Jump to content

Madonna


freddaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι φίλε φρεντάρα, δε με κατάλαβες. Δεν είπα ότι εμείς τα κάνουμε όλα καλά, είμαστε η σουπερ-ουάου χώρα που δε δεχόμαστε μύγα στο σπαθί μας και καλά.

Απλά είμαστε σε μια πολύ δύσκολη καμπή της ιστορίας μας, ο λαός μας δοκιμάζεται και ευθυνόμαστε κατά κύριο λόγο εμείς οι ίδιοι οι πολίτες και κατ' επέκτασιν και οι πολιτικοί που ψηφίζουμε, αλλά και οι χώρες και οι κυβερνήσεις που δεχόμαστε να μας επηρεάζουν, όπως η χώρα διαμονής της εν λόγω κυρίας. Και δεν κατάλαβα, εφόσον ένας ολόκληρος λαός έχει μπει στο στόχαστρο των πάντων, από κυβερνήσεις μέχρι μέσα ενημέρωσης μέχρι τον τελευταίο πεταμένο μπλόγκερ στην άκρη της γης που δεν ξέρει γρι τι παίζεται σ' αυτή τη γωνία του πλανήτη, τι παιχνίδια και τι συμφέροντα, γιατί δεν θα πρέπει να κρίνεται η οποιαδήποτε μαντόνα. Και φυσικά όλοι κρίνονται, είτε έχουν στην τράπεζα ένα δολάριο, είτε δισεκατομμύρια, είτε δεν τους ξέρει ούτε ο γείτονάς τους, είτε δισεκατομμύρια σ' όλο τον πλανήτη.

Η ένστασή μου είναι στο να βγαίνει ο κάθε άσχετος με οικονομίες και κοινωνίες και χώρες με ιστορία χιλιετηρίδων και απλά να κάνει το σχόλιό του ανάμεσα στα τραγούδια ενός playlist. Όταν αναφέρεται στη χώρα μου και στους συμπατριώτες μου που δοκιμάζονται υποφέρουν και φοβούνται, έχω κάθε λόγο να κρίνω τον οποιονδήποτε, είτε ο λόγος μου ακούγεται, είτε λαμβάνεται υπόψη, είτε όχι. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποτε το ειπε αυτο το πραγμα ρε φιλε ?

μηπως δεν το καταλαβα εγω σωστα...γιατι τα αγγλικα μου τα εχω αφησει λιγο πισω χρονια τωρα:lol:

ειναι καλλιτέχνης και εχει καθε δικαίωμα να εχει αποψη..

στην τελικη δεν σου κλεβει τα λεφτα(οπως κανουν οι δικοι μας πολιτικοι χρονια τωρα εδω..) σου λεει τοσο ειναι το εισιτήριο αν θελεις ελα να με δεις..αν δεν θελεις τα λεμε!

και η "βολεμενη" κυρια οπως λες δουλευει σαν σκυλί..κανει μια τουρ που 20χρονος αν την κανει θα πεθανει στα μεσα της περιοδείας

και θα συμφωνήσω ..με αυτο που λεει πιο πανω η DesertSMisSRaiN.

ποτε δεν κοιταμε να βρουμε TI φταιει παντα κατηγορούμε και κατηγορούμε...και λυση δεν υπαρχει!

(οταν πχ εγω επειδη ειμαι πωρωμένος(υπαρχουν και πιο χοντρες λεξεις αλλα δεν θα τις πω) ψηφίζω χρονια ενα κόμμα που με κλεβει και θα με κλεβει και αυτο βγαινει και συνεχίζει να με κλεβει τοτε δεν με φταιει ο δημόσιος υπαλληλος πχ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ...και μιλαω γενικα τωρα...)

τεσπα για να μην ξεφύγουμε ετσι ηταν παντα η μαντονα!

παντα ειχε πολιτικη αποψη(δες και το βιντεο με το american life πιο πανω) παντα σε ολη την καριερα της!

δεν θα το σταματησει τωρα επειδη αναφέρθηκε στην χωρα μας.

 

O DesertSMisSRaiN, freddaras. O :mad:

:p

 

ΥΓ: Θέλω να ζητήσω μετά από τόσα χρόνια από τους διαχειριστές να βάλουν το "the" ανάμεσα στο "Miss" και το "Rain" το ονόματός μου για να είναι ξεκάθαρο ότι αναφέρομαι σε στίχο και όχι ότι είμαι η κυρία Βροχή!! :mad::lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε φρεντάρα, δε με κατάλαβες. Δεν είπα ότι εμείς τα κάνουμε όλα καλά, είμαστε η σουπερ-ουάου χώρα που δε δεχόμαστε μύγα στο σπαθί μας και καλά.

Απλά είμαστε σε μια πολύ δύσκολη καμπή της ιστορίας μας, ο λαός μας δοκιμάζεται και ευθυνόμαστε κατά κύριο λόγο εμείς οι ίδιοι οι πολίτες και κατ' επέκτασιν και οι πολιτικοί που ψηφίζουμε, αλλά και οι χώρες και οι κυβερνήσεις που δεχόμαστε να μας επηρεάζουν, όπως η χώρα διαμονής της εν λόγω κυρίας. Και δεν κατάλαβα, εφόσον ένας ολόκληρος λαός έχει μπει στο στόχαστρο των πάντων, από κυβερνήσεις μέχρι μέσα ενημέρωσης μέχρι τον τελευταίο πεταμένο μπλόγκερ στην άκρη της γης που δεν ξέρει γρι τι παίζεται σ' αυτή τη γωνία του πλανήτη, τι παιχνίδια και τι συμφέροντα, γιατί δεν θα πρέπει να κρίνεται η οποιαδήποτε μαντόνα. Και φυσικά όλοι κρίνονται, είτε έχουν στην τράπεζα ένα δολάριο, είτε δισεκατομμύρια, είτε δεν τους ξέρει ούτε ο γείτονάς τους, είτε δισεκατομμύρια σ' όλο τον πλανήτη.

Η ένστασή μου είναι στο να βγαίνει ο κάθε άσχετος με οικονομίες και κοινωνίες και χώρες με ιστορία χιλιετηρίδων και απλά να κάνει το σχόλιό του ανάμεσα στα τραγούδια ενός playlist. Όταν αναφέρεται στη χώρα μου και στους συμπατριώτες μου που δοκιμάζονται υποφέρουν και φοβούνται, έχω κάθε λόγο να κρίνω τον οποιονδήποτε, είτε ο λόγος μου ακούγεται, είτε λαμβάνεται υπόψη, είτε όχι. ;)

 

φιλε πανο θα το κρατησω οσο μπορω το θεμα κοντα στην μαντονα γιατι μπορει να ξεφύγουμε τελειως..

φυσικα και ολοι θα κρινονται εννοείται αυτο!

μαλλον εγω δεν ειδα να ειπε κατι κακο η μαντονα εδω! μπορει να το ειπε καπως "άτσαλα" αλλα και παλι κατι κακο δεν βλεπω! δεν νομιζω οτι την εβαλε η αμερικανικη κυβέρνηση να κανει αυτη την δήλωση..ελεος εδω:lol:

η μαντονα παντα ετσι ηταν..

ποτε δεν ηταν μια "νορμαλ" τραγουδιστρια! παντα ειχε πολιτική και οχι μονο αποψη! παντα!

απο τοτε που την θυμαμαι!

καλως η κακως το ειπε! και ειναι δικαιωμα της να λεει οτι θελει..στη τελικη δεν αγοραζεις ξανα cd της και τερμα...

σου απανταω κυριως στο σχόλιο σου(και οχι μονο το δικο σου το τι εχω ακουσει σημερα δεν περιγραφεται για το θεμα και απο την παρεα μου...αστο...)

Έπαψε για μια στιγμή να ασχολείται με το πώς θα βγάλει εκατοντάδες εκατομμύρια δολάρια και ξαφνικά την πήρε ο πόνος να ασχοληθεί με τους πονεμένους και τους πεινασμένους αυτού του κόσμου;

το αν βγαζει εκατομμυριά η οχι δολαρια οπως λες ειναι μαγκια της..το κερδισε με το σπαθι με την δουλεια της με τα τραγουδια της με οτι αλλο θες..δεν τα εκλεψε απο πουθενα!

πηγα μιλανο με την παρεα μου να την δουμε!

σημερα μια φιλη μου που ηταν μαζι μας(οχι και τοσο φαν αλλα την γουσταρει ) τσιριζε στην παραλια που βρεθηκαμε...

να μου πει εμενα αυτη οτι πειναμε(εντωμεταξυ δεν ειδε καν ολη την δηλωση της μαντονα μονο αυτο το σημειο) αυτη που βγαζει εκκ αυτη που κανει το ενα αυτη που ξεβρακώθηκε αυτο το αλλο..μετάνιωσα που πηγα και την ειδα αμα το ηξερα δεν θα πηγαινα....:rolleyes:

τι λεω ηρεμησε μωρε πλακα μας κανεις τωρα....? ξαφνικα δεν σου αρεσουν τα τραγουδια της?

οχι μπλα μπλα μπλα μπλα....

αν ειναι δυνατον ! αυτη ανετα την επομενη φορα θα παει στην καθε μαντονα να πεταξει γιαουρτια αλλα στις εκλογες αν την πουν οτι θα την βαλουν στο δημόσιο θα ψηφίσει παλι μπλε η πρασινο...

καταλαβες τι ειμαστε? φωνη και αντίδραση! ολοι μας φταίνε εκτος απο εμας τους ιδιους...

στο ξαναλεω εμενα μου αρεσει ο καλλιτέχνης να εχει αποψη μου αρεσει να την λεει ασχετα αμα συμφωνω η οχι...μου αρεσει αυτο το πραγμα!

αν δεν συμφωνήσω ομως δεν θα γυρισω να πω οτι εχει ενα κάρο λεφτα εχει το ενα εχει το αλλο κανει φιλανθρωπίες για να την γλυτωσει απο την εφορια και και και..

αν μπορεις καντα και εσυ αυτα..δεν τα κλεψανε τα κερδισανε..εκει ειναι το ενα μερος που τρελαίνομαι!

εχει ο καλλιτεχνης αποψη για κατι ? δεν συμφωνουμε κραζουμε..

δεν εχει? λεμε γιατι δεν εχει..

κανει φιλανθρωπιες? το κανει για την εφορια..

δεν κανει? γκρινιαζουμε οτι ειναι απάνθρωπος...

στο τελειωνω η μαντονα ειχε αποψη παντα!

http://www.youtube.com/watch?v=a4o-uxVykLc

(θεωρω το συγκεκριμενο live ενα απο τα καλυτερα live ολων των εποχων..και εδω επεσε τρελο γιουχαρισμα απο κατω σε πολλα μερη της αμερικης. και πολυ κοσμος απο κατω τοτε στην αμερικη ελεγε το ιδιο πραγμα! ήρθαμε να δουμε μια τραγουδίστρια δεν μας ενδιαφέρουν τα πολιτικα ποια νομιζει οτι ειναι κτλ κτλ κτλ ..)

παντα υπηρχαν αντιδράσεις σε αυτα που ελεγε και εκανε...

σου αρεσει το δεχεσαι δεν σου αρεσει ακους celine dion και τελειωνει το θεμα...:lol:

 

O DesertSMisSRaiN, freddaras. O

:p

 

ΥΓ: Θέλω να ζητήσω μετά από τόσα χρόνια από τους διαχειριστές να βάλουν το "the" ανάμεσα στο "Miss" και το "Rain" το ονόματός μου για να είναι ξεκάθαρο ότι αναφέρομαι σε στίχο και όχι ότι είμαι η κυρία Βροχή!!

 

1000 συγνώμη ρε φιλε σορυ....:O:O

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

@freddaras

 

Πρώτον χαλάρωσε και μην ερμηνεύεις αυτά που έγραψα ΟΠΩΣ ΘΕΣ!Εντάξει.....είσαι τρελός fan της Madonna το έχουμε καταλάβει και δικαίωμά σου αλλά τώρα δηλαδή τι κάνεις.....υπερασπίζεσαι ποιον.....αυτόν που έχει άποψη χωρίς να έχει την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΙΔΕΑ από το τι γίνεται εδώ;

 

Δεύτερον....η δήλωσή της είναι εντελώς λακωνική και αόριστη με τρελή δόση ανακρίβειας!Απλά θέλει και γουστάρει να προκαλεί ΠΑΝΤΟΤΕ (έχει αποδειχθεί μέσα στα χρόνια) ή να το παίζει "φωτεινός παντογνώστης" για να ψαρώνουν οι εκάστοτε fan της!

 

Τρίτον....ένα δημόσιο πρόσωπο (ενημερωτικά) ΠΑΝΤΑ πρέπει να προσέχει πώς εκφράζεται για ανθρώπους/λαούς/καταστάσεις γιατί (δυστυχώς) έχει την τάση να "επηρεάζει".Άρα απλά όταν λες κάτι, καλό είναι να ξέρεις πώς το λες και ΑΝ θα το πεις ή πότε είναι η κατάλληλη στιγμή για να το πεις!

 

Τέταρτον....ΔΕΝ έχει κανένα δικαίωμα να μιλήσει έτσι για έναν ΟΛΟΚΛΗΡΟ λαό πετώντας υπονοούμενα!

 

Πέμπτον...μου έχεις βάλει σε bold κάτι συγκεκριμένο και μου λες πότε μίλησε για αυτό που έγραψα!Α ναι σωστά.....δεν μίλησε για τους Έλληνες κ.α. αλλά μίλησε για τους....Αυστραλούς!!!!ΕΛΕΟΣ......πρέπει να στο βγάλει σε πανό για να καταλάβεις για ποιον χτυπάει η καμπάνα!Αν είναι δυνατόν!

 

Έκτον.....δεν μίλησα ποτέ για το αν πηγαίνω σε συναυλίες της ή αν ακούω ή αγοράζω τα cd της!Ούτε ΠΟΤΕ την ακύρωσα σαν τραγουδίστρια/showoman με τον τρόπο που το λες!Άρα μην βάζεις στο στόμα μου λόγια που ΔΕΝ λέω!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλέπετε η συζήτηση εξελίσσεται χωρίς παρεμβάσεις απλά προσέξτε μόνο μην αρχίσετε τα reports. Θενξ.
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

@freddaras

 

Πρώτον χαλάρωσε και μην ερμηνεύεις αυτά που έγραψα ΟΠΩΣ ΘΕΣ!Εντάξει.....είσαι τρελός fan της Madonna το έχουμε καταλάβει και δικαίωμά σου αλλά τώρα δηλαδή τι κάνεις.....υπερασπίζεσαι ποιον.....αυτόν που έχει άποψη χωρίς να έχει την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΙΔΕΑ από το τι γίνεται εδώ;

 

Δεύτερον....η δήλωσή της είναι εντελώς λακωνική και αόριστη με τρελή δόση ανακρίβειας!Απλά θέλει και γουστάρει να προκαλεί ΠΑΝΤΟΤΕ (έχει αποδειχθεί μέσα στα χρόνια) ή να το παίζει "φωτεινός παντογνώστης" για να ψαρώνουν οι εκάστοτε fan της!

 

Τρίτον....ένα δημόσιο πρόσωπο (ενημερωτικά) ΠΑΝΤΑ πρέπει να προσέχει πώς εκφράζεται για ανθρώπους/λαούς/καταστάσεις γιατί (δυστυχώς) έχει την τάση να "επηρεάζει".Άρα απλά όταν λες κάτι, καλό είναι να ξέρεις πώς το λες και ΑΝ θα το πεις ή πότε είναι η κατάλληλη στιγμή για να το πεις!

 

Τέταρτον....ΔΕΝ έχει κανένα δικαίωμα να μιλήσει έτσι για έναν ΟΛΟΚΛΗΡΟ λαό πετώντας υπονοούμενα!

 

Πέμπτον...μου έχεις βάλει σε bold κάτι συγκεκριμένο και μου λες πότε μίλησε για αυτό που έγραψα!Α ναι σωστά.....δεν μίλησε για τους Έλληνες κ.α. αλλά μίλησε για τους....Αυστραλούς!!!!ΕΛΕΟΣ......πρέπει να στο βγάλει σε πανό για να καταλάβεις για ποιον χτυπάει η καμπάνα!Αν είναι δυνατόν!

 

Έκτον.....δεν μίλησα ποτέ για το αν πηγαίνω σε συναυλίες της ή αν ακούω ή αγοράζω τα cd της!Ούτε ΠΟΤΕ την ακύρωσα σαν τραγουδίστρια/showoman με τον τρόπο που το λες!Άρα μην βάζεις στο στόμα μου λόγια που ΔΕΝ λέω!

εχμμμμ σορυ αλλα μίλησα καπου για σενα????

σου εκανα καπου "παραθεση" και δεν το καταλαβα????

εβαλα στο στομα μου λογια δικα σου???

θα με κρίνεις αν ειμαι τρελος φαν της μαντονα η οχι???

σορυ δεν καταλαβα......

σεβομαι την αποψη σου οπως και ολων...

απλα τα πραγματα ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΤΗΣ Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ...

δεν γουστάρεις εσυ αυτα που λεει η κάνει??? αγνόησε την μην ξαναπαρεις cd της μην την ξαναδεις live ποτε....

απλα τα πραγματα....:)

καλλιτέχνης ειναι οχι πολιτικός....:)

δεν στα κλέβει τα λεφτα σου...αν την αγαπας θα την δεις αν οχι δεν θα αφησεις τα λεφτα σου...

τωρα για να την αγαπαει ο κοσμος τοσααα χρονια μαλλον κατι θα αξιζει...

και δεν μιλαω για την μαντονα μιλαω για τον καθε καλλιτέχνη...

και ο μαστειν απο τους megadeth εκανε δηλωσεις για την ελλαδα και πολλοι αλλοι ακομη...

κολλήσαμε με την μαντονα...

διαβασε λιγο παραπανω απο αυτα που λεω...

η αλλη (ΦΙΛΗ ΜΟΥ)κραζει την μαντονα επειδη ειπε οτι πεινάμε και αν την ταξουν θεση στο δημοσιο θα ψηφίσει αυτους που την κλεβουν τοσα χρονια για αλλη μια φορα...

και μετα αφου το κανει θα κραζει την μαντονα και την καθε μαντονα....κτλ κτλ κτλ...

θελω τον καθε καλλιτέχνη να εχει αποψη να την εκφραζει και ας φαει και γιουχου....

και στην τελικη ας κοιτάξουμε τα χαλια μας τα μαυρα.....

παντα μας τρωνε οι αλλοι και ποτε εμεις οι ιδιοι...

α ρε ελληναρα.....(και αυτο runner δεν παει για σενα παει γενικα....)

μια χαρα τα ειπε η μαντονα.....ναι ναι ειμαι τρελος φαν και δεν ξερω τι λεω...

αυτο μας ελειπε τωρα να φιμώσουμε και τους καλλιτεχνες....έλεος....

που στην τελικη ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙΣ....ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΓΝΟΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

@freddaras

 

ΕΕΕΕ.....δεν μου έχεις κάνει παράθεση πουθενά;Και το post #1223 τι είναι;

 

Τώρα τι κάθεσαι και μου αναλύεις τι θα πρέπει να κάνω εγώ,ή να την αγνοήσω ή το οτιδήποτε!Επίσης τι μου λες για την φίλη σου....με αυτή συζητάω;

 

Μου λες πάλι τα ίδια και φυσικά αγνόησες εντελώς αυτά που έγραψα στο post που παρέθεσες.Δεν θα κάνω copy paste τα ίδια λόγια μου.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

απλα τα πραγματα ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΤΗΣ Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ...

Ε, δεν πάει ακριβώς έτσι φίλε μου. Εφόσον απευθύνεται σε κόσμο δημόσια, δε μπορεί να λέει ό,τι γουστάρει, ιδίως για λαούς και χώρες, και ιδίως όταν η γνώμη της πολύ κακώς λαμβάνεται υπόψη από τους φανατικούς θαυμαστές της και όλο το μιντιακό σύστημα που βρίσκεται πίσω της και παπαγαλίζει ό,τι πει και ό,τι κάνει, όπως γίνεται και με όλους τους επώνυμους.

Και φυσικά δε μπορεί να λέει ό,τι γουστάρει. Αυτό μας έλειπε. Από πού προκύπτει αυτό το δικαίωμα; :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι , ΟΚ μπορεί να λέει ότι θέλει και γούστο της και καπέλο της ΑΛΛΑ καλά θα κάνει να μην ασχολείται με τη χώρα μας αφού δεν έχει την παραμικρή ιδέα πως ζει ο μέσος Ελληνας.

 

Αφού λοιπόν όπως λέει η κυρία "πεινάμε" δεν τη βλέπω να κάνει μερικές συναυλίες και να δώσει τα έσοδα υπέρ των "πεινασμένων" Ελλήνων. Μόνο σχόλια επί του ασφαλούς για να κάνει εντύπωση και να δείξει ντε και καλά ότι πονάει και ενδιαφέρεται για τη παγκόσμια ύφεση. Καθαρή δημιουργία εντυπώσεων χωρίς καμμία ουσία, κλασσική συνταγή της εν λόγω κυρίας χρόνια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα,δεν με ενδιαφερει το τι θα πει η μαντονα ή η καθε μαντονα.Αρκετα με την μοδα,οτι οι ξενοι μας παρουσιαζουν σαν κλεφτες.Πριν ασχοληθουμε με το τι λεει ο αλλος,καλυτερα θα ηταν να καναμε μια αυτοκριτικη ως λαος.Μονο αυτο δεν κανουμε,ξαφνικα ολοι θυμηθηκαν οτι οι πολιτικοι ειναι κλεφτες,ατακες του τυπου φερτε πισω τα κλεμενα,εξω οι κλεφτες απο τη βουλη κλπ κλπ δημιουργηθηκαν μονο και μονο για να χορτασουν την πεινα ενος λαου που λειτουργουσε απλα σαν οργισμενος οχλος.Ανεκαθεν κοιταμε το δαχτυλο και οχι το φεγγαρι για ετσι μας συμφερει.Ο καθε ''σταρ'' προσπαθει να δημιουργηθει συζητηση γυρω απο το ονομα του.Οσον αφορα αυτα που εγραψε καποιος πιο πανω,οτι η μαντονα βγαζει με τον ιδρωτα της κλπ κλπ.Προφανως δεν γνωριζει τι ειναι η μουσικη βιομηχανια και τη προωθηση υπαρχει..Η μαντονα δεν ειναι σοβαρη τραγουδιστρια,ποτε δεν ηταν.
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα η Madonna μου αρεσει.Ειναι εκπληκτικη showwoman με καποια λιγα κομματια να ειναι εξαιρετικα,με καποια αλλα συμπαθητικα και καποια αλλα αθλια.Αλλα το να μιλαει για οικονομικη κριση ενα απο τα μεγαθηρια της μουσικης βιομηχανιας ειναι οξυμωρο.Τη ειδε ξαφνικα John Lenon?Ελεος...Ας μεινει σε αυτο που κανει που το κανει εξαιρετικα.:)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα η Madonna μου αρεσει.Ειναι εκπληκτικη showwoman με καποια λιγα κομματια να ειναι εξαιρετικα,με καποια αλλα συμπαθητικα και καποια αλλα αθλια.Αλλα το να μιλαει για οικονομικη κριση ενα απο τα μεγαθηρια της μουσικης βιομηχανιας ειναι οξυμωρο.Τη ειδε ξαφνικα John Lenon?Ελεος...Ας μεινει σε αυτο που κανει που το κανει εξαιρετικα.:)

μα τωρα τελευταια επειδη μιλαει πολυ στις συναυλιες της και εκνευριζει και τον κοσμο εχει γινει talk-show woman!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

@freddaras

 

ΕΕΕΕ.....δεν μου έχεις κάνει παράθεση πουθενά;Και το post #1223 τι είναι;

 

Τώρα τι κάθεσαι και μου αναλύεις τι θα πρέπει να κάνω εγώ,ή να την αγνοήσω ή το οτιδήποτε!Επίσης τι μου λες για την φίλη σου....με αυτή συζητάω;

 

Μου λες πάλι τα ίδια και φυσικά αγνόησες εντελώς αυτά που έγραψα στο post που παρέθεσες.Δεν θα κάνω copy paste τα ίδια λόγια μου.

 

εχεις δικιο για το Post...ημουν απο το κινητο και δεν το εγραψα σωστα...

για τα αλλα σου απαντησα..!

αγνοησε την σβηστην αλλαξε σταθμο οταν την πετυχαίνεις στο ραδιο...και τελος το θεμα..

Ε, δεν πάει ακριβώς έτσι φίλε μου. Εφόσον απευθύνεται σε κόσμο δημόσια, δε μπορεί να λέει ό,τι γουστάρει, ιδίως για λαούς και χώρες, και ιδίως όταν η γνώμη της πολύ κακώς λαμβάνεται υπόψη από τους φανατικούς θαυμαστές της και όλο το μιντιακό σύστημα που βρίσκεται πίσω της και παπαγαλίζει ό,τι πει και ό,τι κάνει, όπως γίνεται και με όλους τους επώνυμους.

Και φυσικά δε μπορεί να λέει ό,τι γουστάρει. Αυτό μας έλειπε. Από πού προκύπτει αυτό το δικαίωμα; :wacko:

βρε πανος συναυλία του marilyn manson εχεις δει???:lol:

και παλι θα επιμείνω..

θα λεει ο καθε καλλιτέχνης οτι γουσταρει στην συναυλια του...

και μετα ο κοσμος θα αποφασισει αν θα παει στην επομενη συναυλια η οχι..

η τιμωρια αν ειναι να ερθει θα ερθει απο εκει..απλα τα πραγματα...

κανεις δεν παπαγαλιζει τιποτα..ο κοσμος δεν ειναι χαζος.πιστεψε με...

και απο τους ιδιους τους φανς υπαρχουν αντιδρασεις σε πολλα απο αυτα που λεει και κανει η (καθε) μαντονα...

Ναι , ΟΚ μπορεί να λέει ότι θέλει και γούστο της και καπέλο της ΑΛΛΑ καλά θα κάνει να μην ασχολείται με τη χώρα μας αφού δεν έχει την παραμικρή ιδέα πως ζει ο μέσος Ελληνας.

 

Αφού λοιπόν όπως λέει η κυρία "πεινάμε" δεν τη βλέπω να κάνει μερικές συναυλίες και να δώσει τα έσοδα υπέρ των "πεινασμένων" Ελλήνων. Μόνο σχόλια επί του ασφαλούς για να κάνει εντύπωση και να δείξει ντε και καλά ότι πονάει και ενδιαφέρεται για τη παγκόσμια ύφεση. Καθαρή δημιουργία εντυπώσεων χωρίς καμμία ουσία, κλασσική συνταγή της εν λόγω κυρίας χρόνια τώρα.

 

ψαξε λιγο καλυτερα και θα δεις οτι εχει κανει παρα πολλες φιλανθρωπίες η μαντονα..

βεβαια ανετα παιρνω την απαντηση οτι το κανει για την εφορία κτλ κτλ κτλ...;)

τελος παντων δεν με ενδιαφερει και τοσο το θεμα...

πρωτα κοιταω την μουσικη και μετα τις φιλανθρωπίες...

 

Πρωτα απο ολα,δεν με ενδιαφερει το τι θα πει η μαντονα ή η καθε μαντονα.Αρκετα με την μοδα,οτι οι ξενοι μας παρουσιαζουν σαν κλεφτες.Πριν ασχοληθουμε με το τι λεει ο αλλος,καλυτερα θα ηταν να καναμε μια αυτοκριτικη ως λαος.Μονο αυτο δεν κανουμε,ξαφνικα ολοι θυμηθηκαν οτι οι πολιτικοι ειναι κλεφτες,ατακες του τυπου φερτε πισω τα κλεμενα,εξω οι κλεφτες απο τη βουλη κλπ κλπ δημιουργηθηκαν μονο και μονο για να χορτασουν την πεινα ενος λαου που λειτουργουσε απλα σαν οργισμενος οχλος.Ανεκαθεν κοιταμε το δαχτυλο και οχι το φεγγαρι για ετσι μας συμφερει.Ο καθε ''σταρ'' προσπαθει να δημιουργηθει συζητηση γυρω απο το ονομα του.Οσον αφορα αυτα που εγραψε καποιος πιο πανω,οτι η μαντονα βγαζει με τον ιδρωτα της κλπ κλπ.Προφανως δεν γνωριζει τι ειναι η μουσικη βιομηχανια και τη προωθηση υπαρχει..Η μαντονα δεν ειναι σοβαρη τραγουδιστρια,ποτε δεν ηταν.

 

ενω ηταν "σοβαρή" τραγουδιστρια η whitney houston? οκ...

για δες λιγο τι κανει καθε 2 μερες αυτη την στιγμη η μαντονα στα 53 και το ξαναλεμε...

εγω θα πεθαινα στα μισα...της τουρ..

για τα αλλα που λες συμφωνω..!

τα ειπα και πιο πανω..κραζουμε τους παντες απο μαντονες(μπουχαχαχαχα) μεχρι βουλευτές αλλα αμα μας πουν να μας βαλουν στο δημοσιο μετα τα ξεχναμε ολα και το ριχνουμε το σταυρο στον "κλέφτη" και παλι...yahoooooo:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

@freddaras

-Δυστυχώς για σένα μου "απάντησες" σε πράγματα που ούτε καν ανέφερα!!!Επίσης σου ξαναλέω.....τι σχέση έχει αν θα ακούσω την μουσική της ή την συναυλία ή το ράδιο με αυτά που λέει;Δεν έχει ΚΑΜΙΑ λογική αυτό!

 

-Όσον αφορά τον κάθε "καλλιτέχνη"....όχι ΔΕΝ έχει δικαίωμα αν λέει ότι θέλει ΔΗΜΟΣΙΑ για τους λόγους που προαναφέραμε!Επίσης δεν θες να σχολιάσω για το αν οι φαν επηρεάζονται και πόσο πρόβατα είναι κ.α.!!!

 

-Για τις φιλανθρωπίες.....οι χειρότεροι "πλούσιοι εγκληματίες" κάνουν φιλανθρωπίες.....άρα δεν έχει να λέει κάτι αυτό!Συν ότι μας λες για το ότι πρώτα ακούς την μουσική....κάτι το οποίο είναι εντελώς άσχετο με αυτό που λέμε αυτή την στιγμή!

 

-53 είναι δεν είναι 83!Έχω δει γυναίκες να είναι 60 χρονών και να τερματίζουν με καλό χρόνο σε....μαραθώνιο....!Τι μου λες τώρα;Θες να κάνουμε δηλαδή συγκρίσεις σε φυσική κατάσταση ανθρώπων;Επίσης πας να μου συγκρίνεις μια η οποία έχει ΤΑ εκατομμύρια από το τραγούδι (παρεπιπτόντως όχι για την τόσο "φοβερή" φωνή της αλλά πιο πολύ για τα σόου της,την προώθηση και τις ακραίες ενέργειες μέσα στα χρόνια),που δεν κουράστηκε ουσιαστικά ΠΟΤΕ στην ζωή της,που προσέχει ΜΙΑ ΖΩΗ την υγεία της,το σώμα της κ.α. με άλλες γυναίκες;

 

-Για άλλες τραγουδίστριες και τις φωνές τους.....καλά τώρα πλάκα μου κάνεις;Θες να μου πεις ότι δεν υπάρχουν πολύ καλύτερες τραγουδίστριες από την Madonna....;

 

-Τι σχέση έχει το δημόσιο κ.α. που λες;Για άλλο λόγο το είπε ο sendmeasign!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ρε φρενταρα,τα πολλα κινητα σου δημιουργουν παραισθησεις?Εγραψα εγω για καμια χιουστον?Αυτα τα ακουτε εσεις που ακουτε ποπ.Το αν ειναι η μαντονα καλλιτεχνης ή απλα ενα ειδωλο που τρωει την προωθηση απο θευς και δαιμονες δεν μπορω να το συζητησω μαζι σου,δεν εχεις γουστο.Χωρις προθεση να σε προσβαλλω αλλα αν θεωρεις μουσικη τη μαντονα τι να πω.
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

Ρε φρενταρα,τα πολλα κινητα σου δημιουργουν παραισθησεις?Εγραψα εγω για καμια χιουστον?Αυτα τα ακουτε εσεις που ακουτε ποπ.Το αν ειναι η μαντονα καλλιτεχνης ή απλα ενα ειδωλο που τρωει την προωθηση απο θευς και δαιμονες δεν μπορω να το συζητησω μαζι σου,δεν εχεις γουστο.Χωρις προθεση να σε προσβαλλω αλλα αν θεωρεις μουσικη τη μαντονα τι να πω.

 

δηλαδη αυτο δεν ειναι μουσικη; http://www.youtube.com/watch?v=cSVbwwsLPqw Κατα την γνωμη μου ειναι ενα διαχρονικο και υπεροχο κομματι. Εχει συμπεριλιφθει και στα 500 καλυτερα κομματια ολων των ''εποχων''.

 

 

τα πραγματικα ωραια κομματια της ειναι μετρημενα στα δακτυλα τους ενος χεριου.Στο κατω κατω οταν μιλαμε για ποπ μουσικη μιλαμε και για το show επι σκηνης.Αμα θελω να ακουσω 100% ΜΟΥΣΙΚΗ θα παω στο μεγαρο μουσικης.:)

 

υπαρχει ποπ και ποπ...Δεν ειναι ολη η ποπ για τον ******...Αλλο Beach boys αλλο Justin Bieber...

Edited by Fernando_Sucre
Link to comment
Share on other sites

Ρε φρενταρα,τα πολλα κινητα σου δημιουργουν παραισθησεις?Εγραψα εγω για καμια χιουστον?Αυτα τα ακουτε εσεις που ακουτε ποπ.Το αν ειναι η μαντονα καλλιτεχνης ή απλα ενα ειδωλο που τρωει την προωθηση απο θευς και δαιμονες δεν μπορω να το συζητησω μαζι σου,δεν εχεις γουστο.Χωρις προθεση να σε προσβαλλω αλλα αν θεωρεις μουσικη τη μαντονα τι να πω.

 

sendmeasign, νομίζω ότι είσαι υπερβολικά άδικος.

Μπορεί να μην είμαι fan της Madonna, αλλά ότι η τύπισσα είναι στη σκηνή και γεμίζει στάδια εδώ και μια τριαντάρα χρόνια, αν μη τι άλλω έχει το δικαίωμα να λέγεται μουσική.

Δεν είναι μόνο η metal μουσική. Εγώ π.χ. δεν ακούω μέταλ. Ακούω alt rock, rock, trip-hop. Πρέπει να θεωρώ ότι ντε και καλά επειδή εμένα δε μου αρέσει η μέταλ, δεν είναι και μουσική; Ή πρέπει επειδή εγώ θεωρώ μουσικές ιδιοφυίες τους Radiohead να πω ότι οι Motorhead είναι απλά "φασαρία";

Αυτές οι συζητήσεις και οι διαφωνίες γίνονται δεκαετίες τώρα και νόμιζα πως είχαμε πλέον ξεπεράσει τα θέματα αυτά. Μην είσαι αφοριστικός.

 

ΥΓ: Εκτός και αν πρόκειται για τον Justin Bieber. Σε αυτή την περίπτωση, ναι, μιλάμε απλά για κακό γούστο :D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο εμενα οι αφορισμοι.Δεν μιλησα μονο για μεταλ ή οτι τα αλλα ειδη μουσικης δεν υφιστανται.Μου κανει εντυπωση που στη μαντονα πχ δεν θα συζητησει καποιος για ενα κομματι της πχ την ενορχηστρωση,τη μελωδια,τους στιχους,το νοημα,το συναισθημα που θα μεταδοσει.Το μονο που βλεπω ειναι,οτι ειναι 50αρα,οτι γεμιζει κοσμο τα σταδια και οτι αλλοι στην ηλικια της αλλοι θα ειχαν παραιτηθει.Αυτο ειναι το νοημα?Ποιος εχει μεγαλυτερο κοσμο στις συναυλιες και ποιος αντεχει πιο πολλα χρονια?Τι κληρονομια θα αφησει η μαντονα στην μουσικη σαν τεχνη?
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο εμενα οι αφορισμοι.Δεν μιλησα μονο για μεταλ ή οτι τα αλλα ειδη μουσικης δεν υφιστανται.Μου κανει εντυπωση που στη μαντονα πχ δεν θα συζητησει καποιος για ενα κομματι της πχ την ενορχηστρωση,τη μελωδια,τους στιχους,το νοημα,το συναισθημα που θα μεταδοσει.Το μονο που βλεπω ειναι,οτι ειναι 50αρα,οτι γεμιζει κοσμο τα σταδια και οτι αλλοι στην ηλικια της αλλοι θα ειχαν παραιτηθει.Αυτο ειναι το νοημα?Ποιος εχει μεγαλυτερο κοσμο στις συναυλιες και ποιος αντεχει πιο πολλα χρονια?Τι κληρονομια θα αφησει η μαντονα στην μουσικη σαν τεχνη?

 

Αυτά που λες είναι δύο ξεχωριστά πράγματα. Η ενορχήστρωση, μελωδία, στίχοι κτλ είναι τελείως διαφορετικό από το τι κληρονομιά θα αφήσει στη μουσική. Και ό,τι και να λέμε, όσο και να μην τρελαινόμαστε για Madonna, η γυναίκα συνέβαλε στη διαμόρφωση της σύγχρονης pop όσο λίγες άλλες, είτε μας αρέσει είτε όχι. Την αντέγραψαν και την αντιγράφουν (βλ. Gaga) και για εμένα αυτό είναι η απόδειξη ότι κάποιος έκανε κάτι καλά, ακόμα και αν εγώ δεν το καταλαβαίνω.

 

Πρέπει πάντα να κρίνουμε βάσει του είδους της μουσικής στο οποίο αναφερόμαστε. Δεν μπορούμε να κρίνουμε με τα ίδια κριτήρια μια όπερα, ένα heavy metal κομμάτι και ένα pop τραγούδι. Από εκεί και πέρα είναι όλα θέμα γούστου, μουσικών ακουσμάτων και προτιμήσεων, όπως και σε όλες τις μορφές τέχνης. Ένα pop κομμάτι βασίζεται πολύ λιγότερο στο πόσο βαθιά φιλοσοφημένοι είναι οι στίχοι και πολύ περισσότερο στο αν είναι πιασάρικο και διασκεδαστικό και δεν υπάρχει τίποτα κακό σε αυτό.

 

Όπως σου είπα εγώ είμαι fan των Radiohead. Αν με ρωτήσεις τι "κληρονομιά" θα αφήσουν οι Radiohead και τι η Madonna θα γελάσω, γιατί για εμένα είναι πολύ σαφές το ποιός από τους δύο είναι αυτός που η μουσική του προσπαθεί να περάσει μηνύματα και ποιανού να σε διασκεδάσει/χαλαρώσει. Αλλά ο καθένας μας κρίνει με τα δικά του κριτήρια και το να αφορίσω ή έστω να κατακρίνω κάποιον που βρίσκει τη Madonna ενδιαφέρουσα ως καλλιτέχνιδα είναι άκυρο για εμένα και κάπως προσβλητικό, γιατί για εμένα η μουσική είναι πολύ προσωπικό πράγμα και ακολουθώ τη λογική μην κρίνεις για να μην κριθείς. Και στο παρελθόν έχουν ασχοληθεί με τους στίχους της και τις μελωδίες της κτλ. Απλά δυστυχώς τα τελευταία χρόνια η Madonna το έχει ρίξει στις προχειρότητες γιατί ποιός ξέρει μπορει και να βαρέθηκε τόσα χρόνια.

 

Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα γελάσω με το γεγονός ότι η Madonna έχει ξεμωραθεί ή με αυτούς που λένε πως επειδή γεμίζει στάδια είναι ο Θεός, αλλά δε θα φτάσω και στο άλλο άκρο να αφορίσω μια καριέρα τόσων ετών που κάπως, κάπου, κάτι πρέπει να έκανε σωστά.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

@freddaras

-Δυστυχώς για σένα μου "απάντησες" σε πράγματα που ούτε καν ανέφερα!!!Επίσης σου ξαναλέω.....τι σχέση έχει αν θα ακούσω την μουσική της ή την συναυλία ή το ράδιο με αυτά που λέει;Δεν έχει ΚΑΜΙΑ λογική αυτό!

 

-Όσον αφορά τον κάθε "καλλιτέχνη"....όχι ΔΕΝ έχει δικαίωμα αν λέει ότι θέλει ΔΗΜΟΣΙΑ για τους λόγους που προαναφέραμε!Επίσης δεν θες να σχολιάσω για το αν οι φαν επηρεάζονται και πόσο πρόβατα είναι κ.α.!!!

 

-Για τις φιλανθρωπίες.....οι χειρότεροι "πλούσιοι εγκληματίες" κάνουν φιλανθρωπίες.....άρα δεν έχει να λέει κάτι αυτό!Συν ότι μας λες για το ότι πρώτα ακούς την μουσική....κάτι το οποίο είναι εντελώς άσχετο με αυτό που λέμε αυτή την στιγμή!

 

-53 είναι δεν είναι 83!Έχω δει γυναίκες να είναι 60 χρονών και να τερματίζουν με καλό χρόνο σε....μαραθώνιο....!Τι μου λες τώρα;Θες να κάνουμε δηλαδή συγκρίσεις σε φυσική κατάσταση ανθρώπων;Επίσης πας να μου συγκρίνεις μια η οποία έχει ΤΑ εκατομμύρια από το τραγούδι (παρεπιπτόντως όχι για την τόσο "φοβερή" φωνή της αλλά πιο πολύ για τα σόου της,την προώθηση και τις ακραίες ενέργειες μέσα στα χρόνια),που δεν κουράστηκε ουσιαστικά ΠΟΤΕ στην ζωή της,που προσέχει ΜΙΑ ΖΩΗ την υγεία της,το σώμα της κ.α. με άλλες γυναίκες;

 

-Για άλλες τραγουδίστριες και τις φωνές τους.....καλά τώρα πλάκα μου κάνεις;Θες να μου πεις ότι δεν υπάρχουν πολύ καλύτερες τραγουδίστριες από την Madonna....;

 

-Τι σχέση έχει το δημόσιο κ.α. που λες;Για άλλο λόγο το είπε ο sendmeasign!

 

φιλε αστο πραγματικα δεν θα βγάλουμε ακρη!

πραγματικα η κουβεντα δεν ειναι για το φορουμ...εδω

Στο ειπα και πιο πανω ενας τραγουδιστης θα λεει και θα κανει οτι θελει στην ΔΙΚΙΑ του συναυλια..την οποια εχει εισητηριο και δεν υποχρεώνει κανενα να παει με το ζορι..

το αν θα αντεξει η οχι θα φανει στην συνεχεια! ο καθε τραγουδιστης κρινεται και απο τα τραγουδια του και απο την μουσικη του και απο τα παντα..

η μαντονα το 1992 ηταν ξεγραμμένη! οι παντες την δινανε ενα χρονο ζωης στην αμερικη την βριζανε πιο πολυ και απο τον προεδρο της..

δες την που ειναι σημερα...30 χρονια σπαει ολα ΤΑ ΡΕΚΟΡ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΑΠΛΗ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΣΟΛΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ...ναι ειναι τραγουδιστρια..αποδέξου το..

Για τα υπολοιπα σου απαντησα πιο πανω! μακαρι να μαζευόμασταν ολοι μαζι καπου να πιναμε ενα ποτο και να τα λεγαμε! δεν βγαινει ακρη εδω πιστεψε...

με λιγα λογια ας κοιτάξει ο ελληναρας τα χαλια του και μετα ας δει τις μαντονες και τις πριμαντονες..

εκει κολλάει και το δημόσιο και ολα οσα σου ειπα πιο πανω..

Ρε φρενταρα,τα πολλα κινητα σου δημιουργουν παραισθησεις?Εγραψα εγω για καμια χιουστον?Αυτα τα ακουτε εσεις που ακουτε ποπ.Το αν ειναι η μαντονα καλλιτεχνης ή απλα ενα ειδωλο που τρωει την προωθηση απο θευς και δαιμονες δεν μπορω να το συζητησω μαζι σου,δεν εχεις γουστο.Χωρις προθεση να σε προσβαλλω αλλα αν θεωρεις μουσικη τη μαντονα τι να πω.

 

μου ειπες οτι η μαντονα δεν ειναι "σοβαρη" τραγουδιστρια(????) και εγω σου απαντάω η whitney Hoyston ηταν σοβαρη τραγουδιστρια...? τα τελευταια 10 χρονια τουλάχιστον...γιατι για μενα ηταν ενα τσίρκο...

δεν καταλαβαινω που κολλάς...μια απλη ερωτηση ηταν!

θεωρω μουσικη την μαντονα και θεωρω οτι εχει βγαλει ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ...και δισκαρες...

δεν εχεις ιδεα απο μαντονα φιλε μου..! και δεν στο λεω με ειρωνεία απλα δεν εχεις ιδεα...οπως δεν ειχα και εγω πριν το ray of light..

παει αυτο...παμε πιο κατω...

 

Μακρυα απο εμενα οι αφορισμοι.Δεν μιλησα μονο για μεταλ ή οτι τα αλλα ειδη μουσικης δεν υφιστανται.Μου κανει εντυπωση που στη μαντονα πχ δεν θα συζητησει καποιος για ενα κομματι της πχ την ενορχηστρωση,τη μελωδια,τους στιχους,το νοημα,το συναισθημα που θα μεταδοσει.Το μονο που βλεπω ειναι,οτι ειναι 50αρα,οτι γεμιζει κοσμο τα σταδια και οτι αλλοι στην ηλικια της αλλοι θα ειχαν παραιτηθει.Αυτο ειναι το νοημα?Ποιος εχει μεγαλυτερο κοσμο στις συναυλιες και ποιος αντεχει πιο πολλα χρονια?Τι κληρονομια θα αφησει η μαντονα στην μουσικη σαν τεχνη?

 

πλακα μου κανεις τωρα ετσι?

και εγω πιστευα οτι το 2012 πλεον η μαντονα δεν εχει αναγκη απο τέτοια...

δεν γεμιζει απλα σταδια(το λες, λες και ειναι τοσο εύκολο τοσο απλο.. :rolleyes:) ΓΕΜΙΖΕΙ ΣΤΑΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΕΜΙΖΕΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΟΛΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ...

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_highest_grossing_concert_tours

για δες λιγο εδω..δεν υπαρχει οχι απλα αλλη γυναικα μεσα στην δεκαδα δεν υπαρχει σολο καλλιτέχνης μεσα στην δεκαδα...

http://en.wikipedia.org/wiki/Sticky_%26_Sweet_Tour

Overall, Madonna performed to over 3.5 million fans in 32 countries, grossing a total of US$408 million, making it also the fourth highest grossing tour of all time, only behind U2's U2 360° Tour, The Rolling Stones's A Bigger Bang Tour, AC/DC's Black Ice World Tour, and the highest grossing solo artist concert tour of all time.

αν αυτο δεν την κανει τραγουδιστρια τι σημαινει τραγουδίστρια δεν μπορω να καταλαβω..

γιατι η γυναικα σπαει αυτα τα ρεκορ τοσα χρονια τωρα..επειδη ειναι καλη χορεύτρια?

η μουσικη της μετράει πλεον 4 ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ....Το καταλαβαίνεις αυτο?

βρες μου ενα σολο τραγουδιστη απο τα 80s που να εχει τετοια διάρκεια..

βρες μου ενα σολο τραγουδιστη απο το 55 και μετα που να εχει 30 χρονια και βαλε καριερα..συνεχόμενη!

http://en.wikipedia.org/wiki/Madonna_%28entertainer%29

She has sold more than 300 million records worldwide and is recognized as the world's top-selling female recording artist of all time by Guinness World Records.

ειναι η δημοφιλέστερη Τ Ρ Α Γ Ο Υ Δ Ι Σ Τ Ρ Ι Α ολων των εποχων...ειτε μας αρεσει ειτε οχι..

επισης συμμετέχει στην συνθεση των τραγουδιών της αλλα και στην παραγωγη..απο το πρωτο της cd ακομη...(Madonna (entertainer), an American singer-songwriter and producer )

τωρα αν με ολα αυτα δεν αφηνει τιποτα πισω της οκ..

τελος για την μουσικη θα μπορούσα απο τα single της να σου βαλω άπειρα παραδείγματα ΑΡΙΣΤΗΣ ΠΟΠ ΜΟΥΣΙΚΗΣ (frozen,ray of light,love profusion,like a prayer,live to tell)..

ακου αν θες μονο αυτο..ειναι απο το άλμπουμ της το Like a prayer(διαμαντι)..(μια και μιλας για μελωδία συναίσθημα στιχο κτλ )

http://www.youtube.com/watch?v=1QhErFyqdLY

απιστευτη μπαλαντα για την μανα της που πεθανε απο καρκινο! μιλαει για ενα κοριτσακι που προσπαθει να τα "βρει" με τον θανατο της μανας της και στο τελος ολοι καταλαβαίνουμε οτι το κοριτσακι αυτο ειναι η ιδια η μαντονα!

τετοια διαμαντακια εχει απειρα η μαντονα..απλα θελει να τα ψαξεις!

οσα σκανδαλα και αν κανει οσο και να προκαλει οσο και να "χορευει" αν ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΥΣΙΚΗ απο πισω τιποτα και κανενας δεν αντεχει! τοσα χρονια μαλιστα..(τωρα εσυ λεγε με για το σύστημα και οτι αλλο θες...ειδαμε και αλλους που τους προωθούσε το συστημα που κατέληξαν...)

τελος να πω οτι μαντονα δεν γουσταρα ποτε! αρχισα να την γουσταρω απο το ray of light και μετα! και εκει ειδα οτι η γκομενα εχει τεραστια ιστορια για το ειδος της (αν και δεν γουσταρω αυτους τους διαχωρισμούς για μενα δεν υπαρχουν ειδη απλα οτι μου καθεται καλα στο αυτακι μου τα ξεπερασα αυτα ειμαι 35 something πλεον :lol::lol: ...)..

το αγαπημενο μου συγκροτημα ηταν και θα ειναι για παντα οι Megadeth...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

@freddaras

Πώς να βγάλουμε άκρη όταν απαντάς σε πράγματα που ΔΕΝ έχω καν αναφέρει ή απαντάς εντελώς επιλεκτικά;

 

-Σου είπαμε ΟΛΟΙ ότι ένα ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΔΕΝ μπορεί να λέει ότι θέλει όποτε θέλει και με όποιο τρόπο θέλει έτσι απλά!Το γιατί..... στο απαντήσαμε!Αν θες να το δεις καλώς αλλιώς....!

 

-Τι μου λες συνεχώς για το αν θα αντέξει και άλλα άσχετα με αυτά που σου λέω εγώ!ΠΟΥ κολλάνε αυτά;Διαβάζεις τι γράφω;Έχω μιλήσει για ρεκόρ;Μίλησα για δίσκους;Έλεος!

 

-Για το.....δημόσιο.....δεν έχεις καταλάβει γιατί το είπε το παιδί!Άλλο λόγο είχε!Αλλά κι έτσι να είναι......επειδή δηλαδή έχουμε την "καμπούρα" μας (που όλοι την ξέρουμε!) αυτόματα μπορεί να μας ακυρώνει ο καθένας;;;;;;

 

Σε όλα τα άλλα που έγραψα δεν μου είπες το παραμικρό!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

@freddaras

Πώς να βγάλουμε άκρη όταν απαντάς σε πράγματα που ΔΕΝ έχω καν αναφέρει ή απαντάς εντελώς επιλεκτικά;

 

-Σου είπαμε ΟΛΟΙ ότι ένα ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΔΕΝ μπορεί να λέει ότι θέλει όποτε θέλει και με όποιο τρόπο θέλει έτσι απλά!Το γιατί..... στο απαντήσαμε!Αν θες να το δεις καλώς αλλιώς....!

 

-Τι μου λες συνεχώς για το αν θα αντέξει και άλλα άσχετα με αυτά που σου λέω εγώ!ΠΟΥ κολλάνε αυτά;Διαβάζεις τι γράφω;Έχω μιλήσει για ρεκόρ;Μίλησα για δίσκους;Έλεος!

 

-Για το.....δημόσιο.....δεν έχεις καταλάβει γιατί το είπε το παιδί!Άλλο λόγο είχε!Αλλά κι έτσι να είναι......επειδή δηλαδή έχουμε την "καμπούρα" μας (που όλοι την ξέρουμε!) αυτόματα μπορεί να μας ακυρώνει ο καθένας;;;;;;

 

Σε όλα τα άλλα που έγραψα δεν μου είπες το παραμικρό!

 

ασε το αλλο παιδι για το δημόσιο εγω το εγραψα ...:) δεν με πιανεις δεν σε πιανω...

δεν μου λες τι ειναι χειρότερο για σενα να ακυρώνει η μαντονα την ελλαδα οπως λες η να καίει ο marilyn manson την αγια γραφη πανω στην σκηνή ???

για απαντα μου λιγο σε αυτο...

για τα ρεκορ δεν απάντησα σε σενα...

 

οσο για την καμπουρα που λες στο ξαναλεω!!!!

οταν εγω κανω μια ζωη το ιδιο λαθος πρωτα θα ψαξω ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΩ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΠΡΙΜΑΝΤΟΝΑΣ...

οταν ειμαι στο βουρκο και παλι παω στο βουρκο και παλι αν με τάξουν κατι παω στο βουρκο θα ασχοληθώ γιατι ειμαι στο βουρκο ΕΓΩ και μετα τι λενε οι αλλοι για μενα....που για να λενε μαλλον σε κατι θα φταιω και ΕΓΩ....

απλα τα πραγματα....

στην τελικη ο αλλος που τα λεει συναυλια κανει....του χρονου μπορει και να μην παει κανενας να τον δει..

εγω ομως απο τις επιλογες μου στον βουρκο θα ειμαι και παλι...ειτε τον δουν ειτε οχι...

και δεν θα εχω και κανενα να κράζω μετα...μονο τον εαυτο μου...

τελος παντων....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

1.Μου συγκρίνεις θρησκεία με προσβολή σε έναν λαό!Και τα δύο εγώ τα θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ!Η μία γιατί είναι στα "θεία"(είτε πιστεύεις είτε όχι πρέπει να σέβεσαι κάποια πράγματα ΟΠΟΙΟΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ) και η άλλη στους ανθρώπους(το ίδιο ισχύει κι εδώ)!

 

2.Όντως δεν ξέρεις τι διαβάζεις και τι γράφεις!Για τα ρεκόρ ΣΕ ΜΕΝΑ έκανες παράθεση!Για δες ΠΑΛΙ το Post σου!

 

3.Κάνεις ΜΕΓΑΛΟ λάθος για την "καμπούρα"!Η Μαντόνα και η κάθε Μαντόνα δεν θα κάνει ότι γουστάρει επειδή εγώ κάνω ένα λάθος!Δηλαδή επειδή εγώ κάνω ένα λάθος ο άλλος έχει δικαίωμα να λέει ότι θέλει μέχρι να το φτιάξω;Καλά....ποιος σας τα λέει αυτά;;;;

 

4.Άρα αν πάω με τα δικά σου λόγια πρέπει να ρίξω τρελό κράξιμο για την "καμπούρα" της κάθε Μαντόνα γιατί υπάρχουν πράγματα που και αυτή πρέπει να φτιάξει άρα δεν πρέπει να μιλάει και εγώ να την βρίζω!Θες μήπως να αρχίσουν να μιλάνε οι διάφοροι για τα ράμματα της γούνας της;Η' μήπως της.....ΧΏΡΑΣ της μέσα στα χρόνια και των πολιτών της;Εκεί να δεις γλέντια!Που σε αυτά μέσα παίζονται και ανθρώπινες ζωές!Άστο λοιπόν....καλύτερα να μασάει παρά να μιλάει!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

1.Μου συγκρίνεις θρησκεία με προσβολή σε έναν λαό!Και τα δύο εγώ τα θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ!Η μία γιατί είναι στα "θεία"(είτε πιστεύεις είτε όχι πρέπει να σέβεσαι κάποια πράγματα ΟΠΟΙΟΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ) και η άλλη στους ανθρώπους(το ίδιο ισχύει κι εδώ)!

 

2.Όντως δεν ξέρεις τι διαβάζεις και τι γράφεις!Για τα ρεκόρ ΣΕ ΜΕΝΑ έκανες παράθεση!Για δες ΠΑΛΙ το Post σου!

 

3.Κάνεις ΜΕΓΑΛΟ λάθος για την "καμπούρα"!Η Μαντόνα και η κάθε Μαντόνα δεν θα κάνει ότι γουστάρει επειδή εγώ κάνω ένα λάθος!Δηλαδή επειδή εγώ κάνω ένα λάθος ο άλλος έχει δικαίωμα να λέει ότι θέλει μέχρι να το φτιάξω;Καλά....ποιος σας τα λέει αυτά;;;;

 

4.Άρα αν πάω με τα δικά σου λόγια πρέπει να ρίξω τρελό κράξιμο για την "καμπούρα" της κάθε Μαντόνα γιατί υπάρχουν πράγματα που και αυτή πρέπει να φτιάξει άρα δεν πρέπει να μιλάει και εγώ να την βρίζω!Θες μήπως να αρχίσουν να μιλάνε οι διάφοροι για τα ράμματα της γούνας της;Η' μήπως της.....ΧΏΡΑΣ της μέσα στα χρόνια και των πολιτών της;Εκεί να δεις γλέντια!Που σε αυτά μέσα παίζονται και ανθρώπινες ζωές!Άστο λοιπόν....καλύτερα να μασάει παρά να μιλάει!

 

ok thanks για την απαντηση...:)

ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ...

ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ

για την οποια σκηνή αν θελεις ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΟΧΙ.....

θα κριθεί στην συνεχεια απο αυτο που "παρουσιάζει"....

ειτε ειναι το κραξιμο στην ελλαδαρα μας ειτε ειναι στην αγια γραφη ειτε ειτε ειτε.....

δεν τον ξαναβλέπεις αν δεν θες και τελος....οχι εσυ η εγω οποιος ειναι να τον δει.....

ουτε πολιτκος ειναι ουτε χαράτσι...καλλιτέχνης ειναι...

θα κριθει αν ειναι μεσα απο το εργο του...

ο πολίτικος θα κρυφτει...θα τάξει και θα παρει παλι ψήφους...

και αν τα καταφερει...θα φαει καλα...(που παντα εκει πάει το πραγμα....)

ο αλλος θα φαει απλα απο το εισιτήριο ΤΟΥ....σημερα..γιατι του χρονου μπορει να μην παει κανένας....

και εκει φιλε μου δεν εχει ουτε δημόσιο ουτε υποσχέσεις ουτε τίποτα....ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ...ΕΙΤΕ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΤΟΝΑ ΕΙΤΕ ΠΑΒΑΡΟΤΙ....

γουστάρω καλλιτέχνες οπως λες να "προσβάλουν" να κανουν πραγματα οπως λες απαράδεκτα να προκαλούν....

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.......πανω στην σκηνή ....ετσι και αλλιως εκει κρίνεσαι....ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΑΚΡΙΒΑ...ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ...ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ...ΚΑΘΑΡΗ ΑΓΑΠΗ ΟΜΩΣ....

τα λεμε καλο βραδυ....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδια μαλωστε για την ξεφτιλα της Nokia καλυτερα :-P

Η Μαντυ ειναι προφανως ελευθερη να κανει οτι θελει. Κι εμεις ειμαστε προφανως ελευθεροι να την κρινουμε. Εγω προσωπικα πιστευω πως γεμισε τα σταδια στο τελευταιο τουρ γι αυτο που ειναι τοσα χρονια, οι περισσοτεροι δεν ενθουσιαστηκαν με το αλμπουμ. Αλλα εφοσον το κανει ακομα, εστω με μεγαλο επιτελειο, καλα αξιζει και μπορει να συγκεντρωνει τα πληθη γυρω της. Ειναι η Madonna, τελος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...