Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50 minutes ago, tresor_jim said:

Με υγεία να το χαρείς κ να μην χρειαστείς εγγύηση...    Και γω για τη σμαρτεκ έλεγα τα καλύτερα.. ... Ήταν βασικός λόγος νανην παω σε αλλη μάρκα.. Παρότι είμαι απο επαρχεία..  Εχω πάει κ 3 φορές εκει Μέχρι 1μιση μηνα πριν που έπαθα αυτο με το fold3..  Έστειλαν λεει φωτο στη σαμσουνγκ το φολντ κ αυτοί ηταν αρνητικοί.. Επίσης η κοπέλα μου είπε πως είναι ο μόνιμος τσακωμός τους με πελάτες φολντ οτι τους πετάνε εκτός εγγύησης...     Αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βαλε θηκη βιβλίο να κλείνει με κουμπάκι ναμην ανοίγει η θήκη.. 

Κατάλαβα, τις αντιπαθουσα αυτές τις θήκες στα "κλασσικά" κινητά που είχα, αλλά θα το σκεφτώ μήπως και αγορασω καμία.

Πάντως η εξωτερική οθόνη να ήταν λίγο πιο κοντή και λιγο πιο πλατιά, θα ήταν σούπερ. Μου θυμίζει μπάρα δημητριακών 😆

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια απ την αποψη σταθερότητας σηματος πως σας φαινεται η συσκευη ?

Ημουν 2 μερες στα Γιάννενα και παρατηρησα εχοντας ανοικτό σε 5g να σέρνεται το ιντερνετ αν και έδειχνε 4g ....κλείνοντας το 5g παλι 4g έδειχνε αλλα πηγαινε καλυτερα δε σερνόταν....

 

Διπλα διπλα με cosmote συνδεση και τα δυο με iphone εχω την αισθηση οτι το iphone ηταν πιο σταθερο....θα το παρατηρήσω περισσοτερο στην Αθήνα εκτος σύνδεσης WiFi να δουμε...

εσεις εχετε παρατηρησει καποιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Παιδια απ την αποψη σταθερότητας σηματος πως σας φαινεται η συσκευη ?

Ημουν 2 μερες στα Γιάννενα και παρατηρησα εχοντας ανοικτό σε 5g να σέρνεται το ιντερνετ αν και έδειχνε 4g ....κλείνοντας το 5g παλι 4g έδειχνε αλλα πηγαινε καλυτερα δε σερνόταν....

 

Διπλα διπλα με cosmote συνδεση και τα δυο με iphone εχω την αισθηση οτι το iphone ηταν πιο σταθερο....θα το παρατηρήσω περισσοτερο στην Αθήνα εκτος σύνδεσης WiFi να δουμε...

εσεις εχετε παρατηρησει καποιο θεμα?

Ξέχασες να αναφέρεις τη σύνδεση ειχες στο φολντ ,αλλα 99% είχες Vodafone για να γράφεις οτι με 4g πήγαινε καλύτερα.  Εγω είμαι απ τα Γιάννενα. Η Vodafone εδω είναι για τα πανηγύρια.  Δειχνει σχεδον παντού 5G και πιανει 2 ,ισα που ανοίγει σελιδα και αν.. και οι υπόλοιπες δεν είναι πολύ καλύτερες . Αντιθέτως η cosmote  πετάει παντού. Φταίει η εταιρεία οχι το κινητό, μια χαρα είναι το φολντ.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, sosimple2 said:

Ξέχασες να αναφέρεις τη σύνδεση ειχες στο φολντ ,αλλα 99% είχες Vodafone για να γράφεις οτι με 4g πήγαινε καλύτερα.  Εγω είμαι απ τα Γιάννενα. Η Vodafone εδω είναι για τα πανηγύρια.  Δειχνει σχεδον παντού 5G και πιανει 2 ,ισα που ανοίγει σελιδα και αν.. και οι υπόλοιπες δεν είναι πολύ καλύτερες . Αντιθέτως η cosmote  πετάει παντού. Φταίει η εταιρεία οχι το κινητό, μια χαρα είναι το φολντ.

Και ομως με Cosmote ειμαι...Πχ στην περιοχη του du lac δεν τραβαει με τιποτα...Θα το τσεκαρω και Αθήνα αλλα απ τη στιγμη που έκλεισα το 5g και το γύρισα σε 4g δεν μου εκανε το εντονο κόλλημα...Πχ στη λίμνη διπλα σε ενα καφε το κυρα Φροσυνη με 5g μου κολλούσε το browsing με 4g ok δεν έσκιζε αλλα εκανες ανετα πλοήγηση σε ιστοσελίδες 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Και ομως με Cosmote ειμαι...Πχ στην περιοχη του du lac δεν τραβαει με τιποτα...Θα το τσεκαρω και Αθήνα αλλα απ τη στιγμη που έκλεισα το 5g και το γύρισα σε 4g δεν μου εκανε το εντονο κόλλημα...Πχ στη λίμνη διπλα σε ενα καφε το κυρα Φροσυνη με 5g μου κολλούσε το browsing με 4g ok δεν έσκιζε αλλα εκανες ανετα πλοήγηση σε ιστοσελίδες 

Περίεργο, κυρα Φροσύνη κλπ που αναφέρεις δεν εχω θεμα με 5g και κοσμοτε. Αλλα στο 90% ειμαι πλέον με Vodafone.. Υποπτεύομαι έτυχε πάντως. Εγω οπότε εχω θεμα με το ίντερνετ , ακριβώς επειδή εχω βονταφον πλεον στο φολντ και πολλές φορές ισα που πιανει, αυτο που κάνω είναι να βαζω το κινητό σε flight mode για ενα δευτερόλεπτο. Γιατί τα κινητά κλειδώνουν μια κεραία και μενουν σε αυτή μέχρι να μη πιάνουν καθόλου συνήθως.  Πχ ειμαι σε μια καφετέρια, πιανω ίντερνετ 10. Μετακινούμε και παω πανηπειρωτικο. Εκει εχει κεραία βονταφον απέναντι και πολλές φορές ακομα και με 4g πιάνεις 100. Το κινητό όμως επειδη δεν εχει χασει το σημα εξακολουθεί να ειναι κλειδωμένο στην προηγούμενη κεραία που έπιανα 10 ,αλλα τωρα πιάνει 5 στο σημείο που είμαι γιατι απομάκρυνθηκα απο εκει που έπιανε 10. Δεν κλείδωσε στην κοντινή κεραία που πιανει 100 επειδή ακομα πιάνει απ την προηγούμενη. 

Μόλις λοιπόν πατήσω flight mode και ακαριαία το ξανα κλείσω για να πιάσει παλι σημα, πλεον ψάχνει εξ αρχής και παει και κλειδώνει στην νεα κεραία που εχει καλύτερή ληψη. Ετσι απ τα 5 παω στα 150.. Με καθε κινητό αυτο. 

Οπότε δε βγαζεις άκρη εύκολα. Μπορεί στην κυρά Φροσύνη που αναφέρεις ,ερχόμενος απο αλλου να ηταν κλειδωμένο το κινητό σε αλλη κεραία.  Νομος να το ξέρετε οταν δεν πιάνετε καλο σημα ή υπάρχει πρόβλημα ληψης ,ανοίγεις/κλείνεις το flight mode.

Στην πραγματικότητα αυτό που συνεβει, είναι βάζοντας 4g εκανε στιγμιαία ρεσταρτ ο πομποδέκτης εψαξε ξανα σημα και κλείδωσε σε καλυτερη ποιο κοντινή κεραια. Αν μετα το ξανα εβαζες 5g θα εξακολουθούσες να πιανεις καλυτερα (γιατί θα ηταν στην νεα κεραία) και ισως και καλύτερα. 

Επίσης αυτό πού ξερω σίγουρα είναι οτι το Φορντ πιανει καλύτερα ίντερνετ παντού απ το  galaxy s10 lite που ειχα πριν και εξακολουθώ να εχω και αυτο.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, κυρα Φροσύνη κλπ που αναφέρεις δεν εχω θεμα με 5g και κοσμοτε. Αλλα στο 90% ειμαι πλέον με Vodafone.. Υποπτεύομαι έτυχε πάντως. Εγω οπότε εχω θεμα με το ίντερνετ , ακριβώς επειδή εχω βονταφον πλεον στο φολντ και πολλές φορές ισα που πιανει, αυτο που κάνω είναι να βαζω το κινητό σε flight mode για ενα δευτερόλεπτο. Γιατί τα κινητά κλειδώνουν μια κεραία και μενουν σε αυτή μέχρι να μη πιάνουν καθόλου συνήθως.  Πχ ειμαι σε μια καφετέρια, πιανω ίντερνετ 10. Μετακινούμε και παω πανηπειρωτικο. Εκει εχει κεραία βονταφον απέναντι και πολλές φορές ακομα και με 4g πιάνεις 100. Το κινητό όμως επειδη δεν εχει χασει το σημα εξακολουθεί να ειναι κλειδωμένο στην προηγούμενη κεραία που έπιανα 10 ,αλλα τωρα πιάνει 5 στο σημείο που είμαι γιατι απομάκρυνθηκα απο εκει που έπιανε 10. Δεν κλείδωσε στην κοντινή κεραία που πιανει 100 επειδή ακομα πιάνει απ την προηγούμενη. 
Μόλις λοιπόν πατήσω flight mode και ακαριαία το ξανα κλείσω για να πιάσει παλι σημα, πλεον ψάχνει εξ αρχής και παει και κλειδώνει στην νεα κεραία που εχει καλύτερή ληψη. Ετσι απ τα 5 παω στα 150.. Με καθε κινητό αυτο. 
Οπότε δε βγαζεις άκρη εύκολα. Μπορεί στην κυρά Φροσύνη που αναφέρεις ,ερχόμενος απο αλλου να ηταν κλειδωμένο το κινητό σε αλλη κεραία.  Νομος να το ξέρετε οταν δεν πιάνετε καλο σημα ή υπάρχει πρόβλημα ληψης ,ανοίγεις/κλείνεις το flight mode.
Στην πραγματικότητα αυτό που συνεβει, είναι βάζοντας 4g εκανε στιγμιαία ρεσταρτ ο πομποδέκτης εψαξε ξανα σημα και κλείδωσε σε καλυτερη ποιο κοντινή κεραια. Αν μετα το ξανα εβαζες 5g θα εξακολουθούσες να πιανεις καλυτερα (γιατί θα ηταν στην νεα κεραία) και ισως και καλύτερα. 
Επίσης αυτό πού ξερω σίγουρα είναι οτι το Φορντ πιανει καλύτερα ίντερνετ παντού απ το  galaxy s10 lite που ειχα πριν και εξακολουθώ να εχω και αυτο.
Κι εγώ που είμαι με Vodafone, δεν έχω τέτοια θέματα που αναφέρεις στα Γιάννενα. Μια χαρά πιάνει το 5G. Δεν έχω παρατηρήσει τίποτα το περίεργο. Δεν πιάνει τις ταχύτητες τις Cosmote, αλλά δεν είχα ποτέ θέμα. Φαντάσου έκανα φορητότητα από Cosmote, με επιφύλαξη, αλλά μέχρι στιγμής δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Στα Γιάννενα η κοσμοτε έχει θέμα στην κυρά φροσυνη πριν την δεξια στροφή στο 12. Μετά την στροφή πάει κανονικά το δίκτυο.
Vodafone στα Γιάννενα στον μωλο για καφέ δεν παίζει βίντεο του fb, ή τα stories στο Instagram, δεν ξέρω πως την παλευετε!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα Γιάννενα η κοσμοτε έχει θέμα στην κυρά φροσυνη πριν την δεξια στροφή στο 12. Μετά την στροφή πάει κανονικά το δίκτυο.
Vodafone στα Γιάννενα στον μωλο για καφέ δεν παίζει βίντεο του fb, ή τα stories στο Instagram, δεν ξέρω πως την παλευετε!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα στο μώλο. Μια χαρά παίζει εμένα πάντως.
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, katsiletra said:
14 ώρες πριν, sosimple2 said:
Περίεργο, κυρα Φροσύνη κλπ που αναφέρεις δεν εχω θεμα με 5g και κοσμοτε. Αλλα στο 90% ειμαι πλέον με Vodafone.. Υποπτεύομαι έτυχε πάντως. Εγω οπότε εχω θεμα με το ίντερνετ , ακριβώς επειδή εχω βονταφον πλεον στο φολντ και πολλές φορές ισα που πιανει, αυτο που κάνω είναι να βαζω το κινητό σε flight mode για ενα δευτερόλεπτο. Γιατί τα κινητά κλειδώνουν μια κεραία και μενουν σε αυτή μέχρι να μη πιάνουν καθόλου συνήθως.  Πχ ειμαι σε μια καφετέρια, πιανω ίντερνετ 10. Μετακινούμε και παω πανηπειρωτικο. Εκει εχει κεραία βονταφον απέναντι και πολλές φορές ακομα και με 4g πιάνεις 100. Το κινητό όμως επειδη δεν εχει χασει το σημα εξακολουθεί να ειναι κλειδωμένο στην προηγούμενη κεραία που έπιανα 10 ,αλλα τωρα πιάνει 5 στο σημείο που είμαι γιατι απομάκρυνθηκα απο εκει που έπιανε 10. Δεν κλείδωσε στην κοντινή κεραία που πιανει 100 επειδή ακομα πιάνει απ την προηγούμενη. 
Μόλις λοιπόν πατήσω flight mode και ακαριαία το ξανα κλείσω για να πιάσει παλι σημα, πλεον ψάχνει εξ αρχής και παει και κλειδώνει στην νεα κεραία που εχει καλύτερή ληψη. Ετσι απ τα 5 παω στα 150.. Με καθε κινητό αυτο. 
Οπότε δε βγαζεις άκρη εύκολα. Μπορεί στην κυρά Φροσύνη που αναφέρεις ,ερχόμενος απο αλλου να ηταν κλειδωμένο το κινητό σε αλλη κεραία.  Νομος να το ξέρετε οταν δεν πιάνετε καλο σημα ή υπάρχει πρόβλημα ληψης ,ανοίγεις/κλείνεις το flight mode.
Στην πραγματικότητα αυτό που συνεβει, είναι βάζοντας 4g εκανε στιγμιαία ρεσταρτ ο πομποδέκτης εψαξε ξανα σημα και κλείδωσε σε καλυτερη ποιο κοντινή κεραια. Αν μετα το ξανα εβαζες 5g θα εξακολουθούσες να πιανεις καλυτερα (γιατί θα ηταν στην νεα κεραία) και ισως και καλύτερα. 
Επίσης αυτό πού ξερω σίγουρα είναι οτι το Φορντ πιανει καλύτερα ίντερνετ παντού απ το  galaxy s10 lite που ειχα πριν και εξακολουθώ να εχω και αυτο.

Κι εγώ που είμαι με Vodafone, δεν έχω τέτοια θέματα που αναφέρεις στα Γιάννενα. Μια χαρά πιάνει το 5G. Δεν έχω παρατηρήσει τίποτα το περίεργο. Δεν πιάνει τις ταχύτητες τις Cosmote, αλλά δεν είχα ποτέ θέμα. Φαντάσου έκανα φορητότητα από Cosmote, με επιφύλαξη, αλλά μέχρι στιγμής δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Πήγαινε σεισμοπληκτα απέναντί απ την εκκλησία. Δεν ανοίγει ουτε σελίδα με  vodafone (και παραμένει το 5g αναμένο). Βγαζω το κινητο απ το παράθυρο του αυτοκινήτου και το κουνάω ψηλά απλα για να ανοίξει μια σελίδα. Το ίδιο σε πολλά άλλα σημεία. Η  vodafone στα Γιάννενα είναι μακράν η χειρότερη. Αν δεν εβαζα μια προσφορά 13€ το μηνα απεριόριστα τα πάντα για 9 μήνες, θα έβαζα κόσμοτε που απλά πετάει εδω. Βασικά σε λίγο τελειώνει η προσφορά και μονο με προσφορα δυνατή θα παρέμενα. Πάντως οκ στα ποιο πολλά σημεία πιάνεις απλά εκεί που η κόσμοτε πιάνει 60-100 η Vodafone πιάνει 2-10. Ακομα και με 2 πιάνεις youtube δεν το καταλαβαίνεις οτι ειναι τοσο λίγο. Εχω τη συνήθεια να μετράω παντού την ταχύτητα για να ξέρω που να πάω όταν μου χρειάζεται, οπότε εχω μετρήσει καθε σημείο πολλες φορες τη μέρα. 

Επίσης δεν είναι 5g επειδή απλά το γράφει. Δεν υπάρχει 5g με ταχύτητα 2. Κάνουν αυτό που έκανα εγω πριν 30+ χρόνια όταν είχα ενα ραδιόφωνικο σταθμό παράνομα, ηταν της μόδας το στέρεο και απλα είχα βάλει ενα κύκλωμα να ανάβει το led στέρεο στα ραδιόφωνα ωστε να νομίζουν ότι είμαι στερεοφωνικός ενω εκπέμπα μονοφωνικα.. Μη γελάτε αν δείτε πως δουλεύει το πρωτόκολλο 5g και απο ποια ταχύτητα και πάνω δουλεύει θα καταλάβετε ότι κάνουν ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sosimple2 said:

Πήγαινε σεισμοπληκτα απέναντί απ την εκκλησία. Δεν ανοίγει ουτε σελίδα με  vodafone (και παραμένει το 5g αναμένο). Βγαζω το κινητο απ το παράθυρο του αυτοκινήτου και το κουνάω ψηλά απλα για να ανοίξει μια σελίδα. Το ίδιο σε πολλά άλλα σημεία. Η  vodafone στα Γιάννενα είναι μακράν η χειρότερη. Αν δεν εβαζα μια προσφορά 13€ το μηνα απεριόριστα τα πάντα για 9 μήνες, θα έβαζα κόσμοτε που απλά πετάει εδω. Βασικά σε λίγο τελειώνει η προσφορά και μονο με προσφορα δυνατή θα παρέμενα. Πάντως οκ στα ποιο πολλά σημεία πιάνεις απλά εκεί που η κόσμοτε πιάνει 60-100 η Vodafone πιάνει 2-10. Ακομα και με 2 πιάνεις youtube δεν το καταλαβαίνεις οτι ειναι τοσο λίγο. Εχω τη συνήθεια να μετράω παντού την ταχύτητα για να ξέρω που να πάω όταν μου χρειάζεται, οπότε εχω μετρήσει καθε σημείο πολλες φορες τη μέρα. 

Επίσης δεν είναι 5g επειδή απλά το γράφει. Δεν υπάρχει 5g με ταχύτητα 2. Κάνουν αυτό που έκανα εγω πριν 30+ χρόνια όταν είχα ενα ραδιόφωνικο σταθμό παράνομα, ηταν της μόδας το στέρεο και απλα είχα βάλει ενα κύκλωμα να ανάβει το led στέρεο στα ραδιόφωνα ωστε να νομίζουν ότι είμαι στερεοφωνικός ενω εκπέμπα μονοφωνικα.. Μη γελάτε αν δείτε πως δουλεύει το πρωτόκολλο 5g και απο ποια ταχύτητα και πάνω δουλεύει θα καταλάβετε ότι κάνουν ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο.

Κρίμα που ακόμα δεν έχει φτάσει ο ανταγωνισμός την cosmote ώστε να επωφελείται ο τελικός χρήστης αλλά με το fold τι γίνεται γενικά;  πάει καλά σε όσους το έχετε;  εγώ περιμένω να παραλάβω σε 1-2 βδομάδες περίπου....

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σεισμοπληκτα απέναντί απ την εκκλησία. Δεν ανοίγει ουτε σελίδα με  vodafone (και παραμένει το 5g αναμένο). Βγαζω το κινητο απ το παράθυρο του αυτοκινήτου και το κουνάω ψηλά απλα για να ανοίξει μια σελίδα. Το ίδιο σε πολλά άλλα σημεία. Η  vodafone στα Γιάννενα είναι μακράν η χειρότερη. Αν δεν εβαζα μια προσφορά 13€ το μηνα απεριόριστα τα πάντα για 9 μήνες, θα έβαζα κόσμοτε που απλά πετάει εδω. Βασικά σε λίγο τελειώνει η προσφορά και μονο με προσφορα δυνατή θα παρέμενα. Πάντως οκ στα ποιο πολλά σημεία πιάνεις απλά εκεί που η κόσμοτε πιάνει 60-100 η Vodafone πιάνει 2-10. Ακομα και με 2 πιάνεις youtube δεν το καταλαβαίνεις οτι ειναι τοσο λίγο. Εχω τη συνήθεια να μετράω παντού την ταχύτητα για να ξέρω που να πάω όταν μου χρειάζεται, οπότε εχω μετρήσει καθε σημείο πολλες φορες τη μέρα. 
Επίσης δεν είναι 5g επειδή απλά το γράφει. Δεν υπάρχει 5g με ταχύτητα 2. Κάνουν αυτό που έκανα εγω πριν 30+ χρόνια όταν είχα ενα ραδιόφωνικο σταθμό παράνομα, ηταν της μόδας το στέρεο και απλα είχα βάλει ενα κύκλωμα να ανάβει το led στέρεο στα ραδιόφωνα ωστε να νομίζουν ότι είμαι στερεοφωνικός ενω εκπέμπα μονοφωνικα.. Μη γελάτε αν δείτε πως δουλεύει το πρωτόκολλο 5g και απο ποια ταχύτητα και πάνω δουλεύει θα καταλάβετε ότι κάνουν ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο.
Για Σεισμόπληκτα δεν ξέρω, αλλά Αμπελόκηπους που μένω με την Cosmote είχα πρόβλημα και με κλήσεις και με το ίντερνετ. Τώρα είμαι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, pchrono said:

Κρίμα που ακόμα δεν έχει φτάσει ο ανταγωνισμός την cosmote ώστε να επωφελείται ο τελικός χρήστης αλλά με το fold τι γίνεται γενικά;  πάει καλά σε όσους το έχετε;  εγώ περιμένω να παραλάβω σε 1-2 βδομάδες περίπου....

Γιατί να μη παει καλα? Προσωπικά πολύ ευχαριστημένος , αν και οτι παιρνω το φέρνω στα μέτρα μου. Κυρίως είμαι ευχαριστημένος από την μπαταρία πού βγαζω 6-8 ωρες οθόνη με κυρία χρήση τη μεγάλη, αυτό ηταν το μεγαλύτερο άγχος μου αν θα βγάζει ωρες με τη σχετικά μικρη μπαταρία. Το φοβάμαι μονο ότι είναι βαρυ. Αμα πεσει κατω ,ειδικά με τη λεπτή θήκη που το εχω, δε βλέπω να τη βγάζει καθαρή.. 🙂

Αλλα δε θέλω να βαλω ποιο χοντρή θήκη στο συγκεκριμένο γιατι είναι ηδη χοντρό..

Link to comment
Share on other sites

Με την μπροστινή οθόνη,  καλύτερο είναι τζαμακι ή ζελατίνη;  φαντάζομαι με το τζαμάκι δεν χάνουμε κάτι αφού το δακτυλικό είναι στο πλάι 

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

Κλείνοντας ενα εύλογο χρονικό διαστημα με το κινητο να πω οτι θετικη εντυπωση μου εχει κανει η μπαταρια του.Πολυ καλο δε το περιμενα

Με βολεψε Επισης η aramid θηκη της pitaka.Δεν προσφερει τη φοβερη προστασία αλλα το κινητο που ηδη ειναι ογκώδες ειναι πολυ ανετο στο χερι και ειναι και ομορφη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο Άρτα ηπειρωτακια..  ΔΕΝ εκανα αγορά ακόμα αλλα με φολντ 5 στα 512 με 1200 κ 960 χωρίς φπα  ξερογλυφομαι χα χα,   αν είχαν την ίδια τιμη με one plus μαλλον θα ρίσκαρα για one plus αλλα αυτο τώρα που βγαίνει εχει 1900, απλά το βλεπω σε ολα δυστυχώς καλύτερο...  Αλλα με τόσο διαφορά σε τιμη με βλέπω με σαμι. Επειδή εχω κ βοντ κ κοσμοτε, σε δεδομένα η κοσμοτε είναι φουλ καλύτερη... 

Εγω λογω του fold 3 κ των γρατσουνιων μαλλον θα βαλω θηκη βιβλιου να καλύπτει κ τον μεντεσε κ ας είναι άσχημο .. Το πιο πιθανό είναι ναμην μ ξαναπέσει κινητό ουτε μ είχε ξαναγίνει κ μου έκατσε στο φολντ 3...   Αν η παλιοθηκη των 80 ευρω με το πενάκι αν εκλεινε με μαγνήτη η κουμπί δεν θα ειχε ουτε σκονη οπότε μάγκες πάρτε κ μια θήκη βιβλίο καλου κακου 20 ευρω είναι..   Κατι άσχετο αποτι είδα υπάρχει τρόπος για αγορά μέσω paypal άρα αν χτύπα ξύλο κλείσει ενα μαγαζί, βαση λογικής δεν στα γυρίζει η paypal πίσω αν δεν παραλάβεις??

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, tresor_jim said:

Εγω απο Άρτα ηπειρωτακια..  ΔΕΝ εκανα αγορά ακόμα αλλα με φολντ 5 στα 512 με 1200 κ 960 χωρίς φπα  ξερογλυφομαι χα χα,   αν είχαν την ίδια τιμη με one plus μαλλον θα ρίσκαρα για one plus αλλα αυτο τώρα που βγαίνει εχει 1900, απλά το βλεπω σε ολα δυστυχώς καλύτερο...  Αλλα με τόσο διαφορά σε τιμη με βλέπω με σαμι. Επειδή εχω κ βοντ κ κοσμοτε, σε δεδομένα η κοσμοτε είναι φουλ καλύτερη... 

Εγω λογω του fold 3 κ των γρατσουνιων μαλλον θα βαλω θηκη βιβλιου να καλύπτει κ τον μεντεσε κ ας είναι άσχημο .. Το πιο πιθανό είναι ναμην μ ξαναπέσει κινητό ουτε μ είχε ξαναγίνει κ μου έκατσε στο φολντ 3...   Αν η παλιοθηκη των 80 ευρω με το πενάκι αν εκλεινε με μαγνήτη η κουμπί δεν θα ειχε ουτε σκονη οπότε μάγκες πάρτε κ μια θήκη βιβλίο καλου κακου 20 ευρω είναι..   Κατι άσχετο αποτι είδα υπάρχει τρόπος για αγορά μέσω paypal άρα αν χτύπα ξύλο κλείσει ενα μαγαζί, βαση λογικής δεν στα γυρίζει η paypal πίσω αν δεν παραλάβεις??

Για PayPal δεν ξέρω, πάντως απο BestPrice αμα κάνεις την εγγραφή στην ασφαλιστική, είναι ασφαλισμενη η αγορά θεωρητικά.  Διάβασε ποιο πισω που τα εγραφα. Προσωπικά πολύ περισσότερο θα εμπιστεύομουν την ασφάλεια παρα το PayPal,  αλλά μπορεί να είμαι και λαθος.

Εγω συνεχώς λεω στον κοσμο οτι πηρα σαμσουνγκ γιατι ηταν φτηνό αλλιώς θα έπαιρνα κινέζικο και γελάνε, νομίζουν οτι κανω πλακα..

🙂

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω έγραφα για τον total launcher και τη δυνατότητα του να ρυθμίζεται ξεχωριστά για τη μικρή και την μεγάλη οθονη και ποσο καλύτερος μπορεί να γίνει σε σχέση με την πρώτη εντύπωση που δίνει μόλις τον βάλεις που είναι απλα αθλιος.

 

Δείτε το θέμα μου στο fold 5 ,2 σελιδες βασικα απ το θεμα μου στον total launcher.  Η 1η σελίδα είναι κλασικό θέμα απλα εχω αντιγράψει διάφορα γραφικα απ το one ui ,πχ στο drawer που είναι το ιδιο background (εχω πάρει screenshot του drawer του oneui drawer και το εβαλα για background εκει ,αν και αλλαξα πράγματα τελικά). Επίσης ο σελιδοδείκτης είναι αντιγραφή του αντίστοιχου στον oneui . 

Αλλα κυρίως η 2η σελίδα του θέματος μου όπου εχω αναδημιουργησει windows 11 σελιδα με start menu των 11 κλπ. Τα πάντα δουλεύουν εκτός απο το πολύ μικρο παραθυράκι με τα services των Windows στο τέλος του βίντεο όπου για την ωρα είναι απλα μια φωτο ,μέχρι να το αλλάξω και να βαλω κατι εκεί. 

Για να δουλεύουν όμως τα toggle  για wifi ,Bluetooth  ,κλπ χρειάζεται ητε ροοτ (που δεν εχω) ητε  adb rights,  που έχω,  και tasker και κάποια scripts που εχω γράψει.  Βασικα μετα κάθε reboot πρέπει να τρέχω μια εφαρμογή που λέγεται LADB ενω είμαι συνδεμένος σε WIFI για καποια δευτερόλεπτα ωστε να αποκτήσω ADB rights, αλλιώς δε δουλεύουν.

Φυσικά για να φτιάξεις κάτι τέτοιο θέλει δουλειά και πολλές γνώσεις που ξεφεύγει απο απλο θέμα ,αλλα δείχνει τι μπορεί να κάνεις. Για βασικό theming είναι ποιο εύκολα τα πράγματα. Το εχω φτιάξει και για ταμπλέτες s8 ultra και tab s6.

https://youtu.be/h_4phFN61pI?si=B8t7pXW5c6mkxYsN

 

Μιας και το ανέβασα και στο xda ας βάλω link και εδω κυρίως επειδή εκει αναφερω και πως να αποκτήσεις adb rights  στο κινητό και τι εφαρμογές σου επιτρέπει να τρέξεις μετα.

https://xdaforums.com/f/samsung-galaxy-z-fold-5.12765/post-thread

Edit το link  ήταν λάθος και δε με αφήνει να κανω edit.

Αυτο είναι το σωστό. 

https://xdaforums.com/t/my-window-11-theme-in-fold-5-for-total-launcher-and-some-useful-apps.4641144/

Link to comment
Share on other sites

Για black Friday ο Γερμανός το 512 fold 5 από 2000 το πηγε 1700...... 

Στο best brice κατω απο 1100    χωρίς black Friday... 

Στο eshop χωρίς black friday το 1 tb.   1600 κ χωρίς φπα 1280 κ με 24 άτοκες   

Ψωνιζω αρκετά συχνα από αλυσίδες για μεγάλες αγορές αλλα είναι ΣΙΧΑΜΕΡΕΣ.. 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό το λινκ σήμερα ξεκινά το android 14 για το fold 5. Μη χαίρεστε απο τώρα γιατί θα πάει με προτεραιότητα αλλες χωρες και να δούμε αν θα επαληθευτεί αλλα η ουσία είναι ότι είμαστε κοντά. 

https://xdaforums.com/t/one-ui-6-0.4615459/page-17

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό το λινκ σήμερα ξεκινά το android 14 για το fold 5. Μη χαίρεστε απο τώρα γιατί θα πάει με προτεραιότητα αλλες χωρες και να δούμε αν θα επαληθευτεί αλλα η ουσία είναι ότι είμαστε κοντά. 
https://xdaforums.com/t/one-ui-6-0.4615459/page-17
Απορώ πώς δεν ήταν στο ίδιο κύμα αναβαθμίσεων με το s23 ultra...

sent from my S23Ultra12/512 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Konstantine73 said:

Απορώ πώς δεν ήταν στο ίδιο κύμα αναβαθμίσεων με το s23 ultra...

sent from my S23Ultra12/512 using Tapatalk
 

Ελα ντε.. Η μόνη λογική ότι ήταν δυσκολότερη η υλοποίηση στο fold λόγω 2 οθονων και εξτρα κώδικα, οπότε ίσως ηταν καλύτερα να υλοποιηθεί στο s23 πρώτα. Επίσης οι πωλήσεις του s23 ειναι πολλαπλάσιες του fold ,οπότε έχει μια λογική να το φέρει πρώτα στους πολλούς. 

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε.. Η μόνη λογική ότι ήταν δυσκολότερη η υλοποίηση στο fold λόγω 2 οθονων και εξτρα κώδικα, οπότε ίσως ηταν καλύτερα να υλοποιηθεί στο s23 πρώτα. Επίσης οι πωλήσεις του s23 ειναι πολλαπλάσιες του fold ,οπότε έχει μια λογική να το φέρει πρώτα στους πολλούς. 
Μπορεί να είναι και αυτό... Έχω όμως την εντύπωση ότι δεν δουλεύει μία ομάδα μηχανικών της samsung όλες τις συσκευές...

sent from my S23Ultra12/512 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδω δείχνω πως μπορείς να ανοίγεις εφαρμογές στο fold 5, και σε καθε android βασικά σε window mode. Με χρηση του tasker. 

https://youtu.be/Pq18lYvWMeE?si=Uu71Aipdg2aYeky1

Περισσότερα γραφω και εδω. Καποια στιγμή θα ανεβάσω λινκ στο xda ή στα βίντεο μου με τα tasker script,  αλλα και το θέμα windows 11 για total launcher  μιας και μου το έχουν ζητησει 10αδες οπότε αποφάσισα να το ανεβάσω δωρεάν. 

https://xdaforums.com/t/my-window-11-theme-in-fold-5-for-total-launcher-and-some-useful-apps.4641144/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μάγκες, απο μέρα σε μέρα μάλλον θα παραγγείλω κ γω το 5αρι το 512 σκέφτομαι για θηκη βιβλίο για μεγαλύτερη ασφάλεια κ αχρείαστη να ~είναι, πενάκι θα εχω απο το 3αρι   έχετε κάποια να προτείνετε,  μακάρι αυτή τη φορά να βγαλω 4ετια με το κινητό κ οχι να χαλάσει πριν τα 2 χρόνια.. 

https://www.skroutz.gr/s/45171368/Nillkin-Aoge-Book-Dermatinis-Mayro-Samsung-Galaxy-Z-Fold-5.html

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

https://unboxholics.com/news/tech/110323-chalane-othones-stis-samsung-galaxy-syskeyes-meta-to-one-ui-60.  Κάτι ξέρουν όσοι αντέχουν και δεν κάνουν τα update γρήγορα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...