Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χμ

 

και που να απω να σβησω τι? κοιταγε με το seleQ αλαλ δεν βρηκα που ειναι τα μυνηματα. ειχα μια υποψια για ακτι φακελους αλλα δεν φαινοταν πιο ειναι το μυνημα το συγκεκριμενο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος koumobile (13 Ιούλ. 2004 , 00:23)

 

χμ

 

και που να απω να σβησω τι? κοιταγε με το seleQ αλαλ δεν βρηκα που ειναι τα μυνηματα. ειχα μια υποψια για ακτι φακελους αλλα δεν φαινοταν πιο ειναι το μυνημα το συγκεκριμενο!

 

 

Θα πας στο C:\System\Mail και θα κοιταξεις τους φακελους που εχει εκει.Αν δεν βρεις ακρη κανε ενα search με το ονομα της φωτογραφιας που εβαλες στο MMS. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (13 Ιούλ. 2004 , 00:26)

 

Θα πας στο C:\System\Mail και θα κοιταξεις τους φακελους που εχει εκει.Αν δεν βρεις ακρη κανε ενα search με το ονομα της φωτογραφιας που εβαλες στο MMS. ;)

 

Η στο E:\System\Mail ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να απενεργοποιησω το unicode στο 6600??αν δεν γινεται πως γινεται να μην χρησιμοποιω χαρακτηρες unicode???
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Unicode χρησιμοποιούσε στην πρώτη αναβάθμιση. Αν το έχεις αναβαθμίσει δεν χρησιμοποιεί πλεόν κωδικοποίηση unicode. Αυτό το καταλαβαίνεις και απο το αν σου σπάει τα μηνύματα γραμμένα στα Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Μα μου τα σπαει τα sms σε 2 κ 3 κ με υπερχρεωνει!!μεχρι να το αναβαθμισω,ποιοι χαρακτηρες δεν ειναι unicode ωστε να μπορω να στειλω 1 sms με 160 χαρακτηρες????
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Μόνο άμα γράφεις με Αγγλικά ή με greeklish.

Αλλά υπάρχει και η περιπτώση του προγράμματος smsTimer που μπορείς να γράφεις Ελληνικά χωρίς να στα χωρίζει.

 

Άμα το κατεβάσεις να πηγαίνεις μετά στα εξερχόμενα κι να πατάς αποστολή αλλιώς θα σου φεύγει μετά απο 10 λεπτά ;)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλό επίσης είναι και το naSMS γι αυτή τη δουλειά...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται ν'αλλαξω τη γλωσσα του κινιτου σε αγγλικα η αρκει ν'αλλαξω τη γλωσσα γραφης για να το πετυχω αυτο??
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spirit_IN_Black (14 Ιούλ. 2004 , 15:11)

 

χρειαζεται ν'αλλαξω τη γλωσσα του κινιτου σε αγγλικα η αρκει ν'αλλαξω τη γλωσσα γραφης για να το πετυχω αυτο??

 

 

Αλλαζεις την γλωσσα γραφης :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Spirit_IN_Black πήγαινε κάντου την αναβάθμιση να ησυχάσεις. Και Ελληνικά θα γράφεις, και το Ελληνικό Τ9 θα χρησιμοποιείς χωρίς πρόβλημα και το σημαντικότερο δεν θα έχεις ανάγκη να βάλεις καμία εφαρμογή για να μπορέσεις να κάνεις το πιο σημαντικό πράγμα στο κινητό, να στείλεις μήνυμα. ;)
Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου να συνεχίσω να διαφωνώ με την πρακτική του να κρίνετε εσείς τι είναι πιο σημαντικό στο κινητό κάποιου άλλου! Η άποψή μου είναι να εκθέτετε τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα μιας τέτοιας κίνησης κι αφήστε τον καθένα να κρίνει τι προτιμά για το δικό του κινητό!

 

Εάν -για παράδειγμα- ο παραπάνω φίλος θεωρεί πολύ σημαντικό να μπορεί να στέλνει π.χ. ήχους κλήσης στο κινητό π.χ. της φίλης του που διαθέτει μόνο IR, τότε ακολουθώντας τη συμβουλή σου δε νομίζω να χαρεί μετά την αναβάθμιση.

 

Υπενθυμίζω κι αυτό.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός αλλα υπερβολικός. Μερικά πράγματα δεν σηκώνουν αμφισβίτηση. Δεν θεωρώ εγώ σημαντικότερο το να στέλνεις μήνυμα. Η φύση της συσκευής το κρίνει αυτό. Υπάρχει περίπτωση να πάρει κάποιος κινητό και να θεωρεί σημαντικότερο να στέλνει ήχους κλήσης απο το να γράφει μηνύματα και να παίρνει τηλάφωνο;

 

Αν μιλούσα για ταινίες, mp3, παιχνίδια κτλ, ναι εκεί παίζει ρόλο τι προτεραιότητες έχει ο καθένας. Αλλά για τα απλά sms;

 

Άλλωστε τπάρχει και το mobiluck. :)

Link to comment
Share on other sites

1. Το mobiluck είναι μόνο για ΒΤ, για αυτό μίλησα για υπέρυθρες.

 

2. Ο ήχος κλήσης ήταν παράδειγμα και το τόνισα... Πάντως ξέρω πολύ κόσμο που δε γράφει sms (σχεδόν) ποτέ, ενώ έχω ένα φίλο που δεν γράφει sms αλλά θα ήθελε να ανταλασσει αρχεία με τη γυναίκα του. Άλλωστε δεν απέκλεισα τη συγγραφή μηνυμάτων, απλά κάποιοι (όπως εγώ) μπορεί να προτιμούν την "ταλαιπωρία" των προγραμμάτων όπως το smstimer και το nasms προκειμένου να μη στερηθούν εντελώς κάποιες δυνατότητες που τους είναι επίσης χρήσιμες!

 

Ποτέ δεν ξέρεις ακριβώς τις ανάγκες του άλλου, πολλές φορές ούτε ο ίδιος, γι αυτό εγώ τουλάχιστον προτιμώ να είμαι προσεκτικός ως προς τις προτάσεις μου και ποτέ απόλυτος.

 

Νομίζω είμασταν και οι 2 σαφείς ως προς τις απόψεις μας, ας μη συνεχίσουμε το off-topic όμως! :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το 6600 και εχω ενα προβλημα!

 

Εστειλα απο τον Η/Υ midi ηχους και ενω τους ακουω κανονικα απο την εκθεση δεν μπορω να τους ακουσω σαν ηχους κλησης.

 

Τους επιλεγω μεσα απο το εκαστοτε προφιλ αλλα οταν χτυπαει το τηλεφωνο ακουγεται αλλος ηχος (απο αυτους που εχει μεσα το κινητο)

το δοκιμασα με 5-6 midis αλλα παντα το ιδιο προβλημα

 

Any ideas???

 

Thanks

 

Alex

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος husuris (16 Ιούλ. 2004 , 09:53)

 

Μολις πηρα το 6600 και εχω ενα προβλημα!

 

Εστειλα απο τον Η/Υ midi ηχους και ενω τους ακουω κανονικα απο την εκθεση δεν μπορω να τους ακουσω σαν ηχους κλησης.

 

Τους επιλεγω μεσα απο το εκαστοτε προφιλ αλλα οταν χτυπαει το τηλεφωνο ακουγεται αλλος ηχος (απο αυτους που εχει μεσα το κινητο)

το δοκιμασα με 5-6 midis αλλα παντα το ιδιο προβλημα

 

Any ideas???

 

Thanks

 

Alex

 

Νομίζω η λύση στο πρόβλημά σου είναι η τοποθέτηση των αρχείων στο κατάλληλο folder.

Τουλάχιστον κάτι τέτοιο είχα διαβάσει στο γαλλικό forum.

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι σε αφήνει να το διαλέξεις στο προφίλ.

 

Κανένας πιο σχετικός / ενημερωμένος?

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eye (16 Ιούλ. 2004 , 10:32)

 

Νομίζω η λύση στο πρόβλημά σου είναι η τοποθέτηση των αρχείων στο κατάλληλο folder.

Τουλάχιστον κάτι τέτοιο είχα διαβάσει στο γαλλικό forum.

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι σε αφήνει να το διαλέξεις στο προφίλ.

 

Κανένας πιο σχετικός / ενημερωμένος?

 

 

OK την βρηκα την ακρη με αυτο που μου εγραψες. Ειχα βαλει τα midi στο folder Κλιπ Ηχου/Ηχοι. Μολις το αλλαξα σε Κλιπ Ηχου/Ψηφιακοι Ηχοι λειτουργησαν κανονικα. Thanks

Link to comment
Share on other sites

apo pou borw na promitheutw to programa mobiluck?k poios einai o kaliteros file management?episis iparxei kapoio site to opoio na exei cr**** gia programmatakia kinitwn??????
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spirit_IN_Black (16 Ιούλ. 2004 , 18:06)

 

apo pou borw na promitheutw to programa mobiluck?k poios einai o kaliteros file management?episis iparxei kapoio site to opoio na exei cr**** gia programmatakia kinitwn??????

 

για file manager κατα την γνωμη μου βαλε τον seleq

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό link που να μπορέσω να κατεβάσω το Nokia Multimedia Converter υπάρχει παιδιά;

Το μόνο μέρος που το βρήκα ήταν το site της Nokia και εκεί πάλι μου ζητάει registration και τέτοια... Τίποτα σε πιο free υπάρχει;

 

Μάριος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LanderAcaliptus (17 Ιούλ. 2004 , 21:33)

 

Κανένα καλό link που να μπορέσω να κατεβάσω το Nokia Multimedia Converter υπάρχει παιδιά;

Το μόνο μέρος που το βρήκα ήταν το site της Nokia και εκεί πάλι μου ζητάει registration και τέτοια... Τίποτα σε πιο free υπάρχει;

 

Μάριος

 

 

μα αφού είναι δωρεάν να κάνεις registration :blink:

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LanderAcaliptus (17 Ιούλ. 2004 , 21:33)

 

Κανένα καλό link που να μπορέσω να κατεβάσω το Nokia Multimedia Converter υπάρχει παιδιά;

Το μόνο μέρος που το βρήκα ήταν το site της Nokia και εκεί πάλι μου ζητάει registration και τέτοια... Τίποτα σε πιο free υπάρχει;

 

Μάριος

 

 

http://www.download.com

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

:worry: σκέφτομαι να αγοράσω αυτές τις μέρες το ΝΟΚΙΑ 6600 ποια είναι η γνώμη σας ???? είστε ευχαριστημένοι έχετε κανένα πρόβλημα που θα μου προτείνατε να το αποφύγω.........????

 

:wacko: περιμένω κάποια απάντηση πριν δώσω τα λεφτουδάκια μου !!!!!!!!

:stupid:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...