Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος trod (29 Μάρ. 2004 , 19:13)

 

Παιδια τελικα βγηκε η καινουργια εκδοση firmware για το 6600 ή ακομα;

 

 

Οχι , αναμενουμε ακομα.. :worry: :mad:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (29 Μάρ. 2004 , 19:17)

 

Οχι , αναμενουμε ακομα.. :worry: :mad:

 

 

Πολυ ωραια..... Κλεινω μισο χρονο και ακομα δεν μπορω να στειλω ενα sms χωρις να το πληρωσω διπλο, τριπλο, κτλ...

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος trod (29 Μάρ. 2004 , 19:19)

 

Πολυ ωραια..... Κλεινω μισο χρονο και ακομα δεν μπορω να στειλω ενα sms χωρις να το πληρωσω διπλο, τριπλο, κτλ...

 

Και το sms timer;Το ξέχασες;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βρε παιδιά σοβαρά.Από τι υλικό τα φτιάχνει τα κινητά της η Nokia και μόλις κλείσε μήνας αρχίζουν τα κριτς-κρατς;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

2.εδω και καποιο καιρο δεν με ειδοποιει οταν λαμβανω μηνυμα,δηλαδη δεν ακουγεται ηχος ειδοποιησης ουτε εμφανιζεται φακελακι αλλα οταν πηγαινω στο μητρωο βλεπω οτι εχω λαβει το μηνυμα. ετσι αναγκαζομαι να κανω restart για να δω το μηνυμα!αναρωτιεμαι μηπως αυτα τα 2 γεγονοτα εχουν σχεση γιατι εμφανιστηκαν περιπου τον ιδιο χρονο

 

Ειναι πιθανο να στο κανει αυτο επειδη για καποιο λογο(μαλλον κακη εφαρογη οπως αναφερθηκε προηγουμενως) να σου βγαζει ενα μηνυμα ''εφαρμογη mce εκλεισε''.

Επισης εχω παρατηρησει οτι οταν σου βγαζει το ''εφαρμογη logserve εκλεισε'' και σου κανουν αναπαντητη,δεν στην εμφανιζει στην οθονη και μετα θελει επανεκκινηση.

 

Σχετικα με τα τριξιματα,σπανια.

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr (29 Μάρ. 2004 , 19:42)

Και το sms timer;Το ξέχασες;

 

Εγώ δεν το έχω ξεχάσει αλλά μάλλον αυτό... Το εγκαθιστώ, το ανοίγω και με τη μία με ενημερώνει πως η εφαρμογή έκλεισε... :(

Τι φταίει; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr (29 Μάρ. 2004 , 18:50)

 

Βρε παιδιά από τριξίματα πώς πάνε τα δικά σας;

Σαν ... Ισπανική γαλέρα σε θαλασσοταραχή! :p :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

agorasa to 6600 prin deka meres apo germano

 

stin arhi ekana treis pilreis fortiseis tis batarias afou eihe xefortistei, opws ginotane kai palia me tis paliou typou bataries

 

perimenontas na ftasei sto max i apodosi tis diapistwsa oti to kinito ayto thelei 2 fores fortisma tin mera

 

i fortisi tis kanei peripou 2 wres ..isws kai parapanw

 

xtes to vradi fortise plirws stis 9 kai simera to mesimeri ekleise to kinito

 

milisa 40 lepta kai epexa ena paihnidaki peripou 20 lepta

 

ayto einai olo re paidia? i mipws ston germnano eihane to kinito stin epidixi kai to xeskisane tin bataria prin to parw egw?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ghack (29 Μάρ. 2004 , 22:39)

 

kai kati akoma

 

apo ekei pou ehei 7 grames stin bataria mesa se 1 wra xwris na milisw i na kanw otidipote allo kleinei.... paei stin mia grami!

 

ti paizete me aytes tis bataries.....

 

φιλε μου εχει προβλημα η μπαταρια η το κινητο δεν κανει καλη διαχειριση :o εμενα μου κραταει μεκανονικη χρηση 2,5 μερες συνεχομενες,για ψαχτο ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran (29 Μάρ. 2004 , 22:29)

 

Σαν ... Ισπανική γαλέρα σε θαλασσοταραχή! :p :lol:

 

Μπράβο! φίλε petran, σωστή προσέγγιση και με χιούμορ!!! :D :D :D

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με κανονικη χρηση και κλειστο το βραδυ κραταει 1μιση μερα περιπου.

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr (29 Μάρ. 2004 , 18:50)

 

Βρε παιδιά από τριξίματα πώς πάνε τα δικά σας;

 

exw dei guro sta 10 diaforetika 6600.

se ola to prwto pragma pou ekana molis ta epiasa einai to test tou tri3imatos.

loipon,ta 7 sta 10 trizoun, kuriws sta aristera, opws kai to diko mou.

 

einai ontos orismena pou fenontai arketa stibara kai den masane alla ta perissotera ..... :cry: :cry:

 

basika h suskeyh exei plaino koumpoma sth mesh kai einai psiloxontro.

se ayto ofiletai kai to tri3imo kai nomizw einai ligo dikaiologimeno.

gia dokimaste mia mera na piesete to thlekontrol sas sto plai ...8a dite oti kai ayto trizei(an einai xontro)

oxi den ftene ta plastika ,isa isa

apla einai sxediastika la8h ths nokia.

akoma an exei tyxei na piasete ena 6800 apo to plai 8a dite oti kanei san laterna!!! :lol:

 

ma,miso lepto...h flokia den ta prosexei ayta!

se orismena pragmata einai adior8oth nomizw.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ξεκαθαρο πως ο φιλος εχει προβληματικη μπαταρια δεν εξηγειται αλλιως.Μην γραφουμε ομως ολοι ποσο κραταει η δικη μας. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (29 Μάρ. 2004 , 23:08)

 

Μην γραφουμε ομως ολοι ποσο κραταει η δικη μας. ;)

 

καλά ρε φιλαράκι δεν βαριέσαι να κάνεις παρατηρήσεις? τα μισά σου ποστ παρατηρήσεις είναι, έλεος.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ελα παιδια μην αρχισουμε να την λεμε ο ενας στον αλλον,δεν βοηθαει πουθενα,αλλωστε δεν υπαρχει λογος ;)υπαρχουν οι mod για αυτη την δουλεια ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (29 Μάρ. 2004 , 23:07)

 

exw dei guro sta 10 diaforetika 6600.

se ola to prwto pragma pou ekana molis ta epiasa einai to test tou tri3imatos.

loipon,ta 7 sta 10 trizoun, kuriws sta aristera, opws kai to diko mou.

 

einai ontos orismena pou fenontai arketa stibara kai den masane alla ta perissotera ..... :cry: :cry:

 

basika h suskeyh exei plaino koumpoma sth mesh kai einai psiloxontro.

se ayto ofiletai kai to tri3imo kai nomizw einai ligo dikaiologimeno.

gia dokimaste mia mera na piesete to thlekontrol sas sto plai ...8a dite oti kai ayto trizei(an einai xontro)

oxi den ftene ta plastika ,isa isa

apla einai sxediastika la8h ths nokia.

akoma an exei tyxei na piasete ena 6800 apo to plai 8a dite oti kanei san laterna!!! :lol:

 

ma,miso lepto...h flokia den ta prosexei ayta!

se orismena pragmata einai adior8oth nomizw.

 

Το δικο μου παντως τριζει πολυ λιγο και αμα το πιεσω με δυναμη, οχι με το παραμικρο! ;) :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή lagoudaki οι mods είναι για να τη λένε ο ένας στον άλλο;;;; :p

 

tasulm, ο asymvivastos προσφέρει πολλά σε αυτό το φόρουμ και είμαι βέβαιος πως το έχεις προσέξει κι εσύ. Η πλειοψηφία των posts του είναι απαντήσεις σε ερωτήματα άλλων χρηστών! Η προτροπή του να μην καταντήσει το θέμα "πόσο κρατά η μπαταρία μου" δεν είναι κατακριτέα! Ας δώσουμε μερικούς ενδεικτικούς χρόνους διάρκειας για να συγρίνει ο φίλος μας με τη δική του, αλλά δε χρειάζεται να μείνουμε σε αυτό.

 

Το "ζήτημα" σταματά εδώ, πριν καν αρχίσει! Χαίρομαι που σε αυτό το φόρουμ είναι σπάνιες οι προσωπικές αντιπαραθέσεις και θα φροντίσουμε όλοι να μείνει έτσι!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Απ'ό,τι κατάλαβα οι περισσότεροι ιδιοκτήτες του 6600 έχουμε πρόβλημα με την μπαταρία (θα εξαιρέσω φυσικά το λίαν εντυπωσιακό "2μιση ημέρες" που διάβασα πιο πάνω) ....

 

Το λέω γιατί νόμιζα ότι η μία μέρα ήταν χοντρότατο ζήτημα και αφορύσε μόνο το δικό μου κινητό (και την ΑC φυσικά)

 

Ιώβια υπομονή λοιπόν και... φόρτιση σχεδόν μία φορά τη μέρα (που να πάμε και κάπου που να είναι καρα-εξοχή και να μην έχουμε την πολυτέλεια της πρίζας :p :p :p )

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (30 Μάρ. 2004 , 00:24)

 

Απ'ό,τι κατάλαβα οι περισσότεροι ιδιοκτήτες του 6600 έχουμε πρόβλημα με την μπαταρία (θα εξαιρέσω φυσικά το λίαν εντυπωσιακό "2μιση ημέρες" που διάβασα πιο πάνω) ....

 

Το λέω γιατί νόμιζα ότι η μία μέρα ήταν χοντρότατο ζήτημα και αφορύσε μόνο το δικό μου κινητό (και την ΑC φυσικά)

 

Ιώβια υπομονή λοιπόν και... φόρτιση σχεδόν μία φορά τη μέρα (που να πάμε και κάπου που να είναι καρα-εξοχή και να μην έχουμε την πολυτέλεια της πρίζας :p :p :p )

 

 

μπα, μην το λες... οι περισσότεροι δεν έχουμε πρόβλημα με τις μπαταρίες... και μην σου φαίνετε και τόσο υπερβολικό το "2,5" μέρες που αναφέρεται παραπάνω... Το κινητό, με χρήση μόνο για ομιλία και κάτι ψηλά κρατάει 2,5 μέρες... αλλά μόνο ομιλία, ούτε κάμερα ούτε τίποτα. Ποτέ όμως δεν έχει χρειαστεί να το φορτίσω την ίδια μέρα, εκτός από την πρώτη μέρα που το πήρα που το είχα σκίσει στις υπέρυθρες, στην κάμερα και στα παιχνίδια. Και να φανταστείς πως έχω πάντα το δόντι ενεργοποιημένο. Σε σχέση τουλάχιστον με άλλα έγχρωμα κινητά που είχα κατά καιρούς είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

Υ.Γ.: το κινητό μου το φόρτισα την παρασκευή, έφυγα εκτός Αθήνας και ξέχασα τον φορτιστή, η κοπελιά έπαιξε περίπου 1 ώρα lemonade tycoon και μιλούσα περίπου 30 λεπτά την ημέρα. Έβγαλα 15-20 φωτογραφίες και το έκλεινα για 6 ώρες περίπου τα βράδια... Με αυτή τη χρήση, την Κυριακή στις 12 το μεσημέρη περίπου έμεινα από μπαταρία. Α, έστειλα και 5 μηνύματα..

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kogos (30 Μάρ. 2004 , 00:40)

 

μπα, μην το λες... οι περισσότεροι δεν έχουμε πρόβλημα με τις μπαταρίες... και μην σου φαίνετε και τόσο υπερβολικό το "2,5" μέρες που αναφέρεται παραπάνω... Το κινητό, με χρήση μόνο για ομιλία και κάτι ψηλά κρατάει 2,5 μέρες... αλλά μόνο ομιλία, ούτε κάμερα ούτε τίποτα. Ποτέ όμως δεν έχει χρειαστεί να το φορτίσω την ίδια μέρα, εκτός από την πρώτη μέρα που το πήρα που το είχα σκίσει στις υπέρυθρες, στην κάμερα και στα παιχνίδια. Και να φανταστείς πως έχω πάντα το δόντι ενεργοποιημένο. Σε σχέση τουλάχιστον με άλλα έγχρωμα κινητά που είχα κατά καιρούς είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

 

Σε τελική ανάλυση το κινητό δεν είναι και τόσο χάλια από άποψη μπαταρίας! Με normal χρήση (μέχρι μία ώρα τηλ. και κανα 2 μηνύματα)

βγάζει 1 -1 1/2 μέρες. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν αρχίζεις τα παιχνίδια, την κάμερα κλπ!

Σε σχέση πάντως με άλλα κινητά (όπως λ.χ. την πατάτα που έχω στο avatar) η μπαταρία του σκίζει!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kogos (30 Μάρ. 2004 , 00:40)

 

Υ.Γ.: το κινητό μου το φόρτισα την παρασκευή, έφυγα εκτός Αθήνας και ξέχασα τον φορτιστή, η κοπελιά έπαιξε περίπου 1 ώρα lemonade tycoon και μιλούσα περίπου 30 λεπτά την ημέρα. Έβγαλα 15-20 φωτογραφίες και το έκλεινα για 6 ώρες περίπου τα βράδια... Με αυτή τη χρήση, την Κυριακή στις 12 το μεσημέρη περίπου έμεινα από μπαταρία. Α, έστειλα και 5 μηνύματα..

 

 

Εννοείται ότι το βράδυ κλείνει! ;)

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...