Jump to content

Η Apple είχε οκτώ από τα δέκα smartphones στο Top 10 του 2022


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

25 minutes ago, nikos523 said:


Δεν είναι αυτονόητο ότι θα έχεις δεδομένα ή/και Wi-Fi; Τι να το κάνεις το smartphone χωρίς δεδομένα έξω; Για φωτογραφίες;
Βγαίνω με το ρολόι τότε καλύτερα και μια DSLR αντί να κουβαλάω 6-7” πλακάκι χωρίς πρόσβαση πουθενά για να βγάλω φωτό..

Αυτονόητα στις προηγμένες χώρες. Εδώ το απεριόριστο ίντερνετ με το κιάλι το βλέπεις και είναι και ακριβό. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, evris2013 said:

Αυτονόητα στις προηγμένες χώρες. Εδώ το απεριόριστο ίντερνετ με το κιάλι το βλέπεις και είναι και ακριβό. 

Άρα τελικά το πρόβλημά σου δεν είναι το iPhone ή τα ακριβά android που δεν σου αρέσουν. Είναι ότι δεν δίνεις λεφτα για ένα αξιοπρεπές συμβόλαιο και είσαι με καρτοκινητο με 5gb το μήνα 😉

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά χαρά στο κουράγιο σας που αφιερώνετε χρόνο να του απαντήσετε...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, koutsis said:

Άρα τελικά τι πρόβλημά σου δεν είναι το iPhone ή τα ακριβά android που δεν σου αρέσουν. Είναι ότι δεν δίνεις λεφτα για ένα αξιοπρεπές συμβόλαιο και είσαι με καρτοκινητο με 5gb το μήνα 😉

Όχι, έχω απεριόριστο ίντερνετ και ομιλία προς όλους και στην Ε.Ε. από το φθινόπωρο του 2021. Αλλά δεν το λες και φθηνό...

Που λέω ότι δεν μου αρέσουν τα iPhone ή οι ακριβές Android συσκευές; Το iOS με προβληματίζει και αυτά που αφαιρούν και καταργούν. Αυτό λέω. Οι συσκευές ως συσκευές είναι κορυφαίες πλέον! 

27 minutes ago, bill_viper said:

Πραγματικά χαρά στο κουράγιο σας που αφιερώνετε χρόνο να του απαντήσετε...

Απαντάνε τουλάχιστον, δεν με ειρωνεύονται! 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Όχι, έχω απεριόριστο ίντερνετ και ομιλία προς όλους και στην Ε.Ε. από το φθινόπωρο του 2021. Αλλά δεν το λες και φθηνό...

Που λέω ότι δεν μου αρέσουν τα iPhone ή οι ακριβές Android συσκευές; Το iOS με προβληματίζει και αυτά που αφαιρούν και καταργούν. Αυτό λέω. Οι συσκευές ως συσκευές είναι κορυφαίες πλέον!!

Αυτό σου εξηγώ. Ότι αυτά που αφαιρουν δεν είναι απαραίτητα πλέον εν έτει 2023.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, koutsis said:

Αυτό σου εξηγώ. Ότι αυτά που αφαιρουν δεν είναι απαραίτητα πλέον εν έτει 2023.

Δεν ισχύει για όλους αυτό. Ακόμα και εδώ μέσα στο φόρουμ διαμαρτύρονται όταν δεν έχει κάποια συσκευή επεκτάσιμη μνήμη, δεν έχει φορτιστή μέσα στο κουτί, ακόμα και ραδιόφωνο διότι δεν έχουν όλοι απεριόριστο ίντερνετ για να το ξοδεύουν σε ιντερνετικό. 3,5mm Jack το οποίο μόνο η Sony το κρατά ακόμα και σε ναυαρχίδες της. Επίσης Bluetooth και NFC μόνο στα iPhone δεν λειτουργεί η μεταφορά δεδομένων. Κι αφού δεν είναι τόσο απαραίτητη η μεταφορά δεδομένων μέσω αυτών εν έτη 2023, γιατί το διατηρούν στις Android συσκευές; Δεν θα την αφαιρούσαν και αυτή τη δυνατότητα; 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, evris2013 said:

Δεν ισχύει για όλους αυτό. Ακόμα και εδώ μέσα στο φόρουμ διαμαρτύρονται όταν δεν έχει κάποια συσκευή επεκτάσιμη μνήμη, δεν έχει φορτιστή μέσα στο κουτί, ακόμα και ραδιόφωνο διότι δεν έχουν όλοι απεριόριστο ίντερνετ για να το ξοδεύουν σε ιντερνετικό. 3,5mm Jack το οποίο μόνο η Sony το κρατά ακόμα και σε ναυαρχίδες της. Επίσης Bluetooth και NFC μόνο στα iPhone δεν λειτουργεί η μεταφορά δεδομένων. Κι αφού δεν είναι τόσο απαραίτητη η μεταφορά δεδομένων μέσω αυτών εν έτη 2023, γιατί το διατηρούν στις Android συσκευές; Δεν θα την αφαιρούσαν και αυτή τη δυνατότητα; 

Το Bluetooth υπάρχει για να συνδέεις την συσκευή σου με ένα σωρό περιφερειακά (buds/ ακουστικά, ηχεία, smart TV΄s, smartwatch, αυτοκίνητα, λάμπες, ψυγεία, πλυντήρια κι έξυπνες συσκευές όλων των ειδών. Έχουν περάσει ανεπιστρεπτί οι εποχές που ανταλλάζαμε media περιεχόμενο με άλλες κινητές συσκευές. Ειδικά κιόλας όταν το bluetooth είναι πιο αργό κι από την καθυστέρηση όταν πχ θες να στείλεις από μία συσκευή σε μία άλλη, ένα mp3 η ένα wav αρχείο.

Η τεχνολογία έχει προχωρήσει, είμαστε στο 2023, έχεις στην κατοχή σου ένα smartphone κι αντί να το αξιοποιήσεις όπως πρέπει, μας λες ότι το bluetooth είναι το μόνο που χρειάζεσαι; H συναναστρέφεσαι με ανθρώπους που έχουν συσκευές του 2005 ακόμα, η δεν έχεις ιδέα τι κρατάς στα χέρια σου.

Μην επιμένεις στην ανοησία σου!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baiosss said:

Το Bluetooth υπάρχει για να συνδέεις την συσκευή σου με ένα σωρό περιφερειακά (buds/ ακουστικά, ηχεία, smart TV΄s, smartwatch, αυτοκίνητα, λάμπες, ψυγεία, πλυντήρια κι έξυπνες συσκευές όλων των ειδών. Έχουν περάσει ανεπιστρεπτί οι εποχές που ανταλλάζαμε media περιεχόμενο με άλλες κινητές συσκευές. Ειδικά κιόλας όταν το bluetooth είναι πιο αργό κι από την καθυστέρηση όταν πχ θες να στείλεις από μία συσκευή σε μία άλλη, ένα mp3 η ένα wav αρχείο.

Η τεχνολογία έχει προχωρήσει, είμαστε στο 2023, έχεις στην κατοχή σου ένα smartphone κι αντί να το αξιοποιήσεις όπως πρέπει, μας λες ότι το bluetooth είναι το μόνο που χρειάζεσαι; H συναναστρέφεσαι με ανθρώπους που έχουν συσκευές του 2005 ακόμα, η δεν έχεις ιδέα τι κρατάς στα χέρια σου.

Μην επιμένεις στην ανοησία σου!

Ωραία και για πες μου τώρα, έχω ένα παλιό Nokia X7 16GB Symbian που έχει ένα σορό mp3 τραγούδια που τα θέλω. Υπολογιστή δεν έχω. Με ποιόν τρόπο θα τα μεταφέρω στη συσκευή μου; Δεν έχει επεκτάσιμη μνήμη. Όλα είναι στη συσκευή. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=ιστορίεσ+από+την+κρύπτη

θα μας τρελάνεις εσύ, υπάρχει σπίτι πλέον που δεν έχει PC; Τέσσερις υπολογιστές υπάρχουν στο σπίτι σε λειτουργία, άσε τους παροπλισμένους που έχω στην αποθήκη, οπότε όλες αυτά είναι να έχουμε να λέμε. Την κάρτα sd οκ και εγώ δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα πάρω κινητό χωρίς αλλά μέχρι εκεί. 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, evris2013 said:

Ωραία και για πες μου τώρα, έχω ένα παλιό Nokia X7 16GB Symbian που έχει ένα σορό mp3 τραγούδια που τα θέλω. Υπολογιστή δεν έχω. Με ποιόν τρόπο θα τα μεταφέρω στη συσκευή μου; Δεν έχει επεκτάσιμη μνήμη. Όλα είναι στη συσκευή. 

Εδώ και 4 χρόνια που σε θυμάμαι να γράφεις σεντόνια για το bluetooth και την χρησιμότητα του για μεταφορά αρχείων, ακόμα δεν κατάφερες να μεταφέρεις όλα αυτά τα mp3 στην καινούρια σου συσκευή; Θα είχες τελειώσει τώρα αν τα κατέβαζες από το διαδίκτυο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, baiosss said:

Εδώ και 4 χρόνια που σε θυμάμαι να γράφεις σεντόνια για το bluetooth και την χρησιμότητα του για μεταφορά αρχείων, ακόμα δεν κατάφερες να μεταφέρεις όλα αυτά τα mp3 στην καινούρια σου συσκευή; Θα είχες τελειώσει τώρα αν τα κατέβαζες από το διαδίκτυο.

Κατέβασα ορισμένα αλλά δεν μεταφέρθηκαν για κάποιο λόγο στην επόμενη συσκευή. Όταν πήρα αυτή που έχω τώρα δεν μεταφέρθηκαν ούτε αυτά που είχα κατεβάσει από το διαδίκτυο παρά μόνο 7 τραγούδια. Δηλαδή αυτά που είχαν αποθηκευτεί στο OneDrive μόνο. Δεν ξέρω τι γίνεται. Ούτε στο Google Drive μεταφέρονται ούτε στο OneDrive. Το τελευταίο το είχα από τα Windows Phone που είχα. Εν το μεταξύ τραγούδια δεν ξέρω γιατί δεν αποθηκεύονται στο Google Drive αλλά ούτε όλες οι φωτογραφίες. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, lneam said:

Nokia PC Suite 7.1.180.64

Δεν έχω υπολογιστή. Το είπα και πιο πάνω. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς, θα μείνουν για πάντα τα τραγούδια στο Nokia σαν τρυφερή ανάμνηση μαζί του. Εκτός αν ξεκινήσεις να στείλεις σήμερα τραγούδια mp3 όγκου 4gb με Bluetooth, οπότε ξεκινάς τώρα τη μεταφορά και θα τελειώσει σε περίπου σε 11 ώρες με ρυθμό 100kb/s. Δε ξέρω με υπέρυθρες αν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=qmJk-MvbZEc

σε αυτο το επισημο βιντεο απο την garmin μπορουμε να δουμε την bluetooth συνδεση αναμεσα στο iphone και μια τυχαια συσκευη πλοηγησης garmin. Μεσα απο την εφαρμογη της garmin μπορουμε να κανουμε πλοηγηση, ανταλλαγη αρχειων, κτλ

On 15/3/2023 at 9:16 ΠΜ, evris2013 said:

Δεν έχω υπολογιστή. Το είπα και πιο πάνω. 

οι αλλοι ανθρωποι εχουν. Σε εχουν κανει black list ? (σχημα λογου ειναι)

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, lneam said:

https://www.youtube.com/watch?v=qmJk-MvbZEc

σε αυτο το επισημο βιντεο απο την garmin μπορουμε να δουμε την bluetooth συνδεση αναμεσα στο iphone και μια τυχαια συσκευη πλοηγησης garmin. Μεσα απο την εφαρμογη της garmin μπορουμε να κανουμε πλοηγηση, ανταλλαγη αρχειων, κτλ

οι αλλοι ανθρωποι εχουν. Σε εχουν κανει black list ? (σχημα λογου ειναι)

Μπορεί από συσκευή της Garmin να γίνεται. Από συσκευή Android γίνεται;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, evris2013 said:

Μπορεί από συσκευή της Garmin να γίνεται. Από συσκευή Android γίνεται;

η ανταλλαγη αρχειων bleutooth στο iPhone ειναι αποδεδειγμενα εφικτη. Ολα ειναι θεμα εφαρμογης που θα πρεπει να υπαρξει στο apple store. Οποιος προγραμματιστης θελει μπορει να την υλοποιησει. Η ετειρεια (apple) αν εχω καταλαβει σωστα, δεν επιτρεπει να τρεχουν εφαρμογες / λειτουργιες απο τον καταναλωτη - για λογους ασφαλειας - εκτος iStore.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...