Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι το βλαμενο δεν το κανει.....εκει δεν δειχνει τπτ....

ποια ειναι η διαδρομη τωρα του φακελου mail που βαζεις στη μνημη τηλεφωνου;

C:\....\...?

Link to comment
Share on other sites

C:\system\mail

το πιο προφανες, οι ρυθμισεις πως ειναι; μηνυματα>ρυθμισεις>αλλο>μνημη σε χρηση;

βαλτο καρτα μνημης, μετα αντεγραψε το φακελο στο C:\system\ ωστε να ειναι C:\system\mail\00001....

και ξαναβαλτο απο τις ρυθμισεις στη μνημη τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

1)Θα βαλεις τα μηνυματα να αποθηκεβονται στην καρτα σου

2)με ενα fileman θα πας μεσα στο φαλεκο C:\system\... και θα κανεις copy ολο το φακελο mail

3)θα τον κανεις paste οπου θελεις μεσα στην καρτα

4)Μετα φορματ

5)Ξανα τα μηνυματα να αποθηκεβονται στην καρτα σου

6)θα πας παλη με ενα fileman στο C:\system\... και θα σβησεις ολο το φακελο mail

7)Θα πας και θα παρεις τον φακελο mail μεσα απο την καρτα και θα τον βαλεις στο C:\system\.... :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον...θα το δοκιμασω!!! Ευχαριστω φιλε!

Μα καλά, δεν είπες πιο πάνω ότι έχεις κάνει ήδη format :blink: και δεν μπορείς τώρα να μεταφέρεις στην αρχική τους θέση αυτά που μετέφερες πριν το format? :X

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ρε συ μπορω να τα μεταφερω αλλα να τα διαβασει το symbian δεν μπορει....gianpithio εκανα και αυτο που ειπες καλε μου φιλε αλλα παλι τπτ...μαλλον κατι δεν εγινε σωστα κατα την πρωτη αντιγραφη
Link to comment
Share on other sites

ρε συ μπορω να τα μεταφερω αλλα να τα διαβασει το symbian δεν μπορει....gianpithio εκανα και αυτο που ειπες καλε μου φιλε αλλα παλι τπτ...μαλλον κατι δεν εγινε σωστα κατα την πρωτη αντιγραφη

με τοσες αντιγραφες και φορματ ο αρχικος φακελος mail εχει παραμεινει ανεγγιχτος πλεον; μεσα σ'αυτον τον φακελο mail υπαρχει ενα αρχειο index καποιων kb;

Link to comment
Share on other sites

Aντιγραφη του φακελου mail απο την μνημη του τηλεφωνου στην καρτα μνημης

Εδω ειναι το λαθος σου πριν απο αυτο επρεπε να βαλεις τα μυνηματα να αποθηκευονται στην καρτα για να μπορεσει να κανει copy και το αρχειο index :)

Δυστηχος τα μηνυματα σου χαθηκαν :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος (@gianpithio ή @nikoskat) να μας πείτε τι ακριβώς θα κάνουμε πριν και μετά το format αντίστοιχα, ώστε να μεταφέρουμε με ασφάλεια τα μυνήματά μας? Μια επιγραμματική αναφορά για να είμαστε ΟΛΟΙ ενήμεροι. ;)

 

Ευχαριστούμε! :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Post 8884 :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Post 8884 :rolleyes:

 

:oops: Δεν το πρόσεξα. Όταν κάνω και το τελευταίο βήμα, μετά βάζω όπου θέλω να αποθηκεύονται τα μυνήματα μου?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Nαι :rolleyes:

Eτσι ξεκιναμε οταν τα εχουμε στο C αν τα εχουμε στο Ε τα βαζουμε να αποθηκεβονται στο τηλ και μετα τα κανουμε copy :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

To αρχειο index εκανε φτερα και αυτο μαλλον ηταν το προβλημα που ξεκινησε απο την μη αλλαγη την μνημης σε χρηση πριν την πρωτη αντιγραφη! τα μηνηματα σωθηκαν τελικα μεσω υπολογιστη με ενα προγραμματακι αλλα με μερικους χαρακτηρες χτυπημενους λογω enconding (διωρθωνεται ομως γιατι καταλαβαινεις την λεξη μιας κ οι κοινοι χαρακτηρες ελληνικων αγγλικων απεικονιζονται κανονικα)! Ευχαριστω ολους!!
Link to comment
Share on other sites

To αρχειο index εκανε φτερα και αυτο μαλλον ηταν το προβλημα που ξεκινησε απο την μη αλλαγη την μνημης σε χρηση πριν την πρωτη αντιγραφη! τα μηνηματα σωθηκαν τελικα μεσω υπολογιστη με ενα προγραμματακι αλλα με μερικους χαρακτηρες χτυπημενους λογω enconding (διωρθωνεται ομως γιατι καταλαβαινεις την λεξη μιας κ οι κοινοι χαρακτηρες ελληνικων αγγλικων απεικονιζονται κανονικα)! Ευχαριστω ολους!!

Μπορείς να μου πεις πώς ακριβώς έσωσες τα μυνήματά σου μέσω υπολογιστή? Από τη στιγμή που χάθηκε το αρχείο index, πώς τα κατάφερες και τα έσωσες? :confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα στο internet ενα προγραμα που λεγεται SMS Journal! Το ανοιγεις και οριζεις που εχεις αποθηκευμενο τον φακελο Mail! Πατας οκ και σου εμφανιζει τα μηνυματα! Αλλα τα εμφανιζει με χτυπημενους χαρακτηρες...

το προγραμμα εδω: http://www.karsten-seiferlin.de/html/body_sms_journal.html

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα 6600 και αφου αφαιρεσα τον carib αρχισε να κανει νερα... ..1)οταν παω να μπω στην εκθεση κολαει και γραφει ανοιγμα αρχειων επι ωρες.οσο και να το αφησω δεν κανει τιποτα αλλο.

2)δεν ενεργοποιει τα bluetooth --δειχνει μηνυμα (αδυναμια εκτελεσης ενεργειας).

3)για να μπω στην διαχ.αρχειων πρεπει μολις ανοιξω το κιν σε λιγοτερο απο 20'' να εχω μπει γιατι αλλιως κολαει οπως και με την εκ8εση.

4)ενω βγαζει foto και video κανονικα οταν παει να τα αποθκευση γραφει προσωρινη υπερφοτωση.

 

δεν δειχνει να τρεχει κανενα αλλο προγραμμα ταυτοχρονα με οτι κανω

το εχω κανει φορματ 3 φορες και σε nokia club και μονος αλλα τιποτα

 

ζηταω βοηθειαααααααααααα:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειρθε η ωρα να κανεις hard format στο κινητο σου δεν ειναι τιποτα θε σου παρει μιση ωρα :)

 

Διαβασε εδω για να μαθεις πως γεινετε

Nokia Series 60 FAQ: Διαβάστε το... πριν ρωτήσετε! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειρθε η ωρα να κανεις hard format στο κινητο σου δεν ειναι τιποτα θε σου παρει μιση ωρα :)

 

Διαβασε εδω για να μαθεις πως γεινετε

Nokia Series 60 FAQ: Διαβάστε το... πριν ρωτήσετε! :)

το δικιμασα αλλα δεν αλλαξε τιποτα.κολαει οπως πριν.μαλλον τα εφεγε τα ψωμακια του και 8ελει πεταμα.τελευται ελπιδα ο germanos αν και εχω απογοητευτει.ευχαρισω παντος για την προθυμια.

Link to comment
Share on other sites

το δικιμασα αλλα δεν αλλαξε τιποτα.κολαει οπως πριν.μαλλον τα εφεγε τα ψωμακια του και 8ελει πεταμα.τελευται ελπιδα ο germanos αν και εχω απογοητευτει.ευχαρισω παντος για την προθυμια.

οχι στον Γερμανο, κι αυτοι στη νοκια θα το πανε. κανε φορματ στην καρτα. δεν εχει τιποτα το κινητο αφου πριν δουλευε καλα, κατι εχει σκαλωσει στην καρτα μαλλον. αν εχεις card reader, κανε full format, οχι quick, αλλιως απο το κινητο :)

Link to comment
Share on other sites

για σας φίλοι μου . . . .

μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμά που να μου υπενθυμίζει ότι έχω μία αναπάντητη κλήση ????

Κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα όπως το SmsReminder που είναι για τα μηνύματα??

 

Σ'εχαριστω εκ' των προταίρων

trela_nera
Link to comment
Share on other sites

Με αυτο :)

http://www.rapiduploader.com/822681

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

για σας φίλοι μου . . . .

μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμά που να μου υπενθυμίζει ότι έχω μία αναπάντητη κλήση ????

Κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα όπως το SmsReminder που είναι για τα μηνύματα??

 

Σ'εχαριστω εκ' των προταίρων

Αν δεν κάνω λάθος, αυτό γίνεται μόνο από τον φορέα του δικτύου σου. Δηλαδή, όταν έχεις κλειστό το κινητό και κάποια στιγμή το ανοίξεις, θα σου έρθει μύνημα το οποίο θα σου λέει ποιος σε κάλεσε κατά τη διάρκεια που το είχες κλειστό. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...