Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, είμαι κάτοχος του 6600 και θέλω να ρωτήσω κάποιον για να μου απαντήσει υπεύθηνα άν έχε καταφέρει να βρεί Radio Handsfree για το κινητό που να του έχει δουλέψει.Έχω διαβάσει τα σχετικά threads αλλά τελικά μία οριστική απάντηση δεν βρήκα.Όλοι λένε άκουσα..είδα...μου είπαν...αλλά κανένας δεν έχει γράψει οτι να'ι τελικ'α μου δούλεψε αυτό.Αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει ας μπεί στον κόπο να μου απαντήσει παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stratisd (30 Μάρ. 2004 , 00:55)

 

Καλησπέρα σε όλους, είμαι κάτοχος του 6600 και θέλω να ρωτήσω κάποιον για να μου απαντήσει υπεύθηνα άν έχε καταφέρει να βρεί Radio Handsfree για το κινητό που να του έχει δουλέψει.Έχω διαβάσει τα σχετικά threads αλλά τελικά μία οριστική απάντηση δεν βρήκα.Όλοι λένε άκουσα..είδα...μου είπαν...αλλά κανένας δεν έχει γράψει οτι να'ι τελικ'α μου δούλεψε αυτό.Αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει ας μπεί στον κόπο να μου απαντήσει παρακαλώ.

 

 

Δυστυχως οχι.Αυτα που υπαρχουν ειναι με pop-port συνδεση και δεν κανουν για το 6600. :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (30 Μάρ. 2004 , 01:03)

 

Δυστυχως οχι.Αυτα που υπαρχουν ειναι με pop-port συνδεση και δεν κανουν για το 6600. :(

 

 

Κάνουν όμως για το 6620 :cry:

 

Α ρε NOKIA με τις μισές δουλειές σου :(

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tasulm (30 Μάρ. 2004 , 00:18)

 

απλά κουράζει υπόγραφή του βάζελου συνέχεια για το τπτ. :)

 

\

Tώρα αν σου πω πως έχεις άδικο θα σου πω ψέματα.. :p

Εξαιρετικό μέλος ο Ασυμβίβαστος αλλά αυτή η υπογραφή του πρέπει να αλλάξει άμεσα :whistle:

Όσο για την πρώτη κούπα που λέει..Μάλλον και η τελευταία θα είναι :p

Sorry για το off topic :)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

kai emena i mpataria me normal hrisi (1 ora omilia 1-2 ores paihnidi 30 lepta mp3 kai arketo messenger) moy krataei 1.5- 2.5 mereskai treho kai programmata backround, timetool, keylock, photoid,screensaver...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NotEver (29 Μάρ. 2004 , 22:25)

 

Είχα την 1.20i... :confused:

 

 

Έχει βγει η έκδοση 1.30 του SMSTimer εδώ και 15 περίπου ημέρες :)

Εγώ αγόρασα το πρόγραμμα και κάθε φορά που βγαίνει νέα έκδοση μου την στέλνουν δωρεάν ;) Δεν κοστίζει πολύ και νομίζω ότι αξίζει τον κόπο :)

Δεν είχα ποτέ προβλήματα με αυτό το πρόγραμμα. Το χρησιμοποιώ συνέχεια :cool:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ψιλοανίδεος τι είναι η pop-port σύνδεση;Εγώ δοκίμασα ένα handsfree απο νοκια 5510 και δούλεψε στο 6600.Το αναγνώρισε και έβγαλε ένα ζευγάρι ακουστικά κάτω απο το μπαλάκι του bluetooth.Τί ακριβώς είναι το pop port?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stratisd (30 Μάρ. 2004 , 12:04)

 

Επειδή είμαι ψιλοανίδεος τι είναι η pop-port σύνδεση;Εγώ δοκίμασα ένα handsfree απο νοκια 5510 και δούλεψε στο 6600.Το αναγνώρισε και έβγαλε ένα ζευγάρι ακουστικά κάτω απο το μπαλάκι του bluetooth.Τί ακριβώς είναι το pop port?

 

 

pop-port συνδεση χρησιμοποιει το 7210 π.χ. και αν δεν κανω λαθος ολα τα series 40 κινητα.

pop-port :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος το κινητό ήταν το 5210...Πάντως το handsfree δούλεψε αλλά δέν είχε radio.Θεωρητικά ένα Bluetooth Ραδιο handsfree άλλης εταιρίας SE ή MOTOROLA π.χ. δεν θα δουλέψει;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stratisd (30 Μάρ. 2004 , 12:58)

 

Θεωρητικά ένα Bluetooth Ραδιο handsfree άλλης εταιρίας SE ή MOTOROLA π.χ. δεν θα δουλέψει;

 

 

Πότε βγήκαν bluetooth radio handsfree?

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iceman (30 Μάρ. 2004 , 13:03)

 

Πότε βγήκαν bluetooth radio handsfree?

 

 

Sony-Ericsson HBH-200 .Τωρα το κατα ποσο δουλευει δεν ειμαι σιγουρος.Αλλα αν δουλευουν τοτε θα ειχε λυθει το προβλημα με το ραδιο για τα 3650,6600. :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

se kana 4-6 xronia apo simera:P

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ψάξει αρκετά, βρήκα στο εξωτερικό Bluetooth με radio και mp3.Για ρίχτε μια ματιά εδώ

http://www.expansys.com/accessory.asp?code=111027&atype=RADMP3&count=3

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα φιλε μου ειναι οτι κανενας δεν το εχει δοκιμασει για να ξερουμε στα σιγουρα οτι κανει.Βεβαια το οτι αναφερει οτι ειναι συμβατο για το 6600 τοτε το πιο πιθανο ειναι να ειναι ok.Αλλα ποιος θα το παραγγειλει??Ασε που το συγκεκριμενο ειναι και λιγο ακριβουτσικο... :whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.

Αντιμετωπίζω πρόβλημα και ήθελα βοήθεια αν είναι εύκολο:

τις τελευταίες μέρες όταν ανάβω το κινητό, μου βγάζει μήνυμα "εφαρμογή main έκλεισε". Χθες πήγα να περάσω κάποια προγραμματάκια μέσω blue tooth, και ενώ τα είδα στο μενού περασμένα, ξαναπήρα το παραπάνω μήνυμα, και τα προγραμματά είχαν εξαφανιστεί. Προσπάθησα να τα ξαναπεράσω, και ενώ ξεκινάει η διαδικασία, παίρνω στον υπολογιστή το μήνυμα "disc corrupt". Ακούγεται αρκετά σοβαρό. υποθέτω ότι θέλει format η κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas72 (30 Μάρ. 2004 , 13:33)

 

Καλημέρα στο forum.

Αντιμετωπίζω πρόβλημα και ήθελα βοήθεια αν είναι εύκολο:

τις τελευταίες μέρες όταν ανάβω το κινητό, μου βγάζει μήνυμα "εφαρμογή main έκλεισε". Χθες πήγα να περάσω κάποια προγραμματάκια μέσω blue tooth, και ενώ τα είδα στο μενού περασμένα, ξαναπήρα το παραπάνω μήνυμα, και τα προγραμματά είχαν εξαφανιστεί. Προσπάθησα να τα ξαναπεράσω, και ενώ ξεκινάει η διαδικασία, παίρνω στον υπολογιστή το μήνυμα "disc corrupt". Ακούγεται αρκετά σοβαρό. υποθέτω ότι θέλει format η κάρτα μνήμης.

 

 

Προτείνω MMC MEDIC ;)

 

(τελευταία σελίδα στην κορυφή στις ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΓΙΑ 6600)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas72 (30 Μάρ. 2004 , 13:44)

 

MMC MEDIC? Τι ακριβώς είκαι και πως το κάνω;

 

 

Ενα προγραμματάκι που τρέχει στο pc σου (αρκεί βέβαια να έχεις έναν card reader όπου θα τοποθετήσεις την κάρτα μνήμης) κάνει format στην κάρτα σου (μέσω του card reader). Εναλλακτικά, φυσικά, μπορείς να πας στα ΑΛΛΑ>ΜΝΗΜΗ> διαμόρφωση κάρτας μνήμης και να κάνεις εκ νέου διαμόρφωση

 

Δυστυχώς μετά ξάνά πέρασμα ό,τι έιχες στην κάρτα ... :rolleyes:

 

Ελπίζω να βοήθησα

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas72 (30 Μάρ. 2004 , 13:44)

 

MMC MEDIC? Τι ακριβώς είκαι και πως το κάνω;

 

 

Ειναι *.exe εφαρμογη για το pc και κανεις format μεσω card reader.

 

EDIT:Ουπςς καποιος με προλαβε.... :rolleyes: :whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, αλλά δυστυχώς το MMC MEDIC χρειάζεται Windows NT, 2000 ή XP για να λειτουργήσει. Επιπλέον δέν έχω card reader. Μπορείτε να μου θυμίσετε με ποιο κωδικο κάνω format? (Ξέρω πως έχει αναφερθεί ερκετές φορές, αλλά μου είανι δύσκολο να το βρω στις σελίδες).
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τον εχεις αλλαξει ο default ειναι 12345.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (30 Μάρ. 2004 , 13:07)

 

Sony-Ericsson HBH-200 .Τωρα το κατα ποσο δουλευει δεν ειμαι σιγουρος.Αλλα αν δουλευουν τοτε θα ειχε λυθει το προβλημα με το ραδιο για τα 3650,6600. :o

 

 

Asymvivaste σε πιάνω αδιάβαστο!

Το εν λόγω handsfree δεν έχει ραδιόφωνο...

Στο λέω με σιγουριά μιας και το έχω!

Μάλιστα σαν bluetooth handsfree κάνει σε 6600 και μάλιστα σου εμφανίζει στην οθόνη του και το νούμερο του καλλούντος (στα δε SE κινητά συσχετίζει το νούμερο με τον τηλεφωνικό κατάλογο της συσκευής)

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stratisd (30 Μάρ. 2004 , 13:17)

 

Επειδή το έχω ψάξει αρκετά, βρήκα στο εξωτερικό Bluetooth με radio και mp3.Για ρίχτε μια ματιά εδώ

http://www.expansys.com/accessory.asp?code=111027&atype=RADMP3&count=3

 

 

Καλό αλλά ακριβό... αλλά αν είχε το 6600 pop-port τώρα δεν θα ξαχνόμασταν (Α ΡΕ ΝΟΚΙΑ με τις τσιγγουνιές σου!)

 

GAMOTO!!! :mad:

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς το bluetooth adaptor ΜΑ-700

 

με το 6600;Γιατί στη λίστα του προγράμματος εγκατάστασης έχει κάποια άλλα μοντελα νοκια αλλά το 6600 δεν το έχει. Και προσπαθησα να το περασω αλλα κάπου βρήκα κόλημα με τιε θύρες.

It Feel So Good
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...