Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sto irc(#mediaplace), shareaza, kazaa....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες εξοπλισμο τι εννοεις?software η hardware?Η αναβαθμιση γινεται μονο στο service η μπορω να την κανω και εγω?Αυτος που το ειχε το ειχε παει στον Γερμανο και του γυρευε 350 ευρω χωρις να κρατησει να το δει.

Ευχαριστω

Συνδιασμός και των δυο, δεν αξίζει για μια αναβάθμιση. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, Μόλις κατέβασα το ultra MP3 palyer 1.05 αλλα τα τραγούδια ακούγονται σι΄γα σε τέρμα ένταση.Λογικο!!! Πως μπορώ να δυναμώσω το Ηχείο με κάποιο πρόγραμμα ίσως;

αν θυμαμαι καλα γιατι εχω 3 μηνες να δουλεψω το κινητο με το ultramp3 γινεται πολυ δυνατος ο ηχος αλλα τριζει το ηχειο και ακουγεται πολυ χαλια.οποτε κρατα αυτο που εχεις και μην το ψαχνεις δεν καταφερνεις τιποτα απλα χαλας την ποιοτητα ηχου σε δυνατοτερη ενταση.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα γιατι εχω 3 μηνες να δουλεψω το κινητο με το ultramp3 γινεται πολυ δυνατος ο ηχος αλλα τριζει το ηχειο και ακουγεται πολυ χαλια.οποτε κρατα αυτο που εχεις και μην το ψαχνεις δεν καταφερνεις τιποτα απλα χαλας την ποιοτητα ηχου σε δυνατοτερη ενταση.

Αντιθετως. Το Ultra mp3 δεν εχει καθολου δυνατη ενταση και ουτε τριζει το ηχειο. To mp3player το κανει αυτο

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, Μόλις κατέβασα το ultra MP3 palyer 1.05 αλλα τα τραγούδια ακούγονται σι΄γα σε τέρμα ένταση.Λογικο!!! Πως μπορώ να δυναμώσω το Ηχείο με κάποιο πρόγραμμα ίσως;

 

φιλε αμα θελεις βαλε του το wmaplas 1.22 θα εχεις mp3 και για ηχο κλησεις! και μετα αμα θελεις βαλε το ultra mp3 1.52

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ 0,75€/15" :lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλε αμα θελεις βαλε του το wmaplas 1.22 θα εχεις mp3 και για ηχο κλησεις! και μετα αμα θελεις βαλε το ultra mp3 1.52

Είσαι σίγουρος πως με το wmaplas 1.22 θα μπορεί το Νοκια 6600 να παίζει mp3 ως ήχο κλήσης;;;;:blink: Πρώτη φορά το ακούω αυτό....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως με το wmaplas 1.22 θα μπορεί το Νοκια 6600 να παίζει mp3 ως ήχο κλήσης;;;;:blink: Πρώτη φορά το ακούω αυτό....:ninja:

Ναι γινεται αλλα δεν τα παιζει ολα. Υπαρχει και σκετος codec για αυτη τη δουλεια, δεν χρειαζεται να βαλεις και το προγραμμα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ναι γινεται αλλα δεν τα παιζει ολα. Υπαρχει και σκετος codec για αυτη τη δουλεια, δεν χρειαζεται να βαλεις και το προγραμμα

Δεν γινετι να μας το δωσεις,η να μας δωσεις ενα link(και για το προγραμμα αλλα και το codec) ?Σου δινω e-mail: ALEXW1024@hotmail.com

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Ναι γινεται αλλα δεν τα παιζει ολα. Υπαρχει και σκετος codec για αυτη τη δουλεια, δεν χρειαζεται να βαλεις και το προγραμμα

 

Λοιπόν το βρήκα και το εγκατέστησα το προγραμματάκι αλλά έγινα αυτό που περίμενα.Τα ogg αρχεία τα έπαιζε με την κλασσική αναπαραγωγή που έχει το κινητό και κατά συνέπεια έμπαιναν ως ήχο κλήσης.Δεν γινόταν το ίδιο όμως με τα mp3 που δεν τα αναγνώριζε το κινητό και ο μοναδικός τρόπος για να παιχτούν ήταν μέσα από το προγραμματάκι(και κατά συνέπεια δεν μπορούσαν να μπουν ως ήχο κλήσης):( Πρέπει να το πάρουμε απόφαση.MP3 ως ήχο κλήσης στο Nokia 6600 ξεχάστε το!:nagger: :nagger: :nagger:

Link to comment
Share on other sites

Και όμως γίνεται!! Έτσι το έχω το κινητό εδώ και 3 μήνες !!!

Απλά βάζεις τον Codec και μετά κάνεις αποθήκευση ως το mp3. Μετά θα το έχει σαν ήχο κλήσης.

Δεν γίνεται σε όλα τα mp3 αλλά στα περισσότερα!! :D

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Και όμως γίνεται!! Έτσι το έχω το κινητό εδώ και 3 μήνες !!!

Απλά βάζεις τον Codec και μετά κάνεις αποθήκευση ως το mp3. Μετά θα το έχει σαν ήχο κλήσης.

Δεν γίνεται σε όλα τα mp3 αλλά στα περισσότερα!! :D

Μηπως γινεται να μας το δωσεις σε εμας που δεν το βρισκουμε?

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Και όμως γίνεται!! Έτσι το έχω το κινητό εδώ και 3 μήνες !!!

Απλά βάζεις τον Codec και μετά κάνεις αποθήκευση ως το mp3. Μετά θα το έχει σαν ήχο κλήσης.

Δεν γίνεται σε όλα τα mp3 αλλά στα περισσότερα!! :D

ti ennoeis?

thanxs,

prokatavolika:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για αυτούς που θέλουν μονο τον codec:κλικ εδώ,

για αυτούς που θέλουν ΚΑΙ το Wma Plus(συνισταται): κλίκ εδώ (οπου **= Crαck)

και για αυτούς που θέλουν ΚΑΙ τα skins του Wma Plus(μαμάνε):κλικ εδώ.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για αυτούς που θέλουν μονο τον codec:κλικ εδώ,

για αυτούς που θέλουν ΚΑΙ το Wma Plus(συνισταται): κλίκ εδώ (οπου **= Crαck)

και για αυτούς που θέλουν ΚΑΙ τα skins του Wma Plus(μαμάνε):κλικ εδώ.

Μπαινει κανονικα στο rapidshare αλλα μολις παταμε download λεει οτι δεν ειναι σωστο το url.Κατι λαθος πρεπει να εχεις κανει.Και τα τρια links που εδωσες δεν λειτουργουν.Δεν του ριχνεις μια ματια?

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Μπαινει κανονικα στο rapidshare αλλα μολις παταμε download λεει οτι δεν ειναι σωστο το url.Κατι λαθος πρεπει να εχεις κανει.Και τα τρια links που εδωσες δεν λειτουργουν.Δεν του ριχνεις μια ματια?

 

Και τα 3 links δουλευουν κανονικοτατα.Στο δευτερο κοιτα τι γραφει ο PCMan στην παρενθεση.Κατι κανεις λαθος ξαναπροσπαθησε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Και τα 3 links δουλευουν κανονικοτατα.Στο δευτερο κοιτα τι γραφει ο PCMan στην παρενθεση.Κατι κανεις λαθος ξαναπροσπαθησε.

Κοιταχτε εμενα τι μου βγαζει.Το εχω επισυναψει..

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Εδωσα σε ένα ανηψάκι μου το 6600 μιας και αλλαξα εγώ κινητό και με έφαγε να του περασω προγραμμα για mp3 και του περασα το mp3go. Του έστειλα και με bluetooth ενα τραγούδι και αντιμετωπίζουμε το εξής πρόβλημα, ΔΕΝ ανοίγει το μηνυμα με το τραγούδι που του έστειλα λέει μή υποστηριζόμενη λειτουργία. Πώς ξεπερνιέται αυτό? Να ανοίξει το μήνυμα με το τραγούδι και να το παίξει με το mp3go/ultra mp3 ?

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να αλαχεί το ηχείο που παίζουν τα ringtones με ένα πιο δυνατό; Γιατί του 6600 ούτε στα 5μέτρα δεν ακούγεται στα περισσότερα mid.
Link to comment
Share on other sites

 

Ξαναρωτάω διοτι δεν εχω καταφέρει να ανοιξω το μηνυμα, έχει αποσταλλει mp3 με bluetooth και λεει μη υποστηριζομενη λειτουργια...

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω διοτι δεν εχω καταφέρει να ανοιξω το μηνυμα, έχει αποσταλλει mp3 με bluetooth και λεει μη υποστηριζομενη λειτουργια...

Για να το αναγνωρίσει το κινητό εκτός απ το να έχει εγκατεστημένο τον codec θα πρέπει στο mp3 να είναι ενεργοποιημένο το id3v2 και να έχεις γράψει κάτι σ΄αυτό.Ελπίζω να σαι βοήθησα...:O

 

Υπ.Τελικά υπάρχει codec για mp3.Ποτέ μην λες ποτέ σ'αυτήν τη ζωή...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Για να το αναγνωρίσει το κινητό εκτός απ το να έχει εγκατεστημένο τον codec θα πρέπει στο mp3 να είναι ενεργοποιημένο το id3v2 και να έχεις γράψει κάτι σ΄αυτό.Ελπίζω να σαι βοήθησα...:O

 

Υπ.Τελικά υπάρχει codec για mp3.Ποτέ μην λες ποτέ σ'αυτήν τη ζωή...:wacko:

 

Ποιο codec έχεις βάλει εσύ αν επιτρέπεται ?

Με το προγραμμα mp3go ή mp3 player θα κάνω δουλειά ?

Το πρώτο δέν έκανε δουλειά.

Και τι να έχει γραφεί στο id3v2 ?

Αν έχεις τον χρόνο να γίνεις λίγο πιο αναλυτικος...

 

Ευχαριστώ.

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι θυμαμαι εμενα, με το Mp3 player τα ανοιγε απο τα μηνυματα, δοκιμασε το, δε χανεις κατι :)
Link to comment
Share on other sites

Ποιο codec έχεις βάλει εσύ αν επιτρέπεται ?

Με το προγραμμα mp3go ή mp3 player θα κάνω δουλειά ?

Το πρώτο δέν έκανε δουλειά.

Και τι να έχει γραφεί στο id3v2 ?

Αν έχεις τον χρόνο να γίνεις λίγο πιο αναλυτικος...

 

Ευχαριστώ.

Λοιπόν θα τα πάρω από την αρχή.Πρώτον χρειαζόμαστε η σκέτο τον mp3codec ή το πρόγραμμα wmaplus v1.20.Πώς τα βρίσκουμε:Στο iphone και με μιά σχετική αναζήτηση αλλά και με μια αναζήτηση στο google.

Ωραία το εγκατέστησα τώρα;Στέλνεις το mp3 μέχρι 128kbit/s(δεν νομίζω παραπάνω να τα παίζει κανονικά)αφού πρώτα μέσω κάποιου προγράμματος πχ winamp έχεις ενεργοποιήσει και έχεις γράψει ένα τουλάxιστον πεδίο του id3v2.

Τι είναι το id3v2:Θα το περιγράψω με χρήση του winamp.Ανοίγουμε στον υπολογιστή το τραγούδι μέσω του winamp πατάμε δεξι κλικ στο τραγούδι και διαλέγουμε file properties(νομίζω αυτός ο υπολογιστής δεν έχει winamp:worry: ).Στην καρτέλα που εμφανίζεται τσεκάρεις την επιλογή id3v2 και συμπληρώνεις ένα πεδίο πχ το όνομα του τραγουδιού και αυτό ήταν!;)

Μετά το στέλνεις στο κινητό και αν όλα έχουν πάει καλά θα το ανοίξει με το μαμίσιο player της Nokia(όπως παίζει τα amr).Το αποθηκέυεις μόνο στην έκθεση στους ψηφιακούς ήχους γιατί αλλιώς νομίζω πως δεν θα το βρίσκει το κινητό για να το βάλεις ήχο κλήσης.Μετά ακολουθείς την γνωστή διαδικασία(προφίλ διαμόρφωση...)

Ελπίζω τώρα να τα κατάλαβες...Είναι λίγο μπέρδεμα αλλά...

Α!τα mp3 να είναι stereo γιατί αλλιώς δεν θα τα παίζει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα που να γράψω αυτό που θα διαβάσετε γιατί είναι λίγο πολύπλοκο και έτσι αποφάσισα να το γράψω εδώ.

 

Έχω ένα 6600 και είμαι εδώ και 10 χρόνια στην ΤΙΜ με το ίδιο νούμερο. Τώρα μου έδωσαν από το γραφείο και 2o τηλέφωνο (χρέπι) το οποίο όμως είναι εταιρικό της Vodafone. Επειδή δεν θέλω να κουβαλάω 2 τηλέφωνα μήπως υπάρχει κανένας τρόπος να ενσωματώσω και τις 2 γραμμές που έχω στο 6600 μου?

 

Η προσωπική μου είναι ΤΙΜ και η εταιρική είναι Vodafone.

 

Σε περίπτωση που δεν γίνεται μήπως ξέρετε κάποια συσκευή που να παίρνει και τις 2 SIM ?

 

Αν πόσταρα σε λάθος μέρος ας το μεταφέρει κάποιος moderator.

 

Ευχαριστώ.

224 εφαρμογές σε Nokia 6600 v. 4.09 έως 8/8/2008.

Από 9/8/2008 ΝΟΚΙΑ Ε90 user και από 1/7/2010 ΝΟΚΙΑ Ν97 user

http://briefcase.pathfinder.gr/download/spimark/40085/482174/0/Streetracing1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...