Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ase sundethhka kati alo xerei kaneis pos mporo na kano anabathmhsh gia to p900 se10 lne edo stoforum pos ginetai
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manolissinger (27 Νοέ. 2004 , 22:37)

 

ase sundethhka kati alo xerei kaneis pos mporo na kano anabathmhsh gia to p900 se10 lne edo stoforum pos ginetai

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=27744διαβασε εκει που λεει για την αναβαθμιση ο φιλος Περης ;)
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ολους για τις απαντησεις σας :)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση, το MEMORY STICK DUO PRO κάνει για το P800??

Αν κάνει χρειάζεται κάποια αναβάθμιση το τηλέφωνο??

Εχω το CXC162001 R2D02. Κάνει??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος artakigeorge (28 Νοέ. 2004 , 15:27)

 

Παιδιά, μια ερώτηση, το MEMORY STICK DUO PRO κάνει για το P800??

Αν κάνει χρειάζεται κάποια αναβάθμιση το τηλέφωνο??

Εχω το CXC162001 R2D02. Κάνει??

 

 

Δεν γίνεται δυστυχώς. Παλαιότερα είχα δει ότι είναι θέμα hardware (αρχιτεκτονικής της μνήμης κ.λ.π.), όμως μπορεί και μέσω software όπως αναφέρει ένας φίλος στο forum, να βλέπει αυτές τις μνήμες, με μελλοντική αναβάθμιση ενός νεότερου firmware.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manolissinger (27 Νοέ. 2004 , 22:37)

 

ase sundethhka kati alo xerei kaneis pos mporo na kano anabathmhsh gia to p900 se10 lne edo stoforum pos ginetai

 

 

Εκτός από το faq που λέει ο lagoudakis, ρίξε μια ματιά και εδώ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dr_Michael (26 Νοέ. 2004 , 17:15)

 

Στην Ελλάδα μπορώ να το βρω;

 

Μπορείς να φτιάξεις μόνος σου. Πάρε μια διαφάνεια από βιβλιοπωλείο και κόψε την στις διαστάσεις της οθόνης, νομίζω 62 χιλιοστά, δουλεύει τέλεια, τζάμπα και εύκολα.

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Το εξης προβλημα: Ξαφνικα ή οθονη αρχισε να μην ανταποκρινεται πληρως.

Εξηγω. Στις γωνιες πρεπει να ακουμπησω τη γραφιδα ειτε λιγο πιο πανω, ειτε λιγο πιο αριστερα, για να κανω κλικ στο επιθυμητο στοιχειο.

Τα πανω εικονιδια λειτουργουν στην εντελεια εκτος των δυο τελευταιων, (Του ιντερνετ, και του μπλε κουμπιου που εμφανιζει το μενου.)

 

Επισης, μπαταρια, ωρα, δικτυο και ηχος, στο κατω μερος της οθονης ανοιγουν σχεδον φυσιολογικα, εκτος του πληκτρολογιου, το οποιο δεν! Για να ανοιξει, θα επρεπε η οθονη να εχει κι αλλο λιγο υψος (προς το κατω).

 

Αυτο το καταλαβα γιατι δοκιμασα να ζωγραφισω στο τζοτερ, και αν εγω σχεδιαζω στα (0,15) αυτο φτανει στο (-1, 15)

 

Στο γερμανο ειπανε πως ειναι ειτε προβλημα λογισμικου, ειτε θελει καθαρισμα η οθονη. Αυριο μεθαυριο θα παω να το τσεκαρω.

 

Το κινητο ειναι μεταχειρισμενο, ομως διατηρημενο, σαν του κουτιου.

 

Υ.γ Αναβαθμιση δεν εχει υποστει.

Υ.γ Το ολο προβλημα δεν μπορει να προεκυψε απο χτυπημα, δυνατη πιεση στην οθονη, ή κατι αλλο, διοτι τις τρεις ημερες που το εχω, δεν το χτυπησα, το προσεχα υπερβολικα πολυ, και το V-Rally Που δοκιμασα, το δοκιμασα με τη γραφιδα (δεν ειναι θεμα μεγαλης πιεσης, δηλαδη) απο τα δαχτυλα.

 

Ενυ χελπ;;;; :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GloBy (29 Νοέ. 2004 , 20:04)

 

Καλησπερα.

Το εξης προβλημα: Ξαφνικα ή οθονη αρχισε να μην ανταποκρινεται πληρως.

Εξηγω. Στις γωνιες πρεπει να ακουμπησω τη γραφιδα ειτε λιγο πιο πανω, ειτε λιγο πιο αριστερα, για να κανω κλικ στο επιθυμητο στοιχειο.

Τα πανω εικονιδια λειτουργουν στην εντελεια εκτος των δυο τελευταιων, (Του ιντερνετ, και του μπλε κουμπιου που εμφανιζει το μενου.)

 

Επισης, μπαταρια, ωρα, δικτυο και ηχος, στο κατω μερος της οθονης ανοιγουν σχεδον φυσιολογικα, εκτος του πληκτρολογιου, το οποιο δεν! Για να ανοιξει, θα επρεπε η οθονη να εχει κι αλλο λιγο υψος (προς το κατω).

 

Αυτο το καταλαβα γιατι δοκιμασα να ζωγραφισω στο τζοτερ, και αν εγω σχεδιαζω στα (0,15) αυτο φτανει στο (-1, 15)

 

Στο γερμανο ειπανε πως ειναι ειτε προβλημα λογισμικου, ειτε θελει καθαρισμα η οθονη. Αυριο μεθαυριο θα παω να το τσεκαρω.

 

Το κινητο ειναι μεταχειρισμενο, ομως διατηρημενο, σαν του κουτιου.

 

Υ.γ Αναβαθμιση δεν εχει υποστει.

Υ.γ Το ολο προβλημα δεν μπορει να προεκυψε απο χτυπημα, δυνατη πιεση στην οθονη, ή κατι αλλο, διοτι τις τρεις ημερες που το εχω, δεν το χτυπησα, το προσεχα υπερβολικα πολυ, και το V-Rally Που δοκιμασα, το δοκιμασα με τη γραφιδα (δεν ειναι θεμα μεγαλης πιεσης, δηλαδη) απο τα δαχτυλα.

 

Ενυ χελπ;;;; :(

 

Βαθμονομηση οθονης εχεις δοκιμασει να κανεις;
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GloBy (29 Νοέ. 2004 , 20:12)

 

Εχμ... βαθμονομηση;

Τι ειναι και πως γινεται; :confused:

 

Θα πας,Πινακας ελεγχου-Εμφανιση-Οθονη-και πατας Βαθμον.Οθονης.

Πατας με το πενακι τα σημεια 1,2,3 που σου δειχνει και μετα κανεις αποδοχη των νεων ρυθμισεων.Πολυ πιθανον να διορθωθει το προβλημα.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Ερμ... λες;

Πηγα καποια στιγμη σ'αυτο το μενου, αλλα δεν ηξερα τι ειναι και απλα βγηκα!

Μπελ παλληκαρι μου, αφου σ'ευχαριστησω, παρακαλα να πιασει! :)

 

Υ.γ Αυριο θα ενημερωσω τι εγινε!

Υ.γ Καλο μας βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GloBy (29 Νοέ. 2004 , 20:20)

 

Ερμ... λες;

Πηγα καποια στιγμη σ'αυτο το μενου, αλλα δεν ηξερα τι ειναι και απλα βγηκα!

Μπελ παλληκαρι μου, αφου σ'ευχαριστησω, παρακαλα να πιασει! :)

 

Υ.γ Αυριο θα ενημερωσω τι εγινε!

Υ.γ Καλο μας βραδυ.

 

Παρακαλω. :) Μαλλον θα πιασει,μου εχει τυχει και εμενα κανα δυο φορες και εφτιαξε με αυτον τον τροπο.

Περιμενουμε νεα ;)

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν με λες, ειμαι που ειμαι στο θεμα.

Προσπαθησα να συνδεσω το κινητο με το πισι μεσω SyncStation (αν δεν κανω λαθος, ετσι λεγεται η γκρι βαση με το καλωδιο usb).

Εκανα τα παντα εγκατασταση, αλλα εχει προβλημα στην δημιουργια βασης (ή κατι τετοιο) το mRouter ή καπως ετσι (χεχε... τα θυμαμαι ολα, δεν μπορεις να πεις).

 

Βεβαια, ο υπολογιστης σπιτι ειναι παλιος.

Windows '98, Πεντιουμ 2 ΜΜΧ, 128 Ραμ.... (μπαι δε γουει, σημερα θα τον κανω φορματ και θα περασω τα 2000).

-Μην πεις "Μα που ζει ο τυπος", εχω και πιο γρηγορο αλλα οχι σπιτι- :P:D

 

Καμια ιδεα, τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το ματασκεφτομαι, μαλλον αυτο πρεπει να φταιει.

Πηγα, τα πατησα, αλλα δεν θυμαμαι με τη σειρα, και δεν θυμαμαι αν πατησα κανσελ ή αξεπτ. Αμεσως μετα πρεπει να εμφανιστηκε και το προβλημα.

Ναι. Μπελ, μαλλον το βρηκες!!! :happy:

 

Υ.γ Κριμα που δεν το'χω μαζι μου να το τεσταρουμε τωρα, αλλα σε καναμισαωρο... σιγουρα. Ασε που μετα το φορματ θα λυσω κι ενα προβλημα των παραθυρων του Μπιλ (98) και θα εχω και ιντερνετ σπιτι!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GloBy (29 Νοέ. 2004 , 20:33)

 

Δεν με λες, ειμαι που ειμαι στο θεμα.

Προσπαθησα να συνδεσω το κινητο με το πισι μεσω SyncStation (αν δεν κανω λαθος, ετσι λεγεται η γκρι βαση με το καλωδιο usb).

Εκανα τα παντα εγκατασταση, αλλα εχει προβλημα στην δημιουργια βασης (ή κατι τετοιο) το mRouter ή καπως ετσι (χεχε... τα θυμαμαι ολα, δεν μπορεις να πεις).

 

Βεβαια, ο υπολογιστης σπιτι ειναι παλιος.

Windows '98, Πεντιουμ 2 ΜΜΧ, 128 Ραμ.... (μπαι δε γουει, σημερα θα τον κανω φορματ και θα περασω τα 2000).

-Μην πεις "Μα που ζει ο τυπος", εχω και πιο γρηγορο αλλα οχι σπιτι- :P:D

 

Καμια ιδεα, τι μπορει να φταιει;

 

Εδω με πιανεις αδιαβαστο :D δεν μπορω να καταλαβω αυτο που γραφεις περι δημιουργια βασης και mrouter.Απ'οτι ξερω ομως το SyncStation δεν ειναι συμβατο με win 98.
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Χεχε..

Βρε παιδευτηκα κοντα στο δυορο, ακρη δεν εβγαλα.

Τη μη συμβατοτητα την αναφερει στο βιβλιαρακι; Αν ναι, τζαμπα σπαταλη του χρονου μου. :D

 

Υ.γ Στις ερωτησεις ειμαστε;

Ωραια γιατι πηρα φορα. Καινουριο firmware που θα βρω; Ειναι δυσκολο στην εγκατασταση; Θελει χρονο;

 

Υ.γ Ναι, την "ειδα" ανακριτικο τροχαιας. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GloBy (29 Νοέ. 2004 , 20:47)

 

 

Τη μη συμβατοτητα την αναφερει στο βιβλιαρακι; Αν ναι, τζαμπα σπαταλη του χρονου μου. :D

 

 

Ωραια γιατι πηρα φορα. Καινουριο firmware που θα βρω; Ειναι δυσκολο στην εγκατασταση; Θελει χρονο;

 

 

Σελιδα 139 :lol:

 

 

Για online update πας εδω http://www.sonyericsson.com/updateservice/P900/frameset.htm

Αναλογως τη συνδεση που εχεις απο μιαμιση περιπου ωρα με απλη pstn εως 15-20 λεπτα με dsl 384 ;)

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

gia phra eana usb calodio gia na sundeso to p900 me to pc kai den ginetai me tupota sundesh sthn arxh eixe ginei alla xalase to kalodio usb kai to telios idio kalodio den kanei me tipota sundeh.To mono pou katafera einai na peraso to vrally sto kinhto alla o blakas to xegrapsa logo oti eithela na dokimaso kai alla prog alla tora den mporo na sundetho me tipota uparxei kaneis pou na ,e bohtheisei help

 

Moderation mode

Πρόσεχε λίγο τον τρόπο σύνταξης των posts σου!

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Μπελ, επιασε! :happy:

Y.γ Ονλαιν απντειτ, αι λαικ ιτ.

Υ.γ Φευγω για το θεμα με τα ρικουεστς. ;)

Υ.γ Ασχετο. Τα 2000 εγκατασταθηκαν, η συνδεση του κινητου με το πισι ητανε παιχνιδακι.

Υ.γ Σημαντικη ερωτηση: Ολοκληρος υπολογιστης παλαμης, γιατι δεν εχει δυνατοτητα να χρονομετρουνται οι κλησεις; Συνολικη διαρκεια εξερχομενων και εισερχομενων. Μου ειναι απαραιτητη αυτη η λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GloBy (30 Νοέ. 2004 , 10:17)

 

Υ.γ Σημαντικη ερωτηση: Ολοκληρος υπολογιστης παλαμης, γιατι δεν εχει δυνατοτητα να χρονομετρουνται οι κλησεις; Συνολικη διαρκεια εξερχομενων και εισερχομενων. Μου ειναι απαραιτητη αυτη η λειτουργια.[/size]

 

"Τηλέφωνο">επιλέγεις κάτω αριστερά το κουμπάκι με το ακουστικό>από την πάνω μπάρα "Τηλέφωνο">"Συνολ. πληροφ. κλήσεων" . ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas ... eimai mia dystyxismenh :( ... eixa nai.... eixa ena P900 .. tromero kinhto .. kai moy to eklepsan mazi me ola mou ta yparxonta (palm BT akoustiko klp.) Telos pantwn prospathw na synelthw apo thn katastrofh..

Prospathw na anoiksw me kapoio tropo ta arxeia backup pou exw sto p/c mou alla mataia .. Lew ...mhws lew tha mporousame na ta exoume sto outlook p.x. san arxeia pst

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maesta (30 Νοέ. 2004 , 17:33)

 

paidia geia sas ... eimai mia dystyxismenh :( ... eixa nai.... eixa ena P900 .. tromero kinhto .. kai moy to eklepsan mazi me ola mou ta yparxonta (palm BT akoustiko klp.) Telos pantwn prospathw na synelthw apo thn katastrofh..

Prospathw na anoiksw me kapoio tropo ta arxeia backup pou exw sto p/c mou alla mataia .. Lew ...mhws lew tha mporousame na ta exoume sto outlook p.x. san arxeia pst

 

δοκιμασε να μετα ονομασεις τα αρχεια σε .zip μηπως και καταφερεις τιποτα,και μετα να τα κανεις extract και να δοκιμασεις να τα διαβασεις με το notepad. Y.Γ λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου αν αξιζει τιποτα :cry:
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...