Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον eye

 

Και γιατί δεν το φτιάχνεις μόνος σου;

Αν το mix pix είναι το ίδιο με αυτό του 7650 (παππούς rulez, xaxa), αν πας στις 'Επιλογές', πρέπει να έχει 'Νέο Παιχνίδι'.

 

Επέλεξέ το, και θα σε ρωτήσει αν θέλεις slide, ή το άλλο (δεν το θυμάμαι τώρα...)

 

Ελπίζω να βοήθησα!

Καλή συνέχεια,

Γιώργος.

 

Den kserw pws htan sto 7650, edw pantws molis anoigeis to paixnidi sou exei duo epiloges k tin epilogh slide tin esvhsa kata lathos. ti kanoume twra? (eimai asxetos ap'auta. phra 6600 meta apo xronia me to 6210)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον JustMe!

 

Παιδιά αφού δεν συγκινήθηκε κανείς να μου απαντήσει και με στείλατε όλοι στις ελάχιστες σελίδες του θρεντ ξαναρωτάω!Επειδή έψαξα αρκετά και δεν βρήκα μπορεί κανείς να μου πει σε ποιες σελίδες να κοιτάξω κυρίως?Ή αν μου απαντήσει ακόμη καλύτερα!Με την νέα έκδοση λύθηκε το πρόβλημα με τα μηνύματα?Αν στείλω μήνυμα με κεφαλαία ελληνικά μέχρι πόσα στέλνει?

 

 

 

xmmm,esy mallon oxi mono den psaxneis tis palioteres selides,oute kan tis kainouries den koitas... :!:

sou exw apanthsei..... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Cosmote MMS extra settings για το 6600:

Proxy: 10.10.10.20

Port: 8080

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασα τις ρυθμισεις για τα mms vodafone που εδινε και ο φιλος αλλα και αυτες που εχει στο site της η vodafone αλλα τιποτα.Δεν λειτουργουν.Υπαρχει τιποτα νεοτερο?

 

Καθως διεγραφα καποιες απο τις εφαρμογες που ειχε μεσα,μου εβγαλε μνημη καρτας κατεστραμενη,την εκανα διαμορφωση και τωρα εχουν μεινει στο μενου κατι κομματια παζλ τα οποια δεν σβηνουν.Τι κανουμε εκει?

 

Εχω προβλημα με το pc suite.Δεν μου το αναγνωριζει ενω συνδεω το τηλεφωνο για πρωτη φορα.Ας μου πει καποιος τι παιζει ή ας δωσει ενα λινκ αν εχει ειπωθει παλι το θεμα.

 

Το τηλεφωνο παντως ειναι απιστευτο.Παρα πολυ καλο. :D

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω ενα προβληματακι. κατεβασα το σπασμενο seleq απο το aivanet. το ετρεξα και δεν μπορω να περασω το crack. το seleq δεν σβηστηκε με hard reset. μπορει καποιοσ να μου πει πως θα το σβησω απο το κινητο αφου δεν υπαρχει ουτε στην διαχειριση προγραμματων και το πως μπορω να το εγκαταστησω απο την αρχη σπασμενο, δηλαδη χωρις περιοδο εφαρμογης 14 ημερων;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dmitsos

 

http://forum.mediaplace.nl/viewtopic.php?t=1480

Eχει PICS, THEMES να φανε και οι κοτες

 

 

 

ayta einai gia to smartlauncher,den yparxei kanena(ektos apo ena pou postara prin meres) theme gia to 6600.

syntoma ayto 8a allaxei... :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι! Εχώ ένα πρόβλημα κια ελπίζω να με βοηθήσετε: Εγκατέστησα το psiloc e-profiles pro και μετά απο μερικές μέρες ενώ πήγα να το τρέξω μου εβγαλε σφάλμα. Τελικά δεν ξαναέτρεξε ποτέ, πήγα να το βγάλω απο την διαχείρηση, ούτε απο εκεί έβγαινε και έσβησα απο το seleq οτιδήποτε είχε σχεση με το συγκεκριμένο προγραμμα. Το πρόβλημα μου ξεκινάει απο εδώ. Οτι έχει μείνει κάπου η ρύθμιση απο τα προφίλ να κλειδώνει αυτόματα το πληκτρολόγιο στο 1 λεπτό που το είχα ορίσει, καθώς επίσης να αλλάζει τα χρώματα ανάλογα με το προφίλ που έχω σε χρήση. Πήγα να ξαναεγκαταστήσω αλλά μου λέει οτι η εφαρμογή χρησιμοποιείται, και κλέινει η εγκατάσταση. Πάω να το κάνω εγκατάσταση είτε μέσω ΒΤ απο το pc ή να στείλω το sis στο κινητό και να κάνω απο εκεί εγκατάσταση αλλα τίποτα. Μπορεί να γίνει κάτι η απλά να περιμένω όοοοταν θα γίνει αναβάθμιση?? ευχαριστώ και ελπίζω στην βοήθεια σας!
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dimi

 

Επιτελους....σε ευχαριστω πολυ tron τα εβαλα ετσι και δουλευει μια χαρα.... ;) ;)

 

 

kaneis na boh8hsei re paidia gia vodafone mail uparxei???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ksssk

 

Παιδια δοκιμασα τις ρυθμισεις για τα mms vodafone που εδινε και ο φιλος αλλα και αυτες που εχει στο site της η vodafone αλλα τιποτα.Δεν λειτουργουν.Υπαρχει τιποτα νεοτερο?

 

Καθως διεγραφα καποιες απο τις εφαρμογες που ειχε μεσα,μου εβγαλε μνημη καρτας κατεστραμενη,την εκανα διαμορφωση και τωρα εχουν μεινει στο μενου κατι κομματια παζλ τα οποια δεν σβηνουν.Τι κανουμε εκει?

 

Εχω προβλημα με το pc suite.Δεν μου το αναγνωριζει ενω συνδεω το τηλεφωνο για πρωτη φορα.Ας μου πει καποιος τι παιζει ή ας δωσει ενα λινκ αν εχει ειπωθει παλι το θεμα.

 

Το τηλεφωνο παντως ειναι απιστευτο.Παρα πολυ καλο. :D

 

Οι ρυθμίσεις αυτές έχουν δουλέψει σε όλους μας (πιστεύω). Μήπως τυχόν δεν ζήτησες από τη Vodafone να σου ενεργοποιηθεί η υπηρεσία; Ρώτησέ τους αν είναι ενεργοποιημένη... Δε βλέπω κάτι άλλο που θα μπορούσε να φταίει!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ksssk

 

 

Καθως διεγραφα καποιες απο τις εφαρμογες που ειχε μεσα,μου εβγαλε μνημη καρτας κατεστραμενη,την εκανα διαμορφωση και τωρα εχουν μεινει στο μενου κατι κομματια παζλ τα οποια δεν σβηνουν.Τι κανουμε εκει?

 

 

Κι εμένα μου έβγαλε κάποια στιγμή ότι είναι κατεστραμένη η κάρτα μνήμης, κατά την εγκατάσταση ενός παιχνιδιού για n-gage, δεν είχε χώρο προφανώς, αλλά πριν πανικοβληθώ και κάνω format την καρτούλα, έκανα ένα reboot το τηλ. και όλα επανήλθαν κανονικά.. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε ένα περίεργο πρόβλημα που μου προέκυψε.............

Έστειλα ένα αρχείο με το bluetooth(το eRecorder),έκανα την εγκατάσταση,και μετά πήγα να σβήσω το μήνυμα και δεν σβηνότανε.

Από εκείνη τη στιγμή όταν μου έρχεται μήνυμα δεν χτυπάει καθόλου ο ήχος ούτε μου βγάζει τη μπαρίτσα κάτω που λέει 1 νέο μήνυμα.Το μόνο που κάνει είναι να βγάζει ένα φακελάκι κάτω από το δείκτη της μπαταρίας.Συγχρόνως πολά προγράμματα σταμάτησαν να δουλεύουν τα οποία πρίν δουλεύανε μια χαρά και η είσοδος στο κεντρικό μενού έχει γίνει πολύ αργή.

Τί έγινε?Please HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Ενα περιεργο προβλημα.

Χτες εβαλα αρκετα προγραμματα. Οταν το εκλεισα και το ανοιξα ξανα , εκει που βγαζει τα δυο χερια και παιζει μουσικη, η μουσικη κοβεται, δεν παιζει ολη. Any info?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Το "κόψιμο" της μουσικής είναι κάτι που έχω παρατηρήσει κι εγώ (και μάλιστα σε 2 6600). Μάλλον έχει να κάνει με το bug που ανέφερε ο john74, το κόψιμο που του έκανε στον ήχο σε μεγάλα αρχεία wav.

Ως γνωστόν, αναμένουμε upgrade... :worry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον petran

 

Το "κόψιμο" της μουσικής είναι κάτι που έχω παρατηρήσει κι εγώ (και μάλιστα σε 2 6600). Μάλλον έχει να κάνει με το bug που ανέφερε ο john74, το κόψιμο που του έκανε στον ήχο σε μεγάλα αρχεία wav.

Ως γνωστόν, αναμένουμε upgrade... :worry:

 

 

Μιλαω για τον default ηχο και εικονα που εχει οταν ανοιξεις το κινητο ομως.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον petran

 

Το "κόψιμο" της μουσικής είναι κάτι που έχω παρατηρήσει κι εγώ (και μάλιστα σε 2 6600). Μάλλον έχει να κάνει με το bug που ανέφερε ο john74, το κόψιμο που του έκανε στον ήχο σε μεγάλα αρχεία wav.

Ως γνωστόν, αναμένουμε upgrade... :worry:

 

 

Και εγώ το έχω παρατηρήσει!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον iceman

 

Και εγώ το έχω παρατηρήσει!

 

 

Εμενα ομως μου το εκανε απο χτες που εγκατεστησα προγραμματα. Αρα μαλλον δεν ειναι bug του κινητου. Αny help????

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον babis

 

Εμενα ομως μου το εκανε απο χτες που εγκατεστησα προγραμματα. Αρα μαλλον δεν ειναι bug του κινητου. Αny help????

 

 

Εμενα μου το κάνει συνέχεια (πλην 2-3 εξαιρέσεων που ακούγεται ολόκληρος).

Δεν νομίζω να είναι σοβαρό! Άλλωστε θυμάμαι ότι όλα τα ΝοΚΙΑ απο τη σειρά 40 και μετά κάνουν τέτοια κόλπα στο άνοιγμα!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

babis, και σε μένα αυτός ο ήχος κόβεται (σχεδόν πάντα), απλά το συνδύασα με το bug του john74. Νομίζω αυτό γινόταν από την αρχή. Θεωρώ ότι είναι bug του κινητού, όπως βλέπεις συμβαίνει σε πολύ κόσμο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον iceman

 

Εμενα μου το κάνει συνέχεια (πλην 2-3 εξαιρέσεων που ακούγεται ολόκληρος).

Δεν νομίζω να είναι σοβαρό! Άλλωστε θυμάμαι ότι όλα τα ΝοΚΙΑ απο τη σειρά 40 και μετά κάνουν τέτοια κόλπα στο άνοιγμα!

 

 

Αν βάλω ΡΙΝ και πατήσω ΟΚ αμέσως μόλις βγάλει την οθόνη του ΡΙΝ, παίζει μισός.

Αν καθυστερήσω λίγο, παίζει ολόκληρος.

 

Ρε παιδά, διάβαζα τις προάλλες (τι τό' θελα) το γνωστό γαλλικό φόρουμ mobil.bpit.ch, και με έπιασε μια φρίκη. Αναφέρουν τα bugs της αρκούδας. Έχουν και τόπικ αφιερωμένο στα σκαθάρια.

 

Προς το φίλο που έχει πρόβλημα με την ειδοποίηση SMS / MMS:

Μήπως έχεις γυρίσει τα μηνύματα στην κάρτα MMC;

Δοκίμασε να τα ξαναγυρίσεις στη μνήμη τηλεφώνου.

 

Φιλικά,

Γιώργος.

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jimbou

 

Ακούστε ένα περίεργο πρόβλημα που μου προέκυψε.............

Έστειλα ένα αρχείο με το bluetooth(το eRecorder),έκανα την εγκατάσταση,και μετά πήγα να σβήσω το μήνυμα και δεν σβηνότανε.

Από εκείνη τη στιγμή όταν μου έρχεται μήνυμα δεν χτυπάει καθόλου ο ήχος ούτε μου βγάζει τη μπαρίτσα κάτω που λέει 1 νέο μήνυμα.Το μόνο που κάνει είναι να βγάζει ένα φακελάκι κάτω από το δείκτη της μπαταρίας.Συγχρόνως πολά προγράμματα σταμάτησαν να δουλεύουν τα οποία πρίν δουλεύανε μια χαρά και η είσοδος στο κεντρικό μενού έχει γίνει πολύ αργή.

Τί έγινε?Please HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Δεν ξέρει κανείς να βοηθήσει? :wacko:

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον petran

 

babis, και σε μένα αυτός ο ήχος κόβεται (σχεδόν πάντα), απλά το συνδύασα με το bug του john74. Νομίζω αυτό γινόταν από την αρχή. Θεωρώ ότι είναι bug του κινητού, όπως βλέπεις συμβαίνει σε πολύ κόσμο.

 

Παιδία και εμένα το κάνει... :o

Αλλά έχω την εντύπωση ότι φταίει ο task manager που έχω εγκαταστήσει,

αφού μάλλον φορτώνει εκείνη τη στιγμή και μπλοκάρει τον ήχο... :(

Δεν το έχω επιβεβαιώσει όμως... :p

Αν και εσείς έχετε task manager ίσως θα βγάζαμε κάποιο συμπέρασμα... :wacko:

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Εχω την απορια γιατι δεν μπορω να στειλω με Bluetooth η με IR τα ringtones που υπαρχουν στο 6600 σε αλλο τηλεφωνο !!!!!

Αντιθετωσ μου εχουν στειλει ringtones απο Eric. T610 !!!!!!!

GT-I9505

GT-N8000

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον eye

 

:alien:

:alien:

 

Αυτό μερικοί το λένε και τηλεπάθεια!!!

Κοίτα 2 ποστ πιο πίσω! (11:27)

:cool:

 

 

Δοκίμασα να το βάλω να τα παίρνει στη μνήμη του τηλεφώνου αλλά πάλι τίποτα

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...