Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα σημερα εφριξα. Πηγα στον Γερμανο θελοντας να αγορασω μια 256ΜΒ. Μπαινω μεσα και λεω στον πωλητη: <<Γεια σας. Μηπως εχετε mmc?>> H απαντηση του ηταν <<Ε??? Τι ειναι αυτο???>>

Ειναι δυνατον? Αυτοι οι ανθρωποι δεν ξερουν τιποτα. Πως τους βαζουν να δουλευουν???

Μετα παω απο Oneway.... Aλλο εκει........

Παω και ενας εδειχνε σε καποιον το 6600

Τον παρακολουθουσα να δω τι θα πει......

Ε, του λεει εχει εγχρωμη οθονη (ουτε καν χρωματα δεν ειπε), εχει δονηση, ημερολογιο....

Τι ειναι αυτα ρε..... Smartphone ειναι και κανει τα παντα.... Τι του λες τα ψιλοπραγματα...

Sorry για το off-topic αλλα τα πηρα πολυ αγρια....

Τελος παντων μηπως ξερετε στα βορεια προαστειια της Αθηνας που μπορω να βρω να πουλανε mmc 256mb???

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Bασικα σορρυ που παρεμβαινω αλλα αυτο το μικρο κουμπακι δεν ειναι και τοσο ευχρηστο.

Αντε οταν το thread εχει 2-3 σελιδες παει κι ερχεται...τις βλεπω και τις τρεις και περνω την απαντηση που θελω.

Στην περιπτωση του 6600 thread που οι σελιδες ειναι 60++++ εγω δε προκειται να κατσω να τις ψαξω.Προτιμω να ρωτησω.

Εκτος κι αν δεν ειναι σκοπος του forum η διευκολυνση των μελων του

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Finn (29 Ιαν. 2004 , 19:49)

 

Bασικα σορρυ που παρεμβαινω αλλα αυτο το μικρο κουμπακι δεν ειναι και τοσο ευχρηστο.

Αντε οταν το thread εχει 2-3 σελιδες παει κι ερχεται...τις βλεπω και τις τρεις και περνω την απαντηση που θελω.

Στην περιπτωση του 6600 thread που οι σελιδες ειναι 60++++ εγω δε προκειται να κατσω να τις ψαξω.Προτιμω να ρωτησω.

Εκτος κι αν δεν ειναι σκοπος του forum η διευκολυνση των μελων του

 

 

Χμμμ...δεχομαι αυτο που λες...

 

Να σου πω ομως κι εγω τη γνωμη μου....

Εαν κάποιος όντως πατησει Search και του πεταξει 60+ σελίδες βεβαιως χαλάλι να του απαντησουμε και μαλιστα και μια και δυο φορες και να του στειλουμε και pm πράγμα που εχω κανει πάρα πολλες φορες...

 

Απο κει και περα ομως δεν γινεται πιστευω να μην λεει κανεις τπτ αφου και ολοι μας παραπονιομαστε οταν κατι εχει ειπωθει 4-5 post παραπ΄νω και ακολουθει ερωτηση ακριβως για το ιδιο πράγμα...

 

Τότε δεν ειναι κατι περιεργο κατα τη γνωμη σου...?

Μηπως ειναι ενας κι απο τους λογους που το Thread εχει πάρει τόσο τεράστιες διαστασεις και ειναι όχι και πολυ ευανάγνωστο...?

 

Αυτα,και πάντα φιλικα.

Περιμενω pm σου με οποιες προτασεις εχεις για να γινει κατι καλύτερο ει δυνατον... :) :)

 

Woca εχεις pm... ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GrieveR (29 Ιαν. 2004 , 01:24)

 

Ερώτηση:το λογισμικό του κινητού για σύνδεση με το PC,που υπάρχει στο συνοδευτικό CD της συσκευασίας,είναι συμβατό με Win98??

 

ΕΙΝΑΙ.ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Roben (27 Ιαν. 2004 , 13:46)

 

Jois για την οθονη τι σου είπαν ??? θα στην αλλάξουν?? Πόσα pixels είχες καμμένα ??? Γιατι θα ανέβω και εγώ οπου να ναι Αθήνα και θέλω να ξέρω αν είναι να το αφήσω και για αλλαγή οθόνης ...

 

ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ 2 ΚΑΜΜΕΝΑ PIXELS ΟΘΟΝΗΣ.ΠΗΡΑ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΕΞΗΣ.ΟΤΙ ΜΕ 2 PIXELS ΚΑΜΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΘΟΝΗΣ.ΑΠΟ 2 Κ ΠΑΝΩ.ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΗΜΕΡΑ 29/1/2004.ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (25 Ιαν. 2004 , 12:51)

 

Πρεπει να υπαρχει στο mirc το Camcoder Pro v3.75 for S60

released: 2004-01-01 :cool:

 

ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΚΟΛΛΑΕΙ.ΑΝΟΙΓΕΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΓΓΡΑΦΗ.ΤΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΡΑΓΕ?ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος machlad (29 Ιαν. 2004 , 20:16)

 

ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ 2 ΚΑΜΜΕΝΑ PIXELS ΟΘΟΝΗΣ.ΠΗΡΑ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΕΞΗΣ.ΟΤΙ ΜΕ 2 PIXELS ΚΑΜΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΘΟΝΗΣ.ΑΠΟ 2 Κ ΠΑΝΩ.ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΗΜΕΡΑ 29/1/2004.ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ

 

 

Να τους πεις οτι εαν τα δυο αυτα pixels ειναι σε μικροτερη απόσταση απο 5 χιλιοστα τοτε υπάρχει αντικατάσταση και να σταματησουνε να λένε μπουρδες...

Αυτη ειναι η οδηγια που εχει δωθεί...

Αντε μην τρελαθούμε τωρα...

 

;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi (29 Ιαν. 2004 , 20:23)

 

Να τους πεις οτι εαν τα δυο αυτα pixels ειναι σε μικροτερη απόσταση απο 5 χιλιοστα τοτε υπάρχει αντικατάσταση και να σταματησουνε να λένε μπουρδες...

Αυτη ειναι η οδηγια που εχει δωθεί...

Αντε μην τρελαθούμε τωρα...

 

;)

 

ΟΚ .ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vageliz (28 Ιαν. 2004 , 18:23)

 

cosmote exis charger?mipos prin eixes panasonic?

 

nai cosmote ..εχει καποια σημασια για το προβλημα μου?οχι δεν ειχα panasonic

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος machlad (29 Ιαν. 2004 , 20:16)

 

ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ 2 ΚΑΜΜΕΝΑ PIXELS ΟΘΟΝΗΣ.ΠΗΡΑ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΕΞΗΣ.ΟΤΙ ΜΕ 2 PIXELS ΚΑΜΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΘΟΝΗΣ.ΑΠΟ 2 Κ ΠΑΝΩ.ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΗΜΕΡΑ 29/1/2004.ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ

 

Τι λενε ρε??? Δηλαδη πρεπει να εχεις 15 καμμενα pixels για να σου το αλλαξουν?? :wacko: Απο 1 και πανω τωρα το πηγαν απο 2 και πανω??? :eek: Μαλλον θα σου το ειπαν επιτηδες. Και 3 να τους ελεγες απο 3 και πανω θα σου λεγανε... :blink: . Να τους πεις να στο παρουν οπωσδηποτε. :!: Α ρε ΝΟΚΙΑ τι μας κανεις.... :cry:
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος machlad (29 Ιαν. 2004 , 20:16)

 

ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ 2 ΚΑΜΜΕΝΑ PIXELS ΟΘΟΝΗΣ.ΠΗΡΑ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΕΞΗΣ.ΟΤΙ ΜΕ 2 PIXELS ΚΑΜΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΘΟΝΗΣ.ΑΠΟ 2 Κ ΠΑΝΩ.ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΗΜΕΡΑ 29/1/2004.ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ

 

περασα απο καταστημα της VODA εκει εχω εναν γνωστο αρκετα σοβαρο και γνωστη 5 πραγματων μου ειπε οτι περιμενουν την αναβαθμιση στις 15 /2 θα λυνει σιγουρα το προβλημα των μην ..... τωρα για τις οθονες μου ειχε πει οτι τις αλλαζει η νοκια με 4 καμμενα και πανω ...αυτη την εντολη εχουν
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η οθόνη του 6600 δεν είναι μεγαλύτερη απο του 3650?ένα παιδί που το έχει λέει πως είναι ίδιες αλλά εγώ πιστευώ το αντίθετο :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (30 Ιαν. 2004 , 09:41)

 

Ρε παιδιά η οθόνη του 6600 δεν είναι μεγαλύτερη απο του 3650?ένα παιδί που το έχει λέει πως είναι ίδιες αλλά εγώ πιστευώ το αντίθετο :o

 

einai h idies...aplos kaliteri h dikia mas! :lol: kai to ksero afto epidi eixa kai go to 3650
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GrieveR (29 Ιαν. 2004 , 01:24)

 

Ερώτηση:το λογισμικό του κινητού για σύνδεση με το PC,που υπάρχει στο συνοδευτικό CD της συσκευασίας,είναι συμβατό με Win98??

 

 

Ναι, είναι συμβατό, το δουλεύω κι εγώ στο PC μου με Win98 ;)

Αννη
Link to comment
Share on other sites

8elo na kano format tin mmc aftin ton 32mb pou itan sto kouti tou 6600.

1) An tin kano 8a epireasi to kinito mou? p.x na min mpori na kanei install kapia pragmata kai afta

2) to opera 8elo na to fila3o na kano cut to folder kai paste stin phone memory?

2) pos kano format mmc? :P

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

Σας βλεπω καιρο και είμαι κατοχος του 6600 και μεχρι τωρα δεν μου έχει δημιουργήσει καποιο πρόβλημα.Καποια παιδια απο σας βλέπω οτι είσαστε "τσακάλια" και πολύ ψαγμένοι με τα προγράμματα.Θα ήθελα να ξέρω αν γίνεται και πως να βρω καποια προγ/τα όπως το 3dstudio, και οσο για τα καμμένα pixels πάρτε στα κεντρικα της Νοκια να σας πουνε.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος g13Niog13 (30 Ιαν. 2004 , 12:32)

 

ok to vrika. ine ola ok.

tora to mono pou meni ine na 3anavalo to opera

 

pou mporo na to vro?

 

ego to katebasa full apo http://www.opera.com :cool:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την powerulez

pedia molis pira mia mmc 128 55evro...

kali timi?

 

pantos doulevei apsoga me to 6600

 

Apo pou tin pires?

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez

pedia molis irtha apo nokia club kai ime poly nevriasmenos para poly me to servise tis AXRISTOI!!!!!!

 

epidi to kinito mou den to pira apo to club den mou ekanan dorean tin anavathmisi etsi den tin ekana kai mou irthe na rotisw kai gia mmc..

-exete mmc?

-vevea exoume 8 16 32 64 128 mb...

-posa exete tin 64ara kai tin 128?

-150evro i 64mb kai......

-ok ok den thelw mmc

-kai tin 128 tin exoume 250evro

-ok efxaristo poly gia sas...

 

:P

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos (30 Ιαν. 2004 , 12:48)

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Apo pou tin pires?

 

 

egw ime apo kypro... so... apo ena magazaki pou vrika edo stin kypro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...