Jump to content

Τηλεπαιχνίδια


sallax
 Κοινοποίηση

Καλύτερο τηλεπαιχνίδι?  

116 members have voted

  1. 1. Καλύτερο τηλεπαιχνίδι?

    • Το Σόου των Εκατομμυρίων
      6
    • Τα Τετράγωνα των Αστέρων
      5
    • Μονομάχος
      26
    • Ομιλείτε Ελληνικά;
      10
    • Ποιος Θέλει να Γίνει Εκατομμυριούχος;
      34
    • Θησαυροφυλάκιο
      11
    • Κινητομάνια κλπ παρεμφερή 9011
      3
    • Άλλο
      4
    • Είναι όλα για τα μπάζα!
      17


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον OveLix

 

Επίσης βλέπω και ξαναβλέπω το σήμα της εκεχειρίας. Κλαδάκι ελιάς δεν ειναι αυτό στο στόμα του περιστεριού?????

 

 

Δε μπορεί να είναι δάφνης δηλαδή; ή ο,τιδήποτε άλλο κλαδάκι; :)

 

 

Καλά,όπως και να πήρε τα λεφτά ο άνθρωπος,δε γίνεται να μην τα άξιζε έστω και λίγο - Επίσης είχε καιρό να φτάσει κάποιος εκεί,καιρός ήταν :rolleyes:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον nelly

 

Δε μπορεί να είναι δάφνης δηλαδή; ή ο,τιδήποτε άλλο κλαδάκι; :)

 

Ώρα να βάζουμε τα πράγμα στη θέση τους.

 

Από αρχαιοτάτων χρόνων.... Η ΕΙΡΗΝΗ συμβολίζεται από ένα ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ που φέρει στο στόμα του έναν ΚΛΑΔΟ ΕΛΙΑΣ .

 

Ούτε φτέρη, ούτε δάφνη, ούτε και πικροδάφνη ;) Και ως γνωστό, ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΚΕΧΕΙΡΙΑ = ΕΙΡΗΝΗ

 

Συνεπώς, η μόνη απάντηση (στο παιχνίδι το συγκεκριμένο) που θα μπορούσε να θεωρηθεί σωστή, είναι η "Ολυμπιακη φλογα". Γιατί απλά εκείνη η απεικόνιση πίσω από το περιστέρι μπορεί να θεωρηθεί ότι (ίσως) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΛΟΓΕΣ.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Συνεπώς, η μόνη απάντηση (στο παιχνίδι το συγκεκριμένο) που θα μπορούσε να θεωρηθεί σωστή, είναι η "Ολυμπιακη φλογα". Γιατί απλά εκείνη η απεικόνιση πίσω από το περιστέρι μπορεί να θεωρηθεί ότι (ίσως) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΛΟΓΕΣ.

 

 

Εγώ για φλόγες τις βλέπω :)

 

Ας μην ξεχνάμε όμως ότι το θέμα μας είναι τα τηλεπαιχνίδια και όχι το κλαδάκι ε; :rolleyes:

 

Εκτός και αν τα αναφέρεις αυτό για να υπονοήσεις πως κάτι παίχτηκε στο παιχνίδι.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον OveLix

 

Βλέπω το έπιασες το υπονοούμενο Νέλι.

 

Εδω και τόσα ποστ λεμε ότι ηταν στημενο....

 

 

Καταρχήν "Νέλλη" είναι το όνομά μου,τα θηλυκά ανέκαθεν γράφονταν με "η"

 

Επίσης το παρακάναμε λίγο με την ανάλυση της σημαίας,μπορούμε να πούμε ευθέως ό,τι θέλουμε για το παιχνίδι.

 

Ευχαριστώ.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nelly

 

Επίσης το παρακάναμε λίγο με την ανάλυση της σημαίας,μπορούμε να πούμε ευθέως ό,τι θέλουμε για το παιχνίδι. Ευχαριστώ.

 

Όλα γύρω από το παιχνίδι αναφέρονται. ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ : ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟ & ΙΣΩΣ ΕΝΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ διαφημιστικό PROJECT (η συγκεκριμένη νίκη). Έτσι για να μιλάμε πιο απλά. Η σημαία είναι η αφορμή στη συζήτηση μας.

 

Και για του λόγου το αληθές: Ο τύπος, εμφανίστηκε απόψε σε παράθυρο του ΑΛΤΕΡ. Στο τέλος τον ρώτησε ο δημοσιογράφος, αν έχει πάρει τα λεφτά κι αν όχι... πότε θα τα πάρει.

 

Έκανε το λάθος να απαντήσει:

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ: "Όχι τα λεφτά δεν τα έχω πάρει ακόμα, θα τα πάρω ανήμερα των Ολυμπιακών Αγώνων" (Προφανώς αναφέρεται στην ημέρα έναρξης τους).

 

Και κάνω τους εξής συνειρμούς, εγώ "ο απλός και αθώος τηλεθεατής" :devil:

 

- Τηλεπαιχνίδι

- 150.000€

- Τελευταία ερώτηση σχετικέ με την Ολυμπιάδα

- Παραλαβή του ποσού την ημέρα της τελετής έναρξης.

 

Λέτε να τον δούμε στο Ολυμπιακό Στάδιο σε καμια εξέδρα - Σε κανένα show??? Να του παραδίδει η Ιωάννα την μεγάλη επιταγή που του δόθηκε με αφορμή την σημαία των ΟΑ?

 

Μετά από όλα αυτά ΤΙ ΛΕΤΕ? ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟ? Ή ΟΧΙ? ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ.......... ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Ε καλα τωρα μην εχουμε τοσο μεγαλη φαντασια, τουλαχιστον για αυτα τα θεματα...

 

Ως γνωστον, στα τηλεπαιχνιδια, τα δωρα παραλαμβανονται τουλαχιστον 6 μηνες μετα απο την ημερα προβολης. Οποτε ισως να το εκαναν ετσι ωστε να συμπεσει η ημερα. Βεβαια ισως και να εκανε πλακα οταν το ειπε αυτο... (δεν ειδα την συνεντευξη).

 

Τελος παντων, δεν νομιζω οτι ηταν στημενο, απλα οταν ειδαν οτι τα πηγαινε καλα, στις τελευταιες ερωτησεις τον βοηθησαν. Ε δεν πειραζει, απο την στιγμη που σε αυτα τα παιχνιδια παιρνεις τα λεφτα σου, καλα εκαναν και τον βοηθησαν, και οποιονδηποτε αλλον να ηταν στην θεση του.

 

Θυμαμαι και αυτον που ειχε κερδισει πριν 2 χρονια, και ειχε απαντησει την ερωτηση: Τι απεικονίζεται πανω στο οδικο σημα για την υπαρξη εστιατοριου. Και εκει μολις ο παικτης σκεφτηκε να διαλεξει την σωστη απαντηση, ο Παπαδοπουλος την εδωσε. Ηταν φοβερος παικτης και εκεινος με πολλες γνωσεις, οπως και ενας φοβερος τυπος στον Μονομαχο (μπαρμαν 45αρης με κοτσιδα) που κερδισε 80.000 χωρις να παρει καμια βοηθεια. :blink:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Soulman

 

Τελος παντων, δεν νομιζω οτι ηταν στημενο, απλα οταν ειδαν οτι τα πηγαινε καλα, στις τελευταιες ερωτησεις τον βοηθησαν.

 

 

Συμφωνώ.

 

Αρχικό Μήνυμα από τον Soulman

 

οπως και ενας φοβερος τυπος στον Μονομαχο (μπαρμαν 45αρης με κοτσιδα) που κερδισε 80.000 χωρις να παρει καμια βοηθεια. :blink:

 

 

Αυτός ήταν παίκτης :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολυ περιεργος ανθρωπος. Ηταν πολυ ηρεμος και απανταγε χωρις να το σκεφτει και ιδιαιτερα. Λες και τα ηξερε ολα. Περιεργο που δεν τον εχω ξαναπετυχει σε κανενα αλλο παιχνιδι, γιατι αυτοι που πανε καλα, συνηθως γυρνανε σε ολα τα παιχνιδια ;)

 

Επισης θυμαμαι εναν αλλο ατυχο που εκανε λαθος στην ερωτηση για τα 150.000 στον Εκατομμυριουχο στην ερωτηση "Ποιος ηταν ο πατερας της Σαλωμης". Ιστορικες στιγμες...

 

Τεσπα, αρκετα σας επρηξα με τις αναφορες μου στο παρελθον :whistle:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε παιδιά μην τα λέτε αυτά, τώρα πχ θέλω να δω το επεισόδιο με το μονομάχο μπάρμαν!! :cool:

Αλήθεια... ποιος ήταν ο γέρος της Σαλώμης? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Αμάν ρε παιδιά μην τα λέτε αυτά, τώρα πχ θέλω να δω το επεισόδιο με το μονομάχο μπάρμαν!! :cool:

Αλήθεια... ποιος ήταν ο γέρος της Σαλώμης? :p

 

 

Ο Ζεβεδαιος... (αν το γραφω σωστα).

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

de ta poluparakaloy8o...eimai kai sto ekoteriko...alla otan eixa er8ei ellada telaytaia fora eixa dei ton monomaxo,ta tetragona ton asteron,ton ekatomyriouxo(arketes fores),to 8hsayrrofylakia,kai ta tou styl kinhtomania(8ee mou ti xalia!!)...sthn ert sat ebazan kapote kai to omileite ellhnika....(oudes sxolion) ti na po...h ellhnikh tv exei polla psomia na faei akoma...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον OveLix

 

Επίσης βλέπω και ξαναβλέπω το σήμα της εκεχειρίας. Κλαδάκι ελιάς δεν ειναι αυτό στο στόμα του περιστεριού?????

 

 

Φυσικά και ήταν κλαδάκι. Σήμερα οι εφημερίδες γράφουν για τη γκάφα.

Φυσικά ο νέρντ θα τα πάρει τα λεφτά.

 

Ολυμπιακή γκάφα εκατομμυρίων (Από την Ελευθεροτυπία)

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Τα λάθη είναι για τους ανθρώπους. Οπως επίσης και τα τικ.

Ας πρόσεχε η ομάδα που φροντίζει τις ερωτήσεις να ενημερωνόταν πιο σωστά. Δεν τα πήρε από την τσέπη μας τα λεφτά ο άνθρωπος για να τον θάβουν μερικοί με τόσο ζήλο..

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Νέλυ, μια και το ανέφερες. Η εταιρία παραγωγής δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Εταιρία είναι και πληρώνεται από την κρατική ΕΡΤ η οποία πληρώνει με τα λεφτά μας τον παρουσιαστή και την εταιρία παραγωγής και όλα τα έξοδα που έχουν συμφωνηθεί. Συνεπώς μας αφορά όλους μας.

 

Δεύτερο, δεν έχω πρόβλημα με τον νεαρό ως άνθρωπο. Δεν τον θάβω τον κακομοίρη. Θάβω την ΕΡΤ και την εταιρία και έχω προβλημα με τη διαδικασία. Είναι μια καταφανέστατη κοροϊδία του κοινού και των άλλων παικτών που δεν "ευτύχησαν" να έχουν την ίδια αντιμετώπιση όταν βρέθηκαν αντιμέτωποι με το τέρας. Ανέλυσα στα προηγούμενα ποστ τον τρόπο με τον οποίο ο νικητής "σπρώχτηκε" καθώς και τους λόγους για τους οποίους "έπρεπε" κάποιος να πάρει τα λεφτά.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Αν και επιμένεις να γράφεις το όνομά μου λάθος-pls αν τύχει και το ξαναχρησιμοποιήσεις,γράψτο όπως είναι στο nick για να μη με στεναχωρείς ;) -θα συμφωνήσω ότι δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα αλλά είναι δικό τους πρόβλημα το γεγονός ότι έκαναν λάθος.

 

Από τη στιγμή που αυτό είχαν σα σωστή απάντηση,και το βρήκε ο παίκτης,οκ,τον έσπωξε ο Σπύρος;Εγώ δεν το είδα. Για αυτό αυτοί που θα έπρεπε να έχουν παράπονα είναι οι παλαιότεροι και οι επόμενοι παίκτες που δε θα τύχουν της ίδιας αντιμετώπισης.Ηθελαν νούμερα τηλεθέασης και στο βωμό αυτών,όλα γίνονται..

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Χα χα!! Τελικά κάποιος το μυρίστηκε το θέμα... Δεν ξέρω αν ήταν μόνο η κ.Πετρούτσου απ'την Ελευθεροτυπία... Πάντως η Τατιάνα που το είχε προ ολίγου ως θέμα από 'κει το'χε πάρει... :)

 

Είναι ν'απορεί κανείς... Πώς τα κατάφερε η "επιτροπή εμπειρογνωμόνων της εταιρείας παραγωγής" να κάνει τέτοια γκάφα!!! Η μόνη εξήγηση(?) είναι να μην είδαν ποτέ το σύμβολο αλλά μόνο την περιγραφή του (που παρέθεσα στην προηγούμενη σελίδα) και να μην φαντάστηκαν ότι το "περιστέρι της ειρήνης"... συνήθως κρατάει κλαδί ελιάς!!! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον athsak

 

paidia den einai kladi elias alla kladaki dafnis.

 

Όπως είπε και η Νέλλη, μην ασχολούμαστε τώρα με την περιγραφή της σημαίας.

 

Αλλά έχω να σου κάνω μια ερώτηση. Έγω ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει, ένα περιστέρι να φέρει κλαδί ελιάς στο στόμα του. :blink:

 

ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΑΔΙ ΔΑΦΝΗΣ.... τι σημαίνει?

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η φώτο VIDEOMIX άλλα κάντην jpeg γιατί μας βγάζει την πίστη μέχρι να εμφανιστεί. :) :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csk4023

Είναι ν'απορεί κανείς... Πώς τα κατάφερε η "επιτροπή εμπειρογνωμόνων της εταιρείας παραγωγής" να κάνει τέτοια γκάφα!!! Η μόνη εξήγηση(?) είναι να μην είδαν ποτέ το σύμβολο αλλά μόνο την περιγραφή του (που παρέθεσα στην προηγούμενη σελίδα) και να μην φαντάστηκαν ότι το "περιστέρι της ειρήνης"... συνήθως κρατάει κλαδί ελιάς!!! :eek:

Μπάγιατικο πλέον το θέμα και δεν έχω σκοπό να το ανακινήσω...

Απλά, δεν μπορούσα να μην αναφέρω ότι ο... Τζώνυ φρόντισε να με επιβεβαιώσει λίγες ώρες αφού έκανα την παραπάνω υπόθεση!!

Δείτε το κομμάτι απ'την Ελευθεροτυπία της 26ης Νοεμβρίου...

 

edit: επειδή το attachment αν και ανέβηκε, δεν λέει να εμφανιστεί αντιγράφω μια φράση:

...όπως είπε ο γενικός διευθυντής τηλεόρασης της ΕΡΤ Τζώνυ Καλημέρης, "αν υπήρχε λάθος οφείλεται στο ότι η επιτροπή όταν αναζήτησε τις πιθανές απαντήσεις βρήκε κείμενο στο οποίο δεν αναφέρεται το κλαδί ελιάς..."

 

Στο ίδιο δημοσίευα αναφέρεται κι άλλη γκάφα που είχε γίνει ένα μήνα πριν την τελευταία. Τότε η "επιτροπή" έδωσε ως σωστή απάντηση που έλεγε ότι η πόλη Ναμπλούς βρίσκεται στο Ισραήλ, γεγονός που προκάλεσε την αντίδραση της Παλαιστινιακής πρεσβείας στην Αθήνα...

 

Το δημοσίευμα μπορείτε να δείτε στο site της Ελευθεροτυπίας εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Πωπω αυτο το Show των εκατομμυριων το εχει παρακανει με τις ευκολες ερωτησεις... Αφου με τοσο ευκολες ερωτησεις που εχει πλεον, αρχιζει να χανει τον ενδιαφερον του. Το Ομιλειτε Ελληνικα ποιο ενδιαφερον ειχε.. :!:
Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Ego pali psifisa Monomaxo giati einai to mono endiaferon an kai einai i ola i tipota! Oso gia tin kinitomania einai apo tis megaliteres apates...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...