Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PaFmAn ( 5 Ιαν. 2004 , 19:49)

 

Τα εκανα ολα αυτα και δουλεψαν κανονικα.! :) εστειλα ομως 2 φωτογραφιες μεσω multimedia σε εναν φιλο μου αλλα δεν μπορουσε να τις ανοιξει.του ελεγε συνδεση αδυνατη . μηπως πρεπει να εχει ενεργοποιησει και αυτος τα mms για να δει τις φωτογραφιες ? :o :whistle:

 

Eννοειται ρε φιλε πως πρεπει να τα ενεργοποιησει και ο αλλος... :mad: :eek: :wacko: :blink:

Μα τι ερωτησεις ειναι αυτες???

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca ( 5 Ιαν. 2004 , 23:17)

 

Eννοειται ρε φιλε πως πρεπει να τα ενεργοποιησει και ο αλλος... :mad: :eek: :wacko: :blink:

Μα τι ερωτησεις ειναι αυτες???

 

 

 

E...χμμμ...δεν χρειαζεται να ειμαστε αποτομοι με καποιον που εξεφρασε μια οποιαδηποτε απορια....Νομιζω...? :mad:

 

Οποιαδηποτε απορια,ας απαντηθει χωρις σχολιασμους....

Ειδαλλως και καποιος που γνωριζει πολλα,μπορει να αρχισει να θεωρει γελοιες ολες τις αποριες και να χλευαζει τον κοσμο...

 

Συνεση λοιπον... :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator ( 5 Ιαν. 2004 , 21:52)

 

Υπάρχουν και Γερμανικές λύσεις βέβαια.. :whistle: :p

 

 

Μην τον ακουτε...Νοκιακιας ειναι και παντα θα ειναι,αλλα ολοι κανουν λαθη...Διορθωσε τα γρηγορα... :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca ( 5 Ιαν. 2004 , 23:17)

 

Eννοειται ρε φιλε πως πρεπει να τα ενεργοποιησει και ο αλλος... :mad: :eek: :wacko: :blink:

Μα τι ερωτησεις ειναι αυτες???

 

 

και εσυ γιατι χαλαστικες δηλαδη ? μια ερωτηση εκανα για να μαθω. αν θες δεν μου απαντας και με αγνοεις.μην τρελαθουμε κιολας...αν εσυ ξερεις πολλα για κινητα μαγκια σου εγω ΤΩΡΑ προσπαθω να μαθω μερικα..

Link to comment
Share on other sites

Εχω στο 3650 ολα τα sms στην μνημη του τηλεφωνου.

Θελω να τα μεταφερω στην μνημη του 6600.

Υπαρχει καποιος τροπος?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator ( 5 Ιαν. 2004 , 21:52)

 

Υπάρχουν και Γερμανικές λύσεις βέβαια.. :whistle: :p

 

Nai mono pou aytes oi germanikes lyseis einai toso kales wste na mhn exoune smil kai thn dynatothta na oriseis ws mnhmh mynhmaton thn karta mnhmhs pou outos h allos den perilambanoune shn syskeyasia periorizontas se etsi sta molis 3.6 mb thn mnhmhs thlefonou,as gelaso me to review pou diabasa edw gia tis germanikes lyseis kai na stamathsoune pleon na mas lene oti mono h nokia biazete na bgalei ta kinhta sthn agora :) :p

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα λίγη βοήθεια με το blizzard παρακαλώ. Το εγκαθιστώ κανονικά βάζω και το .blz αρχείο στην root directory της mmc αλλά δεν μου το εμφανίζει το παιχνίδι όταν ξεκινάω το blizzard και όταν επιλέγω το install μου κάνει σφάλμα και κλείνει η εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xp|qX ( 6 Ιαν. 2004 , 13:57)

 

Nai mono pou aytes oi germanikes lyseis einai toso kales wste na mhn exoune smil kai thn dynatothta na oriseis ws mnhmh mynhmaton thn karta mnhmhs pou outos h allos den perilambanoune shn syskeyasia periorizontas se etsi sta molis 3.6 mb thn mnhmhs thlefonou,as gelaso me to review pou diabasa edw gia tis germanikes lyseis kai na stamathsoune pleon na mas lene oti mono h nokia biazete na bgalei ta kinhta sthn agora :) :p

 

 

 

Χμ.... εγω παλι θυμαμαι οτι η Νοκια ηταν αυτη που μεχρι το 6600 "ξεχνουσε" πεισματικα να υποστηριξει την smil στα κινητα της ... :o

Ετσι και η γερμανικη προταση , ακολουθησε τα χναρια των Νοκια με την ιδια εκδοση του symbian και δεν την υποστηριζει οπως τα 7650/3650 ακομα και το νεο 3660 .

Οποτε...Η νοκια εξακολουθει να οδηγει σε αυτον τον (λαθος) δρομο ...

 

Τωρα οσο για την αποθηκευση μηνυματων στην καρτα μνημης , απο οσο ξερω και στο 6600 που την υποστηριζει , δεν δουλευει και με τον καλυτερο τροπο .

Εγω θελω να εχω και αναφορες π.χ. στα γραπτα μου μηνυματα . :p

 

Οσο για την ιδια την MMC , ναι δεν την δινουν στο αρχικο πακετο , αλλα εγω που εχω 2 MMC πραγματικα βολευομαι με το να μπορω να την βγαλω απο το κινητο χωρις την διαδικαδια "κλεινω κινητο-βγαζω καπακι-βγαζω μπαταρια-βγαζω MMC - βαζω MMC - βαζω μπαταρια-βαζω καπακι" και περιμενω και λιγαααακι για να ανοιξει το κινητο

 

Ενταξει , ειπαμε σε καμια περιπτωση δεν ειναι 6600 το SX-1 αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα :) :)

Link to comment
Share on other sites

- an exeis megalh mmc den xreiazetai bale-bgale kathe toso.

- perimeneis ligaaaaki,opws eirwnika les k esu, gia na anoiksei to kinhto dioti fortwnei leitourgiko. to pc sou anoigei se xrono dt? den nomizw.

- to thema me ta mhnumata stin mmc opws k ola ta alla bugs tha diorthwthoun sta epomena firmwares.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi ( 5 Ιαν. 2004 , 14:50)

 

Να σε ρωτησω κατι...?

Εαν εσυ εχεις μια απορια ερχεσαι,τηn ποσταρεις και ευελπιστεις καποιος να ασχοληθει και να στη λυσει οσο το δυνατον πιο ολοκληρωμενα και πιο διεξοδικα γινεται...Σωστά...?

 

Επομενως επειδη εσενα το θεμα μπαταρια δε σε απασχολει δε σημαινει οτι δεν απασχολει και αλλους που εχουν καποια προβληματα-αποριες τις οποιες και προσπαθουν να λυσουν...Δεν νομιζω οτι εκαναν κατι κακο ετσι...?

Άλλωστε αυτός ειναι και ο σκοπός του Forum... ;)

 

Φιλικά πάντα,

Tifosi

 

Φιλε εδω εισαι λαθος! Γιατι το θεμα απαντηθηκε ΑΠΕΙΡΕΣ φορες

και εχει γινει σουπα!!!! Ο καθενας θα μπορει να λεει οτι θελει!

2 ωρες, 5 ωρες,10 ωρεσ,1 μερα,2 μερες........θα γραφουμε μεχρι να γεμισουμε 200 post...ουτε ΠΡΟΠΟ να παιζαμε!

δεν ειναι θεμα το οποιο λυνεται με λογια!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kargas ( 5 Ιαν. 2004 , 22:16)

 

Εχει ανοιχτη ακροαση και ειναι και πολυ δυνατη και ακουγεται σχετικα ευδιακριτα

 

Σε αυτο επετρεψε μου να διαφωνισω!!!

Η ανοιχτη ακροαση ειναι για τα μπαζα!!!!

Του 6610 ειναι πιο δυνατη και καθαρη!!

Το εχω δοκιμασει αλλα μεσα στο αυτοκινητο (που ειναι και χρησιμη) ειναι φολα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος theog ( 6 Ιαν. 2004 , 16:24)

 

θα ήθελα λίγη βοήθεια με το blizzard παρακαλώ. Το εγκαθιστώ κανονικά βάζω και το .blz αρχείο στην root directory της mmc αλλά δεν μου το εμφανίζει το παιχνίδι όταν ξεκινάω το blizzard και όταν επιλέγω το install μου κάνει σφάλμα και κλείνει η εφαρμογή

 

Τσεκαρε το υπολοιπο της μνημης MMC!

Αν ειναι λιγο τοτε δεν τρεχει! και να εχεις παντ την μνημη του τηλεφωνου πανω απο 4ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dmitsos ( 6 Ιαν. 2004 , 17:36)

 

Φιλε εδω εισαι λαθος! Γιατι το θεμα απαντηθηκε ΑΠΕΙΡΕΣ φορες

και εχει γινει σουπα!!!! Ο καθενας θα μπορει να λεει οτι θελει!

2 ωρες, 5 ωρες,10 ωρεσ,1 μερα,2 μερες........θα γραφουμε μεχρι να γεμισουμε 200 post...ουτε ΠΡΟΠΟ να παιζαμε!

δεν ειναι θεμα το οποιο λυνεται με λογια!

 

 

 

Φιλε μου παραθετω τι ειπε ο φιλος Global Moderator προς απαντηση σε οσα λες....

Μην λεμε τα αυτονοητα παλι και παλι....

Οσο υπάρχουν αποριες θα απαντωνται...

Αν ψαξεις και αλλα threads θα δεις οτι το θεμα της μπαταριας ειναι απο τα πλεον διαδεδομενα.

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator ( 5 Ιαν. 2004 , 15:12)

 

Θα το λέμε όσες φορές χρειαστεί.Μέχρι να το καταλάβουν όλοι.Άλλωστε έχεις την εντύπωση ότι στα 3000 ποστ αυτού το θρεντ λέμε και ξαναλέμε πράγματα που δεν έχουμε ξαναμαναχιλιοπεί? :)

 

 

 

Ας μην το συνεχιζουμε αλλο και ας συνεχισουμε στο θεμα μας.

:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi ( 6 Ιαν. 2004 , 17:58)

 

Φιλε μου παραθετω τι ειπε ο φιλος Global Moderator προς απαντηση σε οσα λες....

Μην λεμε τα αυτονοητα παλι και παλι....

Οσο υπάρχουν αποριες θα απαντωνται...

Αν ψαξεις και αλλα threads θα δεις οτι το θεμα της μπαταριας ειναι απο τα πλεον διαδεδομενα.

 

 

 

 

 

Ας μην το συνεχιζουμε αλλο και ας συνεχισουμε στο θεμα μας.

:)

 

E τοτε φιλε μου και εσυ φιλε moderator ελπιζω να μην ξαναπαραπονεθητε για ασκοπα και περιττα post!!!

Θα το ξαναπω!!!!!!!!!! :mad: το θεμα τις μπαταριας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ software το οποιο λυνεται με λογια και πραξεις!!! Ειναι HARDWARE το οποιο ΑΝ θελει θα το λυση η NOKIA οποτε ΜΗΝ γεμιζουμε ασκοπα με ΠΡΟΠΟ τα θεματα! Εχω δικιο ή αδικο!! οταν πιο σημαντικα θεματα (οχι οτι η μπαταρια δεν ειναι) δεν αφηνονται να απαντηθουν οσες φορες θελουμε ΚΑΙ ειναι και θεμα SOFTWARE!!!!

Ι'M WRONG???? I DONT THINK SOOOOOO!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dmitsos ( 6 Ιαν. 2004 , 18:18)

 

E τοτε φιλε μου και εσυ φιλε moderator ελπιζω να μην ξαναπαραπονεθητε για ασκοπα και περιττα post!!!

Θα το ξαναπω!!!!!!!!!! :mad: το θεμα τις μπαταριας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ software το οποιο λυνεται με λογια και πραξεις!!!

 

Βασικά ασφαλώς με διορθώσεις στο software είναι εφικτή η καλύτερη διαχείριση των πόρων και των λειτουργιών μιας συσκευής με αποτέλεσμα την καλύτερη απόδοση της μπαταρίας και φυσικά μεγαλύτερη αυτονομία.Άρα είναι και θέμα software.

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dmitsos ( 6 Ιαν. 2004 , 18:18)

 

 

Ι'M WRONG???? I DONT THINK SOOOOOO!!!! :)

 

Μόνος σου ρωτάς μόνος σου απαντάς.Ότι πεις :)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dmitsos ( 6 Ιαν. 2004 , 18:18)

 

E τοτε φιλε μου και εσυ φιλε moderator ελπιζω να μην ξαναπαραπονεθητε για ασκοπα και περιττα post!!!

Θα το ξαναπω!!!!!!!!!! :mad: το θεμα τις μπαταριας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ software το οποιο λυνεται με λογια και πραξεις!!! Ειναι HARDWARE το οποιο ΑΝ θελει θα το λυση η NOKIA οποτε ΜΗΝ γεμιζουμε ασκοπα με ΠΡΟΠΟ τα θεματα! Εχω δικιο ή αδικο!! οταν πιο σημαντικα θεματα (οχι οτι η μπαταρια δεν ειναι) δεν αφηνονται να απαντηθουν οσες φορες θελουμε ΚΑΙ ειναι και θεμα SOFTWARE!!!!

Ι'M WRONG???? I DONT THINK SOOOOOO!!!! :)

 

Έχεις δίκιο γιατί δεν έχει νόημα να αναφέρει ο καθένας την αυτονομία που του προσφέρει το κινητό! Κάποιος μπορεί να το λιώνει στην κυριολεξία και κάποιος άλλος να στέλνει κανένα μήνυμα όποτε τύχει!

Στο τέλος δημιουργούνται και λάθος εντυπώσεις...

 

 

Πάντως το software παίζει ρόλο και μάλιστα σημαντικό στην διαχείρηση της ενέργειας, συνεπώς και στην κατανάλωση της μπαταρίας!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 6 Ιαν. 2004 , 18:30)

 

δεν έχει νόημα να αναφέρει ο καθένας την αυτονομία που του προσφέρει το κινητό! Κάποιος μπορεί να το λιώνει στην κυριολεξία και κάποιος άλλος να στέλνει κανένα μήνυμα όποτε τύχει!

Στο τέλος δημιουργούνται και λάθος εντυπώσεις...

Πολυ σωστο!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dmitsos ( 6 Ιαν. 2004 , 17:46)

 

Τσεκαρε το υπολοιπο της μνημης MMC!

Αν ειναι λιγο τοτε δεν τρεχει! και να εχεις παντ την μνημη του τηλεφωνου πανω απο 4ΜΒ

 

 

 

ΜΜC 12Mb και τηλέφωνο 5MB.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 ( 5 Ιαν. 2004 , 22:24)

 

Κατι ασχετο, υπαρχει card reader που να διαβαζει mmc(6600) και Memoty StickDUO(p800)?Αν καποιος εχει κατι ας μου πει το μοντελο και την εταιρια...

Ευχαριστω

 

 

Υπάρχουν αρκετα 6-σε-1 ή 8-σε-1 card readers. Προσωπικά πήρα ένα απο το ZxPro , αλλά αν πας σε οποιοδήποτε κατάστημα (Πλαίσιο, Γερμανός κλπ.) κα ζητήσεις Card Reader θα έχουν.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dmitsos ( 6 Ιαν. 2004 , 18:18)

 

Θα το ξαναπω!!!!!!!!!! :mad: το θεμα τις μπαταριας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ software !!!!

 

 

Χμμμ...I don't think so....Για ξανασκεψου το...

In any case μην νευριαζεις. ;) :)

Ολα εδω για καλο γινονται και για να βοηθαμε each other.

:)

Παιδια να ρωτησω κατι.Καποιο αλλο σημαντικο bug περα απο το γνωστο με το unicode εχει παρατηρηθει...?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων... :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dmitsos ( 6 Ιαν. 2004 , 18:18)

 

Ι'M WRONG???? I DONT THINK SOOOOOO!!!! :)

 

kalytera as min metrisoume ta dika sou axrista post (gia na min poume kai thread, o nown noeito)

parepitptontos ksigithike kaneis to photographer 2.4?

an nai, pou tha vroume to plug-in studio?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dmitsos ( 6 Ιαν. 2004 , 17:43)

 

Σε αυτο επετρεψε μου να διαφωνισω!!!

Η ανοιχτη ακροαση ειναι για τα μπαζα!!!!

Του 6610 ειναι πιο δυνατη και καθαρη!!

Το εχω δοκιμασει αλλα μεσα στο αυτοκινητο (που ειναι και χρησιμη) ειναι φολα!

 

re pedia miso lepto!!!!

ti poiothta ston hxo omilias psaxnete???

aytos pou akoute apo to akoustiko diladi einai kalos???

pws perimenete ena hxiaki na apodwsei?

ligo poly ola to idio einai.

ephdh pirame ena kinhto san to 6600 prepei na perimenoume to 8ayma?

min ksexname oti leitourgei se dyktio gsm.

xamiles taxithtes

xamilh poiothta hxou kai eikonas.

 

adika tsantizete.... psa3te tin ligo

Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi kai apo edw epidi lew avrio methavrio na to parw kai egw telika iparxi programataki pou na doulevi kanonika gia na paizi ta video kanonika? kai episis iparxi kapios tropos na ixografis panw apo ena lepto? euxaristw!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dmitsos ( 6 Ιαν. 2004 , 17:46)

 

...και να εχεις παντα την μνημη του τηλεφωνου πανω απο 4ΜΒ

 

Για ποιον λογο??? :confused: :eek: :o
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...