Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotiris72 (29 Δεκ. 2003 , 15:35)

 

 

Ερωτήσεις τώρα:

;) *Τα βίντεο του τηλεφώνου, δεν τα παίζει ο μίντια πλέϊερ των windows αλλά ένα προγραμματάκι, το DivX το οποίο όμως δεν παίζει και τον ήχο! Οπότε το βλέπω μεν στον υπολογιστή, αλλά δεν το ακούω...

:whistle: *Πόσο μεγάλη είναι η φθορά της οθόνης; Μήπως έκανα βλακεία που πέταξα την ζελατίνα της συσκευασίας; Ένας φίλος με Ρ800 μου είμε ότι έπαιζε συνέχεια την πασέντζα και γρατσούνισε την οθόνη... Εντάξει, την γρατσούνισε, θεωρείται ΠΟΛΥ μεγάλο πρόβλημα; Γιατί συνιθίζω να γράφω όλα τα λατινικά χειρόγραφα με την γραφίδα .

:cool: Ξέρει κανείς αν υπάρχει καμιά καλύτερη θήκη που να προφυλάσει καλύτερα το τηλέφωνο γιατί με την θήκη της συσκευασίας είναι πολύ εκτεθειμένο; Σκέφτομαι κάτι στο στυλάκι που έχουν οι θήκες για το GPS...

:( Η μπαταρία μου, εξακολουθεί από την αρχή να μου δίνει μόνο δύο ενδείξεις: Φουλ ή εντελώς άδεια! Έτσι δεν έχω ιδέα για την επάρκειά μου σε ενέργεια, εκτός κι αν φορτίζει οπότε είναι κατανοητό το επίπεδο της μπαταρίας.

:eek: Η μπαταρία που όλοι σας διαβάζω σας κρατάει 3 μέρες με μέτρια χρήση, εμένα μου κρατάει μόλις 2 και το απόγευμα της δεύτερης, είμαι με την ψυχή στο στόμα να μην χρειαστεί να επικοινωνήσω γιατί είμαι χαμένος! (η δουλειά μου στηρίζεται πολύ σε επαφές και επικοινωνίες)

 

ΑΥΤΑ, σας κούρασα το ξέρω, αλλά έτσι κι αλλιώς, μάλλον οι περισσότεροι έχετε αρκετό χρόνο τώρα που είναι συνεχόμενες οι αργίες.

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ (και να τελειώνουν επιτέλους αυτά τα !@#$%^&*...έργα)

 

1)nake download to player tis philips!

2)go to screen

3) kai 4) malon exis problima ! emena kratai 3meres+ kai exo kanoniki endixi tis mpatarias! pigene gia alagi stin sonyericsson! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την ιδέα της διαφάνειας! Με το που θα γυρίσω σπίτι θα το δοκιμάσω αμέσως!

 

Για το θέμα του κλειδώματος πληκτρολογίου, το έχετε αντιμετωπίσει κι εσείς;

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai xronia polla!Molis espasa tin miti apo tin grafida,kai to xeirotero einai oti h mitoula exei meinei mesa stin thiki,kai den bgenei me tipota!!!!pou pmoro na bro kainourgia grafida???kai pos tha bgalo tin spasmeni??? :(
Link to comment
Share on other sites

@ 2hlias77

 

Μέσα στο πακέτο του P900 έχει και 2ο στυλό. Το πρόβλημα δεν είναι αυτό... Εαν πάλι δεν έχει ίσως να μπορείς να βρείς στα SE centers αν και πιστεύω οτι είναι ακόμα νωρίς. Αλλά ίσως και να εχουν.

Απο οτι βλέπω και στο δικό μου, το σημείο που μπαίνει μέσα το stylus είναι "τυφλό". Δεν βλέπω κανένα τρόπο που να μπορείς να το βγάλεις απο μόνος σου. Ίσως να ξέρουν σε κάποιο service....

Link to comment
Share on other sites

@orka euxaristo!

nai exeis dikio den eixa dei to deutero!an valo kola kai valo to stilo mesa stin tripoula les na kolisi kai na bgei exo h miti???

Link to comment
Share on other sites

simera to proi to tsimpisa epitelous!!! :D :D :D

 

apo telestet center 760 euro!!!!!

 

tha aisthimata gnosta... :cool:

 

mono exo ena problem.den mporo na sindeso me to PC.egatastasi ekana ola ok!

 

otan to vazo stin vasi omos,den sindeete :( .nomizo meionontas tin taxitita apo tis epiloges ton sindeseon i kapou eki.tespa,den to vrika.sto pc exo 2 usb pou prin eixa to to p800 kai stin alli tis IR.(tora mono to p900).otan pao na tikaro to usb sto link properties leei pos tin sindesi tin xreisimo alli efarmogi,opos kai to koutaki gia tis IR. :(

exo winME :whistle:

 

kathe voithia xilioeuprosdekti :)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papathvas (29 Δεκ. 2003 , 19:31)

 

otan to vazo stin vasi omos,den sindeete :( .nomizo meionontas tin taxitita apo tis epiloges ton sindeseon i kapou eki.tespa,den to vrika.sto pc exo 2 usb pou prin eixa to to p800 kai stin alli tis IR.(tora mono to p900).otan pao na tikaro to usb sto link properties leei pos tin sindesi tin xreisimo alli efarmogi,opos kai to koutaki gia tis IR. :(

exo winME :whistle:

 

kathe voithia xilioeuprosdekti :)

 

 

Φίλε μου, είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το p800. Είχα δοκιμάσει τα πάντα. Παραλίγο να πάω να αγοράσω συσκευή bluetooth :blink:

 

Ξέρεις τι έκανα; Ένα υπεεεεεροχο format ;)

Τώρα όλα δουλεύουν ρολόι.

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hlias77 (29 Δεκ. 2003 , 18:13)

 

@orka euxaristo!

nai exeis dikio den eixa dei to deutero!an valo kola kai valo to stilo mesa stin tripoula les na kolisi kai na bgei exo h miti???

 

Επικίνδυνο μου ακούγεται....Άστο καλύτερα μην κολλήσουν όλα μαζί μετά. Κάνε μια βόλτα αύριο απο ένα service ίσως να ξέρουν κάποιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

s.o.s.! :cry: περασα ολες τις επαφες απο το προηγουμενο τηλ. στη memory stick και μετεφερα εκει και τις επαφες απο τη sim.οταν παω να στειλω ενα μηνυμα και παταω στο ΠΡΟΣ:,δεν μου δινει σαν επιλογες ουτε τις μισες μου επαφες .!που ειναι το λαθος?? :cry:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spok (30 Δεκ. 2003 , 01:51)

 

s.o.s.! :cry: περασα ολες τις επαφες απο το προηγουμενο τηλ. στη memory stick και μετεφερα εκει και τις επαφες απο τη sim.οταν παω να στειλω ενα μηνυμα και παταω στο ΠΡΟΣ:,δεν μου δινει σαν επιλογες ουτε τις μισες μου επαφες .!που ειναι το λαθος?? :cry:

 

πως τα καταφερες και περασες της επαφες στο mem stick; η επαφες μπαινουν αναγκαστικα μονο στην μνημη του τηλεφωνου. απο τι τηλεφωνο εχεις περασει της επαφες;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να της στειλεις ολες μεσω υπερυθρων η bluetooth παλι απο το αλλο σου τηλεφωνο και να αφησεις το ρ900 να της αποθηκευσει μονο του εκει που πρεπει,οσον αφορα την sim αφησε την οπως ειναι με της επαφες,μην κανεις τιποτα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ωπα!λες εκει να ειναι το λαθος?απο sl45.αντε και ειναι στη μνημη του τηλεφωνου,γιατι ομως οταν παω να επιλεξω επαφη οταν στελνω sms δεν μου δινει τις ιδιες που μου δινει στο κεντρικο menu ΕΠΑΦΕΣ?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spok (30 Δεκ. 2003 , 02:12)

 

ωπα!λες εκει να ειναι το λαθος?απο sl45.αντε και ειναι στη μνημη του τηλεφωνου,γιατι ομως οταν παω να επιλεξω επαφη οταν στελνω sms δεν μου δινει τις ιδιες που μου δινει στο κεντρικο menu ΕΠΑΦΕΣ?

 

σβησε της επαφες απο το mem stick και στειλε της επαφες ξανα με υπερυθρες,στο ρ900 και μολις της στειλεις θα σου εμφανισει διαλογο το ρ900 δινοντας σου οδηγιες πως θα αποθηκευτουν. ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΧΙ ΜΕΣΩ OUTLOOK.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

τις επαφες τις περασα στο outlook με το sl και μετα με συγχρονισμο με το p900 παλι με outlook μπηκαν στο τηλ.τωρα που πηγαν... :blink:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

μα ειναι δυνατον να περασω τις επαφες απο τηλ. σε τηλ. με μια μονο καρτα sim?πως θα ανοιξω και τα 2 τηλ.?και μετα,επικοινωνει sl με p900??? :blink:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalispera exo mia erotisi ki an mporei kaneis as me boithisei iparxei kapoio programma gia mp-3 pou na mporo na kobo ego to tragoudi sto simeio pou to thelo?px ego as poume thelo na balo ena refrain na xtipaei san ixos klisis.ginetai?an exei kapoios kanena programma pls pm

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (30 Δεκ. 2003 , 02:58)

 

kalispera exo mia erotisi ki an mporei kaneis as me boithisei iparxei kapoio programma gia mp-3 pou na mporo na kobo ego to tragoudi sto simeio pou to thelo?px ego as poume thelo na balo ena refrain na xtipaei san ixos klisis.ginetai?an exei kapoios kanena programma pls pm

 

 

poly kalo kai eykolo na kaneis oti thes!

http://www.nero.com/en/631910935538773.html

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tron13 (29 Δεκ. 2003 , 11:32)

 

thn anafora thn thelame kapote pou to project sms htan neo kai oi pithanothtes htan 70-30 na paei kai oxi, tora to sms se oles ths etaireies exei gerasei kai den uparxei pithanothta na xathei sms, emena prosopika den me apasxolh KATHOLOU h elipsi anaforas.

 

 

Ναι αλλά αν ο παραλήπτης έχει κλειστό το κινητό ή δεν έχει σήμα και δεν το πάρει αμέσως πώς θα το δεις; Άσε που πολλές φορές τα μηνύματα φτάνουν μετά από 2 ώρες (λόγω παροχέα). Δε σου έχει συμβεί ποτέ; Η αναφορά είναι χρήσιμη γιατί δε δείχνει μόνο το ΑΝ αλλά και το ΠΟΤΕ παραδόθηκε το μήνυμα! Και στο κάτω κάτω αφού το κινητό την έχει τη δυνατότητα θα μπορούσε να υπάρχει και η δυνατότητα μόνιμης ενεργοποίησής της για μας τους παραδοσιακούς, δε θα τους κόστιζε απολύτως τίποτα, αυτό είναι που λέω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotiris72 (29 Δεκ. 2003 , 15:35)

 

 

:blink: *άγχος ρε παιδιά, τρελλό άγχος! Όποιος το βλέπει θέλει να το πιάσει στα χέρια του και τρέμω μη του πέσει κάτω ή κάνει κάτι κακό! Οι περισσότεροι μάλιστα, δυστυχώς επιχείρησαν να δοκιμάσουν την οθόνη με τα βρωμοδάχτυλά τους! Πίκρα! Άσε που με πήραν χαμπάρι ότι την ψώνισα με το κινητό και μου κάνουν πλάκα παίρνοντάς το! Άσε που τρέμω μη μου πέσει και έχω το μυαλό μου εκεί!

 

Ασε αυτό το άγχος το έχω και εγώ :D Τι να τους πεις όμως μη το πιάσουν αφού και εγώ στη θέση τους το ίδιο θα έκανα, ασε που θέλουν και ξενάγηση....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimmy3 (29 Δεκ. 2003 , 23:30)

 

Φίλε μου, είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το p800. Είχα δοκιμάσει τα πάντα. Παραλίγο να πάω να αγοράσω συσκευή bluetooth :blink:

 

Ξέρεις τι έκανα; Ένα υπεεεεεροχο format ;)

Τώρα όλα δουλεύουν ρολόι.

 

to idio kai ego . ekana ena telio format sto pc mou kai douleve tsami :alien:
Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, με τις καρτες Sony Memory Stick Duo 128ΜΒ τι γινεται? Ενα απο τα μεγαλυτερα θεματα που μας καινε λογικά ειναι η ελλειψη χωρου!! Στην Ελλαδα θα ερθουν και ποτε? Στην αντιπροσωπεια Sony-Ericsson που πηρα δεν εχουν ιδεα! Το ιδιο και στον Γερμανό! Να παραγγειλω απο το εξωτερικό? Σε ένα site που συγκρίνει τιμες στην Αμερικη (http://www.nextag.com) την βρηκα με $56 - $75! Και μια τελευταία ερώτηση: Memory Stick Pro Duo δεχεται το P900? -Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

1. που μπορω να βρω το quick office "ανοιχτό"

2. πως μπορω να διαχειριζομαι τις διαφορες εφαρμογες που εχω στήσει ? (π.χ. πως να τερματιζω μια εφαρμογη ?)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...