Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Teohaz, μάλλον απάντησες στα μηνύματά μου χωρίς να έχεις διαβάζει και τα προηγούμενα... Έτσι έβγαλες λάθος συμπεράσματα... Όταν λες "den xerw pou ta exete dei ola auta" σημαίνει πως διαψεύδεις τα μέλη που έχουν κάνει παράπονα... Επίσης όσες φορές έχω πάει για service μόνο την SIM μου παραδίδουν ούτε καν το s/n που λες... Όσο αφορά τις MMC που κλειδώνουν έχω χαρίσει τρεις σε αριθμό MMC, τις οποίες δε χρειαζόμουν, σε φίλους που έπαθαν αυτό το πράγμα...

 

Φιλικά πάντα...

Προηγούμενα κινητά:

Ericsson GA628i, Nokia 3210, Nokia 3310, Samsung N100, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7600, Nokia 6600 (2), Sony Ericsson K700i, Nokia 6600 (3), Sony Ericsson V800, Sony Ericsson K700i (2), Nokia 7710

Το κινητό μου:

Nokia N93

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Teohaz, μάλλον απάντησες στα μηνύματά μου χωρίς να έχεις διαβάζει και τα προηγούμενα... Έτσι έβγαλες λάθος συμπεράσματα... Όταν λες "den xerw pou ta exete dei ola auta" σημαίνει πως διαψεύδεις τα μέλη που έχουν κάνει παράπονα... Επίσης όσες φορές έχω πάει για service μόνο την SIM μου παραδίδουν ούτε καν το s/n που λες... Όσο αφορά τις MMC που κλειδώνουν έχω χαρίσει τρεις σε αριθμό MMC, τις οποίες δε χρειαζόμουν, σε φίλους που έπαθαν αυτό το πράγμα...

 

Φιλικά πάντα...

 

Den diapsevw file mou ta legomena sas apla auta ta akouw prwth fora eilhkrina prwth fora omws...

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Τότε συγχώρεσέ με... Βιάστηκα να μιλήσω...

Προηγούμενα κινητά:

Ericsson GA628i, Nokia 3210, Nokia 3310, Samsung N100, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7600, Nokia 6600 (2), Sony Ericsson K700i, Nokia 6600 (3), Sony Ericsson V800, Sony Ericsson K700i (2), Nokia 7710

Το κινητό μου:

Nokia N93

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω να αναφέρω ένα μικρό πρόβλημα. Δεν ξέρω αν κάποιος έχει ξαναγράψει για αυτό (και ούτε έχω και το χρόνο να διαβάσω 94 σελίδες post), οπότε here goes:

 

Πριν 2 μήνες περίπου πήρα ένα 2ο handsfree, το HS-6 με LCD οθόνη και 9 πλήκτρα λειτουργιών, για να συμπληρώσω το κλασσικό χταπόδι HS-3. Παρατήρησα ότι κάποιες φορές όταν δεν κουμπώσει καλά στην pop-port (και δεν βγάλει στην οθόνη το handsfree εικονίδιο), αν το βγάλεις και το ξαναβάλεις στη θύρα, το τηλέφωνο κάνει κάτι σαν "soft" reset/restart. Δηλαδή ό,τι και στην διαδικασία ενεργοποίησης της συσκευής, μόνο που παρακάμπτει τα βήματα PIN και οθόνης καλοσωρίσματος. Στη συνέχεια συμπεριφέρετε φυσιολογικά...

 

Γνωρίζει κάτι κάποιος περί του θέματος?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Θα ηθελα να σας ρωτησω (και να σας ταλαιπωρησω...εφοσον ειμαι σιγουρος οτι καπου στο χαος αυτου του topic πρεπει να εχει ξαναυποθει)...εφερα το παλιο κινητο μου (6230) απο Αγγλια και δεν εχει Ελληνικο menu.

1)Πως μπορω να του το φορτωσω?

2)Με το καλωδιο μπορω να το κανω μονος μου απο τον υπολογιστη μου?

3)ΑΝ ναι απο που θα κατεβασω το Ελληνικο menu?

4)Αν δε γινεται να κανω κατι για αυτο μονο μου, ποιος μπορει να με βοηθησει (μη δωσω μια περιουσια)...9volto, Γερμανος, Nokia....?

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Θα ηθελα να σας ρωτησω (και να σας ταλαιπωρησω...εφοσον ειμαι σιγουρος οτι καπου στο χαος αυτου του topic πρεπει να εχει ξαναυποθει)...εφερα το παλιο κινητο μου (6230) απο Αγγλια και δεν εχει Ελληνικο menu.

1)Πως μπορω να του το φορτωσω?

2)Με το καλωδιο μπορω να το κανω μονος μου απο τον υπολογιστη μου?

3)ΑΝ ναι απο που θα κατεβασω το Ελληνικο menu?

4)Αν δε γινεται να κανω κατι για αυτο μονο μου, ποιος μπορει να με βοηθησει (μη δωσω μια περιουσια)...9volto, Γερμανος, Nokia....?

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας!

Καλησπέρα και σε σένα! 1) δεν μπορείς 2)οχι με το καλώδιο αυτό δεν μπορέις..μόνο με ειδικό εξοπλισμό και κάποιες γνώσεις.

3)...

4)στο 9volto νομίζω σου περνάνε το ελληνικό μενού και αρκετά φτηνά i think...

 

αν έκανα σε κάτι λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

4)Αν δε γινεται να κανω κατι για αυτο μονο μου, ποιος μπορει να με βοηθησει (μη δωσω μια περιουσια)...9volto, Γερμανος, Nokia....?

Σε Νόκια club στοιχίζει γύρω στα 14-15€ αν θυμάμαι καλά

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Xairete paides!

 

prosfatos phra mia rs mmc me to adaptoraki ths (512 transcend) kai prospatho na ftiakso playlists alla tipota.. phgaino sto lista kommation sthn mousikh, allaglh listas kai meta h monh epilogh pou exo einai ola ta kommatia.. pos mporei na ginei na ftiakso merikes playlists? entometaksu den mporo na allakso oute thn seira sthn lista pou mou ftiaxnei... dokimasa ta panta.. oute an ta exo se ksexorista folders ginetai kati... kaneis kamoia idea??

 

many many thanks!

Link to comment
Share on other sites

vlepontas ta paraponas sas diapistono oti se arketa nokia clup mallon exoun atoma pou den einai gnwstes tou antikeimenou kai kurios nokia thl pou mas endiaferei an pragmatika ginontai tetoia tragelafika pragmata kai gegonota ws texnikos milaw panta paidia kala kanete kai lete poia nokia club einai kala...

 

Pisteuw se kamposo kairo na kataferw na anoixw kai egw nokia club ean pane ola kala....

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

ego thelo na tou kano ena oliko reset, diladi leitourgika na einai opos kai otan to pira. kserete pos?
Δες εδώ.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Έχω την 3.81 και το πρόβλημα με το επίπεδο 5 παραμένει

 

Phone Model: 6230i/6630/

Posts: 51

Reputation: (10)

Re: Nokia 6230i Sound

 

You need to take your phone to a nokia service center, or a level3 service center that can flash your phone with the newest firmware. Firmware upgrading is NOT a "do it yourself" job. You could irreversably damage your EPROM!

 

Quote:

Originally Posted by alex61

In the latest firmware (I think 3.81) the "level 5 problem" still remains! Something new?

 

"Ascending ringtone" is not a bug, or a problem, it's a feature, and has been removed since version 3.62. If your phone still has ascending ringtone after flashing with a newer firmware, it means it's an "old hwid" and the setting is stored in the eprom.

 

Τα παραπάνω εκτός του f...dreams από i-Phone! Τι γίνεται τελικά παιδιά με "το πρόβλημα του επιπέδου 5"???? Υφίσταται ακόμα ή όχι???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Εχω προβλημα με το κινητό μου και φοβάμαι μήπως έχω ιό (*.sis) !!!

 

Πιο συγκεκριμένα, το πρόβλημα δημιουργείται όταν μου στέλνουν μνμ ή με πάρουν τηλέφωνο ! Δλδ κολάει και μου ζητάει pin ή κωδικό πρόσβασης ή μου βγάζει μνμ οτι "η κάρτα sim απερρίφθη"! Οταν βλέπω κάποιο απο τα παραπάνω μηνύματα ξέρω ότι κάποιος μου έχει στείλει sms ή προσπάθησε να με πάρει τηλέφωνο και μου συμβαίνει σε συγκεκριμένα νούμερα !!!!!!

 

εχω το 6230i, και περιμένω πιθανές απαντήσεις στο πρόβλημα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Εχω προβλημα με το κινητό μου και φοβάμαι μήπως έχω ιό (*.sis) !!!

 

Πιο συγκεκριμένα, το πρόβλημα δημιουργείται όταν μου στέλνουν μνμ ή με πάρουν τηλέφωνο ! Δλδ κολάει και μου ζητάει pin ή κωδικό πρόσβασης ή μου βγάζει μνμ οτι "η κάρτα sim απερρίφθη"! Οταν βλέπω κάποιο απο τα παραπάνω μηνύματα ξέρω ότι κάποιος μου έχει στείλει sms ή προσπάθησε να με πάρει τηλέφωνο και μου συμβαίνει σε συγκεκριμένα νούμερα !!!!!!

 

εχω το 6230i, και περιμένω πιθανές απαντήσεις στο πρόβλημα μου.

Δεν ξέρω τι έχει αλλα ιός αποκλείεται να είναι.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι οτι μου ζητάει "κωδικό πρόσβασης".

Απο οσα ξέρω τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει στα κινητά ! Μόνο pin και κωδικός ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας δεν είναι symbian OS άρα δεν "χρησιμοποιεί" αρχεία *.sis, οπότε μην φοβάσαι για ιό. Άλλαξε την κάρτα σου με ενός φίλου σου και δες αν σου κάνει το ίδιο πράγμα. Ίσως φταίει η κάρτα σου. Αν κάνει το ίδιο, τότε κάνε ένα reset πρώτα και μετά αν δεν πετύχει και αυτό, πήγαινε για αναβάθμιση software.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 εβδομαδα μου χαρισαν το 6230i. Πηγα στο 6230i.at για να κατεβασω μερικα themes. Αυτο ομως που δεν καταλαβα ειναι γιατι ενω στο preview των θεματων δειχνει οτι εχει και εικονιδια για το μενου (μυνηματα, εκθεση κτλ) οταν περασω το θεμα στο κινητο, δεν αλλαζει τιποτα...

 

Ζητω συγγνωμη αν εχει απαντηθει η ερωτηση μου, αλλα δεν εχω ιδεα απο series 40 Νοκια και οι 100 σελιδες ειναι πολλες για να τις διαβασω.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 εβδομαδα μου χαρισαν το 6230i. Πηγα στο 6230i.at για να κατεβασω μερικα themes. Αυτο ομως που δεν καταλαβα ειναι γιατι ενω στο preview των θεματων δειχνει οτι εχει και εικονιδια για το μενου (μυνηματα, εκθεση κτλ) οταν περασω το θεμα στο κινητο, δεν αλλαζει τιποτα...

 

Ζητω συγγνωμη αν εχει απαντηθει η ερωτηση μου, αλλα δεν εχω ιδεα απο series 40 Νοκια και οι 100 σελιδες ειναι πολλες για να τις διαβασω.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Σε όλα τα themes που κατεβάζεις το ίδιο σου κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...