou sto ppc mou, otan kanw sixronismo ppc me pc to active sync mou kollaei prospa8ontas na sixronisei ta email apo ton exchange server?

ta xw xasei

opios mporei na ani3ei ta matia as to kanei

lete na pezei rolo to gegonos pws ime me kartokinito vodafone kai oxi me simvoleo?egw proswpika den to nomizw auto giati oti afora stin gprs sindesi den ixa provlima

to provlima parousiazete st oti den exw internet st kinito kata ti diarkeia sixronismou me activesync apo to pc, kai st oti to active sync den sixronizei ta email me ton exchange server.an kanw opws mou ixe pei o psybill, na apepile3w dld ta email apo ton exchange server tote xanw kai to direct push

voi8iste xristianoi ton taleporo :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...