Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον gold

 

εχω version V 3.42.1

16-10-03

NHL-10

και τα μηνυματα δεν χωριζονται . κανονικα 160 χαρακτιρες

το κινητο το πηρα απο mobitel

 

 

όταν πας να το στείλεις δεν σου βγάζει μήνυμα για χωρισμό? εννοείται πως γράφεις ελληνικά ε? :worry:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

όταν πας να το στείλεις δεν σου βγάζει μήνυμα για χωρισμό? εννοείται πως γράφεις ελληνικά ε?

 

οχι κανονικα . ελληνικα γραφω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gold

 

όταν πας να το στείλεις δεν σου βγάζει μήνυμα για χωρισμό? εννοείται πως γράφεις ελληνικά ε?

 

οχι κανονικα . ελληνικα γραφω

 

 

μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις τις ρυθμίσεις γλώσσας και μηνυμάτων που έχει το 6600? :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις τις ρυθμίσεις γλώσσας και μηνυμάτων που έχει το 6600? :)

 

απο ρυθμισεις τηλεφωνου.

γλωσσα τηλεφωνου-αυτοματη

γλωσσα γραφης- ελληνικα

λεξικο- ενεργοποιημενο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gold

 

που θα το βρω αυτο που λες?

 

 

μενού->μηνύματα->επιλοές->ρυθμίσεις->σμσ

 

μενού->εργαλεία->ρυθμίσεις->τηλέφωνο->γενικά

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Alex σωστος :rolleyes:

anyway εχεις ανοιξει κανενα απο τα προγραμματα αυτα ? και αν ναι, πως σου φανηκαν ειδικα εσενα :o

μπορουμε να τα ανοιξουμε μονο τρεις φορες λεει και μετα μονον αγορα ετσι ?

το wayfinder απ'οτι ξερω ειναι προγραμμα GPS το θεμα ομως ειναι αν θα δουλευει εδω Ελλαδα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Megalos

 

Alex σωστος :rolleyes:

anyway εχεις ανοιξει κανενα απο τα προγραμματα αυτα ? και αν ναι, πως σου φανηκαν ειδικα εσενα :o

μπορουμε να τα ανοιξουμε μονο τρεις φορες λεει και μετα μονον αγορα ετσι ?

το wayfinder απ'οτι ξερω ειναι προγραμμα GPS το θεμα ομως ειναι αν θα δουλευει εδω Ελλαδα :worry:

 

 

τα περισσότερα υπάρχουν και cracked. πχ μόλις έβαλα το worldmate και έχω και το zipman. όσο για το wayfinder... δεν ξέρω τίποτα... :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

μενού->μηνύματα->επιλοές->ρυθμίσεις->σμσ

 

μενού->εργαλεία->ρυθμίσεις->τηλέφωνο->γενικά

 

γλωσσα τηλεφωνου-αυτοματη

γλωσσα γραφης- ελληνικα

λεξικο- ενεργοποιημενο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Megalos

 

Alex σωστος :rolleyes:

anyway εχεις ανοιξει κανενα απο τα προγραμματα αυτα ? και αν ναι, πως σου φανηκαν ειδικα εσενα :o

μπορουμε να τα ανοιξουμε μονο τρεις φορες λεει και μετα μονον αγορα ετσι ?

το wayfinder απ'οτι ξερω ειναι προγραμμα GPS το θεμα ομως ειναι αν θα δουλευει εδω Ελλαδα :worry:

 

 

apo oti eida den uparxei katholou i Ellada sto menu :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gold

 

γλωσσα τηλεφωνου-αυτοματη

γλωσσα γραφης- ελληνικα

λεξικο- ενεργοποιημενο

 

 

 

Έχω ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις, και φυσικά την ίδια έκδοση του λειτουργικού (όλοι την ίδια έχουμε άλλωστε), αλλά εμένα ΔΕΝ το στέλνει σε ενα sms..

 

Πώς μπορεί να μου το εξηγήσει τώρα αυτό κάποιος επιστημονικά;

 

:'(

Link to comment
Share on other sites

gold, είναι πολύ περίεργο να συμβαίνει μόνο με σένα αυτό!

Είσαι βέβαιος ότι γράφεις ένα μήνυμα με πάνω από 70 Ελληνικούς χαρακτήρες και κατά την αποστολή δε σου λέει ότι θα πάει σε 2 ή 3 μέρη;;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον petran

 

gold, είναι πολύ περίεργο να συμβαίνει μόνο με σένα αυτό!

Είσαι βέβαιος ότι γράφεις ένα μήνυμα με πάνω από 70 Ελληνικούς χαρακτήρες και κατά την αποστολή δε σου λέει ότι θα πάει σε 2 ή 3 μέρη;;

 

 

 

Den yparxei kamia periptwsh na symvainei ayto.Mhn paideyeste xwris logo.

Ligh ypomonh kai sthn epomenh anava8mish 8a einai ok ayto to 8ema.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia6310i/1.0 (4.80) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Mporei kaneis na anevasei kanena vinteo gia na to sigrinoume me auto tou sx1?

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous.

Eimai kai ego se autous pou to piran (to 6600).

Prota tha po oti se genikes grammes eimai ikanopoiimenos ,alla exei kai kapoia pragmata pou den mou aresoun.

1)Den kleidoni automata.

2)Exo ton ixo sto megalitero epipedo kai otan me kaloun sxedon to katalaveno mono apo tin donisi.

3)Gia auto den ftaii to tilefono alla o KoloO.E,den exei rithmisis gia MMS kai WAP.

 

Tora kati allo.

Tha ithela na parakaleso opoion kserei kapoia links gia na katevaso efarmoges paixnidia kai genika pragmata gia to 6600 as apantisi.

Enoite spasnena e!!!!

 

Kai telos exo mporesi na epikoinoniso me to 6600 mono me to PCsuite.Iparxi kapoio allo programma.

 

Euxaristo gia ton xrono sas.......Filika Vaeron

Link to comment
Share on other sites

παιδια δικο μου λαθως απλα δεν ειχα καταλαβει οτι αν εβαζες ειδικα συμβολα το χωριζε . εγω εστελνα μονο χαρακτηρες.
Link to comment
Share on other sites

κανέναν καλό wav player έχουμε? η σουίτα κάνει τέλεια μετατροπή από mp3 σε wav. ειδικά για 6600 :)

 

ρε συ γιάννη μου που είδες ότι δεν ακούγονται καλά? μια χαρά τα κόβω.

 

το ίδιο και τα βιντεάκια :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Vaeron

 

Kalispera se olous.

Eimai kai ego se autous pou to piran (to 6600).

Prota tha po oti se genikes grammes eimai ikanopoiimenos ,alla exei kai kapoia pragmata pou den mou aresoun.

1)Den kleidoni automata.

2)Exo ton ixo sto megalitero epipedo kai otan me kaloun sxedon to katalaveno mono apo tin donisi.

3)Gia auto den ftaii to tilefono alla o KoloO.E,den exei rithmisis gia MMS kai WAP.

 

Tora kati allo.

Tha ithela na parakaleso opoion kserei kapoia links gia na katevaso efarmoges paixnidia kai genika pragmata gia to 6600 as apantisi.

Enoite spasnena e!!!!

 

Kai telos exo mporesi na epikoinoniso me to 6600 mono me to PCsuite.Iparxi kapoio allo programma.

 

Euxaristo gia ton xrono sas.......Filika Vaeron

 

 

Καλως ήλθες στο forum μας και με γεια το νέο σου 6600!

 

Θα σε παρακαλέσω όμως να μην αναφερθείς ξανά σε warez!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον iceman

 

Θα σε παρακαλέσω όμως να μην αναφερθείς ξανά σε warez!

 

Τι εννοείς; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από περίπου τρεις ώρες (!!!) διάβασα και τις 26 σελίδες του thread!!! :wacko:

 

Καταλήγω σε σχέση με τα όσα αναφέρθηκαν και μόνο, στα εξής συμπεράσματα που πρόκειται να βοηθήσουν όσους δεν προλαβαίνουν να κάνουν τη διεξοδική μελέτη των προηγούμενων σελίδων....

 

* Πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες αφού στέλνει μόνο σπαστά μηνύματα των 70 χαρακτήρων στα SMS και με τα κεφαλαία- μικρά (κάνει αυτόματη αλλαγή από κεφαλαία σε μικρά μετά κάθε λέξη....)

 

* Αρχικό πρόβλημα στα ΜΜS με όλες τις εταιρείες και αυτή τη στιγμή μόνο με κοσμοτέ...

 

* Σε αρκετά τηλέφωνα παρατηρήθηκαν καμένα pixels (προσοχή!)

 

* Μέτριος ήχος σε ποιότητα και ένταση, mp3 μονοφωνικό, πολύ καλή ποιότητα ανοιχτής ακρόασης....

 

* Συγκριτικά μέτρια απόδοση των χρωμάτων στη κάμερα, ειδικά σε συνθήκες μειωμένου φωτισμού...(καλύτερη από Ρ 800/900 χειρότερη από GX20....)

 

* Πρόβλημα με τη μεταφορά επαφών μέσω του pcsuite σε άλλα συμβατά ΝΟΚΙΑ και αντίστροφα....

 

* Caller id πολύ μικρό (1Χ1)

 

* Πρόβλημα στη φωνητική εντολη, όσων αφορά την αντιστοίχιση των εντολών και όχι την αναγνώριση....

 

Αυτά μπόρεσα να αντιληφθώ και να ξεχωρίσω και όποιος θέλει μπορεί να συμπληρώσει τον κατάλογο....

 

Γενικά μου έκανε εντύπωση πως δεν βρήκα κανένα ενθουσιασμένο χρήστη....όλοι στον προβληματισμό και το ψάξιμο....! :worry:

 

Παιδιά καλή συνέχεια και με άμεσο λύσιμο των πολλαπλών προβλημάτων που φαίνεται να αντιμετωπίζει το νέο τηλέφωνο την παρούσα στιγμή.... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το FSCaller 2,00 είδα οτι δεν σούλευε και μετά προσπάθησα να το απεγκαταστήσω και μου λέει οτι δεν γίνεται γιατί το αρχείο είναι κατεστραμένο.Πώς θα το βγάλω?Εν τω μεταξύ δεν θυμάμαι αν το έχω εγκαταστήσει στην κάρτα ή στο τηλέφωνο,αλλά με το seleq δεν μπορώ να το βρώ.

Με format θα καταφέρω κάτι?Έχω ακούσει οτι υπάρχουν δύο ειδών format(format mmc και format του τηλεφώνου?).Πώς γίνονται και ποιό θα με βοηθούσε εμένα?

Υπάρχει κανένας κίνδυνος αν κάνω format?

Υπάρχει άλλη λύση εκτός του format?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αντιστοίχηση φωνητικών εντολών σε όλες τις λειτουργίες του κινητού, το έχω προσέξει κι εγώ..

 

Τις αναγνωρίζει μεν, αλλά ΕΚΤΕΛΕΙ, μόνο αυτές που έχουν να κάνουν με αλλαγή του profil.

 

Στις υπόλοιπες...κωφεύει θρασύτατα..

 

Μήπως μιλάμε για ένα μικρό bug? :blink:

Link to comment
Share on other sites

se 6600 pesoun ta exeis paixnidia tou n gage

pandemonioum

tomb raider

sonic(alla pixeliazi)

den pe zoun

puzle bublle

tha dokimaso to Super.Monkey.Ball kai to Tony.Hawk kai tha sas enimeroso!!! ;) ;)

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον delis7

 

se 6600 pesoun ta exeis paixnidia tou n gage

pandemonioum

tomb raider

sonic(alla pixeliazi)

den pe zoun

puzle bublle

tha dokimaso to Super.Monkey.Ball kai to Tony.Hawk kai tha sas enimeroso!!! ;) ;)

 

 

kai to Super.Monkey.Ball paizei apsoga!!!! :) :)

gia to Tony Hawk tha xero avrio pou tha paro megaliteri mmc.

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...