Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος avatar (17 Μάι. 2004 , 15:49)

 

TORA TELEUTEA EXEI KYKLOFORISEI MEMORY STICK DUO 256 MB(WHITE).ME TO P900 MPOREI NA DOULEPSEI?

 

Memory Stick Duo ή Memory Stick Duo Pro ?

Αν είναι η απλή η Duo άγνωστο,πρέπει να την δοκιμάσουμε για να δούμε!

Το τηλέφωνο σύμφωνα με τις εργοστασιακές προδιαγραφές "σηκώνει" μέχρι 128mb!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

HELPPPPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Lipon piga na kano update sto P900 mou mou lei thelis na kani backup? Leo vevaios kano backup tin memory tou kinitou kano update to P900 ola orea kai kala kano restore to backup mia xara pao na do to phonebook kai einai adios!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! what the f... is going on ????? Ekana kati lahtos???

Link to comment
Share on other sites

:( Με το Back Up δεν αποθηκεύονται οι αριθμοί από τον κατάλογο... Για αυτή τη δουλειά υπάρχει ο Συγχρονισμός με το Outlook... Εάν δεν το έκανες από πριν δυστηχώς θα πρέπει να ξαναπεράσεις τους αριθμούς σου...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (17 Μάι. 2004 , 16:17)

 

Memory Stick Duo ή Memory Stick Duo Pro ?

Αν είναι η απλή η Duo άγνωστο,πρέπει να την δοκιμάσουμε για να δούμε!

Το τηλέφωνο σύμφωνα με τις εργοστασιακές προδιαγραφές "σηκώνει" μέχρι 128mb!

 

 

Για να λέει White θα είναι Duo...

 

Οι κάρτες Memory Stick Duo Pro ΔΕΝ δουλεύουν στο Ρ900 :(

 

Έχουμε δοκιμάσει σε κάποια από τις τελευταίες εκδόσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος deathstar (17 Μάι. 2004 , 18:01)

 

Maaaaaaaaaa sto P800 ginotane Maaaaaa maaaa :( :( :(

 

 

Φίλε μου το ίδιο είχα πάθει και εγώ!!

Εκτός τον συνγχρονισμό υπάρχει και άλλος τρόπος νε έχεις τις επαφές σου με ένα αρχειάκι vcf !!!

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα -- εχω το ρ900 3μερες. --με στεναχωρει οτι οτι εφαρμογη τρεχω με ανοιχτο η κλειστο πορτακι ακομα και sms οταν γραφω -- οταν τελειωσω τα προγραμματα τρεχουν στο παρασκηνιο με συνεπεια στην μπαταρια-- εχω τον task manager,, αλλα αυτοματα δεν υπαρχει καποιο προγραμμα που να κλεινει τις εφαρμογες με το πορτακι μονο η μετα καποια δευτερολεπτα αδρανειας? αυτο μονο ως τωρα με στεναχωρει-- γιατι ειναι αρκετα καλο- δεν ξερω αν εχει απαντηθει δεν το βρηκα γιατι ειναι και πολλα τα σιτε .ευχαριστω.. ------- αν ειμαι σε λαθος φορουμ ας μεταφερθει οπου χρειαζετε απο τον moderator
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος apollon11 (18 Μάι. 2004 , 00:45)

 

χαιρετω την παρεα -- εχω το ρ900 3μερες. --με στεναχωρει οτι οτι εφαρμογη τρεχω με ανοιχτο η κλειστο πορτακι ακομα και sms οταν γραφω -- οταν τελειωσω τα προγραμματα τρεχουν στο παρασκηνιο με συνεπεια στην μπαταρια-- εχω τον task manager,, αλλα αυτοματα δεν υπαρχει καποιο προγραμμα που να κλεινει τις εφαρμογες με το πορτακι μονο η μετα καποια δευτερολεπτα αδρανειας? αυτο μονο ως τωρα με στεναχωρει-- γιατι ειναι αρκετα καλο- δεν ξερω αν εχει απαντηθει δεν το βρηκα γιατι ειναι και πολλα τα σιτε .ευχαριστω.. ------- αν ειμαι σε λαθος φορουμ ας μεταφερθει οπου χρειαζετε απο τον moderator

 

Καλορίζικο το καινούριο σου κινητό! :)

Το προγραμματάκι που ζητάς είναι το SMan το οποίο είναι freeware και όταν κλείνεις το πορτάκι θα κλείνουν και οι εφαρμογές! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το να κλεινουν οι εφαρμογες αυτοματα με το κλεισιμο του flip ειναι καποια επιλογη ή γινεται αυτοματα απο μονο του με την εγκατασταση τουτ και μονο??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (18 Μάι. 2004 , 01:07)

 

Καλορίζικο το καινούριο σου κινητό! :)

Το προγραμματάκι που ζητάς είναι το SMan το οποίο είναι freeware και όταν κλείνεις το πορτάκι θα κλείνουν και οι εφαρμογές! :)

 

γεια σου ρε bill [ τον laden τι τον εχεις?] σε ευχαριστω για τισς ευχες ---το εβαλα εχω και τον task man μεσα το δοκιμασα εβαλα το sman ετρεξα 3-4 προγραμματα εκλεισα το πορτακι το ανοιξα μετα απο λιγο αλλα τα προγραμματα ειναι ανοικτα και για νατα κλεισω πρεπει να τα μαρκαρω---εκτοσςαν ειναι θεμα ρυθμισης --τα αγγλικα μου ειναι χαλια----αν θελεις δωσε μου οδηγιες τι να κανω--
Link to comment
Share on other sites

@gtsia/apollon11

 

Λοιπόν,κάνεις ένα restart στο κινητό και αφού το ενεργοποιήσεις πάλι ανοίγεις τις εφαρμογές που θες να μην κλείνουν όταν θα κλείνεις το πορτάκι!Π.χ ανοίγεις τα "Μηνύματα" (αυτά δεν θες να κλείνουν με το κλείσιμο του flip) και μετά ανοίγεις το SMan.Στην κάτω μπάρα θα δεις ένα εικονίδιο (4ο σε σειρά) που έχει μία camera.Το πατάς για να τραβήξεις ένα screenshot (να θυμάται δηλαδή ποιες εφαρμογές δεν θέλεις να κλείνουν) και τέλος από την πάνω μπάρα πας στο "Extras" και τικάρεις το "Flipclose Flush" et voila!:)

 

 

Υ.Γ: apollon11 εκείνος είναι Bin (Landin)! :D

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (18 Μάι. 2004 , 01:28)

 

@gtsia/apollon11

 

Λοιπόν,κάνεις ένα restart στο κινητό και αφού το ενεργοποιήσεις πάλι ανοίγεις τις εφαρμογές που θες να μην κλείνουν όταν θα κλείνεις το πορτάκι!Π.χ ανοίγεις τα "Μηνύματα" (αυτά δεν θες να κλείνουν με το κλείσιμο του flip) και μετά ανοίγεις το SMan.Στην κάτω μπάρα θα δεις ένα εικονίδιο (4ο σε σειρά) που έχει μία camera.Το πατάς για να τραβήξεις ένα screenshot (να θυμάται δηλαδή ποιες εφαρμογές δεν θέλεις να κλείνουν) και τέλος από την πάνω μπάρα πας στο "Extras" και τικάρεις το "Flipclose Flush" et voila!:)

 

 

Υ.Γ: apollon11 εκείνος είναι Bin (Landin)! :D

 

ετσι δουλευει τελικα αλλα γιατι οταν ανοιγω τις εφαρμογες η οταν ανοιγω το πορτακι με παει στο προγραμμα και δεν ανοιγει αμεσως τις εφαρμογες---πολλα θελω΄?πρεπει επισησ να μαρκαρω τα προγραμματα μεσα στο sman? h να κανω μονο snapshot // οσο για το bin η bill για τους αμερικανους ολοι τρομοκρατες ειναι χαχουχαχου
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω την βοηθεια σας. Υπαρχει τροπος στον συγχρονισμο των επαφων να γινεται συγχρονισμος και των υποφακελων?

Ευχαριστω

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος UnReaL (17 Μάι. 2004 , 17:51)

 

:( Με το Back Up δεν αποθηκεύονται οι αριθμοί από τον κατάλογο... Για αυτή τη δουλειά υπάρχει ο Συγχρονισμός με το Outlook... Εάν δεν το έκανες από πριν δυστηχώς θα πρέπει να ξαναπεράσεις τους αριθμούς σου...

 

 

 

Δε νομιζω...εγω δεν εχω κανει συγχρονισμο με το outlook, εχω κανει ηδη 2 web updates με προηγ. backup και μετα το restore ολες μου οι επαφες ηταν οπως κια πριν...Αλοιμονο να μην εκανε backup και τα contacts...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από fanish1

Memory card original SONY 128 MB γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζει??

 

Φάνη για Κρήτη δεν ξέρω που θα βρεις δες αν έχει το πλαίσιο στο Ηράκλειο στην Δημοκρατίας. Την δικιά μου 128άρα την είχα πάρει από ένα φωτογραφείο δίπλα από τον Γερμανό στην Μπενάκη στην τιμή των 60 . Πάντα για αυθεντική μιλάμε!!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (18 Μάι. 2004 , 12:18)

 

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Φάνη για Κρήτη δεν ξέρω που θα βρεις δες αν έχει το πλαίσιο στο Ηράκλειο στην Δημοκρατίας. Την δικιά μου 128άρα την είχα πάρει από ένα φωτογραφείο δίπλα από τον Γερμανό στην Μπενάκη στην τιμή των 60 . Πάντα για αυθεντική μιλάμε!!!

 

 

Μιλάς σίγουρα για την Original που έχει και τον adaptor μέσα??

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από fanish1

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (18 Μάι. 2004 , 12:18)

 

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Φάνη για Κρήτη δεν ξέρω που θα βρεις δες αν έχει το πλαίσιο στο Ηράκλειο στην Δημοκρατίας. Την δικιά μου 128άρα την είχα πάρει από ένα φωτογραφείο δίπλα από τον Γερμανό στην Μπενάκη στην τιμή των 60 . Πάντα για αυθεντική μιλάμε!!!

 

 

Μιλάς σίγουρα για την Original που έχει και τον adaptor μέσα??

 

Ναι! Για αυτή μιλάω 60-65ευρώ στο μαγαζί που ανέφερα. Ο Γερμανός την έχει 75ευρώ!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος objectref (18 Μάι. 2004 , 10:59)

 

Δε νομιζω...εγω δεν εχω κανει συγχρονισμο με το outlook, εχω κανει ηδη 2 web updates με προηγ. backup και μετα το restore ολες μου οι επαφες ηταν οπως κια πριν...Αλοιμονο να μην εκανε backup και τα contacts...

 

 

Εμένα δεν μου αποθήκευσε ποτέ τις επαφές και έκανα όλες τις αναβαθμίσεις...

 

Ίσως οι επαφές να αποθηκεύονται στη κάρτα αντί στο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος UnReaL (18 Μάι. 2004 , 12:40)

 

Εμένα δεν μου αποθήκευσε ποτέ τις επαφές και έκανα όλες τις αναβαθμίσεις...

 

Ίσως οι επαφές να αποθηκεύονται στη κάρτα αντί στο τηλέφωνο;

 

 

 

Οχι γιατι το αρχειο που τις περιεχει (contacts.xxx, δεν θυμαμαι τωρα το extension) ειναι στο C:.

Να φανταστεις, στο μηχανημα εχω μεν το outlook αλλα ειναι αδειο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hcivil (18 Μάι. 2004 , 10:04)

 

παρακαλω την βοηθεια σας. Υπαρχει τροπος στον συγχρονισμο των επαφων να γινεται συγχρονισμος και των υποφακελων?

Ευχαριστω

 

 

Αν εννοείς όλα τα πεδία που έχεις περάσει σε κάποια επαφή στο κινητό, δεν γίνεται.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος UnReaL (17 Μάι. 2004 , 18:02)

 

Για να λέει White θα είναι Duo...

 

Οι κάρτες Memory Stick Duo Pro ΔΕΝ δουλεύουν στο Ρ900 :(

 

Έχουμε δοκιμάσει σε κάποια από τις τελευταίες εκδόσεις;

 

 

white enow aspro xroma. thn exo dei ston germano exei 130 euro

eipaexei "memory stick pro" kai "memory stick pro duo" ?

den proseksa an leei "pro" alla giati na mhn pezei sto p900?

einai problima hardware h lytoyrgikou?

 

Apla kserete anhonome giati agorasa 128 75euro kai tora pou eida thn 256 me 130 psinome pali!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....

Μια και η κουβέντα για επαφές θέλω να ρωτήσω κάτι. Την 1η φορά που πέρασα τις επαφές στο Ρ900 ΄τις μετέφερα απο το outlook όπου ήταν καταχωρημένες απο το προηγούμενο κινητό που είχα (S55), πλην όμως ήταν καταχωρημένες σαν ομάδες (φίλοι- συνεργάτες κ.τ.λ.). Πληροφορήθηκα λοιπόν -δεν ξέρω αν ήταν σωστό- ότι αυτή την δυνατότητα δεν την είχα στο Ρ900. Γιαυτό τον λόγο τις μετέφερα σε ενα φάκελλο όλες χωρίς κατηγορίες και έκανα συγχρονισμό. Μετά όμως απο αυτό δεν έχω αλφαβητική σειρά στον κατάλογο και αυτό με προβληματίζει. Είναι δυνατόν αυτό να φτιαχτεί απο το τηλέφωνο ή μήπως πρέπει να τίς καταχωρήσω πάλι μια μια στο outlook και να ξανακάνω συγχρονισμό??? ( :cry: )

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antdouk (18 Μάι. 2004 , 20:42)

 

Καλησπέρα σε όλους....

Μια και η κουβέντα για επαφές θέλω να ρωτήσω κάτι. Την 1η φορά που πέρασα τις επαφές στο Ρ900 ΄τις μετέφερα απο το outlook όπου ήταν καταχωρημένες απο το προηγούμενο κινητό που είχα (S55), πλην όμως ήταν καταχωρημένες σαν ομάδες (φίλοι- συνεργάτες κ.τ.λ.). Πληροφορήθηκα λοιπόν -δεν ξέρω αν ήταν σωστό- ότι αυτή την δυνατότητα δεν την είχα στο Ρ900. Γιαυτό τον λόγο τις μετέφερα σε ενα φάκελλο όλες χωρίς κατηγορίες και έκανα συγχρονισμό. Μετά όμως απο αυτό δεν έχω αλφαβητική σειρά στον κατάλογο και αυτό με προβληματίζει. Είναι δυνατόν αυτό να φτιαχτεί απο το τηλέφωνο ή μήπως πρέπει να τίς καταχωρήσω πάλι μια μια στο outlook και να ξανακάνω συγχρονισμό??? ( :cry: )

 

Θα πρέπει μάλλον να τους αλλάξεις μέσα από τη συσκευή το πρώτο γράμμα τους!Ακόμη και αν αυτό είναι ήδη π.χ το "Γ" να το σβήσεις και να το ξαναγράψεις!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...