Jump to content

Redmi Note 12s


sv2evs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Μοντέλο 2023
  • Οθόνη 6.43"/2400 x 1080
  • Υποστήριξη NFC
  • Επεξεργαστής MediaTek Helio G96
  • Τριπλή πίσω κάμερα 108MP
  • Μπαταρία 33W

12s.jpeg

Για να δούμε πόσοι θα επιλέξουν την συγκεκριμένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 12s
  • 4 weeks later...

Καλημέρα.

Να κάνω εδώ μια ερώτηση για ένα θέμα που αντιμετωπίζει ένας συγγενής μου ένα Redmi Note 12 (απλό και όχι s).

Αν και έχει ενεργοποιήσει τη δυνατότητα να ξεκλειδώνει η αρχική οθόνη με δακτυλικό αποτύπωμα, εντούτοις αυτή συνεχίζει να ξεκλειδώνει μονο με μοτίβο (το οποίο έχει διατηρήσει και αυτό ως μέθοδο ασφαλείας). Δεν εμφανίζεται η επιλογή του αποτυπώματος. Αντίθετα, οταν πάει να ανοίξει εφαρμογές, εμφανίζονται διαδοχικά και οι δύο μέθοδοι.

Είναι θέμα κάποιας ρύθμισης;

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2023 at 12:24 ΜΜ, nikkal said:

Καλημέρα.

Να κάνω εδώ μια ερώτηση για ένα θέμα που αντιμετωπίζει ένας συγγενής μου ένα Redmi Note 12 (απλό και όχι s).

Αν και έχει ενεργοποιήσει τη δυνατότητα να ξεκλειδώνει η αρχική οθόνη με δακτυλικό αποτύπωμα, εντούτοις αυτή συνεχίζει να ξεκλειδώνει μονο με μοτίβο (το οποίο έχει διατηρήσει και αυτό ως μέθοδο ασφαλείας). Δεν εμφανίζεται η επιλογή του αποτυπώματος. Αντίθετα, οταν πάει να ανοίξει εφαρμογές, εμφανίζονται διαδοχικά και οι δύο μέθοδοι.

Είναι θέμα κάποιας ρύθμισης;

Σιγουρα ειναι θεμα καποιας ρυθμισης...Να κοιταξει στο μενου ρυθμισεις "Ασφαλεια και απόρρητο".

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω με την σειρά μου, επειδή πρώτη φορά με xiaomi (προσωπικά), ξέρουμε αν με αναβάθμιση το refresh rate από 60 σε 90 υπάρχει περίπτωση να αλλάζει μόνο του ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sv2evs said:

Να ρωτήσω με την σειρά μου, επειδή πρώτη φορά με xiaomi (προσωπικά), ξέρουμε αν με αναβάθμιση το refresh rate από 60 σε 90 υπάρχει περίπτωση να αλλάζει μόνο του ;

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα. Το έχει κανείς να μας πει την γνώμη του; θέλω να αντικαταστήσω ένα poco m3 pro 5g

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μόλις χθες. Ήθελα βασικά το  Redmi Note 12 (απλό) το οποίο όμως δεν υπήρχε άμεσα διαθέσιμο από εκεί που μου το έστειλαν και πήρα αναγκαστικά αυτό.

Πάει σφαίρα για απλή χρήση. Για την ώρα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Ωστόσο αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :

Μετέφερα τις επαφές από το παλιό τηλέφωνο μέσω του εταιρικού λογαριασμού google καθώς όλες οι επαφές τηρούνται εκεί. Τον συγκεκριμένο λογαριασμό τον έχει ενεργοποιημένο στο δικό του τηλέφωνο και άλλος συνεργάτης και μοιραζόμαστε επαφές, mail κλπ.

Το πρόβλημα είναι ότι θέλω να έχω στο τηλέφωνο και μερικές  προσωπικές επαφές (σύζυγο-παιδιά κλπ) χωρίς όμως να τις βλέπει ο συνεργάτης και στο δικό του τηλέφωνο (τα τηλέφωνα συγχρονίζονται).

Έτσι επέλεξα να αποθηκεύσω τα προσωπικά μου τηλέφωνα απευθείας στη συσκευή, όπως μπορούσα να κάνω στο τηλέφωνο που χρησιμοποιούσα έως τώρα (ΗONOR 9x) .

Έλα όμως που δεν γίνεται. Υπάρχει μόνο η δυνατότητα αποθήκευσης σε λογαριασμό Google ή σε κάρτα SIM.

Είναι πρόβλημα της συσκευής ή έχω χάσει επεισόδια και στα καινούρια Redmi έχει χαθεί αυτή η δυνατότητα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βλέπω μέσω του bestprice ότι ένα κατάστημα jmc tech το έχει στα 150€. Αξίζη το κινητό αυτό; σαν κατάστημα τι λεη το συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 13/11/2023 at 11:36 ΜΜ, bebis19 said:

Ξερει κανείς πως αυξάνεται η ενταση στο ήχο ομιλιας αυτου που μας καλει?

 

Με τα πλαινά πληκτρα εντασης ηχου

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, έχω το 12 c 3 ram / 32 GB. Το πήρα καθαρά για δεύτερη συσκευή για απλή χρήση. Δυστυχώς τα 32 GB  μόνο με τις εφαρμογές android γεμίζει αμέσως. Έβαλα SD card οκ με φώτο κ βίντεο αλλά δεν μπορώ με τίποτα να μεταφέρω καμία εφαρμογή στην κάρτα.  Έψαξα λιγο αλλά δεν κατάφερα κάτι. Υπάρχει περίπτωση να μην το υποστηρίζει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 9/1/2024 at 10:28 ΠΜ, Captainman85 said:

Καλησπέρα, έχω το 12 c 3 ram / 32 GB. Το πήρα καθαρά για δεύτερη συσκευή για απλή χρήση. Δυστυχώς τα 32 GB  μόνο με τις εφαρμογές android γεμίζει αμέσως. Έβαλα SD card οκ με φώτο κ βίντεο αλλά δεν μπορώ με τίποτα να μεταφέρω καμία εφαρμογή στην κάρτα.  Έψαξα λιγο αλλά δεν κατάφερα κάτι. Υπάρχει περίπτωση να μην το υποστηρίζει αυτό??

είσαι στο νήμα του 12s και όχι του 12c...οπότε ίσως να μην βρεις εδώ αυτό που ψάχνεις.

On 12/11/2023 at 11:18 ΠΜ, kostas123464 said:

Καλημέρα. Βλέπω μέσω του bestprice ότι ένα κατάστημα jmc tech το έχει στα 150€. Αξίζη το κινητό αυτό; σαν κατάστημα τι λεη το συγκεκριμένο;

150 για το 12s είσαι σίγουρος ; Μήπως βλέπεις το 12c ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Από όποια/όποιον το ξέρει από δικιά της/του εμπειρία: το 12S έχει σίγουρα NFC που να υποστηρίζεται από το Google Pay για πληρωμή σε POS στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...