Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 6600 πέρνει οποιαδήποτε SD κάρτα ή μόνο της νόκια?

 

Φιλε μου,το 6600 παιρνει μονο MMC και αλλες μαρκες εκτος Νοκια, οχι ομως SD :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

...........

ε βεβαια ειναι λογικο, αφου επαναφερει το κινητο στην αρχικη του κατασταση, οπως οταν το πηρες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Geia xara paidia,mipws kapoios gnwrizei pws mporw na kanw tin fwtografia autou pou me kalei na fainetai megaluteri stin othoni mou?

Sorry an rwtaw kati pou exei isws apantithei...ksekineisa na diavazw apo tin arxi kai vlepw oti exei 368 selides!Pote na tis diavasw oles? :geek:

Euxaristw prokatavolika kai pali suggnwmi! :whistle:

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Geia xara paidia,mipws kapoios gnwrizei pws mporw na kanw tin fwtografia autou pou me kalei na fainetai megaluteri stin othoni mou?

Sorry an rwtaw kati pou exei isws apantithei...ksekineisa na diavazw apo tin arxi kai vlepw oti exei 368 selides!Pote na tis diavasw oles? :geek:

Euxaristw prokatavolika kai pali suggnwmi! :whistle:

 

θα το πετυχεις με την εφαρμογη Full Screen Caller :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις για ποιο σκοπο ειναι το push to talk? το εγκατεστεισα στο 6600 αλλα χρειαζεται ρυθμισεις απο το δικτυο!οποιος ενδιαφερεται θα το βρει εδω...

 

http://www.aivanet.com/viewtopic.php?t=2158&postdays=0&postorder=asc&start=120

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις για ποιο σκοπο ειναι το push to talk? το εγκατεστεισα στο 6600 αλλα χρειαζεται ρυθμισεις απο το δικτυο!οποιος ενδιαφερεται θα το βρει εδω...

 

 

 

Ειναι υπηρεσια που πρεπει να υποστηριζεται απο το δικτυο και θυμιζει Walkie Talkie

Πληροφοριες θα βρεις εδω

http://www.nokia.com/nokia/0,8764,63940,00.html

http://www.nokia.com/nokia/0,,46740,00.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα μια χοντρη μαλακια και θα ηθελα την βοηθεια σας ή εστω καποια ιδεα.πηρα μια μουφα προσοψη και προσπαθησα να την βαλω (την μπροστινή) και δεν μπορουσα να την βγαλω.ετσι λοιπον πηρα ενα κατσαβιδι χοντρο και το εχωνα στις εγκοπες μεχρι που η προσοψη βγηκε(σημαδευοντας τα πλαινα).το θεμα ειναι οτι μολις ανοιξα το κινητο περαν του οτι δεν εφαρμοζε καλα η μουφα προσοψη η οθονη δεν αναβε ,δεν εδειχνε τιποτα παρολο που το κινητο αναβε(το καταλαβαινα απο τον φωτισμο τον πληκτρων).λετε να ειναι κατι σοβαρο?θα την βγαλω φθηνα ή το ξεκώλιασα το δυσμοιρο το κινητακι μου??πειτε μου ρε παλληκαρια :( :( :(
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα μια χοντρη μαλακια και θα ηθελα την βοηθεια σας ή εστω καποια ιδεα.πηρα μια μουφα προσοψη και προσπαθησα να την βαλω (την μπροστινή) και δεν μπορουσα να την βγαλω.ετσι λοιπον πηρα ενα κατσαβιδι χοντρο και το εχωνα στις εγκοπες μεχρι που η προσοψη βγηκε(σημαδευοντας τα πλαινα).το θεμα ειναι οτι μολις ανοιξα το κινητο περαν του οτι δεν εφαρμοζε καλα η μουφα προσοψη η οθονη δεν αναβε ,δεν εδειχνε τιποτα παρολο που το κινητο αναβε(το καταλαβαινα απο τον φωτισμο τον πληκτρων).λετε να ειναι κατι σοβαρο?θα την βγαλω φθηνα ή το ξεκώλιασα το δυσμοιρο το κινητακι μου??πειτε μου ρε παλληκαρια :( :( :(

 

Φιλε μου, για να ανοιξει η προσοψη η μπροστινη δεν ειναι οπως σε αλλα κινητα οπως θα καταλαβες και μονος σου, οπως ειναι δλδ στο 8310 ας πουμε, στο 7610 και σε αλλα...

Θελει ειδικη θηκουλα να μπει μεσα για να ανοιξει που εχουν ως επι το πλειστον εξειδικευμενα(?) μαγαζια...Οποτε μαλλον εκανες πολυ ασχημα που εβαλες κατσαβιδι...Τωρα θα πρεπει πιθανοτατα να το πας να το δουνε, και ελπιζω να μην εχει μεγαλο κοστος αν εσπασε κατι...Ισως καποιο κουμπωμα... :worry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο κολπακι να βαλουμε στα soft keys σε κατασταση αναμονης οποια εφαρμογη θελουμε εκτος απο αυτες του τηλεφωνου;
Link to comment
Share on other sites

καλιμερα στο forum 2 ερωτησουλες εχω.

1:πιο προγραμα ειναι αυτο που παιζει Mp3 και μπορεις να τα βαλεις και ringtones;

2:τι πρεπη να κανω για να καταιβασω βιντεακια απο το pc στο κινητο;προσπαθω με υπερηθρες αλλα μου λεει το κινητο αγνωστη μορφη αρχειου.

ποτε δεν ειναι αργα,αμα δεν ειναι και νωρις!!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο κολπακι να βαλουμε στα soft keys σε κατασταση αναμονης οποια εφαρμογη θελουμε εκτος απο αυτες του τηλεφωνου;

 

Αν θυμαμαι καλα ειχε ξανατεθει και στο παρελθον αυτο το ζητημα και η απαντηση ηταν οχι. :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

καλιμερα στο forum 2 ερωτησουλες εχω.

1:πιο προγραμα ειναι αυτο που παιζει Mp3 και μπορεις να τα βαλεις και ringtones;

2:τι πρεπη να κανω για να καταιβασω βιντεακια απο το pc στο κινητο;προσπαθω με υπερηθρες αλλα μου λεει το κινητο αγνωστη μορφη αρχειου.

 

Για να βάλεις σαν ήχο κλήσης mp3 λίγο δύκολο. Μερικοί λένε ότι αν μετονομάσεις το αρχείο σε oog η wav γίνετε εγω το δωκίμασα αλλά νιετ!

 

Αν έχεις ένα καρτ ριντερ τα ρίχνεις στην κάρτα μέσα και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Καλώς ήρθα στην οικογένεια των κατόχων 6600!!! :D :happy: :cool:

Έβαλα την κινητούμπα να φορτίζει τo μεσημέρι και τα ξημερώματα θα ξεκινήσω να το χρησιμοποιώ. :up: Μια χάρη... :rolleyes: :o

Επειδή είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω τόσες σελίδες(θα το προσπαθήσω όμως) μπορείτε να μου πείτε τι θα έπρεπε να προσέχω στην αρχή;

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Paidia exw kati erwtiseis.

Ti einai to Hard kai ti to soft format?

Piga na kanw format stin karta mnimis kia mou leei oti tin ekane enw den esvise tpt.Ti na kanw?Eyxaristw

Τα formats αυτά αναφέρονται μόνο για το κινητό και κάνουν format μόνο στο κινητό! Για την κάρτα πρέπει να το κάνεις από το menu της κάρτας "διαμόρφωση κάρτας μνήμης". Με τα formats, το hard τουλάχιστον, επανέρχεται το κινητό στην αρχική του κατάσταση όπως όταν το πρωτοαγόρασες. Κάτι σαν format ενός pc, μόνο που στο κινητό σου περνάει και το firmware. Για πιο πολλές και συγκεκριμένες λεπτομέριες κάνε μία ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ. :)

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

gia sas, akousa kapion na mou leei oti kapios filos tou pou exei to 6600 exei valei ena programa pou stelnei kapia kimata kai dioxnei ta kounoupia? ine ali8ia oti iparxei kati tetio?

 

episeis tha ithela na mou anaferete onomata merikon trellon efarmogon opos ine to irremote.

 

efxaristo

Link to comment
Share on other sites

gia sas, akousa kapion na mou leei oti kapios filos tou pou exei to 6600 exei valei ena programa pou stelnei kapia kimata kai dioxnei ta kounoupia? ine ali8ia oti iparxei kati tetio?

 

Οτι υπαρχει ναι υπαρχει τετοια εφαρμογη το θεμα ομως ειναι και το αν εχει αποτελεσματα. :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την αποστολή ενός video μέσω bluetooth. Tο video είναι 855kb και το έχω στην κάρτα μνήμης (128 mb είναι η κάρτα) . Είτε πάω να το στείλω με τον SeleQ, είτε από την Έκθεση του κινητού βλέπω το εξής μήνυμα (όταν πάω Αποστολή/Μέσω Bluetooth) πριν καν προλάβει να ψάξει για συσκευές:

Seleq (ή Έκθεση, ανάλογα ποιο από τα δύο χρησιμοποιώ)

Ανεπαρκής μνήμη για την ενέργεια αυτή. Διαγράψτε δεδομένα πρώτα.

Φυσικά το ανεπαρκής μνήμη που λέει δεν ισχύει. Στην κάρτα μνήμης έχω ελεύθερα 43,99 mb . Τι φταίει; Μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτές τις μέρες (πιο πριν δεν είχε χρειαστεί να στείλω αρχείο τέτοιου μεγέθους) :mad: :mad:

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

@gi13Niog13..Όλες τις εφαρμογές που κυκλοφορούν υπάρχουν στο my-symbian και στο aivanet.Ρίξε και μια ματιά στο thread "Ποιές εφαρμογές έχετε εγκαταστήσει στο κινητό σας".Εχει πολλά ονοματα εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το να φυλάει τα μημύματα στη mmc :)

 

Τι σχέση έχει αυτό με το πρόβλημά μου; Δεν θέλω τα μηνύματα στην mmc. Τα έχω όλα στην μνήμη του τηλεφώνου ταξινομημένα σε φακέλους και δεν έχω καμιά όρεξη να τα φτιάχνω από την αρχή.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την αποστολή ενός video μέσω bluetooth. Tο video είναι 855kb και το έχω στην κάρτα μνήμης (128 mb είναι η κάρτα) . Είτε πάω να το στείλω με τον SeleQ, είτε από την Έκθεση του κινητού βλέπω το εξής μήνυμα (όταν πάω Αποστολή/Μέσω Bluetooth) πριν καν προλάβει να ψάξει για συσκευές:

Seleq (ή Έκθεση, ανάλογα ποιο από τα δύο χρησιμοποιώ)

Ανεπαρκής μνήμη για την ενέργεια αυτή. Διαγράψτε δεδομένα πρώτα.

Φυσικά το ανεπαρκής μνήμη που λέει δεν ισχύει. Στην κάρτα μνήμης έχω ελεύθερα 43,99 mb . Τι φταίει; Μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτές τις μέρες (πιο πριν δεν είχε χρειαστεί να στείλω αρχείο τέτοιου μεγέθους) :mad: :mad:

Mallon den exeis xoro stin mnimi tilefonoy.Gia des

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό με το πρόβλημά μου; Δεν θέλω τα μηνύματα στην mmc. Τα έχω όλα στην μνήμη του τηλεφώνου ταξινομημένα σε φακέλους και δεν έχω καμιά όρεξη να τα φτιάχνω από την αρχή.

 

 

Το λειτουργικό έχει μια ιδιοτροπία :

 

Πρέπει να κάνει αντιγραφή του αρχείου στη μνήμη που φυλάει τα μυνήματα πριν να τα στείλει και μετά να το σβήσει.Έτσι έχεις τρεις επιλογές :

 

α) Να βάλεις τα μηνύτα να φυλάγονται στη mmc (πρέπει να σου τα κάνει κόπυ και μόνο του κανονικά)

β) Να σβήσεις αρχεία από τη μνήμη του κινητού

γ)Μέσου κάποιου τρίτου κατασκευαστή προγράμματος - δε ξέρω ποιο (δοκίμασε όμως το profimail)

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Έχω το quikpoint kai θέλω να ανοίξω αρχεια word αλλά επειδή δεν έχω υπέρυθρες ρίχνω το αρχείο στην κάρτα μνήμης. Γίνετε να το ανοίξω απο εκεί και αν ναι πως?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...