Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera pedia.Merikes fores kolaei i othoni kai mou emfanizei mia megali mauri grammi iparxei tropos gia na katharistei i othoni kato apo tin membrani?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά. Παλιότερα είχα εγκαταστήσει το Quickoffice. Είχα παρατηρήσει οτι με μεγάλα αρχεία word-excel κομπλάρει το p900 και ή δεν τα ανοίγει καθόλου ή κάνει πολύ ώρα να τα ανοίξει. Επίσης δοκίμασα να δω PDF file 400 kb και πάλι τα ίδια. Τώρα έχω μόνο το default viewer με το οποίο βέβαια δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Υπάρχει κανένα καλύτερο πρόγραμμα ή μήπως ζητάω πολλά από το τηλέφωνο?
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RadiactiveToy ( 3 Οκτ. 2004 , 10:47)

 

Γεια χαρά. Παλιότερα είχα εγκαταστήσει το Quickoffice. Είχα παρατηρήσει οτι με μεγάλα αρχεία word-excel κομπλάρει το p900 και ή δεν τα ανοίγει καθόλου ή κάνει πολύ ώρα να τα ανοίξει. Επίσης δοκίμασα να δω PDF file 400 kb και πάλι τα ίδια. Τώρα έχω μόνο το default viewer με το οποίο βέβαια δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Υπάρχει κανένα καλύτερο πρόγραμμα ή μήπως ζητάω πολλά από το τηλέφωνο?

 

Δεν υπάρχει κάποιο καλύτερο πρόγραμμα που να κάνει την ίδια δουλειά.

Πάντως φυσιολογικό είναι να αργεί να ανοίξει τα μεγάλα αρχεία.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper ( 3 Οκτ. 2004 , 11:40)

 

Δεν υπάρχει κάποιο καλύτερο πρόγραμμα που να κάνει την ίδια δουλειά.

Πάντως φυσιολογικό είναι να αργεί να ανοίξει τα μεγάλα αρχεία.

 

 

Δέν ξέρω πάντως από αυτή την άποψη έχω απογοητευτεί λίγο από τις επιδόσεις του p900 ως palm, ίσως το p1000 να τα καταφέρνει καλύτερα :) .

 

Εκτός και άν πρέπει να μετατρέπω το αρχείο word η excel σε κάποια άλλη μορφή, θα το ψάξω....

 

thanks Bill :)

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

exo allo ena provlimataki.

 

Exo ti R4A04 kai den mporo na kano update. ola pane kala kai otan prepei na 3ekinisei to update moy vgazei " fatal error".

 

exo winXP me to sp1, kai exo kanei kai udate sti java, exo kleisei kai to antivirus kai to firwall.

exei kaneis kamia alli idea?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος athanasiosthess ( 3 Οκτ. 2004 , 00:35)

 

iparxei tropos gia na katharistei i othoni kato apo tin membrani?

 

 

Δυστηχώς, αυτό δεν γίνεται...

Η οθόνη και η μεμβράνη είναι "ένα πράγμα όλο".

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να συνδεσουμε το p900 με bluetooth σε laptop και gprs στο internet?

τι ρυθμισεις χρειαζονται?

Εχω συνδεση με συμβολαιο VODAFON

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος drTV ( 3 Οκτ. 2004 , 15:18)

 

exo allo ena provlimataki.

 

Exo ti R4A04 kai den mporo na kano update. ola pane kala kai otan prepei na 3ekinisei to update moy vgazei " fatal error".

 

exo winXP me to sp1, kai exo kanei kai udate sti java, exo kleisei kai to antivirus kai to firwall.

exei kaneis kamia alli idea?

 

μηπως εχεις κοποιο προγραμμα που τρεχει στο backround και εμποδιζει την εφαρμογη;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος drTV ( 3 Οκτ. 2004 , 15:18)

 

exo allo ena provlimataki.

 

Exo ti R4A04 kai den mporo na kano update. ola pane kala kai otan prepei na 3ekinisei to update moy vgazei " fatal error".

 

exo winXP me to sp1, kai exo kanei kai udate sti java, exo kleisei kai to antivirus kai to firwall.

exei kaneis kamia alli idea?

 

 

file mou kai egw exw xp me sp1 kai exw on antivirus kai firewall kai kanw kanonika anabathmish kai den exw balei tipota apo java...

kapou allou einai to problhma....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρίξεις μία ματιά στο θέμα Sony Ericsson P900 Web Update για να δεις αν ακολουθείς τη διαδικασία σωστά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΤΟ POPONTOP KEYBOARD ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ QWERTY ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΓΓΛΙΚΟ ΠΛΗΤΚΡΟΛΟΓΙΟ. ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ GREEK ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΛΛΆ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ ΞΑΝΑΓΥΡΝΑΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΑΓΓΛΙΚΟ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ;
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 306) Opera 6.30 [en])

 

Erwrhsh : an sbhsoume ta periexomena tou D/system/install kai tou C/system/install ta opoia einai .sis programmatwn pou exoume egkatasthsei, auto 8a ephreasei thn leitourgia tous ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cybernec ( 4 Οκτ. 2004 , 19:55)

 

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 306) Opera 6.30 [en])

 

Erwrhsh : an sbhsoume ta periexomena tou D/system/install kai tou C/system/install ta opoia einai .sis programmatwn pou exoume egkatasthsei, auto 8a ephreasei thn leitourgia tous ??

 

Aν τα σβησεις,δεν επηρεαζει τη λειτουργια τους αλλα μετα δεν θα μπορεις να τα απεγκαταστησεις μεσα απο το κινητο.
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Georg (30 Σεπ. 2004 , 20:27)

 

Βρηκα τη λυση,για να μην βγαζει λευκη οθονη πρεπει να να εχεις κλεισει ολες τις εφαρμογες πριν κλεισεις το πορτακι! Το περιεργο ειναι οτι οταν λεμε ολες εννοουμε ολες,ακομα και τα μηνυματα,τις Εφαρμογες κτλ

Τελος παντων το ελυσα αυτο,τωρα εχουμε αλλο!!!

 

Το αγορασα μεταχειρισμενο και το παιδι που μου το πουλησε μου ειπε πως η μπαταρια του κραταγε σχεδον 3 μερες! Εμενα σημερα μου κρατησε απο τις 10:30 το πρωι μεχρι τις 7 το απογευμα με κανονικη χρηση!

Μιλησα 24 λεπτα συνολικα με Bluetooth ακουστικο και το μονο που ετρεχε οσο το κινητο ηταν στην αναμονη ηταν το Tracker 4.03 με ενεργοποιημενη τη μελωδια στο ανοιγμα και το κλεισιμο του καπακιου και ενεργοποιημενη την επιλογη Flipclose flush!

Ξερω σιγουρα οτι δεν ετρεχε τιποτα αλλο γιατι τα εκλεινα ολα για να δουλευει σωστα το Tracker!

Γενικοτερα το παιδι που μου το πουλησε ηταν πολυ ενταξει και το κινητο αψογο! Δεν εχω λογους να μην τον πιστεψω!

Εχω σκεφτει να το χρησιμοποιησω χωρις το Tracker για μια μερα και να ανταλλαξω μπαταρια με ενα φιλο μου που κι αυτουνου του κραταει 2 μερες να δουμε τι θα γινει!

 

Sorry για το μεγαλο post αλλα ειναι να βρουμε καμια ακρη...!

 

 

To problhma me th battaria ly8hke me anaba8mish ap'oti mou eipe to service!

H aporia mou twra einai to ti borei na eftaige..

Borei dld na kollagan oi epe3ergastes kai na douleuan synexws parolo pou den etrexe tipota? Opws p.x. otan akous synexomena mp3?

Me synexh xrhsh mp3 poso krataei? 6-7 wres mhpws?

H alh8eia einai pws ta symptwmata den edeixnan problhma sth battaria giati h sta8mh ths epefte ena ntamaki ka8e mish wra sxedon! Les kai eixe trypa kai etrexe h energeia katw... :wacko:

Gia na ftasei mia battaria li8iou merikwn mhnwn na xanei toso grhgora thn energeia ths prepei na einai elattwmatikh h' na exei meinei gia mhnes panw sto fortisth (an kai pali amfibalw oti borei na xalasei)

Eixe kanenas allos parommoia ebeiria bas kai bgaloume kamia akrh?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω για την τελευταία έκδοση του PC Suite (3.0.0EL) αν την έχει εγκαταστήσει κανένας? Έχει κανένα προβλήμα με το sync ή όλα καλύτερα και από την προηγούμενη? Κάτι άκουσα για το callendar...?

Επίσης πως το εγκαθιστούμε, κανονικά πάνω από το άλλο ή πρέπει να κάνω uninstall την προηγούμενη έκδοση και ξανα install?

Σημ.: Το κατεβάζω ήδη αλλά θα περιμένω απαντησή σας για εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος P900 ( 5 Οκτ. 2004 , 23:22)

 

isws na min eixe egatasta8ei kala to software kai eixe apoleia energeias i mpataria i na afine kapoia efarmogi anoixti ki afti na mi fainotane. giati den tous rotises sto service na sou poune aftoi?

 

 

Sto service mou eipan pws eftaige kapoia efarmogh apo aytes pou eixa egatasthsei! Eytyxws ektos apo to Tracker tis eixa oles sto memory stick opote 8a kanw backup mono thn eswterikh mnhmh kai 8a ega8istw 2-3 efarmoges thn hmera mexri na brw poia dhmiourgei problhma!

Molis thn anakalypsw 8a sas enhmerwsw na 3erete :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το sendfax αλλά μου λέει ότι δεν είναι προσωρινά διαθέσιμο, προσπαθήστε αργότερα. Ξέρει κανείς κάτι;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv ( 6 Οκτ. 2004 , 13:28)

 

Εγκατέστησα το sendfax αλλά μου λέει ότι δεν είναι προσωρινά διαθέσιμο, προσπαθήστε αργότερα. Ξέρει κανείς κάτι;

 

Φίλε manoskliv και 'γω το είχα το εν' λόγο πρόγραμμα και δεν "έπαιζε" ,μάλλον μούφα πρέπει να είναι ή να κάνει μόνο για P800 οπότε άχρηστο. Πάντως όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω βρει κάποιο πρόγραμμα που να δουλεύει για φαξ (είναι άλλο ένα που και αυτό δεν...).Αν εσύ καταφέρεις και βρείς :rolleyes: μην μας ξεχάσεις...
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά ξερει κανένας τις ρυθμίσεις που πρέπει να βάλω στην ιστοσελίδα της SE για να μου στείλει με μήνυμα τα settings για e-mail? Είμαι συνδρομητής Voda και θέλω να λαμβάνω Hotmail. Αν τις έχετε βήμα-βήμα ακόμα καλύτερα ένα PM ;) .

Thankssss...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marantz ( 7 Οκτ. 2004 , 01:04)

 

Άσχετο αλλά ξερει κανένας τις ρυθμίσεις που πρέπει να βάλω στην ιστοσελίδα της SE για να μου στείλει με μήνυμα τα settings για e-mail? Είμαι συνδρομητής Voda και θέλω να λαμβάνω Hotmail. Αν τις έχετε βήμα-βήμα ακόμα καλύτερα ένα PM ;) .

Thankssss...

 

Απ΄οτι ξερω το Hotmail δεν υποστηριζει ΡΟΡ3 κατι που ειναι απαραιτητο για να παιρνεις τα μαιλ απο το κινητο σου.

Σου στελνω ομως ΡΜ με τις ρυθμισεις μηπως θες να περασεις καποιον αλλο λογαριασμο.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marantz ( 7 Οκτ. 2004 , 01:04)

 

Άσχετο αλλά ξερει κανένας τις ρυθμίσεις που πρέπει να βάλω στην ιστοσελίδα της SE για να μου στείλει με μήνυμα τα settings για e-mail? Είμαι συνδρομητής Voda και θέλω να λαμβάνω Hotmail. Αν τις έχετε βήμα-βήμα ακόμα καλύτερα ένα PM ;) .

Thankssss...

 

Μέσω GPRS μπορεις να εχεις προσβαση στο hotmail με το hotmail viewer.

HOTMAIL VIEWER

 

EMAIL VIEWER

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος P900 ( 7 Οκτ. 2004 , 02:37)

 

Μέσω GPRS μπορεις να εχεις προσβαση στο hotmail με το hotmail viewer.

HOTMAIL VIEWER

 

EMAIL VIEWER

 

 

Access denied.

Διορθωσε το ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angel1979 ( 7 Οκτ. 2004 , 14:31)

 

Access denied.

Διορθωσε το ;)

 

χμμμ εχεις δικιο δε δουλευει πια το link. Δοκίμασε να το βρεις μεσω google.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...