Jump to content

Redmi Note 12 Pro 5G


bilis123456
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω και εγώ αυτές τις αλλαγές. Εμένα πάντως δουλεύουν κανονικά τα δεδομένα. Και έχω ένδειξη 4g, 4g+ και 5g. 

Τώρα αυτό που θέλω να δω είναι πως τα πάει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτό που με χαλάει πολύ ειναι οτι το βραδυ, στην αυτόματη φωτεινότητα, δεν αυξάνεται η φωτεινότητα πολύ και η οθόνη είναι δυσδιάκριτη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί; Ουτε στο Redmi note 4x το έκανε αυτό, ούτε και στο Poco X3 Pro που έχει η γυναίκα μου. 

Edited by stelios120
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, stelios120 said:

Αυτό που με χαλάει πολύ ειναι οτι το βραδυ, στην αυτόματη φωτεινότητα, δεν αυξάνεται η φωτεινότητα πολύ και η οθόνη είναι δυσδιάκριτη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί; Ουτε στο Redmi note 4x το έκανε αυτό, ούτε και στο Poco X3 Pro που έχει η γυναίκα μου. 

Όσο είσαι σε αυτόματη φωτεινότητα το βράδυ ανέβασε την  από το slider. Μετά από κάποιο διάστημα μαθαίνει τι θέλεις και θα προσαρμόσει εκεί που προτιμάς...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια διαδικασία εκμάθησης δηλαδή. Καλό αυτό. Θα το κάνω και εγω γιατί αυτό με την αυτόματη φωτεινότητα μου το κάνει και εμένα και το βράδυ δεν βλέπω καλά την οθόνη.

Κατά τα άλλα μια χαρά πάει το τηλέφωνο με το android 13. Και η μπαταρία μια χαρά κρατάει.

Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2023 at 10:15 ΜΜ, villasg said:

Μια και το απέκτησα εχθές  Redmi note 12 pro 5g  8/256 (22101316G)  και δεν υπάρχει νήμα , ξεκινάω αυτό .
Από όταν το άνοιξα εκανε update σε MIUI 14.0.10 . ( Android 12 SPA1A.210812.016 )
Αντικατέστησε ένα Redmi Note 10 4/128 

ΒΑΣΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
SIM    Dual
Βάρος    187 gr
Έτος Κυκλοφορίας    2023
Λειτουργικό Σύστημα    Android
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ
Μήκος    163 mm
Πάχος    8 mm
Πλάτος    76 mm
ΔΙΚΤΥΟ & ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ
Δίκτυο Σύνδεσης    5G
Συνδεσιμότητα    Wi-Fi
ΕΙΔΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
Αισθητήρες    Πυξίδα
Δακτυλικό Αποτύπωμα    Στο Πλάι
Πιστοποίηση Προστασίας    IP53
Προστασία    Water Resistant
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ & ΜΝΗΜΗ
Card Slot    Όχι
RAM    6/8 GB
Ισχύς Βασικού Επεξεργαστή    2,6 GHz
Μοντέλο Επεξεργαστή    MediaTek Dimensity 1080
Πυρήνες Επεξεργαστή    2+6
Χωρητικότητα    128/256 GB
ΚΑΜΕΡΑ
Flash Πίσω Κάμερας    Ναι
Βίντεο Πίσω Κάμερας    720P 960fps Slow Motion
Δυνατότητες    HDR
Πίσω Κάμερα    Τριπλή
Φακοί Selfie Κάμερας    Ευρυγώνιος 16MP
Φακοί Πίσω Κάμερας    Υπερευρυγώνιος 8MP
ΜΠΑΤΑΡΙΑ
Αποσπώμενη    Όχι
Ασύρματη Φόρτιση    Όχι
Γρήγορη Φόρτιση    Ναι
Ισχύς Φόρτισης    67 W
Τεχνολογία Γρήγορης Φόρτισης    Power Delivery 3.0
Χωρητικότητα    5000 mAh
ΟΘΟΝΗ
Definition    Full HD
Ανάλυση    2400 x 1080 pixels
Μέγεθος    6,67 “
Ρυθμός ανανέωσης    120 Hz
Τύπος    OLED

Παρακαλώ, θα ήθελα να ρωτήσω αν διαθέτει NFC. Ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2023 at 12:20 ΜΜ, joannakiII said:

Παρακαλώ, θα ήθελα να ρωτήσω αν διαθέτει NFC. Ευχαριστώ πολύ! 

εχει ναι 

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Nfc έχει και δουλεύει κανονικά. Γενικά σαν τηλέφωνο δουλεύει απρόσκοπτα. Και μετά την αναβάθμιση σε android 13 όλα δουλεύουν όπως πρέπει. Και η μπαταρία του μια χαρά κρατάει. Ευχαριστημένος είμαι από την αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, έχετε πάρει όλοι android 13 ; Εγώ ακόμα είμαι με 12 και security patch μαϊου

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχω το android 13 2 εβδομάδες περίπου. Θα έρθει και σε εσένα κάποια στιγμή. Λοιπόν βρήκα και ένα ψεγάδι στο τηλέφωνο. Κάτω από τον ήλιο όταν βγάζω φωτογραφίες βγαίνουν πολύ φωτεινές. Δοκιμάζω με ΑΙ on, AI off , HDR on και off για να πετύχω το βέλτιστο αποτέλεσμα. Μια βγαίνουν καλές μια όχι. Στο auto πάντως δεν. Πολύ φωτεινές. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος η μόνο εγώ; 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, aplos73 said:

Ναι. Έχω το android 13 2 εβδομάδες περίπου. Θα έρθει και σε εσένα κάποια στιγμή. Λοιπόν βρήκα και ένα ψεγάδι στο τηλέφωνο. Κάτω από τον ήλιο όταν βγάζω φωτογραφίες βγαίνουν πολύ φωτεινές. Δοκιμάζω με ΑΙ on, AI off , HDR on και off για να πετύχω το βέλτιστο αποτέλεσμα. Μια βγαίνουν καλές μια όχι. Στο auto πάντως δεν. Πολύ φωτεινές. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος η μόνο εγώ; 

γενικά το app της Xiaomi υπερεκθετει μερικές φορές,

δοκίμασες την Gcam που λέω παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βλέπω και εγώ. Το app της κάμερας δεν είναι και πολύ καλό. Όντως κάνει υπερέκθεση. Είχα ένα αρχαίο samsung j5 2017 και έβγαζε πάντα σωστή φωτογραφία. Δεν έχω δοκιμάσει την gcam. Θα την κατεβάσω και θα την δοκιμάσω. Ελπίζω να βγάζει ποιό σωστές φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ένα gcam app που βρήκα στο θέμα του xiaomi pro και δείχνει να έχει καλύτερα αποτελέσματα από το app της Xiaomi. Δεν κάνει υπερέκθεση κάτω από έντονο φως ηλίου. Θα κάνω και άλλες δοκιμές και θα δω.

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2023 at 1:37 ΜΜ, Stef08 said:

Βρε παιδιά, έχετε πάρει όλοι android 13 ; Εγώ ακόμα είμαι με 12 και security patch μαϊου

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πήγαινε ρυθμίσεις.. σχετικά με το τηλέφωνο.. πάτα πάνω στο 14.. και κάνε τα υπόλοιπα όπως τα έχω εγώ. Και θα έρθει το update σχετικά γρήγορα.

Screenshot_2023-08-03-15-47-08-060_com.android.settings.jpg

Screenshot_2023-08-03-15-47-17-317_com.android.updater.jpg

Screenshot_2023-08-03-15-47-24-884_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, kalitexnis_g said:

Πήγαινε ρυθμίσεις.. σχετικά με το τηλέφωνο.. πάτα πάνω στο 14.. και κάνε τα υπόλοιπα όπως τα έχω εγώ. Και θα έρθει το update σχετικά γρήγορα.

Screenshot_2023-08-03-15-47-08-060_com.android.settings.jpg

Screenshot_2023-08-03-15-47-17-317_com.android.updater.jpg

Screenshot_2023-08-03-15-47-24-884_com.android.updater.jpg

Τίποτε από αυτά δεν θα βοηθήσει, τσάμπα χρόνος. Τα έχουμε δοκιμάσει δεκάδες φορές σε πολλές συσκευές xiaomi και το αποτέλεσμα ήταν ανύπαρκτο. Όταν είναι να έρθει, θα έρθει το update. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, olympios1 said:

Τίποτε από αυτά δεν θα βοηθήσει, τσάμπα χρόνος. Τα έχουμε δοκιμάσει δεκάδες φορές σε πολλές συσκευές xiaomi και το αποτέλεσμα ήταν ανύπαρκτο. Όταν είναι να έρθει, θα έρθει το update. 

Εγώ το έκανα και ήρθε άμεσα ενώ περίμενα 3 μέρες μετά το update της συζύγου στο ίδιο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, aplos73 said:

Έβαλα ένα gcam app που βρήκα στο θέμα του xiaomi pro και δείχνει να έχει καλύτερα αποτελέσματα από το app της Xiaomi. Δεν κάνει υπερέκθεση κάτω από έντονο φως ηλίου. Θα κάνω και άλλες δοκιμές και θα δω.

έβαλες και το config file?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις.. σχετικά με το τηλέφωνο.. πάτα πάνω στο 14.. και κάνε τα υπόλοιπα όπως τα έχω εγώ. Και θα έρθει το update σχετικά γρήγορα.
Screenshot_2023-08-03-15-47-08-060_com.android.settings.thumb.jpg.a9c5eee599fce7241764ccba3d207e45.jpg
Screenshot_2023-08-03-15-47-17-317_com.android.updater.thumb.jpg.f8ea26a974c808263483ca9f8d44b604.jpg
Screenshot_2023-08-03-15-47-24-884_com.android.updater.thumb.jpg.31c169bfc0d98384efe15df839d78c5c.jpg
Το έκανα και περιμένω ,πιο πολύ με ενδιαφέρει το security patch

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Config file δεν έβαλα. Έπρεπε; Τι κάνει το config file ; Πάντως και χωρίς αυτό μια χαρά φωτό τραβάει. Τώρα που μιλάμε το δοκιμάζω κάτω από το έντονο φως του ήλιου σε μια παραλία και είναι η μέρα με τη νύχτα η διαφορά σε σχέση με το mama camera app. Δεν κάνει υπερέκθεση και τα χρώματα είναι φυσικά και όχι ξεθωριασμένα και έντονα φωτεινά. Θα κάνω και άλλες δοκιμές 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δοκιμές με την gcam και είδα ότι οι φωτογραφίες βγαίνουν αδιαμφισβήτητα πολύ καλύτερες απ' ότι με το stock camera app. Πάλι καλά που μου είπες να δοκιμάσω gcam. Έβαλα και config και οι φωτό βγαίνουν ακόμα ποιο καλές. Μάλλον γιατί εγώ δεν ξέρω πως να την ρυθμίσω. Το μόνο που μένει είναι να δοκιμάσω νυχτερινές λήψεις. Είχα διαβάσει πριν το πάρω ότι ο αισθητήρας της κάμερας είναι πολύ καλός και τον είχαν περσινά flagship κινητά. Οπότε μάλλον τον θάβει το λογισμικό της stock camera.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δοκιμές με την gcam και είδα ότι οι φωτογραφίες βγαίνουν αδιαμφισβήτητα πολύ καλύτερες απ' ότι με το stock camera app. Πάλι καλά που μου είπες να δοκιμάσω gcam. Έβαλα και config και οι φωτό βγαίνουν ακόμα ποιο καλές. Μάλλον γιατί εγώ δεν ξέρω πως να την ρυθμίσω. Το μόνο που μένει είναι να δοκιμάσω νυχτερινές λήψεις. Είχα διαβάσει πριν το πάρω ότι ο αισθητήρας της κάμερας είναι πολύ καλός και τον είχαν περσινά flagship κινητά. Οπότε μάλλον τον θάβει το λογισμικό της stock camera.

Αν σου είναι εύκολο φίλε μου βάλε τα link της gcam και του config που έβαλες να δοκιμάσουμε και εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Τα link τα βρήκα στο νημα του xiaomi redmi note 12 pro. Τα είχε βάλει κάποιος φίλος εκεί. Μήπως δεν είναι σωστό να τα πάρω από εκεί και να τα ανεβάσω σε αυτό το νήμα; Αν θέλεις μπορείς να τα βρεις εκεί 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομαδα, έχω 1 μήνα το κινητό και εντελώς ξαφνικά μια μέρα χάθηκε το σήμα και από τότε αφού επανήλθε το σήμα δεν έχω δεδομενα. Κάνοντας επανεκκίνηση το κινητό αργεί αρκετά μέχρι να βρει σήμα! Πολλές φορές ενώ έχω 4 γραμμές σήμα με παίρνουν τηλέφωνο και φαίνεται απενεργοποιημενο. Έχει γίνει και η τελευταία αναβάθμιση.. Έχει τύχει σε κάποιον και παρόμοιο? 

Edited by kostas_1983
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομαδα, έχω 1 μήνα το κινητό και εντελώς ξαφνικά μια μέρα χάθηκε το σήμα και από τότε αφού επανήλθε το σήμα δεν έχω δεδομενα. Κάνοντας επανεκκίνηση το κινητό αργεί αρκετά μέχρι να βρει σήμα! Πολλές φορές ενώ έχω 4 γραμμές σήμα με παίρνουν τηλέφωνο και φαίνεται απενεργοποιημενο. Έχει γίνει και η τελευταία αναβάθμιση.. Έχει τύχει σε κάποιον και παρόμοιο? 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 12 Pro 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...