Jump to content

Redmi Note 13 Pro+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην ομαδα .Κάτοχος 4 μήνες redmii note 13 pro+ 5g HyperOs 1.0.7.0 . Απο την αρχη ειχα θεματα στο να δεχθω κλησεις απο συγκεκριμένους αριθμους .3 ημερες τωρα το προβλημα εχει χειροτερέψει. Με εμφανίζει κατειλημμένο ενω δεν ειμαι και μολις τερματισει ο καλουντας την κληση λαμβανω sms οτι ειμουν κατειλημμένος Εκανα επανεκκίνηση ελεγξα για μπλοκαρισμένους αριθμους , τιποτα .Χρησιμοποιώ 2 sim .Cosmote - Vodafon. Εβαλα στο παλιο μου κινητο τις sim (Mi 9t pro ) και παίζουν μια χαρα . Γενικα μιαζει να κανει επιλογή εισερχόμενων κλησεων Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 410
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, Mrfieldlc4 said:

Καλημερα στην ομαδα .Κάτοχος 4 μήνες redmii note 13 pro+ 5g HyperOs 1.0.7.0 . Απο την αρχη ειχα θεματα στο να δεχθω κλησεις απο συγκεκριμένους αριθμους .3 ημερες τωρα το προβλημα εχει χειροτερέψει. Με εμφανίζει κατειλημμένο ενω δεν ειμαι και μολις τερματισει ο καλουντας την κληση λαμβανω sms οτι ειμουν κατειλημμένος Εκανα επανεκκίνηση ελεγξα για μπλοκαρισμένους αριθμους , τιποτα .Χρησιμοποιώ 2 sim .Cosmote - Vodafon. Εβαλα στο παλιο μου κινητο τις sim (Mi 9t pro ) και παίζουν μια χαρα . Γενικα μιαζει να κανει επιλογή εισερχόμενων κλησεων Τι μπορεί να φταίει?

Έλεγξε στις πληροφορίες της κλήσης αυτό....το ίδιο πρόβλημα είχα και ήταν η δρομολόγηση σε αυτόματο τηλεφωνητή ενεργοποιημένη...

Screenshot_2024-08-19-13-05-36-054_com.google.android.contacts-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Christos kitsos said:

Έλεγξε στις πληροφορίες της κλήσης αυτό....το ίδιο πρόβλημα είχα και ήταν η δρομολόγηση σε αυτόματο τηλεφωνητή ενεργοποιημένη...

Screenshot_2024-08-19-13-05-36-054_com.google.android.contacts-edit.jpg

Το έχω κάνει φίλε μου αυτό δεν έχω κάνει δρομολόγηση σε κανένα αριθμό. Δεν είναι κάτι που συμβαίνει συνέχεια. Έχει τις ημέρες του. Σήμερα είναι μια χαρά ή τουλάχιστον δεν με έχει καλέσει κάποιος που δεν τον γουστάρει το τηλέφωνο. Εχθές το βράδυ μου έκοψε κλήσεις από 3 διαφορετικούς αριθμούς σε 2 διαφορετικά σημεία που βρισκόμουν με καλό σήμα. Έβγαλα την sim την έβαλα στο παλιό μου κινητό και δούλεψε άψογα. Μετά που την τοποθέτησα πάλι και αφού απενεργοποιησα την δεύτερη sim δούλεψε και ξεκόλλησε. Μετά ενεργοποίησα πάλι την δεύτερη και παίζει ακόμα μια χαρά μέχρι σήμερα. Είναι σίγουρα κάποιο bug 

Link to comment
Share on other sites

Κατά μία σύμπτωση, μου συνέβη κι εμένα χθες μόλις, ενώ ήμουν σε περιοχή όπου είχα σήμα, απλά μου έρχεται ειδοποίηση από τον πάροχο μου ότι έχω δεχτεί κλήση επομένως, είναι το γνωστό bug που υπάρχει από εποχές MIUI....

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tsimisde said:

Κατά μία σύμπτωση, μου συνέβη κι εμένα χθες μόλις, ενώ ήμουν σε περιοχή όπου είχα σήμα, απλά μου έρχεται ειδοποίηση από τον πάροχο μου ότι έχω δεχτεί κλήση επομένως, είναι το γνωστό bug που υπάρχει από εποχές MIUI....

5 χρόνια με το mi 9t pro με τις 2 ίδιες sim ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα! Γενικά δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος με το redmi 13 pro plus στους 4 μήνες που το έχω. Συνέχεια πρέπει να λύνω προβλήματα. 

Link to comment
Share on other sites

Ομοιοπαθής κι εγώ, μου έχει εμφανίσει διάφορα μικροθεματα τα οποία, δεν περίμενα να εμφανιστούν τόσο σύντομα, μέσα σε ένα 6μηνο για μένα, μελλοντικά, δεν θα ξαναπάω σε Xiaomi, το μόνο σίγουρο....

Link to comment
Share on other sites

Στις Πρόσθετες Ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή για επέκταση της μνήμης RAM από τα 12GB, στα 12+4 ή 6 ή 8 ή 12. 

Και επειδή έχω τα 512GB αποθηκευτικού χώρου (τα τραβάει από εκεί) και έχω άνεση προς το παρόν, είπα να βάλω τα +12.

Το έχει δοκιμάσει κάποιος; Έχει εμπειρία επί του θέματος;

Screenshot_2024-08-24-17-02-00-128_com.android.settings.jpg

Screenshot_2024-08-24-17-03-13-062_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ανενεργό, δεν βοηθάει κάπου μόνο κολλήματα δημιουργεί.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχω θυμάμαι στην έκδοση με τα 256 Gb ότι ήταν ενεργοποιημένη η επέκταση by default, την έκλεισα όμως, θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να είναι ενεργοποιημένη η επέκταση, τουλάχιστον με βάση τη χρήση που κάνω. 

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω έχω θέμα με ένα smart watch της Samsung (συγκεκριμένα είναι το watch 5 αν και δεν νομίζω ότι έχει σημασία) συγκεκριμένα κάποια στιγμή αποσυνδέεται το ρολόι και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να συνδεθεί. Έχω βάλει την εφαρμογή wear να τρέχει κλειδωμένη στη μνήμη για να μην κλείνει, και επίσης την έχω βάλει να ανοίγει αυτόματα όποτε θέλει στο παρασκήνιο. Είτε ότι η εξοικονόμηση ενέργειας είναι απενεργοποιημένη. Αλλά απ' ότι φαίνεται δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Αυτό που παρατήρησα είναι όταν κάποιος κάνει μία κλήση στο τηλέφωνο και δεν απαντηθεί τότε αμέσως μετά απόσυνδέεται το ρολόι και δεν επανασυνδέεται. Γνωρίζει κανείς μία λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα ;

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...