Jump to content

Madonna


freddaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To OAKA ειχε να ζησει τετοια βραδυα απο τον τελικο του Champions League και αυτο ειναι σιγουρο.

 

Την επομενη φορα παντως δεν ξανακαθομαι σε κερκιδα. Τα μεγαλα events θελουν κατω, στον χαμο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

75.000 κόσμος; ποιός το είπε αυτό; εγώ άλλα άκουσα...για κάτι κερκίδες άδειες και τέτοια και κάτι για playback...δεν ξέρω , δεν πήγα , απλά ρωτάω;
Link to comment
Share on other sites

Ακουσες τις τηλεοπτικες κουτσομπολες και τις αδερφες που εχουν μαζι τους, που ξερουν και εχουν αποψη και σχολια για ολους και για ολα?

 

Ναι αδειες κερκιδες υπηρχαν....πισω απο τη σκηνη!!!!

 

Το μονο κενο που υπηρχε ηταν ενα μικρο στην αριστερη πλευρα του Pitch A και αυτο γιατι ο κοσμος εμπαινε απο δεξια και εμεινε εκει αντι να παει προς το βαθος, δηλαδη αριστερα.

 

Ο κοσμος ηταν τοσος αφου η συναυλια ηταν sold out και οπως και το κανεις, τοσους χωραει το ΟΑΚΑ ορθιους και καθημενους. Αντε 78.000 με το ζορι.

 

Οσο για το playback σε διαβεβαιωνω πως δεν ηταν. Προφανως μερικοι δεν ξερουν να ξεχωριζουν τα back vocals και τα samples απο το playback.......

 

Πιστευε οσους ηταν μεσα και το εζησαν, και οχι τα καναλια. Ο ΑΝΤ1 ηταν λεει χορηγος επικοινωνιας και εδειχνε πλανα απο την περιοδια του 2006, ενω η ρεπορτερ ειπε οτι η Madonna τραγουδησε το Holiday......ΝΑΙ! Στον υπνο της!!!

 

Το MEGA απο την αλλη εκανε πολυ καλο ρεπορταζ, με σωστα πλανα (οχι απο ΟΑΚΑ) και δεν ηταν και χορηγος.

:)

Link to comment
Share on other sites

Polla efe alla san show kamia kai kanenas den exei kseperasei ton Jackson pou paramenei o vasilias.

 

+1000

Που΄σαι ρε MJ; :(

 

Sorry για το off-topic αλλά το παραπάνω post με αναστάτωσε :p

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το μόνο Holiday που ακούσαμε ήταν όταν τέλειωσε το show και οι τεχνικοί μάζευαν τα πράγματα απο την σκηνή, απο μεγάλα μεγάφωνα.

Έτσι κι αλλιώς η Madonna έχει ορκιστεί πως δεν θα το ξαναπεί ποτέ σε συναυλία της.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απίστευτα.. Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν τα συναισθήματα! Ημουν Pitch A μπροστά απο το Catwalk! Το ευχαριστήθηκα το show πιο πολύ απο το Λονδίνο. Η γυναίκα έλαμπε, ήταν πανέμορφη. Τελεια όλα. Λατρεύω Like a prayer, She's Not Me και Devil. Γενικά ηταν όλα γαματα!

 

Αυτο θα πεί Sold Out!!! Και είναι ακόμα σχετικά νωρίς! Μετά γέμισαν και τα λίγα ασπράκια που υπάρχουν στις κερκίδες!http://i165.photobucket.com/albums/u58/jason-greece/DSC01429.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακουσες τις τηλεοπτικες κουτσομπολες και τις αδερφες που εχουν μαζι τους, που ξερουν και εχουν αποψη και σχολια για ολους και για ολα?

 

Ναι αδειες κερκιδες υπηρχαν....πισω απο τη σκηνη!!!!

 

Το μονο κενο που υπηρχε ηταν ενα μικρο στην αριστερη πλευρα του Pitch A και αυτο γιατι ο κοσμος εμπαινε απο δεξια και εμεινε εκει αντι να παει προς το βαθος, δηλαδη αριστερα.

 

Ο κοσμος ηταν τοσος αφου η συναυλια ηταν sold out και οπως και το κανεις, τοσους χωραει το ΟΑΚΑ ορθιους και καθημενους. Αντε 78.000 με το ζορι.

 

Οσο για το playback σε διαβεβαιωνω πως δεν ηταν. Προφανως μερικοι δεν ξερουν να ξεχωριζουν τα back vocals και τα samples απο το playback.......

 

Πιστευε οσους ηταν μεσα και το εζησαν, και οχι τα καναλια. Ο ΑΝΤ1 ηταν λεει χορηγος επικοινωνιας και εδειχνε πλανα απο την περιοδια του 2006, ενω η ρεπορτερ ειπε οτι η Madonna τραγουδησε το Holiday......ΝΑΙ! Στον υπνο της!!!

 

Το MEGA απο την αλλη εκανε πολυ καλο ρεπορταζ, με σωστα πλανα (οχι απο ΟΑΚΑ) και δεν ηταν και χορηγος.

:)

 

 

Φίλε μου....δεν άνοιξα τηλεόραση σήμερα και δεν βλέπω τις κουτσομπόλες που υποθέτεις....έγραψα ότι διάβασα σε κάποιο άλλο forum από κόσμο που ήταν μέσα...

και φίλοι μου που πήγαν...απλά δεν τρελάθηκαν κιόλας ...τα κανάλια δεν θα τα πίστευα ποτέ...γι'αυτό μην λες πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου....δεν άνοιξα τηλεόραση σήμερα και δεν βλέπω τις κουτσομπόλες που υποθέτεις....έγραψα ότι διάβασα σε κάποιο άλλο forum από κόσμο που ήταν μέσα...

και φίλοι μου που πήγαν...απλά δεν τρελάθηκαν κιόλας ...τα κανάλια δεν θα τα πίστευα ποτέ...γι'αυτό μην λες πολλά.

Καλα ποιοι είναι οι φίλοι σου?lol Να τους δείξουμε με το δάχτυλο γιατι πρέπει να είναι οι μοναδικοί αποι τους 75.000 με αυτη την γνώμη!:)

Link to comment
Share on other sites

Εxcuse me? :confused::confused::confused:

Ρωτησες για να παρεις καποιες απαντησεις, που νομιζω δοθηκαν και για τις κερκιδες και για το playback.

 

Και εσυ θα ελεγα να μη λες πολλα μιας και ουτε εμενα ηταν η καλυτερη συναυλια που εχω δει στη ζωη μου για αυτο και δεν το ειπα ποτε μου αυτο :)

 

Θα ηθελα ομως πολυ να μαθω πως καταλαβαν τα παιδια που λες οτι ηταν μεσα, το playback.

 

Και για να μη βγαινουν λαθος εντυπωσεις, δεν ειμαι φανατικος της Madonna απλα δεν χανω μεγαλες συναυλιες οπως αυτη. Ετσι λοιπον ξερω πολυ καλα τι ειδα και τι ακουσα :)

 

Ουτε και εγω βλεπω τηλεοραση, αλλα απο το πρωι με εχουν ζαλισει στα τηλεφωνα του τυπου: "Ρε συ λενε στη τηλεοραση οτι ηταν Playback κλπ".

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

 

Ουτε και εγω βλεπω τηλεοραση, αλλα απο το πρωι με εχουν ζαλισει στα τηλεφωνα του τυπου: "Ρε συ λενε στη τηλεοραση οτι ηταν Playback κλπ".

 

Μη δίνεις σημασία! Απλά τα μπέρδεψαν λίγο μετά την αποτυχία της ...Lopez!

 

:p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ήτανε ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

το λάτρεψα από την αρχή εως το τέλος!!!!

καλά το τελευταίο 30λεπτο έγινε ΧΑΜΟΣ, ιδίως στο Like a Prayer!!!

 

έχω και εγώ μερικές φωτός από το Pitch A που ήμουνα + μερικά videos, θα τα βάλω τις επόμενες μέρες!!

 

θελω και άλλο!!!!!!!!!!!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Απλα στην ελλάδα είμαστε τόσο κουτοί που ο κάθε άσχετος των μεσημεριανών εκπομπών ακούει τα Vocals και νομίζει οτι είναι playback!
Link to comment
Share on other sites

Mπαα απο οτι μου πε μια κοπελα, ελεγαν οτι τραγουδουσε playback το 4 minutes, επειδη.................. ο Justin Timberlake εμφανιζοταν απο video :lol::lol::lol::lol:

 

Απαλευτοι οι τυποι μιλαμε! :p

Link to comment
Share on other sites

Ekeino pou katalava apo ti sizitisi sas gia ti madona einai oti einai mono i fimi tou onomatos tis kai tipota parapano.ontos,kseri kala na xeirizete to onoma tis. Kai paidia iremiste, kanete les kai den exete ksanadei sunaulia alla sinama sas katalavaino, sas thamposan ta efe.
Link to comment
Share on other sites

Σαν παραγωγη ηταν οντως εντυπωσιακη και αυτος ηταν ο σκοπος, να μεινει αφωνος ο κοσμος και το καταφερε. Για το ονομα της δεν θα λεγα οτι δεν ειναι φημισμενο, εξαλλου με τις διαφορες επιλογες στην καριερα της εχει κριθει και θετικα και αρνητικα.

Απλα ειναι κατι που στον ελληνικο χωρο δεν το βλεπεις συχνα και για αυτο τοσο θαμπωμα.

 

Σκεφτειτε ενα μερος του show το εδειξε τον Απριλιο στο Λονδινο στο BBC Radio1 Weekend, λεγοντας 6 tracks με την ιδια σκηνογραφια, χορογραφια κλπ και μετα η πολη ηταν στο προγραμμα της περιοδειας και μαλιστα νομιζω για 2 βραδυες αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν παραγωγη ηταν οντως εντυπωσιακη και αυτος ηταν ο σκοπος, να μεινει αφωνος ο κοσμος και το καταφερε. Για το ονομα της δεν θα λεγα οτι δεν ειναι φημισμενο, εξαλλου με τις διαφορες επιλογες στην καριερα της εχει κριθει και θετικα και αρνητικα.

Απλα ειναι κατι που στον ελληνικο χωρο δεν το βλεπεις συχνα και για αυτο τοσο θαμπωμα.

 

Σκεφτειτε ενα μερος του show το εδειξε τον Απριλιο στο Λονδινο στο BBC Radio1 Weekend, λεγοντας 6 tracks με την ιδια σκηνογραφια, χορογραφια κλπ και μετα η πολη ηταν στο προγραμμα της περιοδειας και μαλιστα νομιζω για 2 βραδυες αν θυμαμαι καλα.

 

Tora sumfono me to sugekrimeno post,ekeino pou ithela na po gia to onoma pou exei einai oti den einai toso antiprosopeutiko os kallitexnis,den exei kati to ksexoristo kai anepanalipto opos px i kinisi sta xoreutika tou Michael Jackson apla kanei polueksoda show kai to backround einai pou prokalei perisotero thaumasmo.xoreutes efe ktl. Ftanei pantos pou perasate kala.

Link to comment
Share on other sites

Tora sumfono me to sugekrimeno post,ekeino pou ithela na po gia to onoma pou exei einai oti den einai toso antiprosopeutiko os kallitexnis,den exei kati to ksexoristo kai anepanalipto opos px i kinisi sta xoreutika tou Michael Jackson apla kanei polueksoda show kai to backround einai pou prokalei perisotero thaumasmo.xoreutes efe ktl. Ftanei pantos pou perasate kala.

 

οτι πεις αποψη σου και σεβαστη!!!!!!!!!!!!!!!

 

εγω εχω αλλη γνωμη.............

η γυναικα ειναι Θ Ε Α ........ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΟΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΚΗΝΗ.........και ειναι λιγοι που μπορουν να το κανουν αυτο....

η συγκριση με τον τζακσον δεν με απασχολει...αν και για μενα πλεον η μαντονα εχει μεγαλυτερη καριερα απο τον τζακσον σημερα........

 

στα δικα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

παιδια επαθα Σ Ο Κ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

η γυναικα ηταν απαιχτη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν εχω λογια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

μερικα βιντεακια εδω.....

ray of light

 

la is la bonita

 

express yourself/hung up

 

 

give it to me finale

Π Α Ν Ι Κ Ο Σ!!!!!!!!!!

miles away....ΠΑΝΙΚΟΣ ΕΠΙΣΗΣ!!!!!!!

 

 

ΚΑΙ Η ΑΠΟΘΕΩΣΗ!!!!!!!!!!!

 

like a prayer part 1

like a prayer part 2

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν κι εγώ εκεί - θύρα 34, στο πέταλο απέναντι από τη σκηνή (δηλαδή τέρμα Θεού!).

Η γυναίκα είναι ΘΕΑΑΑΑΑΑ! ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ!!! Το πρώτο δεκάλεπτο είχαμε μείνει άφωνοι με την παρέα μου!

 

Τελικά συμφωνήσαμε ότι μπροστά της οι εγχώριες star (τρομάρα τους!), δηλαδή κάτι Βανδή, Κοκκίνου, Ζήνα κτλ. είναι σαν τις δευτεροκλασάτες τραγουδίστριες των μπουζουκιών της επαρχίας! :lol:

 

Πέρα από τα εφέ, τα σκηνικά, τους φωτισμούς (που κάποιοι εδώ μέσα λένε ότι μας θάμπωσαν - σιγά ρε φίλε), η γυναίκα αυτή είναι η ΑΠΟΛΥΤΗ STAR! Κατάπιε τη σκηνή, δεν χαρίστηκε στιγμή, ίδρωσε, κουράστηκε, δεν έκανε μισά πράγματα (σαν κάποια άλλη που ήρθε για αρπαχτή - ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε :p !). Δεν ξέρω αν τραγούδησε καθόλου playback (υποψιάζομαι ότι 2-3 κομμάτια ήταν playback αλλά δεν παίρνω κι όρκο), αλλά δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου. Στέκομαι στην υπέροχη ερμηνεία του Vogue, του Like a prayer (ρίγη συγκίνησης :O), του La isla bonita (τρελά ρίγη, από τα τραγούδια με τα οποία μεγάλωσα!). Στέκομαι στην υπέροχη a capella ερμηνεία του Express Yourself, στον ατμοσφαιρικό τρόπο με τον οποίο τραγούδησε το Devil wouldn't recognize you αλλά κυρίως, για μένα, ήταν ένα απωθημένο, γιατί μεγάλωσα με τα τραγούδια της και γιατί την πάω με τα χίλια!

 

Κι επειδή είμαι από αυτούς που ήταν μέσα (ενώ κάποιοι εδώ μέσα δεν πέρασαν ούτε απ' έξω κι έχουν άποψη :p) να διευκρινίσω τα εξής:

1) Η Madonna βγήκε στις 21:20 κι έφυγε στις 23:15

2) Σε όλο αυτό το διάστημα, ζήτημα αν έλειψε από τη σκηνή συνολικά 2-3 φορές για 3-5 λεπτά

3) Το στάδιο ήταν ΤΙΓΚΑ - οι κερκίδες ήταν όλες γεμάτες και μόνο στο Pitch B υπήρχε μια βλεφαρίδα χώρου στο πίσω μέρος - γενικά, στην αρένα η κατάσταση ήταν του στυλ "σαρδέλες σε κονσέρβα"

4) Δεν ήταν καθόλου σνομπ, μιλούσε στο κοινό, έτεινε το μικρόφωνο για να τραγουδήσει η αρένα, και το ωραιότερο σημείο ήταν όταν τραγούδησε παίζοντας μόνη της κιθάρα το You must love me, και τον τελευταίο στίχο τον έκοψε στη μέση γελώντας, γιατί κάτι της φώναξε κάποιος από την αρένα (τι άραγε :rolleyes:?)

 

Γενικά, μια υπέροχη εμπειρία... :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Childe Roland to the Dark Tower came...

Link to comment
Share on other sites

Oντως στο like a prayer έγινε πανικός! Έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις, αν και πιστεύω ότι στο pitch A το ευχαριστήθηκαν περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

Πείτε και για το σχοινάκι. Ούτε ο Rambo τέτοιο σταυρωτό σχοινάκι...

 

Και σχοινάκι, και pole dancing, και λεσβιακό φιλί, όλα τα έκανε!!!

 

ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Childe Roland to the Dark Tower came...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ήταν κανένα τραγούδι playback. Τα μόνα playback κομμάτια ήταν το κομμάτι της Britney Spears που ήταν στο video wall και το κομμάτι του Pharrel Williams, Justin Timberlake και Kanye West.

Ειλικρικά αυτή η version του Like A Prayer με άφησε με την τρίχα κάγκελο. Μακάρι σε κάποια φάση να βγάλει κανά album ειδικά με τις version των live shows της.

Ό,τι και να πούμε για την Madonna, οι απόψεις θα είναι πάντα διαφορετικές και αυτό είναι σεβαστό. Αλλιώς θα την υποστηρίξουμε οι fans της αλλιώς οι απλοί ακροατές αλλιώς οι μη fans και είναι και αυτό σεβαστό. Και δεν μπορούμε να την συγκρίνουμε με καμία και κανέναν όπως αναφέρατε με τον Michaelk Jackson ο οποίος σε αυτό που κάνει είναι θρύλος, αν και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου.

Αλλά μαγεύεσαι ρε παιδί μου. Την βλέπεις εκεί στην σκηνή είτε απο την θύρα 34, είτε απο το Pitch A είτε απο την θύρα 8 και λες Βλέπω την Madonna live...βλέπω την Madonna live....μόνο και μόνο που ξέρεις ότι ένας τέτοιος θρύλος έχει έρθει για να σε ξεσηκώσει παραδίνεσαι.

Όλοι ξέρουμε ότι δεν έχει την φωνή της Mariah Carey, της Whitney Houston, της Celine Dion. Άγγελος δεν είναι, έχει κάνει τα σκάνδαλά της, τις αλλαγές της, τις ανωμαλίες της, τα πάντα της γιατί απο την αρχή ο σκοπός της ήταν αυτός. Είχε πει σε μια απο τις πρώτες συνεντεύξεις της I want to take over the world. Και δεν το έχει καταφέρει? Το έχει καταφέρει.

Το σχοινάκι απλά θεϊκό.

Πάντως σίγουρα πιστεύω θα βγάλει και dvd για το Sticky & Sweet, περιμένω πως και πως.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Και σχοινάκι, και pole dancing, και λεσβιακό φιλί, όλα τα έκανε!!!

 

ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

 

Α μπράβο και το φιλί ναι το ξέχασα. Τελικά έχει παραμείνει η ίδια. Γιατί να αλλάξεις αυτό που σε έκανε γνωστή?

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...