Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gias sas paidia! Psaxno na bro merika programmata i paixnidia gia to 6600 enos filou mou! Pou mporo na ta bro?! kai kserei kapoios na mou pei pio einai to idaniko megethos gia to operator logo, giati thelo na to allakso?!
Link to comment
Share on other sites

kserei kapoios na mou pei pio einai to idaniko megethos gia to operator logo
97x25 φίλε μου

Psaxno na bro merika programmata i paixnidia gia to 6600 enos filou mou!
Πρώτη επιλογή, aivanet. Όσο είναι down, μπές στα yahoo groups, γράψου, κάνε αναζήτηση και θα βρείς πολλά πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Έχω αποθηκευμένα site στο κινητό μου αλλά δεν μπορώ να τα ανοίξω.. Έχω τον doris και τον opera.. Και οι δύο πάνε να κάνουν σύνδεση on line.. Σαν αρχική σελίδα στον opera έδωσα μια διεύθυνση στο κινητό μου που υπάρχει το site αποθηκευμένο αλλά πάλι προσπαθεί να κάνει σύνδεση..
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω σοβαρό πρόβλημα. Είναι η δευτερη φορά που το κάνει το 6600 μου, χωρίς κανένα λόγο κολλάει, χωρίς να κάνω τιποτα και όταν το κάνω επανεκκίνηση μου λέει αδυναμία εκκίνησης λογισμικού. επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο. Το έχει κάνει σε κανένα σας? το παω στη νόκια, κάνουν αναβάθμιση και φτιάχνει αλλα είναι δεύτερη φορά που συμβαίνει. ξέρετε τίποτα?
NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος moderndrummer ( 6 Αύγ. 2004 , 14:09)

 

Μάγκες έχω σοβαρό πρόβλημα. Είναι η δευτερη φορά που το κάνει το 6600 μου, χωρίς κανένα λόγο κολλάει, χωρίς να κάνω τιποτα και όταν το κάνω επανεκκίνηση μου λέει αδυναμία εκκίνησης λογισμικού. επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο. Το έχει κάνει σε κανένα σας? το παω στη νόκια, κάνουν αναβάθμιση και φτιάχνει αλλα είναι δεύτερη φορά που συμβαίνει. ξέρετε τίποτα?

 

 

Μηπως εχεις java εφαρμογες περασμενες ?

Αρκετες δημιουργουν προβληματα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chouette ( 6 Αύγ. 2004 , 13:49)

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Έχω αποθηκευμένα site στο κινητό μου αλλά δεν μπορώ να τα ανοίξω.. Έχω τον doris και τον opera.. Και οι δύο πάνε να κάνουν σύνδεση on line.. Σαν αρχική σελίδα στον opera έδωσα μια διεύθυνση στο κινητό μου που υπάρχει το site αποθηκευμένο αλλά πάλι προσπαθεί να κάνει σύνδεση..

 

 

Εχεις ενεργοποιησει internet over gprs ?,

οχι απλο wap over gprs, για το δικτυο σου?

Τσεκαρε τα settings.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος moderndrummer ( 6 Αύγ. 2004 , 14:09)

 

Μάγκες έχω σοβαρό πρόβλημα. Είναι η δευτερη φορά που το κάνει το 6600 μου, χωρίς κανένα λόγο κολλάει, χωρίς να κάνω τιποτα και όταν το κάνω επανεκκίνηση μου λέει αδυναμία εκκίνησης λογισμικού. επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο. Το έχει κάνει σε κανένα σας? το παω στη νόκια, κάνουν αναβάθμιση και φτιάχνει αλλα είναι δεύτερη φορά που συμβαίνει. ξέρετε τίποτα?

 

κανε ενα φουλ φορματ και προσεχε τι βαζεις μεσα οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος nervous ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greg2002 ( 5 Αύγ. 2004 , 23:23)

 

Gias sas paidia! Psaxno na bro merika programmata i paixnidia gia to 6600 enos filou mou! Pou mporo na ta bro?! kai kserei kapoios na mou pei pio einai to idaniko megethos gia to operator logo, giati thelo na to allakso?!

 

 

Παιχνίδια θα βρεις στο πρώτο , το 2 και στο 5 group της υπογραφής μου...μέχρι να ανοίξει το aiva ;)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 5 Αύγ. 2004 , 07:26)

 

Θα πρέπει να εγκαταστήσεις και στις δύο συσκευές ένα απο τα δύο προγράμματα, smartVcard και contacts manager, κάνουν την ίδια δουλειά. Θα κάνεις export απο το 7650 και το αρχείο θα το στείλεις στο 6600 και θα το κάνεις import. Απλή διαδικασία και παρόμοια και στις δύο εφαρμογές. Το να τα στείλεις ένα ένα με bluetooth είναι μεγάλη πίκρα. Το έχω κάνει πάμπολλες φορές και ξέρω. :D ;)

 

Ότι έχει σχέση με θέματα, μόνο .sis όπως είπε και ο φίλος nervous. Μακρυά απο smartlauncher και ειδικά απο το wildskinz. Ούτε για πλάκα μην το βάλεις στο κινητό σου. Η χειρότερη και πιο επικίνδυνη εφαρμογή στα series 60. ;)

 

 

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας. Κατεβασα μπολικα .sis για να εχω ποικιλια οταν τα βαριεμαι!

 

Εχω το εξης προβλημα: Το τηλεφωνο εχει περασμενη την εκδοση V 4.09.1, και δεν μπορω να στειλω αρχεια μεσω bt ή υπερυθρων, ενω δεχεται κανονικα αρχεια απο αλλα τηλεφωνα ή απο το pc Μου. Γνωριζει κανεις τι συμβαινει? Δοκιμασα και απο FExplorer και ουτε απο εκει μπορω να στειλω. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάσταση αναμονής πού και πού χάνει το σήμα η συσκευή χωρίς λόγο.

Μπορώ να το επαναφέρω μόνο με restart.

Μήπως φταίει καμία εφαρμογή;

Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikkosnet ( 7 Αύγ. 2004 , 01:28)

 

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας. Κατεβασα μπολικα .sis για να εχω ποικιλια οταν τα βαριεμαι!

 

Εχω το εξης προβλημα: Το τηλεφωνο εχει περασμενη την εκδοση V 4.09.1, και δεν μπορω να στειλω αρχεια μεσω bt ή υπερυθρων, ενω δεχεται κανονικα αρχεια απο αλλα τηλεφωνα ή απο το pc Μου. Γνωριζει κανεις τι συμβαινει? Δοκιμασα και απο FExplorer και ουτε απο εκει μπορω να στειλω. :cry:

 

 

Φιλε nikkosnet με την 4.09.1 τα

mid, jar, sis, awb, dm, dr, drc, ott, c3d, png, ngd

και άλλα, θεωρουνται "απαγορευμενα" αρχεια

απο την Νοκια. Η αποστολή των κλειδωμένων αρχείων

μπορεί πλέον να γίνεται μόνο μέσω bluetooth εφόσον έχει

εγκατασταθεί το πρόγραμμα mobiluck.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=26913&perpage=20&pagenumber=1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous ( 7 Αύγ. 2004 , 07:57)

 

Φιλε nikkosnet με την 4.09.1 τα

mid, jar, sis, awb, dm, dr, drc, ott, c3d, png, ngd

και άλλα, θεωρουνται "απαγορευμενα" αρχεια

απο την Νοκια. Η αποστολή των κλειδωμένων αρχείων

μπορεί πλέον να γίνεται μόνο μέσω bluetooth εφόσον έχει

εγκατασταθεί το πρόγραμμα mobiluck.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=26913&perpage=20&pagenumber=1

 

 

Thanx nervous! Σημερα που προσπαθουσα να βρω τι φταει, σκεφτηκα και εγω οτι κατι παιζει με την Νοkia! Τελικα σιγουρευτηκα τωρα που μου το ειπες. Θα κατεβασω και το mobiluck και ευχομαι να πανε ολα καλα. ;) :)

 

....Και μια τελευταια ερωτηση: Για να εγκατασταθουν και να λειτουργησουν αρχεια *.rar στο κινητο, πρεπει πρωτα να εχω εγκαταστησει καποιο αλλο προγραμμα? Στελνω ενα rar στο 6600 και ανοιγοντας το μυνημα, μου γραφει αγνωστη μορφη αρχειου!

Link to comment
Share on other sites

File voyager to idio m ekane k to diko m 6600 (xasimo simatos) k dn epanaferotan me tpt ektos apo RESTART pes m to fw version s einai 4.09 ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikkosnet ( 7 Αύγ. 2004 , 15:14)

 

....Και μια τελευταια ερωτηση: Για να εγκατασταθουν και να λειτουργησουν αρχεια *.rar στο κινητο, πρεπει πρωτα να εχω εγκαταστησει καποιο αλλο προγραμμα? Στελνω ενα rar στο 6600 και ανοιγοντας το μυνημα, μου γραφει αγνωστη μορφη αρχειου!

 

 

Τα αρχεια *.rar ειναι zip αρχεια,

θα τα κανεις πρωτα unzip/unrar με το winrar (αντιστοιχο

του winzip) στο pc σου και μετα το περιεχομενο

θα στειλεις στο κινητο

σου :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

gia format sto kinito se katastasi anamonis pata *#7370#...

Prosexe to kinto na einai fortismeno gia na mi gini kamia m@l@ki@...

Afou gini tote Vres to menou KLarta mnimis kai mpes kai pata morfopoiisi kartas mnimis...

Afto itan...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikkosnet ( 7 Αύγ. 2004 , 15:33)

 

Και παλι thanx nervous! Δωστε Link για να κατεβασω το winrar και το mobiluck please!

 

 

check your pm for winrar :)

pm me your mail for mobiluck

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

nai bug einai to piga se mia eteria edw stin kypro k m evalan tin 3.42 k tora einai ok den m to xanakane mallon bug einai i mporei ergostasiaka na min ekatse kala sto til i 4.09 dioti otan tous pira to til m ipan oti dokimasan 2-3 fores na perasoun tin 3.42 k den tin dexotan to til ara mallon ergostasiaka einai to provlima

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spirit_IN_Black ( 8 Αύγ. 2004 , 03:00)

 

mipws kserei kaneis an iparxei kana programma gia na valw radio FM sto 6600????

 

 

Oχι ,δεν υπαρχει κατι,

μονο το AVEC Radio (wireless streaming radio),το οποιο

δεν συμφερει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spirit_IN_Black ( 8 Αύγ. 2004 , 03:00)

 

mipws kserei kaneis an iparxei kana programma gia na valw radio FM sto 6600????

 

υπαρχει και συσκευη.κανε μια αναζητηση και κατι θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου δώσει κάποιος τις κατάλληλες ρυθμίσεις για να διαβάζω αποθηκευμένα sites κινητό μου? Έκανα επαναφορά εργοστασιακών, ξαναεγκατέστησα τον opera αλλά δε μου τα ανοίγει.. nervous είμαι αρκετά καινούργιος για να καταλάβω αυτό που είπες.. Ποια settings? Στη συσκευή? Στον opera? Παντού έξαψα, δε βρήκα τέτοια επιλογή.. Thanx anyway..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...