Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος symplektis (16 Δεκ. 2003 , 16:29)

 

Ειναι 128αρα της transcend και την πηρα 45€.. Παρ' ολα αυτα δεν ξερω αν θα συνεργαστει με το 6600 γιατι θελω πρωτα να περασω σε αυτη οτι ειχα στην 32αρα της nokia. Κατι αλλο: Στην 128αρα βλεπει οτι εχει FAT file system. Οσοι εχουν δει της nokia τι file system χρησιμοποιει? Thanx.

 

 

Exo thn entyposh oti otan kaneis format sthn karta me ton reader thn formarei se FAT pou xrhsimopoioun ta Windows kai den einai anagnoshmh apo to thlefono.

Prepei na thn formareis me to thlefono prota kai meta na kaneis oti theleis me to reader.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Yparxei kapoio programma me to opoio na mporo na vlepo kai na epeksergazomai ston ypologhsth mou ta mhnymata kai tis epafes mou kai kapoio me to opoio na mporo na stelno mhnymata me ellhnikous xaraksthres?

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pitsi (16 Δεκ. 2003 , 16:59)

 

Exo thn entyposh oti otan kaneis format sthn karta me ton reader thn formarei se FAT pou xrhsimopoioun ta Windows kai den einai anagnoshmh apo to thlefono.

Prepei na thn formareis me to thlefono prota kai meta na kaneis oti theleis me to reader.

 

 

Μα δεν εκανα format.. Μολις την εβαλα εριξα μια ματια στα properties και ειδα οτι ειναι FAT. Τωρα αν την βαλω στο κινητο και μου ζητησει να την φορμαρει πιθανοτατα να μην την βλεπει καν ο MMC reader οπως κανει και με την καρτα της nokia. Γι' αυτο θελω να μοθ απαντησει καποιος που εχει μεταφερει ηδη τα δεδομενα της παλιας σε καινουρια MMC και να μου πει αν δεν ειναι κοπος πως το εκανε..

 

@ cjvirus: Τι εχω να χασω? Let me think: Μηνυματα και logs προγραμματων ειναι μερικα που μου ερχονται ευκολα στο μυαλο αφου δεν μπορω να τα ξαναπερασω.. Απο κει και περα δεν ειναι οτι πιο ευκολο να περασω τα υπολοιπα 30ΜΒ ξανα απο την αρχη.. Αλλωστε γι' αυτο πηρα τον Reader.. Αυτο που μου προτεινεις θα το κανω ως υστατη εναλλακτικη.. Ασε που δεν ξερω τι κραταει απο την MMC κανοντας backup μεσω του pc suite..

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος symplektis (16 Δεκ. 2003 , 17:09)

 

Μα δεν εκανα format.. Μολις την εβαλα εριξα μια ματια στα properties και ειδα οτι ειναι FAT. Τωρα αν την βαλω στο κινητο και μου ζητησει να την φορμαρει πιθανοτατα να μην την βλεπει καν ο MMC reader οπως κανει και με την καρτα της nokia. Γι' αυτο θελω να μοθ απαντησει καποιος που εχει μεταφερει ηδη τα δεδομενα της παλιας σε καινουρια MMC και να μου πει αν δεν ειναι κοπος πως το εκανε..

 

@ cjvirus: Τι εχω να χασω? Let me think: Μηνυματα και logs προγραμματων ειναι μερικα που μου ερχονται ευκολα στο μυαλο αφου δεν μπορω να τα ξαναπερασω.. Απο κει και περα δεν ειναι οτι πιο ευκολο να περασω τα υπολοιπα 30ΜΒ ξανα απο την αρχη.. Αλλωστε γι' αυτο πηρα τον Reader.. Αυτο που μου προτεινεις θα το κανω ως υστατη εναλλακτικη..

 

 

telika h karta ths nokia einai megalh apath,emena enw thn blepei otan paw na antigrapso kati mou aposyndeetai o reader enw an to kanw se pio argh taxythta ta antigrafei mia xara

Abysos h psixh ths mnhmhs ayths mallon

 

Mia lysh pou exeis einai na metafereis ta dedomena mesw tou pc file manager sto pc sou kai meta ksana pisw mesw tou idiou programatos giati ektos ton allon merika arxeia kai fakelous tous alazei se kefalaia (mallon ayto einai problhma tou fat)

 

Mhn ksexaseis oti kai na kaneis na kaneis prwta ena back up sto c:\system\data\applications.dat pou einai h domh tou menou sou se periptwsh pou sto kanei anw katw

 

H karta mnhmhs einai se fat format (oxi fat32 sketo fat) kai an thn kaneis etsi format tha thn blepei to kinhto mia xara

 

Global gia poio pragma na epibaleis poines den se katalabainw ?

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Μισο επειδη μπερδευτηκα ποια καρτα ειναι σε FAT?? Αν εννοεις αυτη της nokia τοτε πρεπει να εχει προβλημα ο reader αφου η 128αρα που βλεπει ειναι και αυτη FAT. Εσυ τι μαρκα reader χρησιμοποιεις και απο που τον πηρες αν δεν γινομαι αδιακριτος?? Ειχε μαζι συνοδευτικο προγραμμα (προγραμμα, οχι drivers) η απλα χρησιμοποιει τους drivers των windows και στον εμφανιζει στο my computer ως remouvable disk? Thanx.
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος symplektis (16 Δεκ. 2003 , 17:24)

 

Μισο επειδη μπερδευτηκα ποια καρτα ειναι σε FAT?? Αν εννοεις αυτη της nokia τοτε πρεπει να εχει προβλημα ο reader αφου η 128αρα που βλεπει ειναι και αυτη FAT. Εσυ τι μαρκα reader χρησιμοποιεις και απο που τον πηρες αν δεν γινομαι αδιακριτος?? Ειχε μαζι συνοδευτικο προγραμμα (προγραμμα, οχι drivers) η απλα χρησιμοποιει τους drivers των windows και στον εμφανιζει στο my computer ως remouvable disk? Thanx.

 

 

Nai exeis dikio,sygnwmh ta eipa ola mazi mallon.

Loipon h karta pou tha mpei sto kinhto prepei na einai se fat (thn karta ths nokia pou exei mesa to kinhto thn exw dokimasei kai allou me ta idia problhmata kai ektos aytou exw diapistosei oti einai poly argh,opote ipotheto pws prepei na einai poly mapa)

Marka me ekapses o reader kai apo to plaisio,oxi den eixe synodeytiko programa apla ton blepei ws drive (removable disk opws eipes kai esy)

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xp|qX (16 Δεκ. 2003 , 17:32)

 

Nai exeis dikio,sygnwmh ta eipa ola mazi mallon.

Loipon h karta pou tha mpei sto kinhto prepei na einai se fat

Marka me ekapses o reader kai apo to plaisio,oxi den eixe synodeytiko programa apla ton blepei ws drive (removable disk opws eipes kai esy)

 

 

Και εγω απο το Πλαισιο τον πηρα οποτε το πιο πιθανο ειναι να εχουμε τον ιδιο.. Αν καταλαβα καλα με αυτον τον reader και χωρις καποιο προγραμμα καταφερες να δεις τα περιεχομενα της MMC του 6600? :confused: Εκανες κατι το ιδιαιτερο η απλα την εβαλες και την ειδε? Και κατι αλλο: Οταν λες οτι αν ριξεις την ταχυτητα στην αντιγραφει κανονικα τι επ' ακριβως εννοεις?

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος symplektis (16 Δεκ. 2003 , 17:35)

 

Και εγω απο το Πλαισιο τον πηρα οποτε το πιο πιθανο ειναι να εχουμε τον ιδιο.. Αν καταλαβα καλα με αυτον τον reader και χωρις καποιο προγραμμα καταφερες να δεις τα περιεχομενα της MMC του 6600? :confused: Εκανες κατι το ιδιαιτερο η απλα την εβαλες και την ειδε? Και κατι αλλο: Οταν λες οτι αν ριξεις την ταχυτητα στην αντιγραφει κανονικα τι επ' ακριβως εννοεις?

 

Apla thn bazw mesa kai meta paw sto drive ths kai mou ta deixnei ola

 

Otan antegrapsa ta periexomena ths palias sthn kainourgia apla ebala sto pc thn palia,sto kinhto thn kainourgia,ekana syndesh tou kinhtou sto pc,anoiksa ton pc file manager kai ekana copy apo thn karta (ayth sto pc) sto kinhto (einai ligo trabhgmeno ws tropos alla htane o monos tropos pou mou doulepse) kai etsi epese kai h taxythta antigrafhs

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος scal (16 Δεκ. 2003 , 18:54)

 

Μπορεί κανείς να ανφέρει όλες τις διαφορές μεταξύ symbian 6.1 και 7.0?

 

 

To Symbian 0.9 :p :p

Οτι αξίζει πονάει...και ειναι δύσκολο!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kavatzas7/15839/198921/0/PiracyTras.gif

Link to comment
Share on other sites

Το email μπορει να ειναι και στα Ελληνικα γραμμενο???

 

Αν ειναι στα ελληνικα θα χρεωνεται ο αριθμος του τηλεφωνου σου γυρω στα €582+18% ΦΠΑ. :p :eek: :!: :lol:

 

 

Ξερει κανεις να μου πει γιατι ενω κανω syncronise δυο 6600 στο outlook,ενα το δικο μου και ενα του πατερα μου,και παω να βρω τις επαφες μετα δεν εμφανιζει τιποτα.Που τις αποθηκευει?Ενω τις σημειωσεις ημερολογιου και τις υποχρεωσεις τις εμφανιζει μαζι και τις δυο.Τι παει στραβα? :)

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Γιάννης (16 Δεκ. 2003 , 17:07)

 

Το email μπορει να ειναι και στα Ελληνικα γραμμενο???

 

 

Κοίτα.. Εγώ έγραψα στα Αγγλικά για είμαι σίγουρη αλλά δεν βλέπω γιατί όχι. Μπορείς αν θες να γράψεις και σε greeklish για να μην έχει κανένα πρόβλημα με το encoding του mailer γιατί δεν είναι στην Ελλάδα αυτός που θα απαντήσει (αλλά μιλάει Ελληνικά).

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

θα ηθελα να σας ζητησω αν ειναι δυνατόν να ανεβασετε καμια φωτογραφια απο το κινητό! Σε χαμηλό φωτισμό αλλά και με κανονικες συνθηκες για να ξερουμε που βαδιζουμε πριν αποφασισουμε την αγορα!

Σας ευχαριστώ πολυ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kavatzas7 (16 Δεκ. 2003 , 19:23)

 

To Symbian 0.9 :p :p

 

 

Βασικά είναι το Symbian -0.9 έτσι όπως το έθεσα... Μπορεί όμως να μου απαντήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xp|qX (16 Δεκ. 2003 , 17:32)

 

Nai exeis dikio,sygnwmh ta eipa ola mazi mallon.

Loipon h karta pou tha mpei sto kinhto prepei na einai se fat (thn karta ths nokia pou exei mesa to kinhto thn exw dokimasei kai allou me ta idia problhmata kai ektos aytou exw diapistosei oti einai poly argh,opote ipotheto pws prepei na einai poly mapa)

Marka me ekapses o reader kai apo to plaisio,oxi den eixe synodeytiko programa apla ton blepei ws drive (removable disk opws eipes kai esy)

 

pedia ontos h manisia mmc einai poly mapa!!

emena mou exei kolisei kai den mporw na sbhsw 3 mhnymata!!

ase pou argei ontos!!

kapios pou 3erei mporei na mas pei kamia kalh marka na kita3oume?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (16 Δεκ. 2003 , 22:28)

 

pedia ontos h manisia mmc einai poly mapa!!

emena mou exei kolisei kai den mporw na sbhsw 3 mhnymata!!

ase pou argei ontos!!

kapios pou 3erei mporei na mas pei kamia kalh marka na kita3oume?

 

φιλε μου πηρα σημερα μια sandisk 128 απο τον γερμανο και ειναι μια χαρα :)
Link to comment
Share on other sites

Από το SeleQ βρήκα στο Z:\System\BootData\ το αρχείο operinfo.txt που έχει τους κωδικούς όλων των δικτύων gsm και το όνομα που αντιστοιχεί στον κάθε κωδικό. Εγώ θέλω να αλλάξω to vodafone GR σε GR Vodafone αλλά δεν μπορώ να κάνω αποθήκευση των αλλαγών επειδή είναι στην ROM. Το έκανα copy στην MMC, μετά από τις επιλογές απενεργοποίησα το READ ONLY και έκανα κανονικά την τροποποίηση που ήθελα. Όταν όμως πήγα να το κάνω paste στο Z:\System\BootData\ έβγαλε ότι δεν επιτρέπεται. Υπάρχει κανένας τρόπος να το αλλάξω;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (16 Δεκ. 2003 , 22:55)

 

φιλε μου πηρα σημερα μια sandisk 128 απο τον γερμανο και ειναι μια χαρα :)

 

 

Σήμερα πήρα από ΠΛΑΙΣΙΟ μία Transcend 128 στα 59 ευρώ τελική!!!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Epilas (16 Δεκ. 2003 , 14:16)

 

An to thema exei sizitithei hdh zitaw signomi apla varethika na diavazw 108 selides.Apekthsa to 6600 (teleio) kai thelw na parw ena bluetooth adapter.Eida sto plaisio ayton http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=739&Nav_Section_Id=14&Catalog_Id=10&Product_Id=154076&Merchant_Id=1&sts_cid=3

 

Omnius cl2 bla bvla bla

 

To erwthma mou einai ena.Tha doulepsei i tzaba tha to dwsw to 50riko?Paizei kapia analogh lisi apo th nokia gia 6600-pc connectivity?Efxaristw prokatavolika opion apantisei:-)

 

 

Μη το σκέφτεσαι καθόλου!

 

Πάρτο! Είναι 7 φορές πιο γρήγορο από την irda και δεν είσαι αναγκασμένος να έχεις οπτική επαφή με το δέκτη..

 

Δε θα το μετανιώσεις :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (16 Δεκ. 2003 , 14:05)

 

to ekana alla den ta sonei sosta...anyway katebasa to selwQ alla einai demo :( anyway afto einai to theme mou : http://cjvirus.mwa.gr/wwwpics/screenshot.jpg

 

 

Φίλε είναι υπέροχο με μια πρώτη ματιά..

 

Ελπίζω να έχεις αλλάξει και τα εικονίδια μέσα για πιο ολοκληρωμένο look.

 

Ανυπομονούμε να το τελειώσεις.

Keep up the good work :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid (16 Δεκ. 2003 , 23:16)

 

Από το SeleQ βρήκα στο Z:\System\BootData\ το αρχείο operinfo.txt που έχει τους κωδικούς όλων των δικτύων gsm και το όνομα που αντιστοιχεί στον κάθε κωδικό. Εγώ θέλω να αλλάξω to vodafone GR σε GR Vodafone αλλά δεν μπορώ να κάνω αποθήκευση των αλλαγών επειδή είναι στην ROM. Το έκανα copy στην MMC, μετά από τις επιλογές απενεργοποίησα το READ ONLY και έκανα κανονικά την τροποποίηση που ήθελα. Όταν όμως πήγα να το κάνω paste στο Z:\System\BootData\ έβγαλε ότι δεν επιτρέπεται. Υπάρχει κανένας τρόπος να το αλλάξω;

 

 

 

βρε αφού το λες και μονος σου!!!!!!! το Ζ drive είναι ROM! Πως θα το αποθηκεύσεις το αρχείο εκει;;;; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...