Jump to content

Samsung Galaxy A54 5G


OculatusAbis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, TziMmys79 said:

Φίλε monster, δε θέλω να ξαναμπλέξω με εφαρμογές. Λογικά τη δοκίμασα, δε θυμαμαι, αλλά δε μου κάνουν.

 

Φίλε igianats, δυστυχώς δεν βλέπω sek. Έχω

BTB

BTE

EVR

MEO

SFR

BOG

CPW

EUX

EUY

MET

MOB

MOT

MSR

O2C

PLS

PRT

SIM

SWC

TIM

TOP

VIP

WWA

WWC

WWD

 

Παιδιά το δαχτυλικό αποτύπωμα στο alpha 54 πώς τα πάει; Ειδικά όταν μπει προστατευτικό τζαμάκι τι γίνεται ξεκλειδώνει εύκολα;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, monster1971 said:

Παιδιά το δαχτυλικό αποτύπωμα στο alpha 54 πώς τα πάει; Ειδικά όταν μπει προστατευτικό τζαμάκι τι γίνεται ξεκλειδώνει εύκολα;

Εγώ δεν έχω θέμα με τζαμάκι, μια χαρά ξεκλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, monster1971 said:

Παιδιά το δαχτυλικό αποτύπωμα στο alpha 54 πώς τα πάει; Ειδικά όταν μπει προστατευτικό τζαμάκι τι γίνεται ξεκλειδώνει εύκολα;

Κανένα θέμα με τζαμακι και καμία σχέση με Α52 πολύ πιο γρήγορα ανοίγει το τηλέφωνο 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, sotosok said:

Κανένα θέμα με τζαμακι και καμία σχέση με Α52 πολύ πιο γρήγορα ανοίγει το τηλέφωνο 

Ευχαριστώ φίλε!

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2024 at 12:14 ΠΜ, evris2013 said:

...κι εγώ Xiaomi είχα πριν και δεν ερχόταν τίποτα!

 

On 13/2/2024 at 2:01 ΠΜ, Serafeim1981 said:

Και εδώ έτσι γίνεται.

Evris ερχόταν φίλε, και σε ρώταγε αν θες να την κάνεις. 

 

 

Serafeim δεν μου έχει έρθει ποτέ ειδοποίηση. Δεν ξέρω τι γίνεται λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, vagelados said:

 

Evris ερχόταν φίλε, και σε ρώταγε αν θες να την κάνεις. 

 

 

Serafeim δεν μου έχει έρθει ποτέ ειδοποίηση. Δεν ξέρω τι γίνεται λάθος. 

Αφού έμπαινες στις ρυθμίσεις. Αν δεν την έκανες άμεσα εξαφανιζόταν 3 μέρες κι ερχόταν ξανά. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update Φεβρουαρίου, την πέρασα και μου φαίνεται πως έγινε πιο γρήγορο το τηλέφωνο. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2024 at 9:15 ΜΜ, evris2013 said:

Αφού έμπαινες στις ρυθμίσεις. Αν δεν την έκανες άμεσα εξαφανιζόταν 3 μέρες κι ερχόταν ξανά. 

Kαλα δεν επιμένω ρε φίλε. Εμένα μου ερχόταν ειδοποίηση για αναβάθμιση που ρώταγε εάν θέλω να τη κάνω.  Εδώ τώρα πάντως δεν κάνει ούτε καν αναζήτηση, παρόλο που έχει και αντίστοιχη ρύθμιση. 

Screenshot_20240216_213619_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vagelados said:

Kαλα δεν επιμένω ρε φίλε. Εμένα μου ερχόταν ειδοποίηση για αναβάθμιση που ρώταγε εάν θέλω να τη κάνω.  Εδώ τώρα πάντως δεν κάνει ούτε καν αναζήτηση, παρόλο που έχει και αντίστοιχη ρύθμιση. 

Screenshot_20240216_213619_Settings.jpg

Στα Samsung έτσι είναι καλώς ή κακώς. Δυστυχώς δεν έρχεται ειδοποίηση. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vagelados said:

Kαλα δεν επιμένω ρε φίλε. Εμένα μου ερχόταν ειδοποίηση για αναβάθμιση που ρώταγε εάν θέλω να τη κάνω.  Εδώ τώρα πάντως δεν κάνει ούτε καν αναζήτηση, παρόλο που έχει και αντίστοιχη ρύθμιση. 

Screenshot_20240216_213619_Settings.jpg

Αν δεν πατήσεις "λήψη και εγκατάσταση" δεν θα ψάξει τίποτα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2024 at 8:52 ΠΜ, Nikos_Mpl said:

επειδη το εχω για 2ο, και επειδη προτιμω samsung λογω λογισμικου και cloud, ειναι καλο αλλα μετα απο καιρο ψιλο μπουκωνει. Δηλαδη αρχιζει και εχει λιγο λαγκ. μην φανταστεις κατι τρομερο, αλλα πχ σε σχεση με ναυαρχιδα η διαφορα φαινεται. Εγω θα σου ελεγα να χτυπησεις ενα s23 αν μπορεις που εχει 520 με τιμολογιο καινουριο.  ειναι πιο ακριβο αλλα αξιζει στα λεφτα αυτα, αλλιως θα εβλεπα κανα xiaomi 13t κτλ

εγω δεν θα συμφωνουσα σε αγορα s23 αφου η μπαταρια του ειναι χαλια σε σχεση το Α54, εγω θα προτεινα την αγορα του Α54, δεν εχω δει ποτέ κολλημα και ολη μερα ειμαι στο κινητο με  multitasking, εχει και οθοναρα. Μονο αν θες καλυτερη καμερα να το δεχτω.

Edited by fanis13
Link to comment
Share on other sites

Αν το πρώτο κριτήριο αγοράς είναι η αυτονομία, όντως δεν επιλέγεις το S23. Γενικώς όμως μιλάμε για κινητό "πύραυλο" και ιδανική λύση αυτή τη στιγμή (χωρίς να έχω άποψη για το S24) για όποιον ψάχνει συσκευή μαζεμένη στο μέγεθος και ταυτοχρόνως ναυαρχίδα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 19/2/2024 at 11:20 ΜΜ, Serafeim1981 said:

Αν το πρώτο κριτήριο αγοράς είναι η αυτονομία, όντως δεν επιλέγεις το S23. Γενικώς όμως μιλάμε για κινητό "πύραυλο" και ιδανική λύση αυτή τη στιγμή (χωρίς να έχω άποψη για το S24) για όποιον ψάχνει συσκευή μαζεμένη στο μέγεθος και ταυτοχρόνως ναυαρχίδα.

Καλημέρα. Μία ερώτηση.... Το εικονίδιο του δαχτυλικού αποτυπώματος εμφανίζεται μόνιμα όταν το always old display είναι ενεργοποιημένο ; Ή πρέπει πρώτα να πατήσεις κάτι η να κάνεις double tap για να εμφανιστεί και μετά να το πατήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 ερωτήσεις 

1. Έχει παρατηρήσει κάνεις τίποτα θέματα με την ui 6.0? Κατι που λέγανε για κολλημένα pixels μετά την αναβάθμιση, ισχύουν?

2. Εχτές πρόσεξα χωρίς να έχω κάνει κάτι, πως στη λίστα με τις επαφές, τέρμα δεξιά που έχει τη στήλη με την αλφάβητο, δεν εμφανίζει πλέον τα γράμματα (Α Β Γ Δ ....) άλλες τελίτσες. Ξερει κάνεις πως αλλάζει αυτό?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ilias_7610 said:

Έχω 2 ερωτήσεις 

1. Έχει παρατηρήσει κάνεις τίποτα θέματα με την ui 6.0? Κατι που λέγανε για κολλημένα pixels μετά την αναβάθμιση, ισχύουν?

2. Εχτές πρόσεξα χωρίς να έχω κάνει κάτι, πως στη λίστα με τις επαφές, τέρμα δεξιά που έχει τη στήλη με την αλφάβητο, δεν εμφανίζει πλέον τα γράμματα (Α Β Γ Δ ....) άλλες τελίτσες. Ξερει κάνεις πως αλλάζει αυτό?

Ούτε αν κάνεις scroll πάνω κάτω δεν εμφανίζονται;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, evris2013 said:

Ούτε αν κάνεις scroll πάνω κάτω δεν εμφανίζονται;

Όταν δεν κάνω scroll δεν εμφανίζει τη στήλη. Οκ αυτό. Όταν κάνω scroll αντί για τα γράμματα εμφανίζει τελείες. Κάθε γράμμα έχει γίνει τελεία. 

Έκανα κ restart αλλά δεν αλλαξε

Edited by ilias_7610
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilias_7610 said:

Όταν δεν κάνω scroll δεν εμφανίζει τη στήλη. Οκ αυτό. Όταν κάνω scroll αντί για τα γράμματα εμφανίζει τελείες. Κάθε γράμμα έχει γίνει τελεία. 

Έκανα κ restart αλλά δεν αλλαξε

Καλησπέρα, δοκίμασε scroll με το δάκτυλο πάνω στις τελείες 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, awueu said:

Καλησπέρα, δοκίμασε scroll με το δάκτυλο πάνω στις τελείες 

Αν το κάνω έτσι, μου δείχνει το γράμμα σε μεγέθυνση!!!! Πήρε κάποιο update χωρίς να το πάρω χαμπάρι???

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilias_7610 said:

Αν το κάνω έτσι, μου δείχνει το γράμμα σε μεγέθυνση!!!! Πήρε κάποιο update χωρίς να το πάρω χαμπάρι???

Έτσι τα δείχνει σε όλους. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, evris2013 said:

Έτσι τα δείχνει σε όλους. 

Δεν το είχα προσέξει τόσο καιρό.

 

Σχετικά με το update σε ui 6.0 έχει προσέξει κάνεις τίποτα προβλήματα? Αυτά που λέγανε με την οθόνη ισχύει?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilias_7610 said:

Δεν το είχα προσέξει τόσο καιρό.

 

Σχετικά με το update σε ui 6.0 έχει προσέξει κάνεις τίποτα προβλήματα? Αυτά που λέγανε με την οθόνη ισχύει?

Αυτό είναι Α54 και όχι Α52 κάνεις εδώ δεν έχει αναφέρει κάτι για την οθόνη, πριν ή μετά την αναβάθμιση 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...