Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, v@gelis said:

Αρχίζω να πιστεύω ότι η διαφορά πιστώνεται κυρίως στην πιο φρέσκια μπαταρία (πχ ένα 1 έτους fold 4 μπορεί να έχει 5-10% battery wear) και στο ότι είναι φρεσκοστημενο. Έστω κι  ένα 10% αν δίνει το νέο soc, βέβαια, δεν είναι άσχημα. 

 

Ακριβώς το ίδιο πίστευα και εγω. Το gsmarena μάλιστα, δίνει μεγαλύτερη αυτονομία στο 4 από ότι στο 5. Και το gsmarena είναι θεωρητικά το ποιο αντικείμενικο γιατί έχει κάνει ακριβώς το ίδιο τεστ, στο 4 ένα χρόνο πριν, όταν ειχε καινούργια μπαταρία, οπότε είναι ισοδύναμη η σύγκριση. Απ την άλλη ομως, σχεδόν ολοι που έχουν και τα 2 γράφουν για σχεδόν 1 ώρα οθόνης παραπάνω στο 5, οπότε δεν ξέρω τι να πιστέψω. Πιθανόν να μην ήταν βελτιστοποιημενο ακόμα το Software του 5 όταν μέτρησε το gsmarena. Άλλωστε δεν έχει λογική με το νεο soc να μη κερδίζεις λιγο. Έβαλα και σχετικό ερώτημα για τη διαφορά σε αυτονομία ανάμεσα στα 2 εδω: 

https://forum.xda-developers.com/t/is-fold-5-battery-life-better-than-fold-4.4628071/

Επίσης έχω διαβάσει 100 σελίδες σε αγγλικό φόρουμ για το 5, και επίσης όλοι αναφέρουν καλύτερη αυτονομία. 

Σε κάθε περίπτωση αν έχεις το 4, δεν πας στο 5 εκτός και δώσεις πολύ μικρη διαφορά. Από την άλλη αν παίρνεις τώρα fold, δεν πας στο 4,δίνεις λίγο παραπάνω και πας στο 5. Δεν έχουν και μεγάλη διαφορά στην τιμή, τουλάχιστον στα σκρουτζομαγαζα. Πάντως το μεγαλύτερο ίσως συν του 5 ειναι ο μεντεσές. Και όχι επειδή κλείνει περισσότερο στο 5, αλλά επειδή, παρότι κλείνει περισσότερο, η οθόνη διπλώνει λιγότερο. Όταν κλείνει το κινητό εχει σχήμα δάκρυ, μπαίνει μεσα στο σασι του κινητού. Ενω με τον παλαιό μεντεσέ σχεδόν διπλώνε. Δες την παρουσίαση του 5, το δείχνει. Θεωρητικά πρέπει να χαλάει πολύ ποιο δύσκολα η οθόνη του 5, αλλά φυσικά μένει να αποδειχθεί στην πράξη. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sosimple2 said:

Ακριβώς το ίδιο πίστευα και εγω. Το gsmarena μάλιστα, δίνει μεγαλύτερη αυτονομία στο 4 από ότι στο 5. Και το gsmarena είναι θεωρητικά το ποιο αντικείμενικο γιατί έχει κάνει ακριβώς το ίδιο τεστ, στο 4 ένα χρόνο πριν, όταν ειχε καινούργια μπαταρία, οπότε είναι ισοδύναμη η σύγκριση. Απ την άλλη ομως, σχεδόν ολοι που έχουν και τα 2 γράφουν για σχεδόν 1 ώρα οθόνης παραπάνω στο 5, οπότε δεν ξέρω τι να πιστέψω. Πιθανόν να μην ήταν βελτιστοποιημενο ακόμα το Software του 5 όταν μέτρησε το gsmarena. Άλλωστε δεν έχει λογική με το νεο soc να μη κερδίζεις λιγο. Έβαλα και σχετικό ερώτημα για τη διαφορά σε αυτονομία ανάμεσα στα 2 εδω: 

https://forum.xda-developers.com/t/is-fold-5-battery-life-better-than-fold-4.4628071/

Επίσης έχω διαβάσει 100 σελίδες σε αγγλικό φόρουμ για το 5, και επίσης όλοι αναφέρουν καλύτερη αυτονομία. 

Σε κάθε περίπτωση αν έχεις το 4, δεν πας στο 5 εκτός και δώσεις πολύ μικρη διαφορά. Από την άλλη αν παίρνεις τώρα fold, δεν πας στο 4,δίνεις λίγο παραπάνω και πας στο 5. Δεν έχουν και μεγάλη διαφορά στην τιμή, τουλάχιστον στα σκρουτζομαγαζα. Πάντως το μεγαλύτερο ίσως συν του 5 ειναι ο μεντεσές. Και όχι επειδή κλείνει περισσότερο στο 5, αλλά επειδή, παρότι κλείνει περισσότερο, η οθόνη διπλώνει λιγότερο. Όταν κλείνει το κινητό εχει σχήμα δάκρυ, μπαίνει μεσα στο σασι του κινητού. Ενω με τον παλαιό μεντεσέ σχεδόν διπλώνε. Δες την παρουσίαση του 5, το δείχνει. Θεωρητικά πρέπει να χαλάει πολύ ποιο δύσκολα η οθόνη του 5, αλλά φυσικά μένει να αποδειχθεί στην πράξη. 

Ναι έτσι είναι. 

Ένα 10% δεδομένα το παίρνει από το soc. 

Επίσης το hinge δίνει καλύτερη εμφάνιση και - κυρίως - αυτό που αναφέρεις. Δίνει περισσότερες πιθανότητες να μακροημερευσει η οθόνη της συσκευής... 

Link to comment
Share on other sites

Από το 4 πας στο 5 μόνο αν είναι να δώσεις μικρή διαφορά. Μαξ 200 αντε 300 ευρώ επειδή εμείς εδώ το έχουμε σαν χόμπι. Ο μεντεσες στο 5 έχει διαφορά στο άνοιξε κλείσε, είναι αισθητή η διαφορά. Το θέμα μπαταρίας είναι καθαρά προσωπική υπόθεση. Πότε δεν έδωσα σημασία στο τι λένε οι άλλοι. Άλλος θα σου πει 3 ώρες οθόνη και άλλος 7. Εγώ προσωπικά έχω πάνω κάτω 4 ώρες οθόνη.

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει οι ώρες οθόνης πάντα είναι πολύ διαφορετικες από χρήστη σε χρήστη. Αλλο να βλέπεις youtube και άλλο να παίζεις παιχνίδια. Ο άλλος που βλέπει youtube μπορεί να βγάζει 7 ωρες και ο άλλος 3.Ακόμα και YouTube να βλέπουν και οι 2 αναλόγως τι φωτεινότητα έχουν ή αν ο ένας βλέπει full screen και ο άλλος με μαύρες μπάρες, πάλι οι ώρες θα βγουν πολύ διαφορετικες. 

Άσχετο. Παραπάνω έλεγα ότι δεν μπορώ να ποστάρω λινκ, καθώς καθε φορά δεν με άφηνε να κάνω αποθήκευση το μήνυμα και μου πέταγε μυνημα σφάλματος.. Βρήκα τι έφταιγε.. Έγραφα από ρουταρισμενη συσκευή.. Δεν το περίμενα ότι με κόβει απο αυτό. Μόλις έγραψα απο τη μοναδική αρουταριστη, δούλεψε.. Οπότε λογικά θα κρύψω το ροοτ απ τον Browser και θα λυθεί παντού.. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ntinoscrypton said:

Από το 4 πας στο 5 μόνο αν είναι να δώσεις μικρή διαφορά. Μαξ 200 αντε 300 ευρώ επειδή εμείς εδώ το έχουμε σαν χόμπι. Ο μεντεσες στο 5 έχει διαφορά στο άνοιξε κλείσε, είναι αισθητή η διαφορά. Το θέμα μπαταρίας είναι καθαρά προσωπική υπόθεση. Πότε δεν έδωσα σημασία στο τι λένε οι άλλοι. Άλλος θα σου πει 3 ώρες οθόνη και άλλος 7. Εγώ προσωπικά έχω πάνω κάτω 4 ώρες οθόνη.

Sent from my SM-F946B using Tapatalk
 

Τα ίδια κι εδώ. Στις 4 ώρες παίζω, γενικά τα σαμμυ ποτέ δε μου έδωσαν σοβαρή αυτονομία σε συνθήκες πραγματικής χρήσης με το σήμα να παίζει σταθερά. 

Επειδή εμείς το έχουμε σαν χόμπι, μάλλον πολύ περισσότερα δίνουμε πηγαίνοντας από το ένα στο άλλο, αλλά αυτό είναι άλλη (μεγάλη) κουβέντα... 

Αυτό που με χαλάει - πολύ - είναι ότι στη φετινή θήκη με το pen έκαναν καλή δουλειά και με το νέο form factor μείωσαν πολύ τον όγκο, ΑΛΛΆ χάθηκε ο κόσμος να βάλουν μικρά bumperακια για να πετύχουν επιπεδοτητα και να είναι εφικτό τελικά να ακουμπάς το fold σαν τετράδιο στο γραφείο για να κρατάς σημειώσεις; 

Πάλι με spigen spen με βλέπω... 

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η θήκη με το πενάκι πάντως με μικρη πατέντα πρεπε να μπαίνει και στο 4. Το μόνο που θέλει να κοπει λιγο ωστε να χωράει το σημείο εχει το φλας το 4..

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, sosimple2 said:

Αυτή η θήκη με το πενάκι πάντως με μικρη πατέντα πρεπε να μπαίνει και στο 4. Το μόνο που θέλει να κοπει λιγο ωστε να χωράει το σημείο εχει το φλας το 4..

Ναι αλλά αν αρχίσεις τις αλχημείες με το φλας θα διαλύσεις τη θήκη... Δύσκολο να γίνει εγκοπή και να μη φαίνεται χαλι... 

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω αυτό το tempered glass που κανονικα ειναι για το 4, θα έχω κανένα πρόβλημα να το βάλω στο 5? Ολόιδια δεν ειναι η οθονη ή κάνω κάποιο λάθος? Το έχει βάλει μηπως κανείς να μου πει αν αξίζει? 

Thanks. 

https://www.e-shop.gr/spigen-ez-fit-cover-hinge-film-1-pack-transparency-for-samsung-galaxy-z-fold4-p-TEL.201896

Link to comment
Share on other sites

Εδω είναι ενα βιντεο που φοράει στο 5 θήκες απ το 4, και δείχνει και τις διαφορές των 2. Βασικά καθε θήκη του 4 μπαίνει στο 5 αρκεί να ανοίξεις μια τρύπα για το led.. 

 

https://youtu.be/8rf6ibpbqaU?si=HXdNpz5dLJlJyB_K

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2023 at 2:11 ΜΜ, sosimple2 said:

Αν πάρω αυτό το tempered glass που κανονικα ειναι για το 4, θα έχω κανένα πρόβλημα να το βάλω στο 5? Ολόιδια δεν ειναι η οθονη ή κάνω κάποιο λάθος? Το έχει βάλει μηπως κανείς να μου πει αν αξίζει? 

Thanks. 

https://www.e-shop.gr/spigen-ez-fit-cover-hinge-film-1-pack-transparency-for-samsung-galaxy-z-fold4-p-TEL.201896

Δεν ξέρω αν κάνει του 4 στο 5 αλλά το συγκεκριμένο είναι το καλύτερο γυαλί που μπορείς να αγοράσεις από άποψη τιμής και installation.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konstantinoslp said:

Δεν ξέρω αν κάνει του 4 στο 5 αλλά το συγκεκριμένο είναι το καλύτερο γυαλί που μπορείς να αγοράσεις από άποψη τιμής και installation.

Και εγω γι αυτο το ήθελα, είδα κατι βιντεακια. Επίσης βρήκα στο ίντερνετ οτι ολα τα tempered του 4 κάνουν στο 5, οπότε το παρήγγειλα.. Όταν έρθει το κινητο θα ξέρω σίγουρα αλλα μπορει να κάνει κανα μηνα. Πρώτα θα παραλάβω θήκη και tempered λογικά και αργότερα το κινητο .. Το τίμημα του να το πάρω στη φθηνότερη τιμή είναι η μεγάλη καθυστέρηση παραλαβής. Αλλά εχω αλλο κινητό οπότε δεν εχω μεγάλο θεμα. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, konstantinoslp said:

Δεν ξέρω αν κάνει του 4 στο 5 αλλά το συγκεκριμένο είναι το καλύτερο γυαλί που μπορείς να αγοράσεις από άποψη τιμής και installation.

Ταιριάζει γάντι...

Link to comment
Share on other sites

Για την αύξηση της αυτονομίας από το 4 στο 5, που πιστεύαμε οι περισσότεροι οτι θα οφείλεται στο τσιπ (Snapdragon gen 1 vs gen2), ψάχνοντας το λιγο καλύτερα, βρήκα ότι το 4 δεν είχε τον Snapdragon gen1, αλλά τον Snapdragon gen1+. Η διαφορά ανάμεσα στα 2 είναι οτι ο gen1+ κατασκεύαζεται από την tsmc όπως και ο gen2. Και ουσιαστικά έχει την ίδια κατανάλωση (ίδια nm, ίδια γραμμή παραγωγής). Ενώ ο σκέτο gen1 κατασκεύαζοταν από τη σαμσουνγκ και στην πραγματικότητα ήταν σε παραπάνω nm οπότε και θερμαινονταν παραπάνω και έκαιγε περισσότερο. Ακόμα ενας λόγος να μην πας απ το 4 στο 5 δηλαδή. Μάλλον η διαφορά τους σε αυτονομία οφείλεται οτι έχει καεί 1 χρόνο η μπαταρία του 4 σχεδόν σε όλα τα τεστ.. 

https://www.reddit.com/r/GalaxyFold/comments/161gzwd/fold_5_battery_life_same_as_4/

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι σύνηθες αυτό που συζητάμε στα τελευταία μηνύματα, από... αρχαιοτάτων χρόνων. Θυμάμαι πάντα σε κάθε νήμα ή και σε reviews όταν βγαίνει το νέο μοντέλο οι (περισσότεροι) χρήστες να λένε για απίστευτες αυτονομίες σε σχέση με τον προκάτοχο και 1,2,3 παραπάνω ώρες sot και καλύτερο stand by και και και... Και τελικά όταν έπαιρνα την συσκευή εγώ έβλεπα ίδιους χρόνους από μοντέλο σε μοντέλο (μην πω χειρότερους). Ειδικά στα Samsung που έχω αλλάξει πάρα πολλά, δεν έβλεπα καμία διαφορά πχ από Note 10 σε Note 20 ή από S21 σε S22. Τώρα δεν μιλάμε για 30 λεπτά παραπάνω sot. Αυτά είναι αστεία. Και πάντα τα Samsung χώλεναν σε stand by και σε χρήση με data. Αλλάζουν οι χωρητικότητες στις μπαταρίες, αλλάζουν οι επεξεργαστές, αλλάζουν οι οθόνες και όμως τα Samsung εξακολουθούν να είναι κάκιστα σε stand by και data.

Long story short, χαρείτε τα κινητά σας είτε έχουν ίδια αυτονομία με τα προηγούμενα, είτε όχι. Ούτως ή άλλως εδώ μέσα οι περισσότεροι τα αλλάζουμε συνέχεια. Δυστυχώς οι τεχνολογίες που πλασάρουν είναι πλέον περισσότερο gimmick παρά ουσιαστικές διαφορές στην πράξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ήρθα από το 3 είδα τεράστια διαφορά στην αυτονομία. Στο stand by Το βράδυ μου καταναλώνει μόνο 2 %. Εξαιρετικό ποσοστό όπως και να το δεις. Μόνο το iphone μου έκανε τέτοια νούμερα σε stand by 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nnik1969 said:

Εγώ που ήρθα από το 3 είδα τεράστια διαφορά στην αυτονομία. Στο stand by Το βράδυ μου καταναλώνει μόνο 2 %. Εξαιρετικό ποσοστό όπως και να το δεις. Μόνο το iphone μου έκανε τέτοια νούμερα σε stand by 

Απο το 3 υπάρχει μεγάλη διαφορά ητε πας στο 4 ητε στο 5. Η συζήτηση γίνεται αν απο το 4 στο 5 υπάρχει διαφορά σημαντικη, και που οφείλεται. Το 90% αναφέρει κάπου 1 ώρα παραπάνω οθόνη απ το 4 στο 5. Κατα πάσα πιθανότητα όμως δεν υπάρχει πραγματικά τόσο μεγάλη διαφορά. Το μεγαλύτερο ποσοστό της διαφοράς πιθανότατα οφείλεται στην 1 χρόνο καμένη μπαταρία του 4. Του χρόνου αμα δεν μεγαλώσει η μπαταρία, θα διαβάζεις 1 ωρα παραπάνω αυτονομία του 6 σε σχέση με του 5, αλλα παλι θα πρόκειται κυρίως για μάρκετινγκ. Υποκειμενικα ολα αυτα, δεν είχα το 4 για να έχω μέτρο σύγκρισης. Μπορεί να άλλαξαν και άλλα πράγματα στο 5 που δεν τα ξέραμε και να αυξάνουν την αυτονομία. 

Προσωπικά θα προτιμούσα το 5 απ το 4 πάντως μόνο και μόνο για το κλείσιμο που κανει ο μεντεσες. Δοκιμάζω και τα 2 στα καταστήματα και το 4 κάνει ένα θόρυβο όταν το κλείνεις, σαν να σκίζεται κάτι. Το 5 είναι εντελώς αθόρυβο. 

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2023 at 3:03 ΜΜ, sosimple2 said:

Απο το 3 υπάρχει μεγάλη διαφορά ητε πας στο 4 ητε στο 5. Η συζήτηση γίνεται αν απο το 4 στο 5 υπάρχει διαφορά σημαντικη, και που οφείλεται. Το 90% αναφέρει κάπου 1 ώρα παραπάνω οθόνη απ το 4 στο 5. Κατα πάσα πιθανότητα όμως δεν υπάρχει πραγματικά τόσο μεγάλη διαφορά. Το μεγαλύτερο ποσοστό της διαφοράς πιθανότατα οφείλεται στην 1 χρόνο καμένη μπαταρία του 4. Του χρόνου αμα δεν μεγαλώσει η μπαταρία, θα διαβάζεις 1 ωρα παραπάνω αυτονομία του 6 σε σχέση με του 5, αλλα παλι θα πρόκειται κυρίως για μάρκετινγκ. Υποκειμενικα ολα αυτα, δεν είχα το 4 για να έχω μέτρο σύγκρισης. Μπορεί να άλλαξαν και άλλα πράγματα στο 5 που δεν τα ξέραμε και να αυξάνουν την αυτονομία. 

Προσωπικά θα προτιμούσα το 5 απ το 4 πάντως μόνο και μόνο για το κλείσιμο που κανει ο μεντεσες. Δοκιμάζω και τα 2 στα καταστήματα και το 4 κάνει ένα θόρυβο όταν το κλείνεις, σαν να σκίζεται κάτι. Το 5 είναι εντελώς αθόρυβο. 

Ισχύει. Το 5αρι είναι αθόρυβο κι έχει πιο πειστικό κλείσιμο 

Για το tempered glass φυσικά είναι ίδιο καθώς οι οθόνες είναι πανομοιότυπες σε διαστάσεις 

Κατα τα άλλα, ναι, από το 3 στο 4 υπάρχει σοβαρή διαφορά στη μπαταρία. 

Βασικά το 3 δε μου έβγαζε μέρα, υπήρχε ξεκαθαρα θέμα 

Στο 4, αλλά και το 5 τα πράγματα είναι οκ για να βγει η μέρα... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.εχει κάνεις το widget απ' το Samsung health  στην αρχική οθόνη;έχω βάλει αυτό της ημερήσιας δραστηριότητας και δείχνει ότι να ναι

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η πολύ λεπτή θήκη, πάχους σχεδόν χιλιοστό απο Amazon.de Την βρήκα κανα 30αρι used as new. Βασικά τι χρησιμοποιημενη είναι όταν δεν έχει ούτε μήνα που βγήκε.. Πάντως ολοκαίνουρια μοιάζει. Το υλικό είναι κάπως σαν σφουγγάρι, πιστεύω κάτι προστατεύει πάρα το μικρό της παχος. Πραγματικά πολύ όμορφη, η φώτο τη δείχνει ποιο ξέπλυμενη από ότι είναι. Σε λεπτό ότι καλύτερο φαίνεται. Τώρα μόνο το κινητό μου λείπει.. 🙂

Οι γνωμες για τη θήκη διίστανται πάντως απο τα σχόλια που διάβασα. Υποτίθεται ότι είναι απο ανθρακονηματα, αλλά κάποιος την πάτησε και έσπασε. Εφόσον λέει αλήθεια, μαϊμού είναι, το ανθρακονημα δεν σπάει. Πάντως από ότι υλικό και να είναι ξεγελάει ότι δεν είναι πλαστικό. Να μερικές φώτο: 

https://imgur.com/a/KKgdVro

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω αυτη τη μαγνητική βάση αυτοκίνητου με ασύρματη φόρτιση θα δουλεύει στο fold? Γιατί στα σχόλια όλοι γράφουν για iPhone. Θα βάλω στη θήκη του κινητού και το αντίστοιχο μαγνητακι. Έχει κανείς να προτείνει κάτι καλύτερο? 

Thanks, 

https://www.skroutz.gr/s/26625573/ESR-Vasi-Kinitou-Aytokinitou-Halolock-me-Magniti-kai-Asyrmati-Fortisi-30675.html

https://the-istore.gr/esr-halolock-magsafe-ring-2-pack/?gclid=CjwKCAjw9-6oBhBaEiwAHv1QvPq7huprOo_49YwUogMTd5J6dlCRckrvlmJXva31jg7AFPQKQLywyxoCNrMQAvD_BwE

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα υπάρχει κάποια πιθανότητα το πενάκι απο το 3 να δουλεύει στο 5??   Η θηκη η αυθεντική με το πενάκι αν ειχε μαγνήτη κ δεν ανοιγε σαν ναμην πω τι στο 3αρι.. Δεν θα ειχε κάποιος πρόβλημα κ να του έπεφτε. Ααααν τυχον έρθω στο 5 βρήκα μια θηκη βιβλίο με 20ευρω, οκ δεν θα είναι κ το πιο όμορφο αλλα δεν με νοιάζει, προέχει η ασφάλεια ώστε αν βγει off πριν τα δυο χρόνια ναμην έχει ίχνος σκόνης κ να τους το δώσω να το φάνε κ να το φτιάξουν δωρεάν... 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tresor_jim said:

Καλησπέρα υπάρχει κάποια πιθανότητα το πενάκι απο το 3 να δουλεύει στο 5??   Η θηκη η αυθεντική με το πενάκι αν ειχε μαγνήτη κ δεν ανοιγε σαν ναμην πω τι στο 3αρι.. Δεν θα ειχε κάποιος πρόβλημα κ να του έπεφτε. Ααααν τυχον έρθω στο 5 βρήκα μια θηκη βιβλίο με 20ευρω, οκ δεν θα είναι κ το πιο όμορφο αλλα δεν με νοιάζει, προέχει η ασφάλεια ώστε αν βγει off πριν τα δυο χρόνια ναμην έχει ίχνος σκόνης κ να τους το δώσω να το φάνε κ να το φτιάξουν δωρεάν... 

Απο οσο διαβάζω μια χαρά δουλεύει του 3 στο 5

https://www.androidcentral.com/phones/which-s-pens-work-with-the-samsung-galaxy-z-fold-5

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση ασφαλείας Οκτωβρίου..

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες πέφτουν τρελά ειδικά στο best price  1240 το 1 tera τιμη web 1360 κ χωρίς φόρο 1080  βέβαια το κατάστημα έχει αρκετές κακες κριτικές..  Αλλα κ σε αναμονη 20 μερες να το πάρει κάποιος ειναι δώρο Χριστουγέννων αρκεί ναμην έρθει τότε...   Το 512 το βρίσκεις 1200 σε καταστηματα με καλες κριτικές...  Καθόλου κακή τιμή αν σκεφτείς πότε βγηκε κ πόσο το δίνουν οι αλυσίδες.

Μια απορία ρε παιδιά οι μεγάλο αλυσιδες (απο αυτές ψωνιζω σχεδον πάντα) για τον χψ λογο το δίνουν 2000

Η samsung eu  γιατι δεν κατεβάζει τις τιμες της αφου προμηθεύει ολα αυτά τα καταστηματα,άραγε?? λίγα λεπτά που δούλεψα το 5αρι αν κ λέτε πως αξίζει η μετάβαση απο το 3  φουλ, επειδή ξενέρωσα που χάλασε το 3αρι χωρίς να φταιω...  Κ δεν είχα σκοπο να το αλλαξω..  Δεν εχω κ την διάθεση, δεν είδα κ κάτι τρελό σε αλλαγές προφανώς αν το πάρω κ το δουλέψω θα είναι αλλιώς... 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...