Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος θέλει θήκες ετοιμοπαραδοτες από ότι είδα έχει ο Κωτσοβολος. Αντίθετα το πλαίσιο δεν έχει καθόλου. Επίσης στο skroutz δεν υπάρχουν ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει για carbon θήκη σε νορμάλ τιμή,του προτείνω αυτή. Την παρέλαβα πρόσφατα και είναι vfm.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €28.75 39%OFF | YTF-Carbon Carbon fiber phone case For Samsung Galaxy Z Fold 5 Aramid fiber Anti-fall busines cover Galaxy
https://a.aliexpress.com/_mrelUWe

Έχω αγοράσει και ταινία διπλής όψεως από Σκρουτζ και μπορώ να αλλάζω θήκες χωρίς τον φόβο να μην κολλήσει η παλιά ταινία.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν βγάλεις κάμποσες φωτό το τηλέφωνο μετά ζεματαει στον μεντεσε
Παρατηρώ ότι και σε άκυρες στιγμές νιώθω ζέστη στον μεντεσε.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω τον ασύρματο φορτιστή τον διπλό αυθεντικό της samsung από το s22.

Λοιπόν στο fold σταματάει την φορτιση στο 76 με 78% δεν το πάει ποιο πάνω και δεν έχω βάλει την προστασία μπαταρίας και εάν το κάνω ενσύρματα το πάει κανονικά 100%.

Καμμια ιδέα???

 

Edited by AMAKRY
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν με ικανοποιεί η φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο.. μετάβαση από το iphone 14ro που είχε ακραία καλή φωτεινότητα ήθελα να έχει τουλάχιστον την ίδια.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας drop calls ; Είμαι σίγουρος κατά 80% ότι φταίει η Cosmote αλλά θέλω να αποκλείσω τελείως το πρόβλημα της συσκευής.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να παραπονιέμαι για την μπαταρία του ... δυστυχώς δεν είναι τόσο καλή όσο στο 4αρι .. ίδια χρήση και ρυθμισεις με το z fold 4 που είχα πριν το 14 pro.. θα περιμένω update να δω την συμπεριφορά της αλλιώς βλέπω να το αποχωρίζομαι για 15 ultra .

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να παραπονιέμαι για την μπαταρία του ... δυστυχώς δεν είναι τόσο καλή όσο στο 4αρι .. ίδια χρήση και ρυθμισεις με το z fold 4 που είχα πριν το 14 pro.. θα περιμένω update να δω την συμπεριφορά της αλλιώς βλέπω να το αποχωρίζομαι για 15 ultra .

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δοκίμασες να κάνεις μια επαναφορά; Προσωπικά μου κρατάει παραπάνω από το 4 που είχα. Έχω 6 λογαριασμούς email,gps,Bluetooth,wifi/data,κοντινές συσκευές, Facebook,messenger,viber,what's up,telegram,signal,twitter,discord και ρουτίνες, ανοιχτά όλη μέρα χωρίς περιορισμό στην μπαταρία. Σε σχέση με το 4 που δεν είχα ανοιχτό το gps όλη μέρα, μου βγάζει παραπάνω ώρες. Η διαφορά δεν είναι τεράστια, πάνω κάτω 2 ώρες, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρότερη η μπαταρία.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις μια επαναφορά; Προσωπικά μου κρατάει παραπάνω από το 4 που είχα. Έχω 6 λογαριασμούς email,gps,Bluetooth,wifi/data,κοντινές συσκευές, Facebook,messenger,viber,what's up,telegram,signal,twitter,discord και ρουτίνες, ανοιχτά όλη μέρα χωρίς περιορισμό στην μπαταρία. Σε σχέση με το 4 που δεν είχα ανοιχτό το gps όλη μέρα, μου βγάζει παραπάνω ώρες. Η διαφορά δεν είναι τεράστια, πάνω κάτω 2 ώρες, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρότερη η μπαταρία.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να πω δεν ξέρω πάντως μέρα δεν την βγάζει το απόγευμα θέλει φορτιστή.. εσάς πόσες ώρες οθόνης εμφανίζει...

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τι να πω δεν ξέρω πάντως μέρα δεν την βγάζει το απόγευμα θέλει φορτιστή.. εσάς πόσες ώρες οθόνης εμφανίζει...
Εμένα τώρα είναι στο 23% με ενεργή οθόνη 4ωρες και 13 λεπτά και ενεργό 11 ώρες και 17 λεπτά.
Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites





Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα βγάζει 4,5 ώρες οθόνη πάνω κάτω με φόρτιση στο 20 με 25% το βράδυ. Προχθές μου έβγαλε 5 ώρες και 19 λεπτά οθόνη με 18% μπαταρία το βράδυ.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα την λύση... δεν είχα ρυθμίσει το wificall σωστά .. δηλαδή έδωσα προτεραιότητα στο wifi και όχι στο δίκτυο και όλα τέλεια.. τόσο κακή διαχείριση όμως από το δίκτυο δεν το περίμενα αυτό.
Ειλικρινά μεγάλη διαφορά στη μπαταρία..

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω άλλο πρόβλημα μερικές φορές στις κλήσεις ακούω πολύ σιγά από το ακουστικό διορθώνεται μόνο αν πατήσω ανοιχτή ακρόαση και ξανά γυρίσω στο ακουστικό.. έχει συμβεί και σε άλλον είναι bug λειτουργικού λέτε;

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, sbxgr said:

είναι bug λειτουργικού λέτε;

Πιθανότατα ναι αφού διορθώνεται με την μετάβαση σε ηχείο. Αν όμως είσαι σε περίοδο DOA εγώ προσωπικά θα το έδινα για αλλαγή ώστε να είμαι σίγουρος πως δεν έτυχα σε ελαττωματικό 

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα ναι αφού διορθώνεται με την μετάβαση σε ηχείο. Αν όμως είσαι σε περίοδο DOA εγώ προσωπικά θα το έδινα για αλλαγή ώστε να είμαι σίγουρος πως δεν έτυχα σε ελαττωματικό 
Περίοδος doa έληξε εδώ και 5 μέρες αλλά έχω κάνει την έξτρα εγγύηση για σπάσιμο οθόνης κτλ για ένα χρόνο.. φοβάμαι όμως ότι αν το πάω θα μου το ανοίξουν για επισκευή και όχι αντικατάσταση.. οπότε δεν θα ασχοληθώ θα το αφήσω να δω πως πάει με κάποια ενημέρωση θα του κάνω και μια πλήρη επαναφορά και βλέπουμε.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2023 at 9:19 ΠΜ, v@gelis said:

 

Αντε να το δούμε κι αυτό, η αγορά των foldables μονόδρομος πλέον... 

Σε ποιο ονειρο το ειδες αυτο;στο 0.1 τοις εκατο παγκοσμιως;επειδη αρεσει σε καποιους ελαχιστους αυτο ειναι μονοδρομος; που αν ακουμπησεις με το νυχι χαραζεται η οθονη και φυσικα βγαινει εκτος εγγυησης με 700 ευρω αλλαγη οθονης?να ξερουμε τι λεμε γενικα...

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο ονειρο το ειδες αυτο;στο 0.1 τοις εκατο παγκοσμιως;επειδη αρεσει σε καποιους ελαχιστους αυτο ειναι μονοδρομος; που αν ακουμπησεις με το νυχι χαραζεται η οθονη και φυσικα βγαινει εκτος εγγυησης με 700 ευρω αλλαγη οθονης?να ξερουμε τι λεμε γενικα...
Μάλλον δεν τα προσέχεις τα κινητά σου. Κι άμα σκέφτεσαι αρνητικά ότι θα σπάσει κτλ.όλα θα σου φταίνε.
Δοκίμασε μια τέτοια συσκευάρα λίγες μέρες και θα δεις τι πάει να πει καινοτομία πλέον.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2023 at 8:12 ΜΜ, sbxgr said:

Καλημέρα τα ανδιπλωμενα ειναι το μελλον...  Αλλά σε εμένα Σταματησε στο fold 3 να δουλεύει η μεσα οθονη ετσι στα ξαφνικα..  Το έστειλα σερβις κ επειδη ειχε γρατσουνιες στο μεταλλικό πλαίσιο διπλα απο τη μικρή οθονη μου το έβγαλαν εκτός εγγυησης 631 ευρω...   Μετα απο 13 χρόνια σαμσουνγκ σκέφτομαι να φυγω..  Μ το έστειλαν πισω κ δεν δουλεύει η αφη απο τη μπροστινή οθονη ενω δούλευε κανονικά η μπροστά οθονη.. Μ είπαν να το στείλω μονο για τη μπροστινη οθόνη μήπως κ θελήσει η σαμι να το φτιάξει μόνο για τη μπροστά... Έχετε κάποια ιδεα;; να απευθυνθώ στο συνήγορο του καταναλωτή;; ναι είναι απίστευτο το αναδιπλωμενο αλλα αν με το παραμικρό σου ζητάνε 630 ευρώ... Δεν γίνεται να συνεχίσεις να παίρνεις τέτοιες συσκευές... Και ναι την πρόσεχα.. Δεν είχα ξανακάνει σε κινητο γρατσουνιες κ το έπαθα με αυτό.. 
 

 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν τα προσέχεις τα κινητά σου. Κι άμα σκέφτεσαι αρνητικά ότι θα σπάσει κτλ.όλα θα σου φταίνε.
Δοκίμασε μια τέτοια συσκευάρα λίγες μέρες και θα δεις τι πάει να πει καινοτομία πλέον.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όσο και αν κάποιος προσέχει το κινητό του η συγκεκριμένη οθόνη είναι τρομερά εύθραυστη...
Έχει πολύ μέλλον ακόμα μία τέτοια συσκευή για να φύγει από την beta κατάσταση... Μας αρέσει ή όχι έτσι είναι...
Και από ότι φαίνεται μέχρι τώρα η samsung δεν έχει σκοπό να κάνει σύντομα κάτι για αυτό.

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Όσο και αν κάποιος προσέχει το κινητό του η συγκεκριμένη οθόνη είναι τρομερά εύθραυστη...
Έχει πολύ μέλλον ακόμα μία τέτοια συσκευή για να φύγει από την beta κατάσταση... Μας αρέσει ή όχι έτσι είναι...
Και από ότι φαίνεται μέχρι τώρα η samsung δεν έχει σκοπό να κάνει σύντομα κάτι για αυτό.

sent from my S23Ultra 12/512
 

Γιατι να κάνει αφου μπορεί στις 10 συσκευές απο τις 8 η από τις5 να παίρνουν 630 ευρώ για αλλαγη οθόνης κ να τις πετάνε εκτός εγγύησης... Για γρατσουνιες ακομα κ στο μεντεσε...   Εδω βγάλανε τον φορτιστή ενω κορόιδευαν την apple για 3μηνες... Βγάζει κάρτες μνήμης Και στα γραφω ενω είμαι 13 χρόνια στη σαμι.. Κ σκέφτομαι να φυγω...  Κ πάλι ομως σκέφτομαι για s23 ultra, αλλα πως θα την τιμωρήσω....  Αν της δωσω παλι 1300....  Και σιχαίνομαι την apple ρε γαμωτο...  Το πρώτο φολντ έκανε 900 η αλλαγή οθονης τωρα 630.. Όταν πέσει κατω απο 300 ευρω η οθονη μην πω και παρακάτω.. Σε κανα φολντ 8 ισως ειναι καλύτερα τα πράγματα... Να είναι κ ανθεκτικά απο σκονη...  Κ ξαναγράφω τα φολντ είναι το μελλον και οσο δουλεύουν οπως πρέπει ειναι απίστευτα αν εξαιρέσεις λιγο μπαταρίες..  Λιγο χειροτερες καμερες , 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να κάνει αφου μπορεί στις 10 συσκευές απο τις 8 η από τις5 να παίρνουν 630 ευρώ για αλλαγη οθόνης κ να τις πετάνε εκτός εγγύησης... Για γρατσουνιες ακομα κ στο μεντεσε...   Εδω βγάλανε τον φορτιστή ενω κορόιδευαν την apple για 3μηνες... Βγάζει κάρτες μνήμης Και στα γραφω ενω είμαι 13 χρόνια στη σαμι.. Κ σκέφτομαι να φυγω...  Κ πάλι ομως σκέφτομαι για s23 ultra, αλλα πως θα την τιμωρήσω....  Αν της δωσω παλι 1300....  Και σιχαίνομαι την apple ρε γαμωτο...  Το πρώτο φολντ έκανε 900 η αλλαγή οθονης τωρα 630.. Όταν πέσει κατω απο 300 ευρω η οθονη μην πω και παρακάτω.. Σε κανα φολντ 8 ισως ειναι καλύτερα τα πράγματα... Να είναι κ ανθεκτικά απο σκονη...  Κ ξαναγράφω τα φολντ είναι το μελλον και οσο δουλεύουν οπως πρέπει ειναι απίστευτα αν εξαιρέσεις λιγο μπαταρίες..  Λιγο χειροτερες καμερες , 
Για αυτό πήγα στο s23 ultra... Δεν εμπιστεύομαι καθόλου ακόμη της foldable συσκευές...
Προτιμώ το δάχτυλό μου να αγγίζει το gorilla glass victus παρά μία ψεύτικη πλαστική οθόνη...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Μα οταν διαβαζεις σε ξενα φορουμ στα περισσοτερα οτι υπαρχει θεμα ειναι δυνατον να δωσεις λεφτα σε κατι που σιγουρα θα βγαλει θεμα?και αφου βγαλει θεμα δεν καλυπτεται απο εγγυηση.ποσο σοβαρα να παρεις καποιον που το εχει και επιμενει οτι ειναι μονοδρομος?τεσπα ο καθε ενας κρινει και κανει.εγω δεν θα αγοραζα κατι τετοιο τουλαχιστον για ακομα 5 χρονια.οσοι τα εχουν να τα χαιρονται και να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MeteorX said:

Μα οταν διαβαζεις σε ξενα φορουμ στα περισσοτερα οτι υπαρχει θεμα ειναι δυνατον να δωσεις λεφτα σε κατι που σιγουρα θα βγαλει θεμα?και αφου βγαλει θεμα δεν καλυπτεται απο εγγυηση.ποσο σοβαρα να παρεις καποιον που το εχει και επιμενει οτι ειναι μονοδρομος?τεσπα ο καθε ενας κρινει και κανει.εγω δεν θα αγοραζα κατι τετοιο τουλαχιστον για ακομα 5 χρονια.οσοι τα εχουν να τα χαιρονται και να πανε ολα καλα.

Δεν είχα διαβάσει κάτι δεν έψαξα...  Είπα οταν ειχε βγςι το 3 οτι δοκιμάστηκε σαν συσκευή οπως το ιδιο θα πίστευα τωρα π πηγε στο 5 επίσης ένιωθα ασφάλεια λογω σμαρτεκ κ τελικά την πάτησα και έμεινα απο κινητό.... Κ δεν ξερω προς τα που να παω κ πόσο να περιμένω...   Να σου πω κάτι... Μαλλον μόνο οταν θα βγάλει η apple αναδιπλωμενο με σαμσουνγκ οθονη μετά απο κανα χρονο θα ειναι εμπιστοσύνης... 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...