Jump to content

Redmi Note 13 Pro+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην ομαδα .Κάτοχος 4 μήνες redmii note 13 pro+ 5g HyperOs 1.0.7.0 . Απο την αρχη ειχα θεματα στο να δεχθω κλησεις απο συγκεκριμένους αριθμους .3 ημερες τωρα το προβλημα εχει χειροτερέψει. Με εμφανίζει κατειλημμένο ενω δεν ειμαι και μολις τερματισει ο καλουντας την κληση λαμβανω sms οτι ειμουν κατειλημμένος Εκανα επανεκκίνηση ελεγξα για μπλοκαρισμένους αριθμους , τιποτα .Χρησιμοποιώ 2 sim .Cosmote - Vodafon. Εβαλα στο παλιο μου κινητο τις sim (Mi 9t pro ) και παίζουν μια χαρα . Γενικα μιαζει να κανει επιλογή εισερχόμενων κλησεων Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 419
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, Mrfieldlc4 said:

Καλημερα στην ομαδα .Κάτοχος 4 μήνες redmii note 13 pro+ 5g HyperOs 1.0.7.0 . Απο την αρχη ειχα θεματα στο να δεχθω κλησεις απο συγκεκριμένους αριθμους .3 ημερες τωρα το προβλημα εχει χειροτερέψει. Με εμφανίζει κατειλημμένο ενω δεν ειμαι και μολις τερματισει ο καλουντας την κληση λαμβανω sms οτι ειμουν κατειλημμένος Εκανα επανεκκίνηση ελεγξα για μπλοκαρισμένους αριθμους , τιποτα .Χρησιμοποιώ 2 sim .Cosmote - Vodafon. Εβαλα στο παλιο μου κινητο τις sim (Mi 9t pro ) και παίζουν μια χαρα . Γενικα μιαζει να κανει επιλογή εισερχόμενων κλησεων Τι μπορεί να φταίει?

Έλεγξε στις πληροφορίες της κλήσης αυτό....το ίδιο πρόβλημα είχα και ήταν η δρομολόγηση σε αυτόματο τηλεφωνητή ενεργοποιημένη...

Screenshot_2024-08-19-13-05-36-054_com.google.android.contacts-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Christos kitsos said:

Έλεγξε στις πληροφορίες της κλήσης αυτό....το ίδιο πρόβλημα είχα και ήταν η δρομολόγηση σε αυτόματο τηλεφωνητή ενεργοποιημένη...

Screenshot_2024-08-19-13-05-36-054_com.google.android.contacts-edit.jpg

Το έχω κάνει φίλε μου αυτό δεν έχω κάνει δρομολόγηση σε κανένα αριθμό. Δεν είναι κάτι που συμβαίνει συνέχεια. Έχει τις ημέρες του. Σήμερα είναι μια χαρά ή τουλάχιστον δεν με έχει καλέσει κάποιος που δεν τον γουστάρει το τηλέφωνο. Εχθές το βράδυ μου έκοψε κλήσεις από 3 διαφορετικούς αριθμούς σε 2 διαφορετικά σημεία που βρισκόμουν με καλό σήμα. Έβγαλα την sim την έβαλα στο παλιό μου κινητό και δούλεψε άψογα. Μετά που την τοποθέτησα πάλι και αφού απενεργοποιησα την δεύτερη sim δούλεψε και ξεκόλλησε. Μετά ενεργοποίησα πάλι την δεύτερη και παίζει ακόμα μια χαρά μέχρι σήμερα. Είναι σίγουρα κάποιο bug 

Link to comment
Share on other sites

Κατά μία σύμπτωση, μου συνέβη κι εμένα χθες μόλις, ενώ ήμουν σε περιοχή όπου είχα σήμα, απλά μου έρχεται ειδοποίηση από τον πάροχο μου ότι έχω δεχτεί κλήση επομένως, είναι το γνωστό bug που υπάρχει από εποχές MIUI....

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tsimisde said:

Κατά μία σύμπτωση, μου συνέβη κι εμένα χθες μόλις, ενώ ήμουν σε περιοχή όπου είχα σήμα, απλά μου έρχεται ειδοποίηση από τον πάροχο μου ότι έχω δεχτεί κλήση επομένως, είναι το γνωστό bug που υπάρχει από εποχές MIUI....

5 χρόνια με το mi 9t pro με τις 2 ίδιες sim ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα! Γενικά δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος με το redmi 13 pro plus στους 4 μήνες που το έχω. Συνέχεια πρέπει να λύνω προβλήματα. 

Link to comment
Share on other sites

Ομοιοπαθής κι εγώ, μου έχει εμφανίσει διάφορα μικροθεματα τα οποία, δεν περίμενα να εμφανιστούν τόσο σύντομα, μέσα σε ένα 6μηνο για μένα, μελλοντικά, δεν θα ξαναπάω σε Xiaomi, το μόνο σίγουρο....

Link to comment
Share on other sites

Στις Πρόσθετες Ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή για επέκταση της μνήμης RAM από τα 12GB, στα 12+4 ή 6 ή 8 ή 12. 

Και επειδή έχω τα 512GB αποθηκευτικού χώρου (τα τραβάει από εκεί) και έχω άνεση προς το παρόν, είπα να βάλω τα +12.

Το έχει δοκιμάσει κάποιος; Έχει εμπειρία επί του θέματος;

Screenshot_2024-08-24-17-02-00-128_com.android.settings.jpg

Screenshot_2024-08-24-17-03-13-062_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ανενεργό, δεν βοηθάει κάπου μόνο κολλήματα δημιουργεί.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχω θυμάμαι στην έκδοση με τα 256 Gb ότι ήταν ενεργοποιημένη η επέκταση by default, την έκλεισα όμως, θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να είναι ενεργοποιημένη η επέκταση, τουλάχιστον με βάση τη χρήση που κάνω. 

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω έχω θέμα με ένα smart watch της Samsung (συγκεκριμένα είναι το watch 5 αν και δεν νομίζω ότι έχει σημασία) συγκεκριμένα κάποια στιγμή αποσυνδέεται το ρολόι και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να συνδεθεί. Έχω βάλει την εφαρμογή wear να τρέχει κλειδωμένη στη μνήμη για να μην κλείνει, και επίσης την έχω βάλει να ανοίγει αυτόματα όποτε θέλει στο παρασκήνιο. Είτε ότι η εξοικονόμηση ενέργειας είναι απενεργοποιημένη. Αλλά απ' ότι φαίνεται δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Αυτό που παρατήρησα είναι όταν κάποιος κάνει μία κλήση στο τηλέφωνο και δεν απαντηθεί τότε αμέσως μετά απόσυνδέεται το ρολόι και δεν επανασυνδέεται. Γνωρίζει κανείς μία λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα ;

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα δίλημμα. Σκέφτομαι να πάρω το redmi not 13 pro+ η το Poco X6 pro , αν και κάθε πρόταση είναι δεκτή, σαν δώρο σε φίλο που έχει ένα παλαιότερο μοντέλο iPhone. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι να έχει μια αξιολογη κάμερα, τουλάχιστον για καθημερινές και νυχτερινές φωτογραφίες. Με ενδιαφέρει αρκετά κ να αντέξει στον χρόνο, χωρίς να κολλάει όταν δουλεύεις ταυτόχρονα διάφορες εφαρμογές. 

Με ενδιαφέρει κ κάποιο κατάλληλο τζαμακι προστασία οθόνης, είναι εντάξει τα οικονομικά που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα κάμερας, κοιτάς για το Redmi, είχα κι εγώ iPhone και πραγματικά σε φωτογραφίες δεν ένιωσα να μου λείπει κάτι, έχει και το ζουμ. Το θέμα όμως είναι ότι ήδη πάνω στο 6μηνο άρχισαν τα μικροσκαλώματα, ξενέρωσα και επέστρεψα στο iPhone οπότε, αν σε ενδιαφέρει η μακροχρόνια αντοχή, κοίτα το Poco το οποίο, δε νομίζω να υπολείπεται σημαντικά στην κάμερα. 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμες οι συμβουλές. Η αντοχή είναι το κυριοτερο κριτηριο. Κατά την γνώμη σου αν γνωρίζεις είναι καλύτερα ένα one nord 3/ galaxy a 35απο τα προαναφερθέντα; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το redmi note 13 pro+ 12/512 από πλαίσιο..στο 1 μηνα το πούλησα...δεν έμεινα ευχαριστημένος...Ζεσταίνονταν πολύ λόγω mediatek έκανε πολλά λαγκαρισματα...Πολύ καλή οθόνη,πολύ καλή κάμερα η βασική μόνο...Γρήγορη φόρτιση...Δεν αξίζει νομίζω για χρήση 2-3 χρόνων...Πας σε OnePlus nord 3 η 4 η Samsung A55...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα και για τα όσα ανέφερε για το Redmi αλλά και για όσα σου πρότεινε. Θα πρότεινα και το Realme 12 Pro Plus από τη στιγμή που σε ενδιαφέρει και η κάμερα. Συγκριτικά με το Redmi δεν ξέρω που βρίσκεται, φημίζεται όμως για τις φωτογραφικές του ικανότητες. Προσωπικά μιλώντας, θα πήγαινα προς Samsung μεριά, εκτός αν δεν βιάζεσαι την αγορά και μπορείς να δεις και το Motorola Edge 50 Neo, φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον εκ πρώτης και φαίνεται να σε καλύπτει στα όσα ζητάς. 

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν το απόγευμα Κωτσόβολος και έπαθα πλάκα με την οθόνη του realme 12 pro+.  Πολύ ωραία ποιότητα κατασκευής το Α55  και οθόνη αλλά θα ήθελα καλύτερο επεξεργαστη..Αλλά και πάλι ξεκάθαρα σε αυτά από ότι redmi.εγω έστειλα το Xiaomi 13t pro που έχω για αλλαγή οθόνης λόγω ότι το έσπασε ο μικρός και θα κρατήσω αυτό κάνα χρόνο ακόμα...μετά λέω να πάω σε apple iPhone 16 pro max.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι το 13pro+ εμφανίζει αρκετά θέματα και το απορρίπτω. Οικονομικά μιλώντας είμαι πιο κοντά στο X6 pro , μετά στο one plus Nord 3. Αν πέσει λίγο ακόμη η τιμή και στο 13t

Link to comment
Share on other sites

Poco x6 pro πολύ δυνατός επεξεργαστής που θα σου κρατήσει σίγουρα 3 χρόνια χωρίς προβλήματα..Κάμερες πολύ μέτριες μόνο.. Αλλά αξίζει στα χρήματα του..Θα σου έλεγα αυτό από το nord 3...3 χρόνια ενημέρωσης android και 4 ενημέρωσης ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...