Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dpapa (23 Φεβ. 2004 , 23:26)

 

sinfono..kai min ksexnate emeis exoume 7.0 symbian..oxi 6.1..opos kati ala san sx1 to mediaplace.nl to kitakse kanis?!! gia dite ti periexi...polous apo sas 8a sas aresi! n-gage hint! hint!

 

 

Ναι πολυ καλο,να εισαι καλα και δεν το ειχα ξαναδει να το αναφερει κανενας...

;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dpapa (23 Φεβ. 2004 , 23:26)

 

...to mediaplace.nl to kitakse kanis?!! gia dite ti periexi...polous apo sas 8a sas aresi! n-gage hint! hint!

 

 

Καναλι στο mIRC ειναι αυτο?Το επιλεγεις απο την αρχικη screen που σου βγαινει?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akis11 (24 Φεβ. 2004 , 00:07)

 

Εχω κατεβασει με το pc suite mp3 κομματι το οποιο δεν βλεπει το ultramp3 player.

Ξερετε κατι?

 

 

Κατα την διαρκεια που το στελνεις με το pc suite τα μετατρεπει σε .wav μορφη.Δες μηπως εχει καμμια επιλογη για να μην τα μετατρεπει αλλιως στειλτα με υπερυθρες οπως και τις εφαρμογες και μετα με καποιον file manager τα τακτοποιεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akis11 (24 Φεβ. 2004 , 00:07)

 

Εχω κατεβασει με το pc suite mp3 κομματι το οποιο δεν βλεπει το ultramp3 player.

Ξερετε κατι?

 

 

disable converters in pc suite... κατά τη γνώμη μου, ο mp3player 2.1 είναι καλύτερος... έχει και equalizer...

 

P.S.: τώρα είδα πως απαντήθηκε ενώ έγραφα το ποστ... sorry, please delete...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Hi all, paidia eimai anamesa sto 6600 kai sto SX1. Mallon omos tha paro to 6600

Mporeite na mou peite ti ginete telika pleon me ta minimata? Exei diorthothei to provlima me tous ellinikous xaraktires pou gia 160 grammata eprepe na steileis 3 minimata?

Kai kati akoma, to kinito tha mou to ferei apo mia prosfora i aderfi mou apo tin agglia (agorasmeno, min nomizete tpt ipopto!) kai profanos den tha exei ellinika k elliniko menou. Auto mporei na allaksei an to pao se Club Nokia mono? Allazei etsi?

Euxaristo ek ton proteron

 

Hail

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DarkLord888 (24 Φεβ. 2004 , 03:21)

 

Hi all, paidia eimai anamesa sto 6600 kai sto SX1. Mallon omos tha paro to 6600

Mporeite na mou peite ti ginete telika pleon me ta minimata? Exei diorthothei to provlima me tous ellinikous xaraktires pou gia 160 grammata eprepe na steileis 3 minimata?

Kai kati akoma, to kinito tha mou to ferei apo mia prosfora i aderfi mou apo tin agglia (agorasmeno, min nomizete tpt ipopto!) kai profanos den tha exei ellinika k elliniko menou. Auto mporei na allaksei an to pao se Club Nokia mono? Allazei etsi?

Euxaristo ek ton proteron

 

Hail

 

 

Το πρόβλημα με τα sms λύθηκε με ένα πρόγραμμα που βγήκε.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

meta apo 7 merioules piretou epestrepsa kai egw ade kali ebdomada pedes kai kati akoma

 

afto to perifimo smstimer pou stelnei ellinika mou exei 3eskisei na krasarei ton log server...me to pou to ebgala ola stamatisan....pote den 8a bre8ei mnia lisi me ta elinika????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dpapa (23 Φεβ. 2004 , 23:26)

 

sinfono..kai min ksexnate emeis exoume 7.0 symbian..oxi 6.1

Aλήθεια.Ποιές είναι οι διαφορές και σε τι εξυπηρετούν έναν μέσο χρήστη?Μην αρχίσεις τα search και τα copy paste.Πες μου εσύ τι διαφορές έχεις δει?Μιας και το αναφέρεις δηλαδή..

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Please, βοηθήστε με κάποιος :worry:

 

Έχω το κινητό από αρχές Νοεμβρίου και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Του φόρτωσα μόνο registered προγράμματα και μερικά themes.

 

Προχθές όμως παρουσίασε το εξής κουφό πρόβλημα: Πηγαίνω Μενού και μετά πατάω Θέματα και ξαναεπιστρέφει στο Μενού χωρίς να μπαίνει στα Θέματα :cry:

 

Εδώ και μήνες που παρακολουθώ το forum δεν έχω διαβάσει κάτι παρόμοιο :confused:

 

Σας παρακαλώ, μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να συμβαίνει και τι μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ,

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να παιξω ενα wav αρχειο που κατεβασα με το pc suite αλλα ο player του κινιτου το κοβει.

Η μια λυση που δοθηκε με το να κουνισω το κερσορα αφου σβησει το φωτακι δεν εφερε αποτελεσματα μηπως ξερει κατι καποιος?

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator (24 Φεβ. 2004 , 09:21)

 

Aλήθεια.Ποιές είναι οι διαφορές και σε τι εξυπηρετούν έναν μέσο χρήστη?Μην αρχίσεις τα search και τα copy paste.Πες μου εσύ τι διαφορές έχεις δει?Μιας και το αναφέρεις δηλαδή..

:)

Για τον προγραμματιστή εφαρμογών symbian υπάρχουν σημαντικές διαφορές, υποτίθεται προς το καλύτερο αν και έχω συσκεκριμένο (μεμονωμένο ελπίζω) παράδειγμα για το αντίθετο. Υποστηρίζονται περισσότερα/νεότερα πρότυπα (π.χ. MIDP 2.0) άρα υπάρχει πεδίο για ανάπτυξη καλύτερων εφαρμογών!

 

Για τον απλό χρήστη οι εμφανείς διαφορές είναι η υποστήριξη themes και η ενοποίηση της διαχείρισης εφαρμογών java και C++. Το πρώτο είναι καθαρά αισθητικό θέμα και το δεύτερο πολύ λειτουργικό. Ίσως υπάρχει και τίποτε άλλο που δεν θυμάμαι τώρα. Το όφελος αναμένεται σε νεότερες εφαρμογές που θα είναι κατασκευασμένες ειδικά για τη νέα έκδοση και δεν θα τρέχουν σε παλαιότερη! Μακροπρόθεσμα λοιπόν το 6600 έχει μάλλον και μεγαλύτερο κύκλο ζωής (σε σχέση με τις εφαρμογές που θα βγαίνουν γι αυτό).

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aangel (24 Φεβ. 2004 , 11:49)

 

Please, βοηθήστε με κάποιος :worry:

 

Έχω το κινητό από αρχές Νοεμβρίου και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Του φόρτωσα μόνο registered προγράμματα και μερικά themes.

 

Προχθές όμως παρουσίασε το εξής κουφό πρόβλημα: Πηγαίνω Μενού και μετά πατάω Θέματα και ξαναεπιστρέφει στο Μενού χωρίς να μπαίνει στα Θέματα :cry:

 

Εδώ και μήνες που παρακολουθώ το forum δεν έχω διαβάσει κάτι παρόμοιο :confused:

 

Σας παρακαλώ, μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να συμβαίνει και τι μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ,

 

 

Κλεισε το τηεφωνο - βγαλε τη μπαταρια για 1-2 λεπτα - προληπικα βγαλε τη καρτα και ξαναβαλ` τη και εισαι ΟΚ

το εχω παθει 3-4 φορες.

 

κοιταξε και πες μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akis11 (24 Φεβ. 2004 , 11:58)

 

Προσπαθω να παιξω ενα wav αρχειο που κατεβασα με το pc suite αλλα ο player του κινιτου το κοβει.

Η μια λυση που δοθηκε με το να κουνισω το κερσορα αφου σβησει το φωτακι δεν εφερε αποτελεσματα μηπως ξερει κατι καποιος?

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

 

 

 

Μήπως δεν αποθηκεύτηκε ολόκληρο το τραγούδι στην μνήμη?

Επίσης.όταν λες player εννοείς οτι το ανοίγει με τον real :confused: ?

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran (24 Φεβ. 2004 , 12:01)

 

:)

Για τον προγραμματιστή εφαρμογών symbian υπάρχουν σημαντικές διαφορές, υποτίθεται προς το καλύτερο αν και έχω συσκεκριμένο (μεμονωμένο ελπίζω) παράδειγμα για το αντίθετο. Υποστηρίζονται περισσότερα/νεότερα πρότυπα (π.χ. MIDP 2.0) άρα υπάρχει πεδίο για ανάπτυξυ καλύτερων εφαρμογών!

 

Για τον απλό χρήστη οι εμφανείς διαφορές είναι η υποστήριξη themes και η ενοποίηση της διαχείρισης εφαρμογών java και C++. Το πρώτο είναι καθαρά αισθητικό θέμα και το δεύτερο πολύ λειτουργικό. Ίσως υπάρχει και τίποτε άλλο που δεν θυμάμαι τώρα. Το όφελος αναμένεται σε νεότερες εφαρμογές που θα είναι κατασκευασμένες ειδικά για τη νέα έκδοση και δεν θα τρέχουν σε παλαιότερη! Μακροπρόθεσμα λοιπόν το 6600 έχει μάλλον και μεγαλύτερο κύκλο ζωής (σε σχέση με τις εφαρμογές που θα βγαίνουν γι αυτό).

 

Βρε το ξέρω..Τον φίλο ρώταγα που αναφέρει ως πλεονέκτημα την v 7.0 :)

Λίγες οι διαφορές και σίγουρα όχι αρκετές για να επιλέξει κάποιος χρήστης ένα κινητό με την v 7.0 αν υπάρχει κάποιο καλύτερο με την v 6.1

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator (24 Φεβ. 2004 , 12:09)

 

Βρε το ξέρω..Τον φίλο ρώταγα που αναφέρει ως πλεονέκτημα την v 7.0 :)

Λίγες οι διαφορές και σίγουρα όχι αρκετές για να επιλέξει κάποιος χρήστης ένα κινητό με την v 7.0 αν υπάρχει κάποιο καλύτερο με την v 6.1

Δίκιο έχεις... Κρίμα μόνο που δεν υπάρχει τέτοιο κινητό! :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος COCOMAT (24 Φεβ. 2004 , 12:02)

 

Κλεισε το τηεφωνο - βγαλε τη μπαταρια για 1-2 λεπτα - προληπικα βγαλε τη καρτα και ξαναβαλ` τη και εισαι ΟΚ

το εχω παθει 3-4 φορες.

 

κοιταξε και πες μου

 

 

Έκλεισα το τηλέφωνο, έβγαλα τη μπαταρία και την κάρτα για 3-4 λεπτά και τίποτε... :(

 

Άλλη ιδέα; τι να κάνω; :worry:

 

Σας παρακαλώ πες τε μου, please :blink:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aangel (24 Φεβ. 2004 , 13:07)

 

Έκλεισα το τηλέφωνο, έβγαλα τη μπαταρία και την κάρτα για 3-4 λεπτά και τίποτε... :(

 

Άλλη ιδέα; τι να κάνω; :worry:

 

Σας παρακαλώ πες τε μου, please :blink:

 

 

Θα πας στη διαχειρηση και θα σβησεις το θεμα που ειχες-χρησιμοποιουσες πριν σου κολλησει και διεγραψε το.

 

Μετα κλεισε και ανοιξε το τηλ.

 

ενημερωσε με

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Tα wav που εχω κατεβασει απο το pc suite ειναι ολοκληρα αγαπητε φιλε jim87 και ο real

δεν τα παιζει καν (αδυναμια αναπαραγωγης κλιπ πολυμεσων)

Μονο η εγγραφη τα παιζει κι αυτη μισα γιατι ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akis11 (24 Φεβ. 2004 , 14:58)

 

Tα wav που εχω κατεβασει απο το pc suite ειναι ολοκληρα αγαπητε φιλε jim87 και ο real

δεν τα παιζει καν (αδυναμια αναπαραγωγης κλιπ πολυμεσων)

Μονο η εγγραφη τα παιζει κι αυτη μισα γιατι ξερει κανεις?

 

τα wav δεν τα παιζει ποτε το real one αλλα μονο η εγγραφη.στην εγγραφη οταν τα παιζει μην αφηνεις να σβισει η οθονη(οπος αναφερθηκε και πιο πανο νομιζω)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το sms-timer δημιουργεί πρόβλημα στη λειτουργλια του κινητού, όπως διάβασα πιο πάνω?

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator (24 Φεβ. 2004 , 12:09)

 

Βρε το ξέρω..Τον φίλο ρώταγα που αναφέρει ως πλεονέκτημα την v 7.0 :)

Λίγες οι διαφορές και σίγουρα όχι αρκετές για να επιλέξει κάποιος χρήστης ένα κινητό με την v 7.0 αν υπάρχει κάποιο καλύτερο με την v 6.1

 

global to ksero pos exeis sx1 giafto rotas..lipon..den mporo na sou po polla ala ena pragma ksero eixa to 3650!...den mou arese katholou diladi to leitourgiko tou me singrisi tou 6600..mou aresi pos ola einai pio organomena..san foto ktp..kai mou aresi pos einai 7.0 kai oxi 6.1 mou dini tin entiposi pos einai pio ekseligmeno..ala afti einai h gnomi mou..nothing more!..ksero kapios mpori na to epsakse perisotero...emena den me endiaferi poli epidi to vlepo me tin leitourgia tou!..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (24 Φεβ. 2004 , 00:32)

 

Καναλι στο mIRC ειναι αυτο?Το επιλεγεις απο την αρχικη screen που σου βγαινει?

 

kanoniko site einai..www ktp.. den ksero an prepi na valo kai to link..ala skeftouto ligo..pigene sto ngage kai arxise na katevazis..iparxoun polla alla programmata kai min fovaste fenete pos afto to site 8a mini..exei kai 2 mines pou trexi...have fun

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr (24 Φεβ. 2004 , 20:06)

 

Τελικά το sms-timer δημιουργεί πρόβλημα στη λειτουργλια του κινητού, όπως διάβασα πιο πάνω?

 

 

Oχι δεν δημιουργει προβλημα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...