Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιότητα Βίντεο\Φωτογραφιών : Μέτρια εώς καλή. Δυστηχώ, δεν είναι σαν του GX20, αλλά σίγουρα κάνει ότι υπόσχεται!

 

Ποιότητα ΜΡ3: Καλύτερη, ακόμη και από το SX1. Στα ίδια επίπεδα με το SL45.

 

To στιλό το μαθαίνεις... Υπάρχουν συγκεκριμμένα 3 στάδια. Μόλις πάρεις το κινητό θα σου πέφτει το πενάκι συνεχώς από τα χέρια... Μετά από 2-3 εβδομάδες, δεν θα αφήνεις με τίποτα το στυλό. Σε σημείο, που να προσπαθείς να γράψεις με το πενάκι σε ένα n-gage. Και τέλος, ο γραφικός σου χαρακτήρας θα αλλάξει (προς το χειρότερο δυστηχώς) θα γράφεις το e το p ανάποδα κτλ :)

 

Ευχρηστία, όπως και το στυλό, μαθαίνεται. Δεν είναι καθόλου πολύπλοκο. Αρκεί βέβαια, να κάνεις πρώτα μια σωστή ταξινόμηση .... ΤΟ να έχεις μια λίστα από 50 προγράμματα, σίγουρα δεν είναι και ότι πιο λειτουργικό.

 

Το ράδιο hansfree αυτό που υπάρχει ειδικά για 900. Είναι πράγματι πολύ καλό. Είναι και Hansfree άρα ναι μπορείς να ακούσεις και ΜΡ3 από αυτό.

 

 

 

 

Τώρα, οι δικές μου ερωτήσεις:

Γιατί τόσο ενδιαφέρον Μάνο για το Ρ900; Δεν μας έκατσε το SX1; :)

Την νέα αρχή πως θα την κάνεις από τα 1386 μηνύματα? :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος +xatzis+ ( 2 Μάρ. 2004 , 23:06)

 

geia sas paidia eimai kai egw katoxos enos p900. prospatho na brw akri mesa edw sto forum gia merika programmatakia. exw ena problima me to tracker 3.2 Pos xrisimopoio to ******?

 

 

Στη θέση IMEI γράφεις τον αριθμό του τηλεφώνου σου, που βρίσκεις γράφοντας *#06# στο κινητό σου.

 

Στο email βάζεις το email σου, και επιλέγεις GENERATE.

 

Tον κωδικό που σου βγάζει τον γράφεις στο κινητό, όταν ξεκινήσεις το πρόγραμμα (ή Tracker Star --> more --> reg. info) Συμπληρώνεις και τα υπόλοιπα στοιχεία με τον ίδιο τρόπο που τα έδωσες και στον υπολογιστή, και επιλέγεις Register!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens SX1: SIE-SX1/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από UnReaL

Ποιότητα Βίντεο\Φωτογραφιών : Μέτρια εώς καλή. Δυστηχώ, δεν είναι σαν του GX20, αλλά σίγουρα κάνει ότι υπόσχεται!

 

Ποιότητα ΜΡ3: Καλύτερη, ακόμη και από το SX1. Στα ίδια επίπεδα με το SL45.

 

To στιλό το μαθαίνεις... Υπάρχουν συγκεκριμμένα 3 στάδια. Μόλις πάρεις το κινητό θα σου πέφτει το πενάκι συνεχώς από τα χέρια... Μετά από 2-3 εβδομάδες, δεν θα αφήνεις με τίποτα το στυλό. Σε σημείο, που να προσπαθείς να γράψεις με το πενάκι σε ένα n-gage. Και τέλος, ο γραφικός σου χαρακτήρας θα αλλάξει (προς το χειρότερο δυστηχώς) θα γράφεις το e το p ανάποδα κτλ :)

 

Ευχρηστία, όπως και το στυλό, μαθαίνεται. Δεν είναι καθόλου πολύπλοκο. Αρκεί βέβαια, να κάνεις πρώτα μια σωστή ταξινόμηση .... ΤΟ να έχεις μια λίστα από 50 προγράμματα, σίγουρα δεν είναι και ότι πιο λειτουργικό.

 

Το ράδιο hansfree αυτό που υπάρχει ειδικά για 900. Είναι πράγματι πολύ καλό. Είναι και Hansfree άρα ναι μπορείς να ακούσεις και ΜΡ3 από αυτό.

 

 

 

 

Τώρα, οι δικές μου ερωτήσεις:

Γιατί τόσο ενδιαφέρον Μάνο για το Ρ900; Δεν μας έκατσε το SX1; :)

Την νέα αρχή πως θα την κάνεις από τα 1386 μηνύματα? :)

 

Thanks patrioti! Panta antikeimenikos! To loipon, kai kati teleutaio apo kolimata pos paei? Oso gia ta alla tha ta poume #myphone !

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis ( 1 Μάρ. 2004 , 21:50)

 

Με τον Pc file manager μπορείς να περάσεις στον d π.χ. σε έναν φάκελο που θα φτιάξεις εσύ, τα αρχεία που θέλεις (δεν έχω όμως δοκιμάσει να περάσω αρχεία παντός είδους στο κινητό, οπότε δεν είμαι βέβαιος αν μπαίνουν όλα). Επίσης στο documents\other μπορείς να βάλεις αρχεία έξω από τα συνηθισμένα.

 

Τα games εξαρτάται τί αρχεία είναι. Αν είναι αρχεία jar, που βρίσκονται σε zip, πρέπει να βγάλεις το jar από το zip και να κάνεις εγκατάσταση.

Παιχνίδια σε zip μορφή δεν μπορείς να τρέξεις, εκτός από κάποια αρχεία που είναι για emulators και περνιούνται και ως zip στο κινητό και τρέχουν μέσα από τον emulator. Επίσης σε zip θα βρεις και τα sis τα οποία κάνεις extract από το zip και μετά εγκατάσταση κανονικά στο κινητό.

 

 

Still, yparxoun games pou einai eite zip eite jar se zip ta opoia otan anoigo apo to pc exoun mesa 100 files kai oute ena install file i readme. (grrrrrrrr) kamia idea ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cybertronian ( 3 Μάρ. 2004 , 06:55)

 

Still, yparxoun games pou einai eite zip eite jar se zip ta opoia otan anoigo apo to pc exoun mesa 100 files kai oute ena install file i readme. (grrrrrrrr) kamia idea ?

 

 

Στα Jar, κάνεις δεξί κλικ και μετά επιλέγεις το "install application software" (έχοντας κάνει εγκατάσταση πριν το pc suite στον Pc). Ξεκινά η εγκατάσταση στο κινητό όπως γίνεται και με τα sis (πρέπει να έχεις κάνει ήδη την σύνδεση κινητού-Pc πιο πριν μέσω pc suite, όπως κάνεις και με τα sis).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cybertronian ( 3 Μάρ. 2004 , 06:55)

 

Still, yparxoun games pou einai eite zip eite jar se zip ta opoia otan anoigo apo to pc exoun mesa 100 files kai oute ena install file i readme. (grrrrrrrr) kamia idea ?

 

Σε μορφή .zip είναι συνήθως τα παιχνίδια που χρειάζονται κάποιον emulator για να τρέξουν και τα βάζεις με κάποιον file manager έτσι όπως είναι! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει site που να μπορείς να αγοράσεις κάρτα Msduo 128mb και να την στέλνει κύπρο ?
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία απορία σχετικά με το oggplayer.

Το έχω εγκαταστήσει κανονικά αλλά δεν ξέρω πως να περάσω τα τραγούδια. Με τον παραδοσιακό τρόπο δεν γίνεται ( μου λέει ότι δεν επιτρέπονται τέτοιου είδους αρχεία-ogg δηλαδή )

Καμμία ιδέα?

Κανένα πρόγραμμα μετατροπής σε ogg?

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xraysr0x ( 3 Μάρ. 2004 , 16:09)

 

Παιδιά υπάρχει site που να μπορείς να αγοράσεις κάρτα Msduo 128mb και να την στέλνει κύπρο ?

 

 

για ριξε μια ματια... :!:

 

http://www.doml.com/producttype.asp?model=p900&curr=EURO

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GeoLoLJ ( 3 Μάρ. 2004 , 16:59)

 

Παιδιά έχω μία απορία σχετικά με το oggplayer.

Το έχω εγκαταστήσει κανονικά αλλά δεν ξέρω πως να περάσω τα τραγούδια. Με τον παραδοσιακό τρόπο δεν γίνεται ( μου λέει ότι δεν επιτρέπονται τέτοιου είδους αρχεία-ogg δηλαδή )

Καμμία ιδέα?

Κανένα πρόγραμμα μετατροπής σε ogg?

 

Aυτό μάλλον στο βγάζει γιατί πας να τα περάσεις μέσα από τον file manager της SE ε?

Πέρασε τα με τον file manager της Epocware! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Perh s'eyxaristw poly...

Telika nai...eprepe na kanw th diadikasia pou mou eleges mesw fileman kai sta periexomena toy "media"....

Ola kala loipon, xwris format, an kai telika, para ta osa esvhsa, o xwros sto C paramenei sxetika meiwmenos. Perimena na einai pio adeios, alla exw vallei arketa programata, opote isws kai na kanw la8os... ayto asto se mena, mporw mallon n'antepeksel8w :)

Thanks kai gia tis symvoules format me kleisto flip.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xraysr0x ( 3 Μάρ. 2004 , 16:09)

 

Παιδιά υπάρχει site που να μπορείς να αγοράσεις κάρτα Msduo 128mb και να την στέλνει κύπρο ?

 

Επίσης και το http://www.telefoncity.gr παραδίδει Κύπρο!!

Είναι κορυφή!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP800/R101 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από salami

Paidia nomizo oti to provlima pou exo na paizoun kapoies efarmoges sto p900 einai oti den exo to neo version tou 'get more apps'.

pou boro na to vro please??

 

΀ο "get more apps" ΟΞΏΟ Ξ³ΟΞ¬ΟΞ΅ΞΉΟ Ξ΅Ξ―Ξ½Ξ±ΞΉ Ξ­Ξ½Ξ± ΟΟΞΏΞΌΞ­ΟΞΏΟ ΟΞΏΟ Appforge Booster ΟΞΏ ΞΏΟΞΏΞ―ΞΏ ΟΟΞ­ΟΡι ΟΞΉΟ Visual Basic Ξ΅ΟΞ±ΟΞΌΞΏΞ³Ξ­Ο!ΞΟΞ± ΟΟΡιά΢ΡΟΞ±ΞΉ ΟΞΏΟλάΟΞΉΟΟΞΏΞ½ ΟΞ·Ξ½ έκδοΟΞ· 4.0 ΟΞΏΟ Booster!:)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper ( 4 Μάρ. 2004 , 14:37)

 

Wirelessly posted (SonyEricssonP800/R101 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

΀ο "get more apps" ΟΞΏΟ Ξ³ΟΞ¬ΟΞ΅ΞΉΟ Ξ΅Ξ―Ξ½Ξ±ΞΉ Ξ_Ξ½Ξ± ΟΟΞΏΞΌΞ_ΟΞΏΟ ΟΞΏΟ Appforge Booster ΟΞΏ ΞΏΟΞΏΞ―ΞΏ ΟΟΞ_ΟΡι ΟΞΉΟ Visual Basic Ξ΅ΟΞ±ΟΞΌΞΏΞ³Ξ_Ο!ΞΟΞ± ΟΟΡιά΢ΡΟΞ±ΞΉ ΟΞΏΟλάΟΞΉΟΟΞΏΞ½ ΟΞ·Ξ½ Ξ_κδοΟΞ· 4.0 ΟΞΏΟ Booster!:)

 

 

(Το πρόβλημα με το wap και τους Ελληνικούς χαρακτήρες :) )

 

-----------

 

salami:

 

Κατέβασε την έκδοση 4 και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper ( 4 Μάρ. 2004 , 14:37)

 

Wirelessly posted (SonyEricssonP800/R101 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

΀ο "get more apps" ΟΞΏΟ Ξ³ΟΞ¬ΟΞ΅ΞΉΟ Ξ΅Ξ―Ξ½Ξ±ΞΉ Ξ_Ξ½Ξ± ΟΟΞΏΞΌΞ_ΟΞΏΟ ΟΞΏΟ Appforge Booster ΟΞΏ ΞΏΟΞΏΞ―ΞΏ ΟΟΞ_ΟΡι ΟΞΉΟ Visual Basic Ξ΅ΟΞ±ΟΞΌΞΏΞ³Ξ_Ο!ΞΟΞ± ΟΟΡιά΢ΡΟΞ±ΞΉ ΟΞΏΟλάΟΞΉΟΟΞΏΞ½ ΟΞ·Ξ½ Ξ_κδοΟΞ· 4.0 ΟΞΏΟ Booster!:)

 

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...... :)

 

http://www.mobilityworld.tk

 

Υπάρχει το καινούργιο Booster

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek ( 4 Μάρ. 2004 , 03:42)

 

Επίσης και το http://www.telefoncity.gr παραδίδει Κύπρο!!

Είναι κορυφή!!

 

 

Εγω μόλις κοίταξα το site και είδα οτι η Memory Stick δεν είναι original SONY και πωλείται ακριβότερα απ'την αυθεντική, δηλαδή 79Ευρω αντί για 75 που πήρα τη Sony εγώ. :D

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Μπορεί με κάποιο τρόπο (πχ software) το P900 να πάρει την MCA-25? Οι φωτογραφίες της είναι καλύτερες απ'αυτες που παίρνει η built-in καμερα του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Στο αρκετα καλο PopOnTop σε 1-2 πληκτρολογια εμφανιζονται και τα Ελληνικα αλλα μολις πατας ενα γραμμα ξαναγυρναει σε Αγγλικα :blink: .Καμμια λυση? :worry:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spok ( 5 Μάρ. 2004 , 00:18)

 

Στο αρκετα καλο PopOnTop σε 1-2 πληκτρολογια εμφανιζονται και τα Ελληνικα αλλα μολις πατας ενα γραμμα ξαναγυρναει σε Αγγλικα :blink: .Καμμια λυση? :worry:

 

 

Mexri stigmhs kamia an vreis kati xereis ti na kaneis :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper ( 4 Μάρ. 2004 , 14:37)

 

Wirelessly posted (SonyEricssonP800/R101 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

΀ο "get more apps" ΟΞΏΟ Ξ³ΟΞ¬ΟΞ΅ΞΉΟ Ξ΅Ξ―Ξ½Ξ±ΞΉ Ξ_Ξ½Ξ± ΟΟΞΏΞΌΞ_ΟΞΏΟ ΟΞΏΟ Appforge Booster ΟΞΏ ΞΏΟΞΏΞ―ΞΏ ΟΟΞ_ΟΡι ΟΞΉΟ Visual Basic Ξ΅ΟΞ±ΟΞΌΞΏΞ³Ξ_Ο!ΞΟΞ± ΟΟΡιά΢ΡΟΞ±ΞΉ ΟΞΏΟλάΟΞΉΟΟΞΏΞ½ ΟΞ·Ξ½ Ξ_κδοΟΞ· 4.0 ΟΞΏΟ Booster!:)

 

Αχ,σόρυ για την "άθλια" απάντηση μου,αλλά λόγω συνήθειας που στο φόρουμ γράφω όλο ελληνικά όταν το διαπίστωσα ήταν ήδη αργά! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΕΝΟΣ P900 ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

1)ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ "ΠΑΙΞΩ" ΤΑ VIDEO ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ .MO ΚΑΙ ΟΧΙ .ΜΡ4?

2)ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ Ο ΗΧΟΣ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΕΚΟΜΕΝΟΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΥΣΕΙΣ ΕΙΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ.. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΗΧΕΙΟ ΑΦΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΗΧΟΥΣ.. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ?

3)ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ SCREENSLOTS ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΠΩΣ?

4)ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΠΙΟ ΣΥΧΝΟ ΕΙΝΑΙ KERNEL.EXE

5)ΞEREI KANEIS KANENA KALO SITE ME PROGRAMMATA WALLPAPERS GIA P900?

ΕΧΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

www.e-offer.gr Οι καλύτερες προσφορές, και προτάσεις-συμβουλές αγοράς!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...