Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pamth (11 Οκτ. 2004 , 12:06)

 

Kalimera se olous,

 

Re paidia mporeite na mou peite pio einai to teleuteo version logismikou pou yparxei gia to P900?

 

Euxaristo!

 

 

R5B02

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Geia xara se olous, mia erwthsh...

 

Exei katalabei kanenas thn logikh pou emfanizontai sto call log kai sygkekrimena sto SIM last dialled arithmoi-noumera pou eite exoun sxesh me ta contacts eite exoun parapanw psifia sto telos? Den einai kai to telos tou kosmou apla ka8e fora prepei na sbinontai 3exwrista...

 

...eyxaristw

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ξανά για όποιον γνωρίζει.

Ξέρετε που μπορούμε να ρίξουμε κάποια emoticons και ήχους IMY ώστε όταν θέλουμε να γράψουμε ένα καινούργιο SMS να υπάρχει η δυνατότητα να τα βγάζει μαζί με τα υπόλοιπα? Έχω πάρα πολλά και δεν ξέρω αν πραγματικά μπορώ να τα εκμεταλευτώ. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πού αποθηκεύονταi οι ρθμίσεις για internet, mms, e-mail ?

Σκέφτομαι να κάνω update και θέλω να τα κρατήσω κάπου για να μη στένω απο την αρχή τα σχετικά μηνύματα στην Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει screen protector? Ακόμα και αν δεν έχεις βάλει καμια φορα γίνετε αυτό μου είχε γίνει στο p800 αν μπορείς κανε back-up και format.κάποιο κώλυμα έχει φάει,δεν πιστεύω ότι είναι πρόβλημα.

 

όταν εννοώ format από το κρυφό menu θα το κανεις όχι από το format του κινητού.με κλειστό πορτάκι θα κανεις αυτό..

 

jog(*) Πάνω (μία φορά)

*

jog Κάτω (μία φορά)

jog Κάτω (μία φορά)

*

jog Κάτω (μία φορά)

*

 

 

*to rodaki

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cybernec (13 Οκτ. 2004 , 08:35)

 

Ξέρει κανείς πού αποθηκεύονταi οι ρθμίσεις για internet, mms, e-mail ?

Σκέφτομαι να κάνω update και θέλω να τα κρατήσω κάπου για να μη στένω απο την αρχή τα σχετικά μηνύματα στην Cosmote.

 

Don't worry μπορείς μέσα από το site της SE να στείλεις μόνος σου όλες τις ρυθμίσεις που θες.

Θα τις βρεις στο πάνω αριστερά μέρος που λέει "Διαμόρφωση Τηλεφώνου". ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tron (13 Οκτ. 2004 , 10:32)

 

θα το παω πισω

 

 

πήγαινε το αν θες αλλα δεν νομίζω να ίνα πρόβλημα hardware..αν θέλεις αστο για λίγο κλειστό και βγαλτου την μπαταρία..επίσης κοίτα μήπως ανάμεσα σε οθόνη και touch screen εκεί που ενώνει στην άκρη έχει μπει κάτι και το εμποδίζει.μπορείς με ένα χαρτάκι από τετράδιο να το δεις αυτό βάζοντας το στην σχισμή και κανε το πάνω κάτω.αν είναι κάτι θα βγει,κάντο μονο και στα 4 σημεία.επίσης μετά το format πρέπει να δεις αν λειτουργεί η οθόνη,και μετά κανε restore πολλές φορες ίσως φταίει κάποιο πρόγραμμα για αυτό,1a κανε τις δοκιμες αυτές και μετά αν δεν γίνει κάτι τραβα το πίσω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tron (13 Οκτ. 2004 , 09:24)

 

epatha zimia den mou doulevei i touch screen ti kano?

 

 

Μήπως άν έκανες re-calibration απο control panel διορθωνόταν το πρόβλημα?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

paidia de ksero pou na rotiso sto site gi'afto rotaw edw giati mpaino poly kairo (sorry gia to off topic) mipos gnorizei kaneis an yparxei kapoio magazi pou na kanei SIM cloning stin ellada? Xalase i sim mou pou einai a la carte kai de mporo na tin antikatastiso giati otan tin agorasa prin apo xronia, den edosa ta pragmatika mou stoixeia stin etairia kai tora de mporoune na tin antikatastisoune giati de 8ymamai dief8ynsi kai ar.taftotitas pou edosa. H toulaxisto kapou an mporoune na mou ti ftiaksoune ?!?!?!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες να ρωτήσω κάτι, ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να αλλαχθεί η ζελατίνα που υπάρχει πάνω στην οθόνη του P900?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kollatos (14 Οκτ. 2004 , 09:22)

 

καλημέρα παίδες να ρωτήσω κάτι, ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να αλλαχθεί η ζελατίνα που υπάρχει πάνω στην οθόνη του P900?

 

 

Η οθονη με την ζελατινα ειναι ενα πραγμα. οποτε θα πρεπει να αλλαχθει ολη η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω συγχρονισμό του τηλ. καταλόγου με το φάκεκο "επαφες" του Outlook, αλλά δεν μπορώ, μου βγάζει το εξής μήνυμα :

"Ο επιλεγμένος PIM (Διαχειριστής Προσωπικών Πληροφοριών) δεν είναι εγκατεστημένος στο μηχανισμό"

Είναι μήπως κάποιο πρόβλξμα στο Outlook ?? ( Έχω την τελευταία έκδοση του PC Suite.)

Link to comment
Share on other sites

SOS. Εκανα φορματ και μετα restore και απο εκεινη την στιγμη αρχισαν τα προβληματα μου. Με το που ανοιγω το τηλεφωνο μου λεει οτι κλεινει το main προγραμμα και δινει εναν κωδικο λαθους. Το κυριοτερο ομως ειναι οτι δεν εγιναν restore οι επαφες μου. Εκανα παλι την διαδικασια το ιδιο προβλημα.

Κοιτωντας τα αρχεια backup που εχω κρατησει βλεπω το εξης παραξενο και απογοητευτικο. Τα backup που εκανα με την παλαιοτερη εκδοση του pc suite εκαναν backup και στο contacts.cdb αρχειο ενω με την τελευταια εκδοση του pc suite δεν φαινεται πουθενα να υπαρχει το αρχειο αυτο μεσα στο backup και φυσικα δεν μπορει ετσι να γινει restore. Tι ειναι παλι ετουτο? Tα αρχεια backup τα κοιταξα με το backup inspector και εψαξα στο system/data

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αποκλείσω κάποιον απο το να με καλεί?(βασικά να μην χτυπάει το τηλ.).Γιατί με την φραγή δεν μπορώ να αποκλείσω κάποια συγκεκριμένα νούμερα.Πήγα στις Επιλογές του τηλεφώνου αλλά δεν βλέπω να έχει Blocked Callers.(Accepted Callers έχει)

http://www.myphone.gr/mp1/myphone7.gif

P900/P910i/V3i/K800i/iPhone 2G/C510/Galaxy 3/Galaxy Ace/Galaxy S2/Galaxy S3/LG G2/OpO/Galaxy Alpha/S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkatsogr (15 Οκτ. 2004 , 08:32)

 

Υπάρχει τρόπος να αποκλείσω κάποιον απο το να με καλεί?(βασικά να μην χτυπάει το τηλ.).Γιατί με την φραγή δεν μπορώ να αποκλείσω κάποια συγκεκριμένα νούμερα.Πήγα στις Επιλογές του τηλεφώνου αλλά δεν βλέπω να έχει Blocked Callers.(Accepted Callers έχει)

 

Advanced Call Manager

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το IRREMOTE. Οποια εκδωση και να βαλω δεν δουλευει και την βλεπει DEMO. Βαζω κανονικα τον κωδικο που βγαινει

απο το IMEI μου (για το p900)

Τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hcivil (15 Οκτ. 2004 , 04:11)

 

SOS. Εκανα φορματ και μετα restore και απο εκεινη την στιγμη αρχισαν τα προβληματα μου. Με το που ανοιγω το τηλεφωνο μου λεει οτι κλεινει το main προγραμμα και δινει εναν κωδικο λαθους. Το κυριοτερο ομως ειναι οτι δεν εγιναν restore οι επαφες μου. Εκανα παλι την διαδικασια το ιδιο προβλημα.

Κοιτωντας τα αρχεια backup που εχω κρατησει βλεπω το εξης παραξενο και απογοητευτικο. Τα backup που εκανα με την παλαιοτερη εκδοση του pc suite εκαναν backup και στο contacts.cdb αρχειο ενω με την τελευταια εκδοση του pc suite δεν φαινεται πουθενα να υπαρχει το αρχειο αυτο μεσα στο backup και φυσικα δεν μπορει ετσι να γινει restore. Tι ειναι παλι ετουτο? Tα αρχεια backup τα κοιταξα με το backup inspector και εψαξα στο system/data

 

 

Το αρχείο του Backup είναι από firmware παλαιότερο; Είχες επιλέξει να κάνει αντίγραφο των επαφών; Ίσως να μην είχες επιλεγμένη την επιλογή. Το κακό τώρα είναι, ότι, εφόσον δοκιμάσεις να κάνεις restore, μετά από φορμάτ πάλι, για 2-3 φορές και δεν γίνεται τίποτα με τις επαφές, ίσως να τις έχεις χάσει πλέον. Δες και πάλι τις επιλογές του pc suite για την επαναφορά του backup μήπως κάτι σου ξεφεύγει.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RFPOWER (15 Οκτ. 2004 , 14:09)

 

Παιδια εχω προβλημα με το IRREMOTE. Οποια εκδωση και να βαλω δεν δουλευει και την βλεπει DEMO. Βαζω κανονικα τον κωδικο που βγαινει

απο το IMEI μου (για το p900)

Τι πρεπει να κανω?

 

 

Σε κάποια firmware δεν δουλεύει το *****. Ίσως να έπεσες σε αυτή την περίπτωση. Δοκίμασε να το κάνεις εγκατάσταση σε άλλον δίσκο στο κινητό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RFPOWER (15 Οκτ. 2004 , 14:09)

 

Παιδια εχω προβλημα με το IRREMOTE. Οποια εκδωση και να βαλω δεν δουλευει και την βλεπει DEMO. Βαζω κανονικα τον κωδικο που βγαινει

απο το IMEI μου (για το p900)

Τι πρεπει να κανω?

 

 

Εγκατέστησε το βάλε την ημερομηνία ένα χρόνο πίσω και κάνε register. Κάνε επανεκκίνηση βάλε την σωστή ημερομηνία και είσαι έτοιμος!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...