Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Σωτήρη όπως ξέρεις παρόλο που το έχω 2 βδομάδες περίπου, ο χρόνος που είχα στην διάθεση μου την περίοδο αυτή είναι λίγος για να ασχοληθώ με το μικρό θαυματάκι. Ωστόσο , αν και έχω περάσει μόνο τον resco explorer και και to Hellenic calendar (ας είναι καλά ο lagoudakis γιατί μόνος δεν θα τα κατάφερνα) μπορώ να σου πω την συμπεριφορά του δικού μου ως τηλέφωνο. Ναι είναι κάπως αργό σε σχέση με τα κλασικά κινητά που είχα ως τώρα αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που να αποτελεί πρόβλημα. Και ξέρεις ότι λόγω της επαγγελματικής μου δραστηριότητας κάνω και δέχομαι πάνω από 50 κλήσεις την ημέρα. Σίγουρα δεν είμαι ικανοποιημένος αλλά όχι στο βαθμό που σκέπτομαι να το αλλάξω, ούτε κατά διάνοια. Με αμείβουν και με το παραπάνω οι επιπλέον δυνατότητές του και μάλιστα δίχως να το έχω μάθει και δίχως εξωτερικά προγράμματα. Όσο γι αυτό όλο και κάποιος θα μου δώσει τα φώτα και το ..λογισμικό… έτσι δεν είναι zaxarakis ? :) :) :)

Αν θέλεις , καφεδάκι ξανά Φιλαδέλφεια, τα τεστάρουμε δίπλα δίπλα στον τηλεφωνικό τομέα για να δούμε αν έχεις πρόβλημα .

Κάθε συνάδελφος κάτοχος tytn, αεκτζης η όχι, καλοδεχούμενος.

 

ΥΓ. Τυχερέ.. εγώ θα το δω TV. Να κανονίσουμε τα παιχνίδια του επόμενου γύρου να πάμε παρέα ρε συ …

 

 

Πρώτον: :D Μπορείτε να μοιραστείτε μαζί μου το ρόδι! Πήγα και το έσπασα το ρημάδι, έστω κι αν μου έβγαλε την ψυχή!

Δεύτερον: :) Για το καφεδάκι Φιλαδέλφεια, είμαι μέσα με τα μπούνια! Να φέρει και ο ζαχαράκις τα σιντι, να δω κι εγώ κάποιον να μου ανοίξει τα μάτια...

Τρίτον: :confused: Σας ευχαριστώ που με αποτρέψατε από την αυτοκτονία, γιατί είχα την εντύπωση ότι μόνον εγώ είμουν ανικανοποίητος με το "τηλέφωνο".

Τέταρτον: :blink: Θέλω να αποφύγω το hard reset γιατί φοβάμαι τι θα γίνει αν χαθούν οι επαφές μου που για μένα αξίζουν χρυσάφι! Δηλαδή, αν κάνω έναν τελευταίο συγχρονισμό και μετά hard reset και μετά ξανά συγχρονισμό, επανέρχονται όλα στα ΣΙΓΟΥΡΑ; Πως μπορώ να κάνω back up με άλλο τρόπο;

 

 

Υ.Γ. Kill Milan! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρτε ένα καλό λινκάκι...

http://memory-card-pictures-recovery.data-files-recovery-software-utilities.qarchive.org/

 

σε περίπτωση που μετανιώσετε για κάτι που σβήσατε, ή σε περίπτωση που νομίζετε ότι μπορείτε να τραβήξετε ένα βίντεο στο κορίτσι σας και νιώθετε ασφαλείς, αφού αμέσως μετά... το σβήνετε...

Link to comment
Share on other sites

Αυριο το παραγγελνω αλλα τι γινετε με το θεμα τον εκδοσεων?

Στον ΟΤΕ ειχε το ΗΤC627.

Να το παρω η να τους πω να μου φερουν πιο καινουρια εκδοση?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τέταρτον: :blink: Θέλω να αποφύγω το hard reset γιατί φοβάμαι τι θα γίνει αν χαθούν οι επαφές μου που για μένα αξίζουν χρυσάφι! Δηλαδή, αν κάνω έναν τελευταίο συγχρονισμό και μετά hard reset και μετά ξανά συγχρονισμό, επανέρχονται όλα στα ΣΙΓΟΥΡΑ; Πως μπορώ να κάνω back up με άλλο τρόπο;

 

 

Υ.Γ. Kill Milan! :lol:

 

...Πριν από το Hard Reset κανε συγχρονισμό με το Active Sync. Μετά κανε uninstall μεσω Active Sync ολα τα προγραμματα που εχεις εγκαταστησει στο TyTN (εγώ επιλέγω uninstall και απο to PC). Μετά Hard Reset στο TyTN και πριν το ξανασυνδέσεις με το PC, κάνε delete mobile device sto Activesync. Otan συνδεσεις και παλι το Tytn θα το δει σαν νεο τηλεφωνο και τοτε κανεισ συγχρονισμο.

 

Εγω αυτη την μεθοδο την εχω κανει καμμια εικοσαρια φορες λογω των γνωστων προβληματων και ολες τις φορες τα contacts toy outlook εχουν περάσει μια χαρα στο TyTN. 200% εγγυημενο!!! Αν θες περισσοτερες details στειλε μου PM.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Kalipera paidia molis pira sta xeria moy to mixanaki, me mia grigori matia poy erixa sto til moy fanike ligo argo se sxesi me to eten m600 poy eixa alla moy fenete para poly kalytero se kapoia pragmata poy moy espage ta neyra to eten..
Music is my life!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε ένα καλό λινκάκι...

http://memory-card-pictures-recovery.data-files-recovery-software-utilities.qarchive.org/

 

σε περίπτωση που μετανιώσετε για κάτι που σβήσατε, ή σε περίπτωση που νομίζετε ότι μπορείτε να τραβήξετε ένα βίντεο στο κορίτσι σας και νιώθετε ασφαλείς, αφού αμέσως μετά... το σβήνετε...

 

Και που είσαι Σωτήρη; Ελπίζω να τους έκανες καλό ποδαρικό:)

Αυτο το <Downloads..... 1> ποιανού να είναι άραγε :lol: :lol: :lol:

 

ΥΓ.Δηλαδή τα κορίτσια που θέλουν να τραβήξουν τα αγόρια τους τι κάνουν? :) :)

Link to comment
Share on other sites

...Πριν από το Hard Reset κανε συγχρονισμό με το Active Sync. Μετά κανε uninstall μεσω Active Sync ολα τα προγραμματα που εχεις εγκαταστησει στο TyTN (εγώ επιλέγω uninstall και απο to PC). Μετά Hard Reset στο TyTN και πριν το ξανασυνδέσεις με το PC, κάνε delete mobile device sto Activesync. Otan συνδεσεις και παλι το Tytn θα το δει σαν νεο τηλεφωνο και τοτε κανεισ συγχρονισμο.

 

Εγω αυτη την μεθοδο την εχω κανει καμμια εικοσαρια φορες λογω των γνωστων προβληματων και ολες τις φορες τα contacts toy outlook εχουν περάσει μια χαρα στο TyTN. 200% εγγυημενο!!! Αν θες περισσοτερες details στειλε μου PM.

 

Το διάβασα κάνα μισάωρο το παραπάνω και πάλι δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλα.. Εχω μέλλον ως στραβάδι των ppc ε?..

Link to comment
Share on other sites

Αυριο το παραγγελνω αλλα τι γινετε με το θεμα τον εκδοσεων?

Στον ΟΤΕ ειχε το ΗΤC627.

Να το παρω η να τους πω να μου φερουν πιο καινουρια εκδοση?

 

Ευχαριστω

 

παρε καλυτερα ποιο καινουρια.

ακουστικαν οτι βγηκανε ελλατωματικες.

ενα παλικαρι εδω ειχε προβλημα και το εστειλε πισω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kalipera paidia molis pira sta xeria moy to mixanaki, me mia grigori matia poy erixa sto til moy fanike ligo argo se sxesi me to eten m600 poy eixa alla moy fenete para poly kalytero se kapoia pragmata poy moy espage ta neyra to eten..

 

φιλε bejo καλοριζικο και χρονια σου πολλα.

θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος.

παντως το δικο μου ειναι γρηγορο εκος αμα το φορτωσεις πολλες εφαρμογες.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναφερομενος σε προβήματα που αντιμετωπιζει εις εκ των δυο αεετζηδων της παρεας (ο Σωτηρης αν θυμαμαι καλα) δηλωνω οτι ο ετερος αεκτζης εχει απολυτο δικιο. Αλλωστε, μιλωντας απλοικα, το ιδιο δε συμβαινει και με τα "κανονικα" windows των pc μας;;

Επι τη ευκαιρια μια ερωτηση-διαπιστωση: Μετα απο καποιο χρονικο διαστημα συνδεσης του κινητου με το pc μεσω του active sync αυτη (η συνδεση) διακοπτεται και απαιτειται επανεκκινηση του pc μου. Συμβαινει και σ'αλλους αυτο;

Carpe Diem
Link to comment
Share on other sites

Αναφερομενος σε προβήματα που αντιμετωπιζει εις εκ των δυο αεετζηδων της παρεας (ο Σωτηρης αν θυμαμαι καλα) δηλωνω οτι ο ετερος αεκτζης εχει απολυτο δικιο. Αλλωστε, μιλωντας απλοικα, το ιδιο δε συμβαινει και με τα "κανονικα" windows των pc μας;;

Επι τη ευκαιρια μια ερωτηση-διαπιστωση: Μετα απο καποιο χρονικο διαστημα συνδεσης του κινητου με το pc μεσω του active sync αυτη (η συνδεση) διακοπτεται και απαιτειται επανεκκινηση του pc μου. Συμβαινει και σ'αλλους αυτο;

εμενα προσοπικα δεν μου ζηταει επανεκκινηση και το εχω αφησει και 2ωρες συνδεδεμενο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυριο το παραγγελνω αλλα τι γινετε με το θεμα τον εκδοσεων?

Στον ΟΤΕ ειχε το ΗΤC627.

Να το παρω η να τους πω να μου φερουν πιο καινουρια εκδοση?

 

Ευχαριστω

 

Που μπορω να μαθω σε πια εκδοση εχει φτασει?

Συγνωμη αν σας πριζω αλλα το βιαζομαι και δεν θελω να εχω μετα τρεχαματα

:(

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχει κανεις την ΗΤC627 και του εχει βγαλει καποιο προβλημα?

 

 

edit: http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Hermes_Problems

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

 

ξερει κανείς που και ποιο handsfree MONO μπορω να βρω και σε ποιο κατάστημα με καλωδιο για το TyTN ??

 

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχει κανεις την ΗΤC627 και του εχει βγαλει καποιο προβλημα?

 

 

edit: http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Hermes_Problems

 

εγω προσωπικα εχω αυτην την εκδοση και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα.αλλα καποιος εδω ειχε προβλημα με την οθονη αφης και ενας φιλος μου ειχε προβλημα παρομοιο,αλλα λυθηκε αντικαταστωντας την συσκευη η εταιρεια,εγω μαλλον ημουνα τυχερος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναφερομενος σε προβήματα που αντιμετωπιζει εις εκ των δυο αεετζηδων της παρεας (ο Σωτηρης αν θυμαμαι καλα) δηλωνω οτι ο ετερος αεκτζης εχει απολυτο δικιο. Αλλωστε, μιλωντας απλοικα, το ιδιο δε συμβαινει και με τα "κανονικα" windows των pc μας;;

Επι τη ευκαιρια μια ερωτηση-διαπιστωση: Μετα απο καποιο χρονικο διαστημα συνδεσης του κινητου με το pc μεσω του active sync αυτη (η συνδεση) διακοπτεται και απαιτειται επανεκκινηση του pc μου. Συμβαινει και σ'αλλους αυτο;

 

Δεν μου συνέβη ποτέ φίλε μου... Και το συνδέω σχεδόν καθημερινά και για πολύ ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αυριο το παραγγελνω αλλα τι γινετε με το θεμα τον εκδοσεων?

Στον ΟΤΕ ειχε το ΗΤC627.

Να το παρω η να τους πω να μου φερουν πιο καινουρια εκδοση?

 

Ευχαριστω

 

ιδια σειρα εχω και εγω. Οκ οθονη, 2 πληκτρα λιγο ακουγονται διαφορετικα στην εσωτερικη τους μεμβρανη αλλα δεν μπορω να πω οτι εχουν προβλημα και τελος πολλα προβληματα σε λειτουργικο αλλα νομιζω οτι ισχυει για ολα...

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

και γω παιδια με την 627 και κανενα- κουφια η ωρα :blink:-

προβλημα ουτε με οθονη αλλα ουτε και με τπτ αλλο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!!!!!!!

 

Δεν προλαβα σημερα λογο δουλειας αλλα Δευτερα πρωι πρωι θα ειμαι εκει και θα περιμενω τον υπαλληλο να μου ανοιξει την πορτα.... :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και πιστευω οτι οι περισσοτεροι ηδη θα το γνωριζετε εντουτοις σας αναγγελλω οτι βρηκα τον τροπο να συνδεω laptop και htc και να κανω surfing χρησιμοποιωντας το κινητο μας ως modem (παλαιοτερο ερωτημα μου). Αναλυτικες οδηγιες βρηκα στο http://www.pdagold.com/articles/detail.asp?a=269
Carpe Diem
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμforumίτες,

 

Ομολογώ πως τα τελευταία posts σχετικά με τα "νερά" που κάνει ο Τιτάνας σε μερικούς με ανησύχησαν λίγο, και μάλιστα τώρα που πλησιάζουν οι μέρες να το αγοράσω. Καταλαβαίνω πως όσο φορτώνει κανείς το κινητό του με εφαρμογές, οι οποίες ποιος ξέρει τι standards ακολουθούν και τι ρυθμίσεις κάνουν στο σύστημα, πάει γυρεύοντας, όπως και σε ένα συνιθισμένο Windows PC. Παρ' όλα αυτά, όλοι όσοι μεταπηδήσατε στον Τιτάνα από Symbian, και συγκεκριμένα από P900, θα μπορούσατε να κάνετε μια μίνι σύγκριση σχετικα με την ταχύτητα των 2 κινητών, τη συχνότητα των κολλημάτων, επανεκκινήσεων και των formats (ή hard-resets) που τους κάνατε?

 

Εδώ και 3 χρόνια χρησιμοποιώ το P900, τον πρώτο ενάμιση του είχα αλλάξει τα φώτα στις εγκαταστάσεις / απεγκαταστάσεις εφαρμογών, αλλά δεν του έκανα πότε format ρε παιδιά! Μόνο όταν έκανα firmware update μια φορά. Όσο για επανεκκινήσεις, να χρειάστηκαν συνολικά 5 ή 6 στην περίοδο που το έχω, λόγω κολημάτων. Αλλά εδώ διαβάζω πως αν δεν το κλείσετε το κινητό τουλ. μια φορά το διήμερο τρελένεται!!! :wacko:

 

Οι όποιες διευκρυνήσεις είναι ευπρόσδεκτες :)

ernani
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Επειδή έχει αναφερθεί κάμποσες φορές αλλά όχι με εμφαση, το χαλάρωμα με το "συρτάρι" της οθόνης που παίζει όταν είναι κλειστό (ενώ δεν παίζει καθόλου όταν είναι ορθάνοικτο) δεν είναι σοβαρό πρόβλημα; Ομιλώ για το επάνω μέρος του συρταριού που παίζει αρκετά (πριν το "κλικ" που κάνει όταν απελευθερώνεται από πληκτρολόγιο κι έχει αρχίσει να σέρνεται) όταν το συρτάρι θεωρείται κλειστό και κουμπωμένο πάνω στο πληκτρολόγιο.

 

Κάποιο παιδί (γύρω στη σελίδα 20) θα το πήγαινε είπε για αντικατάσταση αλλά δεν είπε τελικά τι έγινε.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμforumίτες,

 

Ομολογώ πως τα τελευταία posts σχετικά με τα "νερά" που κάνει ο Τιτάνας σε μερικούς με ανησύχησαν λίγο, και μάλιστα τώρα που πλησιάζουν οι μέρες να το αγοράσω. Καταλαβαίνω πως όσο φορτώνει κανείς το κινητό του με εφαρμογές, οι οποίες ποιος ξέρει τι standards ακολουθούν και τι ρυθμίσεις κάνουν στο σύστημα, πάει γυρεύοντας, όπως και σε ένα συνιθισμένο Windows PC. Παρ' όλα αυτά, όλοι όσοι μεταπηδήσατε στον Τιτάνα από Symbian, και συγκεκριμένα από P900, θα μπορούσατε να κάνετε μια μίνι σύγκριση σχετικα με την ταχύτητα των 2 κινητών, τη συχνότητα των κολλημάτων, επανεκκινήσεων και των formats (ή hard-resets) που τους κάνατε?

 

Εδώ και 3 χρόνια χρησιμοποιώ το P900, τον πρώτο ενάμιση του είχα αλλάξει τα φώτα στις εγκαταστάσεις / απεγκαταστάσεις εφαρμογών, αλλά δεν του έκανα πότε format ρε παιδιά! Μόνο όταν έκανα firmware update μια φορά. Όσο για επανεκκινήσεις, να χρειάστηκαν συνολικά 5 ή 6 στην περίοδο που το έχω, λόγω κολημάτων. Αλλά εδώ διαβάζω πως αν δεν το κλείσετε το κινητό τουλ. μια φορά το διήμερο τρελένεται!!! :wacko:

 

Οι όποιες διευκρυνήσεις είναι ευπρόσδεκτες :)

 

φιλε μου δυτυχως στο θεμα τηλεφωνου και λειτουργιες γυρω απο αυτο το θεμα,ο τιτανας υστερει σε συγκριση του p900-p910 και φυσικα απεναντι σε απλες συσκευες...

ειναι πιο αργο αλλα μονο μεχρι εκει!!

σε ολα τα υπολοιπα απλα δεν υπαρχει συγκριση !!εγω να σου μιλησω ειλικρινα μου ελειψε καποιες στιγμες το p910i..... αλλα τελικα δεν εφταιγε ο τιτανας αλλα οι διαφορες εφαρμογες που εγω του εγκαθιστουσα και εκαναν το τηλ να κολαει ;)

πρπει να ξερεουμε τι θελουμε και τι εγκαθιστουμε στο τηλ και στην τελικη.....αν καποια εφαρμογη μου κανει το τηλ να σερνεται???

 

ε μπορω να ζησω και χωρις αυτη!!!:pοποτε κανενα προβλημα!

ο τιτανας κανει πολλα κεφια και μακαρι να μπορουσαμε ολοι μας να εκμεταλευτουμε τις τεραστιες δυνατοτητες του:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...