Jump to content

Redmi Note 13 Pro+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, chios said:

Στην προηγούμενη συσκευή είχες 5G; Αν όχι πρέπει να το ενεργοποιήσεις σε συμβατή συσκευή ή πάρε τηλέφωνο.

Εγω που εχω vodafone δεν είχα ποτέ 5G και από τότε που πηρα τη συγκεκριμένη συσκευη έχω κανονικά 5G χωρις να κάνω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 1/3/2024 at 5:21 ΜΜ, chios said:

Στην προηγούμενη συσκευή είχες 5G; Αν όχι πρέπει να το ενεργοποιήσεις σε συμβατή συσκευή ή πάρε τηλέφωνο.

Οχι δεν ειχα

On 1/3/2024 at 5:21 ΜΜ, chios said:

Στην προηγούμενη συσκευή είχες 5G; Αν όχι πρέπει να το ενεργοποιήσεις σε συμβατή συσκευή ή πάρε τηλέφωνο.

Οχι δεν ειχα

Επισης με τις διαφημισεις μπορουμε να κανουμε κατι;

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, zipperant said:

 

Επισης με τις διαφημισεις μπορουμε να κανουμε κατι;

Ψάξε στις ρυθμίσεις για το dns και βάλε τη διεύθυνση αυτή που γράφεται στην εικόνα. Στην περίπτωση μου, λειτούργησε άψογα, δεν έχω καθόλου διαφημίσεις, μια δοκιμή θα σε πείσει

Screenshot_2024-03-03-10-32-48-072_com.android.settings_Original.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα σε φυσικό καταστημα και το συγκρινα με τα poco x6 pro & redmi note 13 pro.

Τελικα το απεριψα λογω κυρτοτητας της οθονης του.

Ειναι πιο εντυπωσιακό αλλα απο πρακτικης αποψης δεν θα παρω ποτε κινητο με curved οθονη.

Ετσι κατεληξα στο Poco X6 pro

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, dragon11 said:

Σημερα πηγα σε φυσικό καταστημα και το συγκρινα με τα poco x6 pro & redmi note 13 pro.

Τελικα το απεριψα λογω κυρτοτητας της οθονης του.

Ειναι πιο εντυπωσιακό αλλα απο πρακτικης αποψης δεν θα παρω ποτε κινητο με curved οθονη.

Ετσι κατεληξα στο Poco X6 pro

 

Τελικα μια εδω μια απο κει πηρα το redmi note 13 pro+

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπώ, πρώην κάτοχος του poco f4 το οποίο θεωρώ πολύ καλό κινητό. Το redmi note 13 pro plus μου φαίνεται πολύ ανώτερο. Είμαι ενθουσιασμένος θα έλεγα. Ειχα να νιώσω έτσι με κινητό από την εποχή του sony z3 compact. 

Link to comment
Share on other sites

Από τίς 20 Φεβρουαρίου λοιπόν με την συσκευή, έχω νά πω τα εξής: Καταρχήν οπτικά κατ'εμε είναι πολύ όμορφη, επίσης επειδή δεν είχα ξανά οθόνη με καμπύλη, τό ότι έχει ρύθμιση το πόσο εύρος οθόνης θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε με εξέπληξε ευχάριστα, όπως καί τά εφέ ειδοποιήσεις. Ή κάμερα είναι αρκετά καλή καί λεπτομερής. Από ταχύτητα ή συσκευή είναι αρκετά γρήγορη και απροβληματιστη. Επίσης τό σήμα τής τηλεφωνίας είναι πιο δυνατό από την προηγούμενη συσκευή πού είχα τό Α32.5G

Στα χαρακτηριστικά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ρόλο ότι είναι ή μεγάλη έκδοση 12+8RAM /512G.

Τό μόνο πού με χάλασε αλλά δεν έχει σχέση με την συσκευή είναι τό MIU , τό οποίο τό θεωρώ λειψό.

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα ταχύτητας, ως κάτοχος της μικρότερης έκδοσης, δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά ως προς το χειρότερο λόγω μικρότερης μνήμης και λιγότερης ram, το κινητό είναι γρήγορο και ουδέποτε έχει σκαλωσει κάπου, ελπίζω βέβαια να διατηρηθεί έτσι σε βάθος χρόνου. Μέχρι στιγμής, δεν έχω κάποιο ζήτημα το οποίο να έχω αντιμετωπίσει η κάποιο αρνητικό στην όλη εμπειρία.

 

Ίσως, σε θέμα κάλυψης θα έλεγα γιατί, έχω παρατηρήσει ότι σε σημεία όπου δεν υπάρχει καλή κάλυψη σήματος, κυρίως στη δουλειά μου, έχω παρατηρήσει ότι ξοδεύεται μπαταρία, χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει τη συσκευή, πιθανόν επειδή είναι σε φάση όπου αναζητά σήμα διαρκώς, δεν υπάρχει καμία εφαρμογή στο παρασκήνιο ανοιχτή, κανένα ρολόι συνδεδεμένο, έλεγα αρχικά ότι οφειλόταν σε αυτό, μάλλον έχει να κάνει με την κάλυψη δικτύου στο σημείο που βρίσκομαι, απλώς δεν βρίσκομαι συνεχώς στο ίδιο σημείο και μετακινούμαι, παίζει ρόλο απ'όσο καταλαβαίνω.

Πραγματικά, σε αυτή την κατηγορία, πιστεύω ότι είναι η πιο πλήρης πρόταση, δεν υπάρχει κάτι στο οποίο να υστερεί, κάποιο τομέα στον οποίο υπολείπεται.

Πάντως, για το MIUI, θα έλεγα ότι είναι αρκετά ολοκληρωμένο, έχει ρυθμίσεις οι οποίες έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχουν σε άλλη υλοποίηση Android, ενδεχομένως υπολείπεται συγκριτικά με το One UI της Samsung, συγκριτικά και με τις εκδόσεις της OnePlus και της Realme, θαρρώ ότι είναι αρκετά πλήρες το MIUI, μένει να δούμε με το HyperOS διαφορές, μέσα στο Μάρτιο αναμένεται να το λάβουμε όπως διάβασα κάπου....

ΥΓ: Δεν έτυχε ποτέ να χρησιμοποιήσω σε προηγούμενη συσκευή μου, επειδή δεν είχα τη δυνατότητα και ίσως γι'αυτό και η όποια αντίδραση μου αλλά, πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί από τον macro φακό, αρχικά δεν ήξερα πως λειτουργεί, στην πορεία όμως, εξοικειώθηκα και πιστεύω ότι κάνει πολύ καλή δουλειά, αρκεί να υπάρχει καλός φωτισμός, σε χαμηλό φωτισμό, δεν βγάζει καλή λήψη, σε καλές συνθήκες όμως, οι φωτογραφίες του είναι πάρα πολύ καλές, παραθέτω μία η οποία δεν έχει υποστεί την παραμικρή επεξεργασία από μέρους μου. Νομίζω ότι τελικά, υπάρχει χώρος για τις macro κάμερες, μπορεί τα Megapixel να είναι το θέμα, γενικά όμως, δεν θα έλεγα ότι είναι εντελώς άχρηστες, απλώς είναι πολύ συγκεκριμένη η χρήση τους.

IMG_20240305_171931.jpg

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμαστικά απενεργοποιήσει την ενίσχυση φόρτισης αλλά και πάλι, φόρτισε με 120W με τον παρεχόμενο φορτιστή, πέραν από τον προφανή τρόπο -χρηση αργού φορτιστή-, δεν έχω βρει τρόπο να απενεργοποιείται η γρήγορη φόρτιση. 

Link to comment
Share on other sites

Οτανα παταμε το κουμπι για να κλεισει πως απενεργοποιειται κατι για φωνητικο που λεει;

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, zipperant said:

Οτανα παταμε το κουμπι για να κλεισει πως απενεργοποιειται κατι για φωνητικο που λεει;

Και εγω αυτο ψαχνω

Link to comment
Share on other sites

Όσο όμορφη είναι η κυρτή οθόνη τόσο πρόβλημα είναι το τζάμι προστασίας. Λόγω της κυρτοτητας μπαίνει σκόνη στα πλαϊνά και φαίνεται άσχημο.Υπαρχει κάτι σε μεμβρανη που να προστατεύει από πτώσεις;Κάποια πρόταση για τζαμακι προστασίας; 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mantilas said:

Όσο όμορφη είναι η κυρτή οθόνη τόσο πρόβλημα είναι το τζάμι προστασίας. Λόγω της κυρτοτητας μπαίνει σκόνη στα πλαϊνά και φαίνεται άσχημο.Υπαρχει κάτι σε μεμβρανη που να προστατεύει από πτώσεις;Κάποια πρόταση για τζαμακι προστασίας; 

Το ίδιο θέμα είχα κι εγώ με την εργοστασιακή μεμβράνη που είχε το τηλέφωνο μου περασμένη (άλλη μάρκα αλλά δεν παίζει ρόλο αυτό). Κάποια στιγμή που γρατζουνίστηκε σε ένα σημείο την έβγαλα και έβαλα καινούρια στο iRepair. Και το θέμα με τη σκόνη που μαζευόταν στα πλάγια εξαφανίστηκε. Και σημειωτέον, η μεμβράνη δεν είναι full screen για να μην την πετάει η θήκη και εννοείται ότι αφήνει κενό γύρω γύρω όπως και η εργοστασιακή. Αλλά σκόνη πουθενά πλέον. Δοκίμασε το κι εσύ αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο βοηθός στο πλαϊνό κουμπί απενεργοποιητε, όταν πάτε στις πρόσθετες ρυθμίσεις καί μετά συντομεύσεις χειρονομίας καί τόν βάζετε off.

Ερώτηση από μένα καί από έναν φίλο πού παρατήρησε τό ίδιο.... Κατά την εγγραφή βίντεο ακούγεται βοή, τό κάνει καί σέ εσάς;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Βοή λέγοντας; Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι άπαξ και αρχίσει η εγγραφή, μπορεί να βγεί ειδοποίηση ότι η εγγραφή ξεκίνησε και να ακουστεί ο ήχος της ειδοποίησης μέσα στην εγγραφή, αυτό εννοείς; Αν είναι αυτό, πρέπει να μπαίνει στο αθόρυβο η στο "Μην Ενοχλείτε" για να μην ακούγεται ήχος από τις ειδοποιήσεις μέσα στο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tsimisde said:

Βοή λέγοντας; Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι άπαξ και αρχίσει η εγγραφή, μπορεί να βγεί ειδοποίηση ότι η εγγραφή ξεκίνησε και να ακουστεί ο ήχος της ειδοποίησης μέσα στην εγγραφή, αυτό εννοείς; Αν είναι αυτό, πρέπει να μπαίνει στο αθόρυβο η στο "Μην Ενοχλείτε" για να μην ακούγεται ήχος από τις ειδοποιήσεις μέσα στο βίντεο.

Όχι εννοώ ότι 3 συσκευές κάνουν λές καί έχεις ανοιχτό παράθυρο καί ακούγεται βοή 

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, dragon11 said:

Και εγω αυτο ψαχνω

Πας στις συντομεύσεις και το απενεργοποιεις.

8 ώρες πριν, mantilas said:

Όσο όμορφη είναι η κυρτή οθόνη τόσο πρόβλημα είναι το τζάμι προστασίας. Λόγω της κυρτοτητας μπαίνει σκόνη στα πλαϊνά και φαίνεται άσχημο.Υπαρχει κάτι σε μεμβρανη που να προστατεύει από πτώσεις;Κάποια πρόταση για τζαμακι προστασίας; 

Πήγα Χαλκοκονδύλη 32 ,έχει ένα μαγαζί που σου φτιάχνει ζελατίνα επί τόπου και την τοποθετεί,άψογα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, antrenik said:

Όχι εννοώ ότι 3 συσκευές κάνουν λές καί έχεις ανοιχτό παράθυρο καί ακούγεται βοή 

Προσωπικά, έχω κάνει εγγραφή οθόνης αρκετά βίντεο αλλά το συγκεκριμένο, δεν το έχω παρατηρήσει, μπορεί να μην έχω δώσει τόση προσοχή βέβαια. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tsimisde said:

Προσωπικά, έχω κάνει εγγραφή οθόνης αρκετά βίντεο αλλά το συγκεκριμένο, δεν το έχω παρατηρήσει, μπορεί να μην έχω δώσει τόση προσοχή βέβαια. 

Πρόσεξε νά δεις αν κάνει κάτι σαν φύσημα 

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, antrenik said:

Πρόσεξε νά δεις αν κάνει κάτι σαν φύσημα 

Τώρα που αναφέρθηκε το παρατήρησα, μόνο σε μεγάλη ένταση το παρατήρησα, σε μια χαμηλή/μεσαία ένταση δεν ακούγεται, απλά υπάρχει στο background, σε ακουστικά βέβαια θα ακούγεται διαρκώς, ακούγεται σα φύσημα κασέτας, μπορεί να είναι άποψη βέβαια, επειδή είναι εγγραφή οθόνης, μπορεί να είναι καμιά τσαχπινια του λογισμικού. Προσωπικά μιλώντας, δεν με ενοχλεί, επειδή είναι πολύ σιγανό και υπό συγκεκριμένες συνθήκες ακούγεται (μεγάλη ένταση κυρίως), για καποιον όμως που χρησιμοποιεί συχνά ακουστικά, μπορεί να είναι θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, antrenik said:

Ο βοηθός στο πλαϊνό κουμπί απενεργοποιητε, όταν πάτε στις πρόσθετες ρυθμίσεις καί μετά συντομεύσεις χειρονομίας καί τόν βάζετε off.

Ερώτηση από μένα καί από έναν φίλο πού παρατήρησε τό ίδιο.... Κατά την εγγραφή βίντεο ακούγεται βοή, τό κάνει καί σέ εσάς;

Ευχαριστούμε 

Το φιλμ για την οθόνη μαζεύει απιστευτα σκονες κλπ.

Για πεταμα ειναι

Εχω κουπονακια απο temu

Οποιος θελει στελνει μηνυμα.

Απλά δεν γνωριζω εαν μπορει να τα χρησιμοποιησει απο τον λογαριασμό του 

4 ώρες πριν, dragon11 said:

Ευχαριστούμε 

Το φιλμ για την οθόνη μαζεύει απιστευτα σκονες κλπ.

Για πεταμα ειναι

Εχω κουπονακια απο temu

Οποιος θελει στελνει μηνυμα.

Απλά δεν γνωριζω εαν μπορει να τα χρησιμοποιησει απο τον λογαριασμό του 

Ληγουν σημερα

Εχω κουπονια απο TEMU που ληγουν σημερα.

Οποιος θελει σε μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dragon11 said:

Ευχαριστούμε 

Το φιλμ για την οθόνη μαζεύει απιστευτα σκονες κλπ.

Για πεταμα ειναι

Εχω κουπονακια απο temu

Οποιος θελει στελνει μηνυμα.

Απλά δεν γνωριζω εαν μπορει να τα χρησιμοποιησει απο τον λογαριασμό του 

Ληγουν σημερα

Εχω κουπονια απο TEMU που ληγουν σημερα.

Οποιος θελει σε μηνυμα

Τελειωσαν ολα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...