Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (SonyEricsson P900: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από dane

kai ego exo piratiko xp me sp1 kai litourgi kanonika.. prosexe giati otan katebazis to deus 115 kolai kai sto katebazi miso ;-). an to exis omos olokliro kanto esy start to instalation kai 8a pari pros apo mono tou istera

 

Den pairnei mpros me tpt file. To seus to exo katevasei 8 fores 5 me ton IE kai 3 me ton opera kai olokliro malista. Den xero ti ftaiei re paidia doste mou mia voithia. please!!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω και εγω το ίδιο πρόβλημα! :worry:

Είναι εύκολο κάποιος φίλος να μου στείλει και εμένα τις οδηγίες και το αρχειάκι με τα Ελληνικά fonts ώστε να βλέπω Ελληνικές γραμματοσειρές με το Opera v.6.30 ?. Εχω εγκαταστησει το τελευταιο firmware.

Email:sv8rx@otenet.gr

Ευχαριστώ και Καλό Πασχα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek ( 8 Απρ. 2004 , 15:15)

 

Wirelessly posted (SonyEricsson P900: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Den pairnei mpros me tpt file. To seus to exo katevasei 8 fores 5 me ton IE kai 3 me ton opera kai olokliro malista. Den xero ti ftaiei re paidia doste mou mia voithia. please!!!

 

 

Από ότι είδα έχεις δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα :rolleyes:

Μια λύση (μετά από όλα όσα έκανες), είναι να δοκιμάσεις να κάνεις το update σε κάποιον υπολογιστή ενός φίλου σου, γιατί ίσως να έχεις πρόβλημα στα Windows. Αν έχεις κάποιο πρόγραμμα για να τσεκάρει την registry, τον δίσκο κ.λ.π., κάντο τότε για να δεις αν φταίνε τα Windows.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sv8rx ( 8 Απρ. 2004 , 16:34)

 

Εχω και εγω το ίδιο πρόβλημα! :worry:

Είναι εύκολο κάποιος φίλος να μου στείλει και εμένα τις οδηγίες και το αρχειάκι με τα Ελληνικά fonts ώστε να βλέπω Ελληνικές γραμματοσειρές με το Opera v.6.30 ?. Εχω εγκαταστησει το τελευταιο firmware.

Email:sv8rx@otenet.gr

Ευχαριστώ και Καλό Πασχα.

 

Gia des sto Px000 must files ,,,
Link to comment
Share on other sites

Re paidia, 3 wres twra psaxnw sto forum gia mia apanthsh sto ekshs thema: thelw na agorasw ena HBH 200 kai exw to P900, ta provlimata pou diavasa sto forum exoun lythei telika me firmware updates? Euharistw poly. Asxeto, an to poulaei kaneis metaxeirismeno as steilei pm.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το HBH-200 το έχω εδώ και δύο μήνες αλλά ακόμα δεν μπόρεσα να έχω πλήρης τις λειτουργίες του, δηλαδή κάποιες φορές μου χάνει κλήσεις και δεν βγάζει λίστα κλήσεων.

Έχω βάλει την προηγούμενη έκδοση λογισμικού (όχι την τελευταία) αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε, βαρέθηκα και δεν έβαλα να δοκιμάσω και την τελευταία έκδοση.

Αν κάποιος φίλος το έχει δοκιμάσει με την τελευταία έκδοση ας μας πεί αν έχει ακόμα τα γνωστά προβλήματα.

 

Καλό Πάσχα και απο μένα και ότι καλύτερο σε εσάς και στις οικογένειες σας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotzyg ( 8 Απρ. 2004 , 22:31)

 

Φίλε μου το HBH-200 το έχω εδώ και δύο μήνες αλλά ακόμα δεν μπόρεσα να έχω πλήρης τις λειτουργίες του, δηλαδή κάποιες φορές μου χάνει κλήσεις και δεν βγάζει λίστα κλήσεων.

Έχω βάλει την προηγούμενη έκδοση λογισμικού (όχι την τελευταία) αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε, βαρέθηκα και δεν έβαλα να δοκιμάσω και την τελευταία έκδοση.

Αν κάποιος φίλος το έχει δοκιμάσει με την τελευταία έκδοση ας μας πεί αν έχει ακόμα τα γνωστά προβλήματα.

 

Καλό Πάσχα και απο μένα και ότι καλύτερο σε εσάς και στις οικογένειες σας.

 

Euharistw file mou, episis.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek ( 8 Απρ. 2004 , 13:56)

 

Παιδιά εγώ παρετούμαι δεν μπορώ με τίποτα να κάνω αναβάθμιση.

Τα έχω δοκιμάσει όλα: Με ανοιχτό κινητό,με κλειστό κινητό,με τον Όπερα, με τον ΙΕ. Δε ξέρω πια τι φταίει!

 

Πάω στην σελίδα της αναβάθμισης τα συμπληρώνω όλα καλά. Κατεβάζω τον seus μου βγάζει το εικονίδιο της Java κάτω δεξιά όλα καλά.(κατέβασα από το λινκ την java). Τελειώνει το download εγκαθιστώ τον seus αλλά μετά δεν με μεταβιβάζει σε αυτή την μαμημένη σελήδα της αναβάθμισης.

Έχω ΧΡ πειρατικά με SP1. Το λέω αυτό γιατί νομίζω παίζει ρόλο.

 

Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει λύση.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

γιατι δεν πας σε ενα internet cafe (ενα που να εχει dsl) βαλε το pc suite παρε και την βαση μαζι σου,συνδεσε την και σε 25 λεπτα εκανες την δουλεια σου,αυτο κανω εγω. εμενα βεβαια δουλευουν ολα ρολοι στο σπιτι μου αλλα θελω 3 ωρες με 56αρι μοντεμ και 46.6 kb εχω κανει 1 φορα μονο την αναβαθμηση στο σπιτι μου και εκανε 3 ωρες και 18 λεπτα (δεν το ξανακανω) αλλα σε internet cafe εχω κανει της επομενες 3 και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα,δοκιμασε το τι εχεις να χασεις ;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotzyg ( 8 Απρ. 2004 , 22:31)

 

Φίλε μου το HBH-200 το έχω εδώ και δύο μήνες αλλά ακόμα δεν μπόρεσα να έχω πλήρης τις λειτουργίες του, δηλαδή κάποιες φορές μου χάνει κλήσεις και δεν βγάζει λίστα κλήσεων.

Έχω βάλει την προηγούμενη έκδοση λογισμικού (όχι την τελευταία) αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε, βαρέθηκα και δεν έβαλα να δοκιμάσω και την τελευταία έκδοση.

Αν κάποιος φίλος το έχει δοκιμάσει με την τελευταία έκδοση ας μας πεί αν έχει ακόμα τα γνωστά προβλήματα.

 

Καλό Πάσχα και απο μένα και ότι καλύτερο σε εσάς και στις οικογένειες σας.

 

παρατα το ΗΒΗ-200 ειναι αποτυχια μεγαλη... δες αυτο το site blutooth ακουστικο που χωραει στο αυτι σου μεσα και ζυγιζει 10γρ η τιμη του βεβαια καθεται στο στομαχι αλλα αξιζει λεω να παραγγειλω κανενα...http://www.bluesell.co.uk/pinfo.asp?itemid=item2&catid=Headset&show=HEADSET
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch ( 9 Απρ. 2004 , 02:25)

Παιδιά, θα συμφωνήσω για το BT. Τα ίδια προβλήματα παρουσιάζει και με την τελυταία αναβάθμιση, τόσο που εγώ δεν το χρησιμοποιώ πιά -προτιμώ τα ακουστικά του που έχουν και μουσικούλα...Άλλωστε ποιός αφήνει το καμάρι μας πιο μακριά από τη ζώνη ή την τσέπη μας???

Καλή ανάσταση!!!

Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

Euharistw paidia, an kapoios exei kataferei na ta syndesei swsta kai na xrhsimopoiisei oles tis leitourgies to HBH as to pei twra giati mallon apogohteutika, enw to xreiazomoun poly...
Link to comment
Share on other sites

και με το ΗΒΗ-60/65 κανεις την ιδια δουλεια και κανει και 100 ευρω λιγοτερο και δουλευει αριστα δεν χανει ουτε μια κληση ειδικα μετα απο το τελευταιο firmware του ρ900 Ρ4Β03
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Telika den antistathika kai to phra ;)

Mexri stigmis einai ok alla fysika den emfanizei lista kalountwn. To kalo einai oti exei kalh fwnitiki plhktrologisi opote...

Ante na doume pote tha to ftiaxoun (me kanena firmware update)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοηθεια σας στο εξης

Ειμαι εδω και καποιο καιρο χρηστης του P900 πιστευω οτι το γνωριζω σε καλο βαθμο.

Αντιμετωπιζω το εξης το οποιο ειναι πολυ ενοχλητικο,οταν στελνω ενα μηνυμα και εκεινη τη στιγμη χτυπησει το τηλ, το μηνυμα αποθηκευετε στα προχειρα και για να το συνεχισω πρεπει να το πληκτρολογισω με το ραβδακι,πραγμα δυσκολο οταν το γραφω στο αμαξι για παραδειγμα η πρεπει να το ξαναγραψω απο την αρχη.

Υπαρχει καποια λύση σε αυτό;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP900 Dream's phon: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από nikiokos

Παιδια θελω την βοηθεια σας στο εξης

Ειμαι εδω και καποιο καιρο χρηστης του P900 πιστευω οτι το γνωριζω σε καλο βαθμο.

Αντιμετωπιζω το εξης το οποιο ειναι πολυ ενοχλητικο,οταν στελνω ενα μηνυμα και εκεινη τη στιγμη χτυπησει το τηλ, το μηνυμα αποθηκευετε στα προχειρα και για να το συνεχισω πρεπει να το πληκτρολογισω με το ραβδακι,πραγμα δυσκολο οταν το γραφω στο αμαξι για παραδειγμα η πρεπει να το ξαναγραψω απο την αρχη.

Υπαρχει καποια λύση σε αυτό;

 

Ευχαριστω

 

Kai vevaia uparxei lusi. Giati den dokimazeis na grapseis mnm me kleisto to flip? Emena me voleueuei!!!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikiokos (10 Απρ. 2004 , 11:51)

 

Παιδια θελω την βοηθεια σας στο εξης

Ειμαι εδω και καποιο καιρο χρηστης του P900 πιστευω οτι το γνωριζω σε καλο βαθμο.

Αντιμετωπιζω το εξης το οποιο ειναι πολυ ενοχλητικο,οταν στελνω ενα μηνυμα και εκεινη τη στιγμη χτυπησει το τηλ, το μηνυμα αποθηκευετε στα προχειρα και για να το συνεχισω πρεπει να το πληκτρολογισω με το ραβδακι,πραγμα δυσκολο οταν το γραφω στο αμαξι για παραδειγμα η πρεπει να το ξαναγραψω απο την αρχη.

Υπαρχει καποια λύση σε αυτό;

 

Ευχαριστω

 

 

Να κάτι που πρέπει να μπει στην Wish List για τις αναβαθμίσεις...

 

Δεν βλέπω κάποιο λόγο γιατί να μην εμφανίζονται όλα τα μηνύματα (εισερχόμενα\εξερχόμενα\πρόχειρα κτλ) όταν το πορτάκι είναι κλειστό...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Aek21r (10 Απρ. 2004 , 15:03)

 

pws ginete na balw ellinika den 3erw pia version exw kai milaw panta gia p900 :p

 

 

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_5&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10101

 

Πηγαίνεις στο μενού με τις εφαρμογές και από το μενού επιλέγεις:

Edit - System Information

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP900 Dream's phon: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia ginete na kleidoso to p900 me kodiko? Ti thelo na po. Meta to peras enos sugkekrimenou xronikou diastimas to pliktrologio na kleidonei kai gia na to xekleidosoume prepei na valoume ton kodiko? Oxi na patame to ok kai to asteraki

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (10 Απρ. 2004 , 12:00)

 

Wirelessly posted (SonyEricssonP900 Dream's phon: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Kai vevaia uparxei lusi. Giati den dokimazeis na grapseis mnm me kleisto to flip? Emena me voleueuei!!!!

 

 

file mano kai go mono me to portaki kleisto grafo,alla otan me pairnoun tilefono to minima paei sta proxeira kai meta prepei thelontas kai mi na anoixo to portaki gia na to sinehiso,akrivos auto enoousa kai me tin erotisi mou.xereis an iparhi kapoia lisi,parolo pou me pernoun til na min hanete i othoni tou minimatos??auto ginotan sto 7650 pou eiha prin kai itan poli voliko

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (10 Απρ. 2004 , 15:34)

 

Wirelessly posted (SonyEricssonP900 Dream's phon: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia ginete na kleidoso to p900 me kodiko? Ti thelo na po. Meta to peras enos sugkekrimenou xronikou diastimas to pliktrologio na kleidonei kai gia na to xekleidosoume prepei na valoume ton kodiko? Oxi na patame to ok kai to asteraki

 

 

Δεν χρειάζεται πρόγραμμα.

 

Control Panel --> Display --> Screen --> βάλε ένα tick στο Screen Saver Device Lock.

 

 

Tον κωδικό, μπορείς να τον αλλάξεις από το Control panel --> Locks

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP900 Dream's phon: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από nikiokos

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (10 Απρ. 2004 , 12:00)

 

Wirelessly posted (SonyEricssonP900 Dream's phon: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Kai vevaia uparxei lusi. Giati den dokimazeis na grapseis mnm me kleisto to flip? Emena me voleueuei!!!!

 

 

file mano kai go mono me to portaki kleisto grafo,alla otan me pairnoun tilefono to minima paei sta proxeira kai meta prepei thelontas kai mi na anoixo to portaki gia na to sinehiso,akrivos auto enoousa kai me tin erotisi mou.xereis an iparhi kapoia lisi,parolo pou me pernoun til na min hanete i othoni tou minimatos??auto ginotan sto 7650 pou eiha prin kai itan poli voliko

 

Dustixos den exo mia apantisi mias kai ayto den upostirizere apo tin suskeui.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP900 Dream's phon: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από UnReaL

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (10 Απρ. 2004 , 15:34)

 

Wirelessly posted (SonyEricssonP900 Dream's phon: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia ginete na kleidoso to p900 me kodiko? Ti thelo na po. Meta to peras enos sugkekrimenou xronikou diastimas to pliktrologio na kleidonei kai gia na to xekleidosoume prepei na valoume ton kodiko? Oxi na patame to ok kai to asteraki

 

 

Δεν χρειάζεται πρόγραμμα.

 

Control Panel --> Display --> Screen --> βάλε ένα tick στο Screen Saver Device Lock.

 

 

Tον κωδικό, μπορείς να τον αλλάξεις από το Control panel --> Locks

 

Thanks re simpatrioti. of-topic : Ma koumpare e sta agglika pou to seis to mobile sou?

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...