Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η διάρκεια στην εγγραφη video στο 6600 εξαρτάται μονο από την ποσότητα μνήμης η είναι κλειδωμένη σε επίπεδο hardware?

ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω για unlimited video capture?

επίσης σε τι ανάλυση και στα ποσα fps γραφει η κάμερα του 6600?

 

το sig απλά κάτι μου θυμίζει, κάπου το έχει πάρει το μάτι μου , άμα το ξανά συναντήσω θα σου πω που.

 

τελικά δεν μου είπατε αν με τα λεφτά που δίνω για το 6600 υπάρχει κάτι καλύτερο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/predatorGR/21242/260346/0/prdtlogo_small.gif
Link to comment
Share on other sites

η διάρκεια στην εγγραφη video στο 6600 εξαρτάται μονο από την ποσότητα μνήμης η είναι κλειδωμένη σε επίπεδο hardware?

ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω για unlimited video capture?

 

"Philips camcorder pro 1.02,1.03 " , η εφαρμογη για unlimited video :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!:)

το ξέρω σας έχω ζαλίσει αλλά δεν είχα ποτέ smartphone, οπότε συγχωρέστε τις noobie ερωτήσεις μου.

βασικά έχω ακόμα μια, μη με δείρετε!:P

για το Bluetooth που λέγαμε πιο πάνω τι μου προτείνετε να αγοράσω; κάποια μάρκα που ειναι καλή και τι ακριβώς ζητάω;υπάρχουν και εδω διαφορετικοί τύποι όπως στις μνήμες;

 

ευχαριστώ και πάλι

http://briefcase.pathfinder.gr/download/predatorGR/21242/260346/0/prdtlogo_small.gif
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!:)

το ξέρω σας έχω ζαλίσει αλλά δεν είχα ποτέ smartphone, οπότε συγχωρέστε τις noobie ερωτήσεις μου.

βασικά έχω ακόμα μια, μη με δείρετε!:P

για το Bluetooth που λέγαμε πιο πάνω τι μου προτείνετε να αγοράσω; κάποια μάρκα που ειναι καλή και τι ακριβώς ζητάω;υπάρχουν και εδω διαφορετικοί τύποι όπως στις μνήμες;

 

ευχαριστώ και πάλι

 

Κανενα προβλημα φιλε μου,να'σαι καλα :O

Bluetooth dongle θα το ζητησεις ,κυκλοφορουν αρκετα στην αγορα

σε μαγαζια με pc-hardware,"πλαισιο" κλπ ..

Τσεκαρε και το θεμα Χρήση τεχνολογίας Bluetooth ,κατα καιρους εχουν αναφερθει αρκετα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Ρ900 με βρήκε ενώ το bluetooth ήταν κλειστό,το mobiluck απενεργοποιημένο και δεν έχω προσβληθεί από τον carib.Έχω την 5.27.Γνωρίζει κανείς ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το σβησεις μεσω καποιου file manager .

Για την εγκατασταση ισως να χρειαστεις να γυρισεις την γλωσσα του τηλεφωνου στα αγγλικα

[/url]

 

Τα δωκίμασα και τα δύο αλλά δυστηχώς τίποτα. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω? Έκανα και φουλ φορματ αλλά τίποτα. :(

Link to comment
Share on other sites

Τα δωκίμασα και τα δύο αλλά δυστηχώς τίποτα. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω? Έκανα και φουλ φορματ αλλά τίποτα. :(

 

Δοκιμασε να εγκαταστησεις μια αλλη version του προγραμματος να δεις αν εχει προβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να εγκαταστησεις μια αλλη version του προγραμματος να δεις αν εχει προβλημα.

Και αυτό το δοκίμασα αλλά τίποτα. Μου λέει, αντικατάσταση? Και όταν πατάω οκ μου λέει πάλι κατεστραμένο αρχείο. :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Ανά διαστήματα το κινητό μου βγάζει το μήνυμα "Εφαρμ. έκλεισε main !". Το βγάζει συνήθως κατά την φόρτιση, επανέκίνηση και όταν προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση το mobiluck. Έχετε καμιά ιδέα για τι πράγμα πρόκειται;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι στα σκαριά να αγοράσω ένα nokia 6600 ενός έτους μεταχειρισμένο με μια extra μπαταρία 1000 Μah στα 190 ευρώ.

πως σας φαίνεται, είναι καλή αγορά η μπορώ να με αυτά τα λεφτά να πάρω κάτι καλύτερο?

 

έχω ενθουσιαστεί πολύ με τις δυνατότητες αυτού του κινητού και ανυπομονώ να το αγοράσω.

ακόμα και emulators για game boy άκουσα ότι παίζουνε!;)

 

parto an einai se kalh katastash, tha meineis eyxaristhmenos.exei polles dynatothtes.ego paizo games apo ngage +mame, exei oti thes

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Ανά διαστήματα το κινητό μου βγάζει το μήνυμα "Εφαρμ. έκλεισε main !". Το βγάζει συνήθως κατά την φόρτιση, επανέκίνηση και όταν προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση το mobiluck. Έχετε καμιά ιδέα για τι πράγμα πρόκειται;

 

Εγκατεστησε το mobiluck στην μνημη του τηλεφωνου

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε το mobiluck στην μνημη του τηλεφωνου

Το προσπάθησα και αυτό αλλά δεν πιάνει...

Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα και αυτό αλλά δεν πιάνει...

 

Φιλε μου δες ενα προηγουμενο ποστ μου,ισως σε βοηθησει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=712549#post712549

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

hi sas....Mipws kserei kaneis kanena app na kaneis firmware update i mono apo tin nokia?????thanx

 

Χρειαζεται φιλε μου ειδικος εξοπλισμος (συνηθως στοιχιζει ακριβα) ,η εφαρμογη της Νοκια & το software upgrade.Οποτε.. :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να στείλω ένα αρχείο ήχου (crickets.awb) απο το 6600 στο 6230.Στην έκθεση,στις επιλογές του αρχείου δεν υπήρχε το "Αποστολή" και έτσι πήγα μέσα απο το SeleQ να το στείλω.Όμως διαπίστωσα πως ενώ πατούσα "Αποστολή με BlueTooth" δεν συνέβαινε τπτ.Το ίδιο και με τις IrDA.Παλιότερα είχα στείλει ακριβώς με τον ίδιο τρόπο.

Έχω την 5,27.Είναι κάποιο lock της version μου ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να στείλω ένα αρχείο ήχου (crickets.awb) απο το 6600 στο 6230.Στην έκθεση,στις επιλογές του αρχείου δεν υπήρχε το "Αποστολή" και έτσι πήγα μέσα απο το SeleQ να το στείλω.Όμως διαπίστωσα πως ενώ πατούσα "Αποστολή με BlueTooth" δεν συνέβαινε τπτ.Το ίδιο και με τις IrDA.Παλιότερα είχα στείλει ακριβώς με τον ίδιο τρόπο.

Έχω την 5,27.Είναι κάποιο lock της version μου ?

 

Ακριβως ετσι ειναι.Απο την πρωτη αναβαθμιση που βγηκε στο 6600 ορισμενοι τυποι αρχειων εχουν κλειδωθει.Για πιο πολλες λεπτομερειες δες το : [Επισημο] ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΡΧΕΙΩΝ ΣΕ ΚΙΝΗΤΑ Series 60 . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου προτεινετε καποιο προγραμμα για να στελνω sms απο το pocket pc μεσω του nokia 6600 με bluetooth ? Δοκιμασα το simple sms με ολα τα serial ports αλλα τιποτα... Ευχαριστώ
y4
Link to comment
Share on other sites

Μια φορα που κολλησε το κινητο αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια για να ξεκολλησει. Προσεξα οτι μπορουσα να σηκωσω την μπαταρια εως καποιο υψος προτου κολλησει το κινητο.

Χθες λοιπον διαβαζα και δεν ειχα τι να κανω (ωραιο διαβασμα ε?) ειπα για πλακα να βγαλω την mmc απο το κινητο προπαθωντας να το κανω μην κλεισει καθως εβγαζα την καρτα. Την πρωτη φορα δεν τα καταφερα. Ειχα ανεβασει την μπαταρια πολυ ψηλα. Την δευτερη ομως... ΝΑΙΙΙΙΙ!!!!! Τα καταφερα!!!! Ειχα βγαλει την mmc απο το κινητο χωρις να κλεισει.

Αρχισαν ομως τα προβληματα. Αρχισε να λεει το κινητο οτι η εγγραφη της καρτας sim(!) απετυχε. Παρ'ολα αυτα μπορουσε να κανει και να δεχτει κλησεις. Το προβλημα ειναι τωρα το πως θα την εβαζα...(εξου και το half hot swap) Θα δοκιμασω σημερα και θα σας πω...

Btw: Το κινητο δεν μου παρουσιασε προβληματα εως τωρα. Αν καταφερει να βαλει κανεις την καρτα μεσα ας ποσταρει

 

Να υποθεσω οτι δεν το δοκιμασε κανεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω σε ένα θέμα μια δικία μου φώτο που κατεβασα απο υπολογιστή ή που έβγαλα με το κιν σαν wallpeper και να μην φαίνετε απο πάνω και κάτω η φώτο του θέματος?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θες να κανεις γινεται οταν η εικονα που θα βαλεις σαν wallpaper ειναι διαστασεων 176x144 pixels.Ετσι πρεπει να την κανεις cropping σ αυτες τις διαστασεις.Πληροφοριακα εγω το κανω αυτο με το picture manager του office...
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ειμαι νεος στο forum ης νοκια.το προβλημα ειναι πως καποιος μεσω bluetooth εστειλε τον ιο carib στο κινητο ενος φιλου.ξερει κανεις αν γινεται format στο κινητο ωστε να τον σβησω?ποιος ειναι ο κωδικος?αν υπαρχει αλλος τροπος δεκτος...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ειμαι νεος στο forum ης νοκια.το προβλημα ειναι πως καποιος μεσω bluetooth εστειλε τον ιο carib στο κινητο ενος φιλου.ξερει κανεις αν γινεται format στο κινητο ωστε να τον σβησω?ποιος ειναι ο κωδικος?αν υπαρχει αλλος τροπος δεκτος...ευχαριστω

 

Καλως ηρθες λοιπον στο Nokia forum φιλε μου.Ριξε μια ματια στο θεμα : [Επισημο] Ιοί στα κινητά Series 60 για να δεις οδηγιες για το πως να το αφαιρεσεις manually ή εναλλακτικα μπορεις να κατεβασεις το Removal tool της F-Secure. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να βγάλω τον ήχο που κάνει το κινητό όταν ανοίγει? (Ξέρετε αυτός που ακούγετε όταν πιάνει το ένα χέρι το άλλο.)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...