Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρα πριν λιγες μερες το 6300 κ ειπα να αντιγραψω ολες τις επαφες κλπ απο το παλιο μου 6600.. το cd 6300 ειχε nokia pc suite 6.83 και απ'οτι καταλαβα δεν συγχρωνιζεται με το 6600.. τι προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

πηρα πριν λιγες μερες το 6300 κ ειπα να αντιγραψω ολες τις επαφες κλπ απο το παλιο μου 6600.. το cd 6300 ειχε nokia pc suite 6.83 και απ'οτι καταλαβα δεν συγχρωνιζεται με το 6600.. τι προτεινετε?

Χρησιμοποίησε το πρόγραμμα xcontac. :)

Aν δεν το έχεις, στείλε μου pm να στο στείλω. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους.Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω παιχνιδια ,ηχοι για ringtone και διαφορα προγραμματακια για 6600?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζετε να ανηγεις θεματα και να ρωτας παντου, καποιος θα το δει και θα σε απαντηση. :!:

 

*** ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ & ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ***

 

Απο εδω :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1884867#post1884867

 

Φιλικα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, με ένα θέμα που ελπίζω να μην έχει προκύψει ξανά στις 400+! σελίδες που υπάρχουν για το 6600..Αν υπάρχει συγχωράτε με, αλλά με την αναζήτηση δεν βρήκα κάτι.

 

Έχουμε και λέμε:

 

Το κινητό έφαγε ένα καλό σουτ χτες το βράδυ και κατέληξε σε ποτήρι μπύρας..:lol:

 

Το αποτέλεσμα είναι ότι δεν λειτουργούν κέρσορας, και τα δυο πλήκτρα εκατέρωθεν..

 

Το άνοιξα και προσπάθησα να δω τι τρέχει, αλλά το πρόβλημα είναι καθαρά στην πλακέτα. Ενώ ο ήχος των πλήκτρων ακούγεται, δεν δίνεται εντολή να κινηθεί το μενού κλπ.

 

Αλλάζω λοιπόν κινητό (ώρα ήταν να πω την αλήθεια) και θέλω να σώσω τα πράγματα μου (μηνύματα, τηλ κατάλογο κλπ).

Διάβασα τα ανάλογα threads και έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω, αλλά δεν έχω καλώδιο σύνδεσης και αναρωτιόμουν αν κάποιος φίλος ξέρει κανένα shortcut για να ενεργοποιείται το bluetooth, χωρίς να χρησιμοποιούμε τα πλήκτρα αυτά. Έχω bluetooth adaptor και θα βόλευε να το έκανα έτσι, αλλά το κινητό αρνείται να με κινήσει εντός του μενού.

 

Στο web δεν έχω βρει κάτι προς το παρόν και δε θα σχολιάσω τι ζητάνε στην αντιπροσωπεία για ένα απλό plug n play, επειδή έχουν το καλώδιο..:X

 

Αν έχετε κάτι να προτείνετε please do!:cry:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι, όπως και στα παλιά τα κινητά Νοκια τα οποία δεν ήταν έγχρωμα, πατούσες για να μπεις στο μενού και μάλιστα οι ψαγμένοι πήγαιναν στον προορισμό που ήθελαν πατώντας τον αριθμό που αντιστοιχεί στο αντίστοιχο εικονίδιο του μενού. Έτσι λοιπόν και στην περίπτωσή σου μπορείς να πατήσεις τον αριθμό που αντιστοιχεί στον φάκελο Συνδεσιμότητα και μετά τον αριθμό 1 ο οποίος αντιστοιχεί στην επιλογή του bluetooth. :) Από εκεί και μετά με κάποιους πειραματισμούς ίσως κατορθώσεις να κάνεις τη σύνδσή σου με τον υπολογιστή. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ψάχνω κάρτα 512 ή ακόμα και 256 για το 6600. Αν πουλάει κανείς σας κάποια, ενδιαφέρομαι.

Αγόρασα μια κάρτα 512 από το Media Markt 12 euro(δε θυμάμαι τύπο) πιο μικρή σε μέγεθος που μπαίνει με ανταπτοράκι, αλλά δεν μπορώ να κάνω backup σε αυτήν τα δεδομένα που είχα στην παλιά 32άρα με το Pc Suite. Τα αρχεία που αντιγράφονται λέει ότι είναι κατεστραμμένα και δεν ανοίγουν (η παλιά κάρτα είναι μια χαρά). Δοκίμασα format, τίποτα. Δοκίμασα αντιγραφή της παλιάς κάρτας στο PC και μετά αντιγραφή των αρχείων της στην καινούρια κάρτα, τίποτα.. Μήπως δεν είναι συμβατή η κάρτα; (νομίζω είναι SD της Kingston).

Σημειώνω ότι έχω λογισμικό αυτό που είχε από το 2004..

Ελπίζω να με βοηθήσετε..

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω, ποια είναι η τελευαία έκδοση firmware και πόσο περίπου θα μου κοστίσει η αναβάθμιση σ'αυτήν στο nokia club?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω, ποια είναι η τελευαία έκδοση firmware και πόσο περίπου θα μου κοστίσει η αναβάθμιση σ'αυτήν στο nokia club?

Η τελευταία έκδοση είναι η:

V 5.53.0

30-12-2004

NHL-10

 

Υπολόγισε ότι θα σου πάει γύρω στα 15€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το πρόβλημα είναι ότι η συνδεσιμότητα είναι μετά το 10:( ..και δεν την διαβάζει το keyboard..

 

Καμιά άλλη ιδέα?

 

Συνήθως (τουλάχιστον αυτό γίνεται στα SE) μετά το 9 για να πας στο 10ο στοιχείο πατάς * ή #.

Δεν ξέρων αν βόηθησα, είναι μια ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει προγραμμα για το Nokia 6600 το οποιο να μπορει να το κανει να παιζει mp3. Βασικα εχω βρει καποια αλλα πειτε μου και εσεις. Θα ηθελα να μου πειτε που θα αποθηκευσω και τα παιχνιδια στην καρτα μνημης για να μπορει να τα ανοιξει, γιατι με τα προγραμματα που εχω βαλει δεν τα βλεπει και αν παω να πατησω στα τραγουδια τα βγαζει σαν αγνωστο αρχειο.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει προγραμμα για το Nokia 6600 το οποιο να μπορει να το κανει να παιζει mp3. Βασικα εχω βρει καποια αλλα πειτε μου και εσεις. Θα ηθελα να μου πειτε που θα αποθηκευσω και τα παιχνιδια στην καρτα μνημης για να μπορει να τα ανοιξει, γιατι με τα προγραμματα που εχω βαλει δεν τα βλεπει και αν παω να πατησω στα τραγουδια τα βγαζει σαν αγνωστο αρχειο.

Υπάρχει το Ultra Mp3, PowerMP3, LCGplayer... Για να τα αποθηκεύσεις, θα πάρεις έναν fileman και θα πας στα μυνήματα και θα τα κάνεις μεταφορά στον προρισμό που θέλεις... :)

 

Για τα παιχνίδια, όπου και να τα αποθηκεύσεις θα μπορεί να τα παίξει. Αν τα εγκαταστήσεις στην κάρτα μνήμης και κάνεις format μετά δεν θα μπορείς να τα παίξεις γιατί κάποια αρχεία αποθηκεύονται στη μνήμη του τηλεφώνου και θα αναγκαστείς να τα ξανακάνεις εγκατάσταση... :O Αλλά αυτό είναι μόνο αν χρειαστεί ποτέ να κάνεις format... :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει προγραμμα για το Nokia 6600 το οποιο να μπορει να το κανει να παιζει mp3. Βασικα εχω βρει καποια αλλα πειτε μου και εσεις. Θα ηθελα να μου πειτε που θα αποθηκευσω και τα παιχνιδια στην καρτα μνημης για να μπορει να τα ανοιξει, γιατι με τα προγραμματα που εχω βαλει δεν τα βλεπει και αν παω να πατησω στα τραγουδια τα βγαζει σαν αγνωστο αρχειο.

 

Τραγουδια ηθελα να γραψω :lol: :O

Link to comment
Share on other sites

Τραγουδια ηθελα να γραψω :lol: :O

 

Τότε ισχύει μόνο το παρακάτω... :)

Υπάρχει το Ultra Mp3, PowerMP3, LCGplayer... Για να τα αποθηκεύσεις, θα πάρεις έναν fileman και θα πας στα μυνήματα και θα τα κάνεις μεταφορά στον προρισμό που θέλεις... :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας παιδια

ειχα παρει πριν κανα χρονο το νοκια 6600 και το ειχα δωσει και τωρα θελω να το ξαναπαρω για δευτερο πρωτο εχω το s e k800.

πειτε μου ποσο παιζουν σε τιμεσ τι να προσεξω υπαρχουν 6600 με κουτι και εγγυηση εχει κανεισ εδω;:p

ευχαριστω περιμενω

α ειναι αυκολο να βαλω θεματα προγραματα και ολα αυτα...

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε πριν κανενα μηνα εδωσα το 6600 και πηρα ενα 6630 για δευτερο οπως το λες.αγρατζουνιστο καρτα 512 κουκλι!μου λεει φιλε τα 6630 τα πουλαω 90ευρω ποσο να σου το κρατησω αυτο?anyway μου ειπε 30 τελικα του εδωσα 50ευρω και πηρα το 6630.οποτε νομιζω θα βρεις σε πολυ καλη τιμη προσοχη στο joystick!!και καμενα pixel.αν θελει μπαταρια παρε μια απο ngage την ειχα 2χρονια μεγαλη διαφορα τωρα ειναι στο6630!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει ενα με 90 ευρο τι λετε αριστη κατασταση θα το δω και εγω αν ειναι με καρτα μνημης 256 με μια μικρη γρατζουνια αλλα με προσοψη φευγει τι λετε;

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τσίμπα το ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπα το ;)

 

δεν ειναι πολλα;

με λιγα ευρο παραπανω περνεισ 6680 7610 και πολλα αλλα και με περιπου αλλα 80 ευρο περνεις το τελειο νοκια 6280

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου γνωμη ειναι οτι ειναι πολα, εγω βρηκα απο ενα φιλο μου 6600 με 50 ευρο, δεν ξερω ποσο καλη ειναι η κατασταση του αλλα απο οσο θυμαμε γιατι μετα πηρε αλλο και το εβαλε στο ραφι δεν ειχε κανενα προβλημα. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

και εγω φιλε πηρα το 6630 με 90ευρω και αγρατζουνιστο με 512mb χωρια που ειναι ανωτερο για μενα απο 7610 κτλ νομιζω μεχρι 50 ευρω ειναι καλα.σκεψου οτι σε μαγαζια τα κρατανε 30ευρω πλεον.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό έβλεπα κάτι αγγελίες για το 6600 με χάλια προσοψη στα 50€. Ο rigasnic1982 λέει ότι είναι σε άριστη κατάσταση γι'αυτό και είπα καλά είναι. Βέβαια αν κάνεις και κανα παζάρι δεν χάνεις και τίποτα ;)

 

@gianpithio Απο φίλο σου το βρήκες 50€ όχι απο άγνωστο...

 

Δεν ξέρω αλλά για μένα το 6600 είναι το πιό σταθερό τηλέφωνο που έχει περάσει απ'τα χέρια μου.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το πιο καλο value for money σ60 που εχει περασει απο τα χερια μου.

Νταξ, καλο ειναι, αρκει να ειχε mp3, pop port, καλυτερο ηχειο και hot swap! Τοτε δν θα το αλλαζα με κανενα :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...