Jump to content

Τηλεπαιχνίδια


sallax
 Κοινοποίηση

Καλύτερο τηλεπαιχνίδι?  

116 members have voted

  1. 1. Καλύτερο τηλεπαιχνίδι?

    • Το Σόου των Εκατομμυρίων
      6
    • Τα Τετράγωνα των Αστέρων
      5
    • Μονομάχος
      26
    • Ομιλείτε Ελληνικά;
      10
    • Ποιος Θέλει να Γίνει Εκατομμυριούχος;
      34
    • Θησαυροφυλάκιο
      11
    • Κινητομάνια κλπ παρεμφερή 9011
      3
    • Άλλο
      4
    • Είναι όλα για τα μπάζα!
      17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το πράγμα του Μπονάτσου το'χει δει κανείς??? "Πάμε γι'άλλα" νομίζω λέγεται???

Το προηγούμενο Σάββατο είδα λίγο και συμπέρανα 2 πράγματα (μπορεί να κάνω και λάθος...):

α) για να καταλάβεις τη δομή του "παιχνιδιού" μάλλον πρέπει να μελετήσεις πρώτα κάποιο manual...

β) το "παιχνίδι" έχει φτιαχτεί για να διαφημίζουν κάποιοι τραγουδιστές τους δίσκους τους...

ένα παράδειγμα, μετά απ'το οποίο άλλαξα και κανάλι γιατί μου "φάνηκε" ότι υποτιμούν τη νοημοσύνη μου....:

Στη μια ομάδα εκτός του παίκτη συμμετέχουν 2 τραγουδιστές, ένας εκ των οποίων ο Θάνος του Fame Story... Ακούγεται ένας στίχος τραγουδιού απ'τον νέο του δίσκο... Αμέσως η ομάδα βρίσκει ποιο είναι το τραγούδι (τι έκπληξη!!) Πετάγεται εις εκ των παρουσιαστών: "αφού σ'έχουμε κοντά μας, πες μας και το τραγούδι!" Βγαίνει ο άλλος στην πίστα και το ρίχνει... Και πάει λέγοντας...

:wacko: :stupid:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csk4023

 

Αυτό το πράγμα του Μπονάτσου το'χει δει κανείς??? "Πάμε γι'άλλα" νομίζω λέγεται???

 

Tην ίδια ακριβώς εκπομπή (παιχνίδι) έκανε και παλαιότερα μαζί με την Αννίτα Πάνια, στο NEW Channel αν θυμάμαι καλά.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Tην ίδια ακριβώς εκπομπή (παιχνίδι) έκανε και παλαιότερα μαζί με την Αννίτα Πάνια, στο NEW Channel αν θυμάμαι καλά.

 

 

Ήταν εκείνη η εκπομπή που σε κάποια φάση γινόταν στριπτίζ (μέχρι εσώρουχα);;; :p :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Ήταν εκείνη η εκπομπή που σε κάποια φάση γινόταν στριπτίζ (μέχρι εσώρουχα);;; :p :whistle:

 

Όχι όχι. Πας πολύ πίσω. Εσύ λες το "Tutti Frutti" (πριν 10+ χρόνια) που έπαιζε στον ΑΝΤ1 αν δεν κάνω λάθος για το κανάλι.

 

Εγώ αναφέρομαι στο NEW πριν 3-4 χρόνια. To έδειχνε απογεύματα ΣαββατοΚύριακου αυτό με την Πάνια και τον Μπονάτσο.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Όχι όχι. Πας πολύ πίσω. Εσύ λες το "Tutti Frutti" (πριν 10+ χρόνια) που έπαιζε στον ΑΝΤ1 αν δεν κάνω λάθος για το κανάλι.

 

Εγώ αναφέρομαι στο NEW πριν 3-4 χρόνια. To έδειχνε απογεύματα ΣαββατοΚύριακου αυτό με την Πάνια και τον Μπονάτσο.

 

 

Χμ σαν κάτι να θυμάμαι!

Αυτό που λέω εγώ νομίζω το παρουσίαζε η Ζέτα Λογοθέτη... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Tην ίδια ακριβώς εκπομπή (παιχνίδι) έκανε και παλαιότερα μαζί με την Αννίτα Πάνια, στο NEW Channel αν θυμάμαι καλά.

 

 

Και αν θυμάμαι σωστά δεν είχε πάει και πολύ καλά..

 

Και μένα πιο πολύ προς διαφήμιση τραγουδιστών μου κάνει το"Πάμε για άλλα"

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nelly

 

Και αν θυμάμαι σωστά δεν είχε πάει και πολύ καλά..

 

Nαι είχε πατώσει. Αλλά επίσης, η Πάνια με τον Μπονάτσο είχαν τσακωθεί, διότι η Πάνια είχε γίνει η γλάστρα του Βλάσση. :p

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Τι διαβάζω στο χθεσινό τηλεπεριοδικό της Ελευθεροτυπίας??? Ότι το "παιχνίδι" του Μπονάτσου έσκισε στις θεαματικότητες?? :eek:

Συγκεκριμένα, η αναφορά στο θέμα είναι έμμεση...

 

Λέει, το περιοδικό, ότι γκρίνιαζε η Ρούλα (έ, όχι και ποια Ρούλα??) λέγοντας ότι ο Μπονάτσος κάνει ακριβή παραγωγή-σόου και χτυπάει νούμερα "γιατί τέτοια θέλει ο κόσμος" ενώ σ'αυτήν δεν δίνουν τα κεφάλαια για να κάνει σόου! (ευτυχώς για μας...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csk4023

 

ενώ σ'αυτήν δεν δίνουν τα κεφάλαια για να κάνει σόου! (ευτυχώς για μας...)

 

 

Ευτυχώς δε λες τίποτα !!!!

 

Δεν είναι και άσχημο το παιχνιδάκι,απλά μου φαίνεται δύσκολο να κρατήσει το ενδιαφέρον των τηλεθεατών πολύ καιρό,πόσα τραγούδια θα πουν; :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

To μεγάλο παζάρι μου άρεσε. Τώρα δεν βλέπω κανένα.

 

Αλήθεια... Αυτό το "Μεγάλο Παζάρι" γιατί δεν δοκιμάζουν να το ξανακάνουν?? Δε νομίζω ότι έχει ξεπεραστεί.. (όπως ίσως ο "Τροχός της Τύχης" που είναι της ίδιας εποχής)

 

Εντάξει, καλά τα παιχνίδια γνώσεων, δε λέω...

Καλό να μάθουμε που είναι η Μπουργκίνα-Φάσο, πόσους φορές το χρόνο γεννάει η σαραντοποδαρούσα και... που έχει η αχλάδα την ουρά, αλλά και κάτι πιο ανάλαφρο με πλάκα και σασπένς χρειάζεται για να σπάει η μονοτονία... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csk4023

 

Αλήθεια... Αυτό το "Μεγάλο Παζάρι" γιατί δεν δοκιμάζουν να το ξανακάνουν?? Δε νομίζω ότι έχει ξεπεραστεί.. (όπως ίσως ο "Τροχός της Τύχης" που είναι της ίδιας εποχής)

 

Ναι ο "Τροχός της τύχης" είναι all time classic παιχνίδι. Ακόμα παίζεται στο εξωτερικό. Εδώ όμως... :o

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα μου αρεσει ο φερεντινος...γουσταρω το stilaki του :p :D

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Άμα έφερναν πάλι καμία "Κρίστα" δεν θα με χαλούσε καθόλου να το ξανάβλεπα... ;) :p

 

:rolleyes:

Που τη θυμήθηκες??? Πάντως κάπου εδώ πρέπει να'ναι γιατί θυμάμαι ότι είχε παντρευτεί Έλληνα παραγωγό... Αν δεν κάνω λάθος τον Πάνο Ζώη που πρέπει να ήταν και παραγωγός του συγκεκριμένου παιχνιδιού και ο οποίος είναι ακόμα μέσα στα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Osoi endiafereste min xasete shmera (Paraskeyh) ton Ekatommyriouxo. Einai enas typos pou phgenei gia ta 150.000 euro.

 

Eixe ksanapeksei kai paliotera.. osoi to vlepate tha ton 8ymaste.. einai fysiognwmia pou menei stin mnhmh... :worry:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Μμμ ενδιαφέρον :o

Μια άλλη κυρά που χτες-προχτές ήταν στα 40.000€, ξέρεις τί έκανε τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Soulman

 

Osoi endiafereste min xasete shmera (Paraskeyh) ton Ekatommyriouxo. Einai enas typos pou phgenei gia ta 150.000 euro.

 

Eixe ksanapeksei kai paliotera.. osoi to vlepate tha ton 8ymaste.. einai fysiognwmia pou menei stin mnhmh... :worry:

 

Είδα λίγο χθες... Απ'ότι κατάλαβα πρόκειται για ειδική περίπτωση παίκτη... Μια απ'τις ιδιαιτερότητες είναι ότι όπως φάνηκε το παιδί είναι από πολύ φτωχή οικογένεια κι έχει απόλυτη ανάγκη τα λεφτά... Μακάρι να τα πάρει...

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΠΗΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μας εβγαλε λιγο την πιστη, αλλα μπραβο του. Οι ερωτησεις ηταν πολυ δυσκολες με ολες τις επιλογες να εχουν τις ιδιες πιθανοτητες. Επιτελους ειδαμε και μερικες ερωτησεις επιπεδου 150.000 ευρω. Μολις σκεφτηκε να τα παρατησει, ο Παπαδοπουλος τον πριζώσε να συνεχίσει.

 

@sallax Οχι δεν ειχα δει τι εκανε...

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

ΟΥΦ!!!

 

Αν τα έχανε... θα ήταν ένα μάθημα με θέμα την "απληστία του ανθρώπου" :wacko:

 

ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ ΟΜΩΣ. Τα άξιζε ο "Σπασίκλας" (όπως αυτοαποκαλέστηκε).

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι ο σπασίκλας πήρε την εκδίκηση του γιέεεεεη! Με κινήσεις που δικαιολογούσαν στο έπακρο τον αυτοχαρακτηρισμό του, ο τύπος έδωσε σόου... Πωπω στην τελευταία ερώτηση κοτζαμάν έκθεση έγραψε το παλικάρι αλλά χαλάλι του :up:

ΤΟ φρικάρισμα εκεί που έδωσε την απάντηση και του'κανε πλάκα ο Σπύρος για το κλαδί ελιάς :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα αυτός έφτασε μέχρι το τέλος; :wacko:

 

Πείτε την τελευταία ερώτηση και κανένα παρελειπόμενο για αυτούς που δεν το είδαν! :blink:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Για τα 150.000

 

Τι απο τα παρακατω δεν υπαρχει στην σημαια της Ολυμπιακης Εκεχειριας;

 

Α. Ολυμπιακοι κυκλοι

Β. Ολυμπιακη φλογα

Γ. Περιστερι της ειρηνης

Δ. Κλαδι ελιας

 

Σωστη απαντηση ειναι.... :P

 

Για τα 80.000

 

Πως λεγόταν ο Λευκος Πύργος κατα την τουρκοκρατια;

 

Α. Θαλασσιος Πυργος

Β. Πυργος του Αλη

Γ. Πυργος του Θανατου

Δ. Πυργος του Αιματος

 

Σωστη απαντηση ειναι.... :P

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Thanx Soulman :)

 

Μέσα στην ευκολία οι ερωτήσεις :p

αλλα για τα λεφτά που πήρε εύκολες ήταν :whistle:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...