Jump to content

Xiaomi 13 lite


dimikord
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xiaomi-13-lite-2.thumb.jpg.b12ecc586ad4cd2b040b340efc301577.jpg

 

Xiaomi 13 lite specs

Dimensions: 72.7 x 159.2 x 7.23 mm

Weight: 171 g

SoC: Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1

CPU: 1x 2.4 GHz Cortex-A710, 3x 2.36 GHz Cortex-A710, 4x 1.8 GHz Cortex-A510

GPU: Qualcomm Adreno 644

RAM: 8 GB, 8533 MHz

Storage: 128 GB, 256 GB

Display: 6.55 in, AMOLED, 1080 x 2400 pixels, 24 bit

Battery: 4500 mAh, Li-Polymer

OS: MIUI 14 (Android 13)

Camera: 8190 x 6120 pixels, 3840 x 2160 pixels, 30 fps

SIM card: Nano-SIM

Wi-Fi: a, b, g, n, n 5GHz, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, ax 

USB: 2.0, USB Type-C

Bluetooth: 5.3

Positioning: A-GPS, BeiDou, GPS (L1+L5), GLONASS (G11), Galileo (E1+E5a), QZSS (L1+L5)

 

Edited by dimikord
theme
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το έχω αγοράσει πριν από 2 μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. πολύ καλές κάμερες και σε δύσκολες συνθήκες φωτισμού, δυνατό και καθαρό μεγάφωνο, μπαταρία με αρκετή χρήση στο τέλος της μέρας 30% περίπου, καταπληκτική οθόνη, ελαφρύ και λεπτό κινητό. εκτός από τις αναβαθμίσεις που πήρε όταν το άνοιξα πρώτη φορά, πήρε και άλλη μία πριν 20 μέρες. το αγόρασα από BestPrice 369 ευρώ. για τα λεφτά του πιστεύω είναι από τα κορυφαία vfm κινητά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 20/6/2023 at 1:54 ΜΜ, dimikord said:

το έχω αγοράσει πριν από 2 μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. πολύ καλές κάμερες και σε δύσκολες συνθήκες φωτισμού, δυνατό και καθαρό μεγάφωνο, μπαταρία με αρκετή χρήση στο τέλος της μέρας 30% περίπου, καταπληκτική οθόνη, ελαφρύ και λεπτό κινητό. εκτός από τις αναβαθμίσεις που πήρε όταν το άνοιξα πρώτη φορά, πήρε και άλλη μία πριν 20 μέρες. το αγόρασα από BestPrice 369 ευρώ. για τα λεφτά του πιστεύω είναι από τα κορυφαία vfm κινητά.

Led ειδοποιησεων εχει ?

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, np91 said:

Led ειδοποιησεων εχει ?

δυστυχώς όχι! απλά σε κάθε ειδοποίηση ανάβει για δευτερόλεπτα ένα background φως μαζί με τον ήχο ειδοποιήσεων.

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dimikord said:

δυστυχώς όχι! απλά σε κάθε ειδοποίηση ανάβει για δευτερόλεπτα ένα background φως μαζί με τον ήχο ειδοποιήσεων.

 

Ευχαριστω πολυ ,τουλαχιστον υπαρχει δυνατοτητα να φαινεται σε σβηστη οθονη εικονιδιο π.χ eimail η οτιδηποτε αλλο εχει ερθει για να μην χρειαζεται να ανοιγουμε καθε φορα το κινητο να δουμε τι εχει ερθει αν το εχουμε στο αθορυβο

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, np91 said:

Ευχαριστω πολυ ,τουλαχιστον υπαρχει δυνατοτητα να φαινεται σε σβηστη οθονη εικονιδιο π.χ eimail η οτιδηποτε αλλο εχει ερθει για να μην χρειαζεται να ανοιγουμε καθε φορα το κινητο να δουμε τι εχει ερθει αν το εχουμε στο αθορυβο

όταν αγγίξεις σβηστη την οθόνη το μόνο που δείχνει είναι ημερομηνία, ώρα, μπαταρία και ένα μοτίβο της επιλογής σου.

υ.γ.

τελικά δείχνει ειδοποιήσεις εφαρμογών με σβηστή οθόνη.

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Στην τιμή που "παίζει" τώρα σε germanos είναι καλή επιλογή νομίζω. 

Υπάρχει κάποιος αποτρεπτικός παράγοντας για την συσκευή; 

Εάν προχωρήσουμε στην αγορά, θα είναι αντικατάσταση του xiaomi Mi 11 lite 5G, πρώτης γενιάς με τον 780g. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 8/11/2023 at 6:46 ΜΜ, andreasomageiras said:

Στην τιμή που "παίζει" τώρα σε germanos είναι καλή επιλογή νομίζω. 

Υπάρχει κάποιος αποτρεπτικός παράγοντας για την συσκευή; 

Εάν προχωρήσουμε στην αγορά, θα είναι αντικατάσταση του xiaomi Mi 11 lite 5G, πρώτης γενιάς με τον 780g. 

εγώ πάντως το έχω από Απρίλιο του 23 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. φωτογραφίες βίντεο οθόνη μπαταρία είναι πολύ καλύτερα από ότι έλεγαν αυτοί που κάνουν τα τεστ στο YouTube. το είχα αγοράσει 369 ευρώ από BestPrice. επίσης μου αρέσει που είναι πολύ ελαφρύ και λεπτό. έχει πολύ δυνατό και καθαρό ήχο και στις κλήσεις και στη μουσική εν αντιθέσει με αυτά που έλεγε γνωστός youtuber που κάνει τεστ κινητά. και πολύ σταθερή εικόνα στα βίντεο παρόλο που δεν διαθέτει ois.

μετά από αυτό το κινητό δεν ξανα αγοράζω ναυαρχίδα αφού κάνω μία χαρά τη δουλειά μου με πολύ λιγότερα χρήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2023 at 10:56 ΠΜ, christos_087 said:

Καμία καλή gcam για το κινητό παιδιά?

/https://dl.gcamapk.io/shamim/sgcam9.1/

https://dl.gcamapk.io/bsg/eng/

https://dl.gcamapk.io/agc/gcam90/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 18/1/2024 at 3:44 ΜΜ, np91 said:

Εχει παρει κανεις HyperOS σε xiaomi 13 lite?

όχι ακόμα τίποτα. ελπίζω μέσα στον επόμενο μήνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

μας ξέχασε εντελώς η Xiaomi. δεν βλέπω hyperOS.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...