Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bandits (20 Νοέ. 2004 , 14:50)

 

Μόλις πήρα κι εγώ το Ρ900 και έχω μια απορία.Υπάρχει δυνατότητα για αναγνώριση γραφικού χαρακτήρα για αγγλικούς χαρακτήρες, αριθμούς κλπ, με τους ελληνικούς όμως χαρακτήρες τι γίνεται ; Υπάρχει κάποιο εξτρα πρόγραμμα ή αποκλείεται ;

 

Καλορίζικο το καινούριο σου τηλέφωνο! :)

 

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα ούτε από το κινητό αλλά ούτε και από κάποιο 3rd party program.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zografos (20 Νοέ. 2004 , 13:34)

 

Άλλη μια ερώτηση.

 

Όταν πάω στη διαχείρηση αρχείων, γιατί κάποια MP3 δεν τα παίζει (με τον ενσωματωμένο player) ? Κάποια άλλα παίζουν κανονικά ... Μερηκά τα έχει χωρίς εικονίδιο και όταν τα κάνω click λέει ότι δε βρήκε πρόγραμμα για να τα τρέξει ... Έχω το P900 ...

 

 

Στα mp3 πρέπει να υπάρχει το "πρόβλημα". Αν π.χ. μετατρέψεις στο pc, ένα mp3 που δεν παίζει στο κινητό, σε mp3 στα 128kbps με το cool edit π.χ., λογικά θα το παίξει μετά. Άνοιξε τα δηλαδή με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας ήχου και κάνε save πάλι τα ίδια κομμάτια σε mp3.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (20 Νοέ. 2004 , 15:18)

 

Καλορίζικο το καινούριο σου τηλέφωνο! :)

 

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα ούτε από το κινητό αλλά ούτε και από κάποιο 3rd party program.

 

Σ' ευχαριστώ ! Ήδη το έχω γεμίσει apps και το χαίρομαι... Το φανταζόμουν αυτό με την αναγνώριση αλλά είπα μήπως... τέσπα... ευχαριστώ και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (21 Νοέ. 2004 , 14:24)

 

Στα mp3 πρέπει να υπάρχει το "πρόβλημα". Αν π.χ. μετατρέψεις στο pc, ένα mp3 που δεν παίζει στο κινητό, σε mp3 στα 128kbps με το cool edit π.χ., λογικά θα το παίξει μετά. Άνοιξε τα δηλαδή με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας ήχου και κάνε save πάλι τα ίδια κομμάτια σε mp3.

 

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα ... Έβαλα και έβγαλα ID3, τα έκανα encode σε διάφορα format, αλλά τίποτα. Συγκεκριμένα mp3 αρνήται να τα παίξει ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Re paidia exw ena megalw problima me to p900 mou. loipon eimai apo germania kai tha sas grapsw ti lathos mou bgazei to windows otan thelw na kanw synchronisation. " Fehler bei der OBDC Microsoft Access Treiberanmeldung. Das Microsoft JET Datenbankmodul hat den Vorgang angehalten, da sie und ein weiterer Benutzer gleichzeitig versuchen dieselben Daten zu verändern" Ti mporw na kanw? Kaneis kamia idea? Exw kanei ena backup alla den boithise!!!! Please help
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zografos (22 Νοέ. 2004 , 09:18)

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα ... Έβαλα και έβγαλα ID3, τα έκανα encode σε διάφορα format, αλλά τίποτα. Συγκεκριμένα mp3 αρνήται να τα παίξει ...

 

 

Αν το ανοίξεις με το Cooledit και το κάνεις save, σε νορμάλ μορφή mp3, πάλι δεν παίζει; Στην αποθήκευση που κάνεις κάτι δεν πάει καλά. Ακόμα και να μην έπαιζε το mp3 στο κινητό, αλλά μόνο στο pc - για λόγους κωδικοποίησης, με άνοιγμα και αποθήκευση σε normal mp3 από το cooledit π.χ., λογικά θα παίξει. Τσέκαρε και τις ιδιότητες του mp3. Να μην είναι "προς φύλαξη" "μόνο ανάγνωση" κλπ., πριν το στείλεις στο κινητό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος +xatzis+ (22 Νοέ. 2004 , 22:22)

 

Re paidia exw ena megalw problima me to p900 mou. loipon eimai apo germania kai tha sas grapsw ti lathos mou bgazei to windows otan thelw na kanw synchronisation. " Fehler bei der OBDC Microsoft Access Treiberanmeldung. Das Microsoft JET Datenbankmodul hat den Vorgang angehalten, da sie und ein weiterer Benutzer gleichzeitig versuchen dieselben Daten zu verändern" Ti mporw na kanw? Kaneis kamia idea? Exw kanei ena backup alla den boithise!!!! Please help

 

 

Αν είναι εύκολο να γράψεις στα Αγγλικά ή στα Ελληνικά τι ακριβώς λέει, γιατί από Γερμανικά... δεν :)

Από ότι κατάλαβα, κάτι δεν πάει καλά με τις "Πηγές δεδομένων (ODBC)" στον πίνακα ελέγχου του υπολογιστή σου.

 

Επίσης, ποιο λειτουργικό σύστημα έχεις στο pc σου; (windows 98, XP κ.λ.π.).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Εχω προσέχει οτι σε κάποια συγκεκριμένα σημεία της οθόνης η φθορά είναι μεγαλύτερη. Π.χ. στο σημείο πάνω δεξια, όπου είναι το είκονίδιο με τα 4 μπλε κυκλάκια (αυτό που σε βγάζει στο αρχικό μενου), τοπικά το πλαστικό της οθόνης έχει γίνει λίγο πιο αγριο από τη χρήση του stylus. Αυτό συμβαίνει και σε κανα δυο επίσης σημεια ακομα. Εχετε και εσεις τέτοιες φθορές? Ουτε ενα χρονο δεν το έχω και σε λίγο καιρό θα θέλω οθόνη? Δεν ειναι απαραδεκτο για τα λεφτα που σκασαμε? Η εγγύηση καλυπτεί την αλλαγη οθόνης? χλωμο εε??
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RadiactiveToy (23 Νοέ. 2004 , 10:32)

 

Εχω προσέχει οτι σε κάποια συγκεκριμένα σημεία της οθόνης η φθορά είναι μεγαλύτερη. Π.χ. στο σημείο πάνω δεξια, όπου είναι το είκονίδιο με τα 4 μπλε κυκλάκια (αυτό που σε βγάζει στο αρχικό μενου), τοπικά το πλαστικό της οθόνης έχει γίνει λίγο πιο αγριο από τη χρήση του stylus. Αυτό συμβαίνει και σε κανα δυο επίσης σημεια ακομα. Εχετε και εσεις τέτοιες φθορές? Ουτε ενα χρονο δεν το έχω και σε λίγο καιρό θα θέλω οθόνη? Δεν ειναι απαραδεκτο για τα λεφτα που σκασαμε? Η εγγύηση καλυπτεί την αλλαγη οθόνης? χλωμο εε??

 

δες αυτο, το παραγειλα και η γρατζουνιες εφυγαν.... http://www.scratchremover.co.uk/index.php
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Exw toi XP Home kai kanw edw kia poly kairo synchronisation me outlook. exw palm to opoio episis mporeis na sinchroniseis me outlook kai meta kanw kai to p900 kai edw kai treis meres mou leei " oti auto to microsoft JET stamatise ton sinchronismo epeidi egw kai enas allos christis prospathoume na allaksoume to idio as poume programma"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fotisbasm (23 Νοέ. 2004 , 16:59)

 

Εισαι λαθος δεν φταιει το τηλεφωνο αλλα μαλλον δεν θα εχεις ακουσει για τα "screen protection" :blink: ακομα και τα PDA οποιας διποτε μαρκας τα screen protection ειναι η μονη λυση, για να μην χαραζει η επιφανια ;)

 

 

Τα ξερω τα προστατευτικά που λές και το displex που αναφέρει παρακάτω ένας άλλος φίλος, απλά θεωρούσα ότι έχοντας το τηλ. μέσα στη θήκη και με λίγο προσοχή δέν θα αποκτούσα τέτοια σημάδια. :mad:

 

Το dispex είναι όντως καλό? Αν βάλεις σε ένα σημάδι το εξαφανίζει τελείως ή θέλει κάθε λίγο και λιγάκι να το περνας ενα χέρι??? :D ???

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RadiactiveToy (23 Νοέ. 2004 , 20:38)

 

Τα ξερω τα προστατευτικά που λές και το displex που αναφέρει παρακάτω ένας άλλος φίλος, απλά θεωρούσα ότι έχοντας το τηλ. μέσα στη θήκη και με λίγο προσοχή δέν θα αποκτούσα τέτοια σημάδια. :mad:

 

Το dispex είναι όντως καλό? Αν βάλεις σε ένα σημάδι το εξαφανίζει τελείως ή θέλει κάθε λίγο και λιγάκι να το περνας ενα χέρι??? :D ???

 

φιλε μου και εγω το ιδιο προβλημα εχω αλλα πηρα screen protector απο τις αγοροπωλησιες απο τον λαγουδακις ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RadiactiveToy (23 Νοέ. 2004 , 20:38)

 

Τα ξερω τα προστατευτικά που λές και το displex που αναφέρει παρακάτω ένας άλλος φίλος, απλά θεωρούσα ότι έχοντας το τηλ. μέσα στη θήκη και με λίγο προσοχή δέν θα αποκτούσα τέτοια σημάδια. :mad:

 

Το dispex είναι όντως καλό? Αν βάλεις σε ένα σημάδι το εξαφανίζει τελείως ή θέλει κάθε λίγο και λιγάκι να το περνας ενα χέρι??? :D ???

 

στης δυσκολες γρατζουνιες θελει λιγο τριψιμο,και προσπαθεια παραπανω,αλλα στης απλες φευγουν με το πρωτο περασμα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

gia exo ginei kai go xrisths auou tou kinhtou an kai pisteuo pos ta p910 kai to p1000 pou malon tha erthei sto melon exoun pio pola alla anyway.

ok h er einai mporo na kano anaba5thmish sto p900 na ginei p910 kai pos b epeidi eimoun asxetos me auto to kin to p900 ti kartes mnhmhs dextai uparxoun dhl tiny cartes giatioi megales pou exo 128 den mpainoun oi mmc dhl apo ala smartphones.g uparxei tropos na balo sto kinhto megaluteres kartes mnhmhs ektos apo thn 128ara?kai otan balo 128ara mporei na travaei pano apo mia ora video right?otan omos bazo mp3s h games travaei polu pio ligotero ?h teleutaia er einai ligo dumb alla exo tsatistei me to thema ths kartas mnhmhs kai elpizo na pernei pano apo 128ara giati an den auto really sux.

telos uparxei kanena programa gia to p900 pou na exei mesa voice?kati san voice comands thanks

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτησούλες παρακαλώ:

1. Από πού μπορώ να προμηθευτώ το screen protector και πόσο στοιχίζει;

2. Πώς μπορώ να αυξήσω την εσωτερική μνήμη;

3. Πίνακας ελέγχου - διαχείριση αποθήκευσης - Ιντερνετ: 274 ΚΒ. Πώς μπορώ να σβήσω αυτά τα 274 ΚΒ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dr_Michael (26 Νοέ. 2004 , 14:07)

 

Κάποιες ερωτησούλες παρακαλώ:

1. Από πού μπορώ να προμηθευτώ το screen protector και πόσο στοιχίζει;

2. Πώς μπορώ να αυξήσω την εσωτερική μνήμη;

3. Πίνακας ελέγχου - διαχείριση αποθήκευσης - Ιντερνετ: 274 ΚΒ. Πώς μπορώ να σβήσω αυτά τα 274 ΚΒ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1.screen protector απο εδω: http://shop.brando.com.hk 2.η εσωτερικη μνημη δεν μπορει να αυξηθει. 3.inernet/ preferences/advanced/clear history/clear cache sorry για τα αγγλικα αλλα δεν εχω την ελληνικη γλωσσα στο τηλεφωνο μου μονο αγγλικα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mathios (26 Νοέ. 2004 , 16:56)

 

1.screen protector απο εδω: http://shop.brando.com.hk

 

Στην Ελλάδα μπορώ να το βρω;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dr_Michael (26 Νοέ. 2004 , 17:15)

 

Στην Ελλάδα μπορώ να το βρω;

 

δυσκολο φιλε μου,εγω δεν ξερω ισως να ξερει καποιος αλλος φιλος στο φορουμ.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

:o Αληθεια πως μπορω να κανω εναν φακελο κρυφο ωστε να τον βλεπω μονο εγω ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manolissinger (27 Νοέ. 2004 , 02:00)

 

pos mporo na kano sundesh metaxy tou kinhtou kai tou pc den sundeetai me tipota

 

με bt η με το καλωδιο;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dr_Michael (26 Νοέ. 2004 , 17:15)

 

Στην Ελλάδα μπορώ να το βρω;

 

εγω πηρα απο τον lagoudakis :) πρεπει να εχει ακομα 2-3 ρωτα τον
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xagios (27 Νοέ. 2004 , 01:54)

 

:o Αληθεια πως μπορω να κανω εναν φακελο κρυφο ωστε να τον βλεπω μονο εγω ?

 

Δοκίμασε το F-Secure File Crypto .

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (27 Νοέ. 2004 , 11:41)

Δοκίμασε το F-Secure File Crypto .

 

Το οποίο, αν μπορώ να συμπληρώσω ;) δεν κάνει τους φακέλους που θέλεις "αόρατους", αλλά τους κωδικοποιεί έτσι ώστε κανείς να μην μπορεί να ανοίξει τα αρχεία που περιέχουν χωρίς να ξεκλειδώσουν πρώτα με password. Όμως οποιοσδήποτε μπορεί να δει τα ονόματα των αρχείων (filenames), απλά δεν μπορεί να τα ανοίξει.

 

Συμφωνώ με την πρόταση του bill πάντως, το έχω βάλει κι εγώ και είναι πολύ καλό :)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...