Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dr_Michael (13 Δεκ. 2004 , 13:35)

 

2 ερωτησούλες:

 

1. Αν έχω μια επαφή με όνομα: "Γιάννης Τάδε" και το ίδιο τηλέφωνο υπάρχει και στην simcard ως "Μπάρμπας", τότε αν λάβω sms από το άτομο αυτό, θα μου εμφανίσει το "Μπάρμπας" και όχι το "Γιάννης Τάδε". Αυτή την προτεραιότητα, μπορώ κάπως να την αλλάξω και να την δώσω στο τηλέφωνο αντί της simcard?

 

2. Αν έχω προσθέσει σε κάποια επαφή κάποιο πεδίο (πχ δεύτερο τηλ οικίας) τότε στον συγχρονισμό στο outlook, το ένα νούμερο από τα δύο δεν αποθηκεύεται στο outlook.

 

 

Για το πρώτο όντως δεν μπορεί να αλλάξει.

Για το δευτερο έχω κι εγω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Αν εχω σε ενα ονομα πχ. δυο κινητά και κάνω sync με το outlook (και επιλεγμένο να διατηρήσει τις επαφές του τηλεφώνου) το outlook θα κρατήσει μονο το ενα απο τα δυο κινητά που εχω καταχωρήσει με αποτέλεσμα αν κάνω sync με άλλο τηλ μετά για να τα μεταφέρω να πηγαίνουν τα μισά... :(

Αλήθεια υπάρχει λύση γι αυτό?

:X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι. Έχω ένα Νokia 9210 και ένα SE P900. Θέλω να μεταφέρω τα μηνύματά μου από το 9210 στο Ρ900. Τα μεταφέρω με υπέρυθρες αλλά το Ρ900 τα αποθηκεύει στο λογαριασμό "Ασύρματη" και ως "Message.txt". Εγώ θέλω να τα έχω στα SMS στα εισερχόμενα ως μήνυμα κανονικό. Έχω δοκιμάσει SMS Folder Manager, SMS Manager, κτλ. Δεν βλέπουν τον λογαριασμό "Ασύρματη". Μόνο το Inbox και το Sent. Υπάρχει κάποια λύση;

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Paidia Kalhspera! mia erwthsh: eimai arxarios sthn xrhsh p900 , molis to agorasa xtes... Ithela na rwthsw pws briskw se poia kartella h directory einai egkatesthmena ta programmata mou kai pws bazw ***** se .app extension ??? to kinhto leei oti den anagnwrizei to extension kai afhste pou den kserw pws na patcharw to .sis to kanoniko.. mporei kapoios na me kateythynei ligaki??

 

eyxaristw :-)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τον file manager της Epocware όπου μπορείς να κάνεις browse στα system files.

Οι φάκελοι των εφαρμογών που έχεις εγκαταστήσει βρίσκονται στο x:/system/apps και κάνεις εκεί copy το .app (όπου x: ο "δίσκος" που το έχεις κάνει εγκατάσταση).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βλέπω το διαθέσιμο ελεύθερο χώρο στην κάρτα και αντίστοιχα και στη μνήμη του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dr_Michael (17 Δεκ. 2004 , 12:15)

 

Πώς μπορώ να βλέπω το διαθέσιμο ελεύθερο χώρο στην κάρτα και αντίστοιχα και στη μνήμη του κινητού;

 

 

Με ανοιχτό πορτάκι πάς

Διαχείριση αρχείων>επιλέγεις μνήμη> αρχείο>ιδιότητες!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dimitris79 (22 Δεκ. 2004 , 15:12)

 

Παιδια μια ερωτηση...τα memory sticks LEXAR κανουν για το Ρ900?Επισης μπορει καποιος να μου πει τιμες για 64αρα & 128αρα SE? :)

 

ναι,αλλα να ειναι duo μεχρι 128mb για τιμες δες εδω. http://www.e-germanos.gr/el/home/
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hdiabo (21 Δεκ. 2004 , 23:54)

 

Μπορεί να λειτουργήσει το p900 χωρίς να βάλεις SIM ?

 

οχι
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις...

 

Αγορασα μια memory stick & παρατηρησα οτι οταν εβγαλα την παλια για να βλω την καινουρια,μετα,οταν ξαναβαλα την πρωτη,δε μου εδειχνε τις εφαρμογες,ενω υπηρχαν αποθηκευμενες μεσα!Αντιθετα,εδειχνε κανονικα ολα τ'αλλα αρχεια(εικονες κλπ).Τι πρεπει να κανω?

 

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να περασω τις εγκατεστημενες στη μια memory stick εφαρμογες στην αλλη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dimitris79 (23 Δεκ. 2004 , 13:10)

 

Θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις...

 

Αγορασα μια memory stick & παρατηρησα οτι οταν εβγαλα την παλια για να βλω την καινουρια,μετα,οταν ξαναβαλα την πρωτη,δε μου εδειχνε τις εφαρμογες,ενω υπηρχαν αποθηκευμενες μεσα!Αντιθετα,εδειχνε κανονικα ολα τ'αλλα αρχεια(εικονες κλπ).Τι πρεπει να κανω?

 

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να περασω τις εγκατεστημενες στη μια memory stick εφαρμογες στην αλλη...

 

 

 

Δοκίμασες να κάνεις επανεκίνηση, μπορεί να είναι κάποιο κόλημα.

Για να περάσεις τις εγκατεστημένες εφαρμογές απο την μιά memory stick στην άλλη, κάνε backup στην πρώτη και επανέφερε το στην δεύτερη.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep800 (23 Δεκ. 2004 , 13:51)

 

Για να περάσεις τις εγκατεστημένες εφαρμογές απο την μιά memory stick στην άλλη, κάνε backup στην πρώτη και επανέφερε το στην δεύτερη.

 

Eννοεις μπακαπ σε υπολογιστη ετσι?Αυτο το εκανα,αναρωτιομουν αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος για να τις περασω απ'τη μια στην αλλη χωρις pc... :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dimitris79 (23 Δεκ. 2004 , 15:09)

 

Eννοεις μπακαπ σε υπολογιστη ετσι?Αυτο το εκανα,αναρωτιομουν αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος για να τις περασω απ'τη μια στην αλλη χωρις pc... :o

 

Κάποιος άλλος τρόπος δεν υπάρχει,μόνο αυτός που ανέφερε παραπάνω ο georgep800,βέβαια είναι "λίγο" χρονοβόρος αλλά τί να κάνουμε.. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (23 Δεκ. 2004 , 15:43)

 

Κάποιος άλλος τρόπος δεν υπάρχει,μόνο αυτός που ανέφερε παραπάνω ο georgep800,βέβαια είναι "λίγο" χρονοβόρος αλλά τί να κάνουμε.. :)

 

Λοιπον το εψαξα λιγακι και βρηκα το εξης(δεν ξερω αν εχει ηδη αναφερθει)...μεταφερουμε(move to)τα αρχεια με τις εφαρμογες απ'τη μεμορυ στικ στον σκληρο & αποθηκευουμε εκει.Μετα,οταν αλλαξουμε καρτα,μεταφερουμε τα αρχεια απ'το σκληρο στη νεα μεμορυ στικ.Ειναι καπως χρονοβορο,αλλα εμενα μου φαινεται πιο αμεσο απ'το να κανεις μπακαπ σε υπολογιστη... :o
Link to comment
Share on other sites

XPONIA ΠΟΛΛΑ σε ολους να ρωτησω κατι οι φωτογραφιες που βαζουμε στις επαφες τι μεγεθος πρεπει να εχουν ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος denial (27 Δεκ. 2004 , 12:57)

 

Mhpws 3erete pou vrisketai o metrhths sms ?

H den exei? Den mporw na to vrw me tipota.

 

 

Τι εννοείς; Όταν ανοίξω το φάκελο εισερχομένων sms, γράφει πάνω πάνω:

«SMS: ΧΧ μηνύματα»

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος denial (27 Δεκ. 2004 , 12:57)

 

Mhpws 3erete pou vrisketai o metrhths sms ?

H den exei? Den mporw na to vrw me tipota.

 

Όλα τα μοντέλα της σειράς Pxx0 δεν έχουν μετρητή μηνυμάτων.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (27 Δεκ. 2004 , 14:45)

 

Όλα τα μοντέλα της σειράς Pxx0 δεν έχουν μετρητή μηνυμάτων.

 

 

Τι είναι ο μετρητής μηνυμάτων; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...