Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πείτε μου σας παρακαλώ τί εντυπώσεις έχετε από άποψη σήματος(πομποδέκτη) και καθαρότητα φωνής κατά την κλήση?

 

Κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΝΑΣ ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΕΝΑ ΔΙΑΛΥΜΕΝΟ 6288 ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΤΗΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ 6230ι ΤΟ ΟΠΙΟ ΜΕΧΡΙ ΧΤΕΣ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ 3.40ι. ΕΧΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΔΑΙΜΙΝΙΟ ΜΕ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ 6288 ΣΤΟ 6230ι(ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ,ΠΕΡΙΕΡΓΟ ?). ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ(3.40ι) ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ 6288. ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΜΩΣ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΤΙ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ ΕΚΔΟΣΗ 3.80ι.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ 1632χ1224 ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ (ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 300 ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ(ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΟΣ) ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΤΕΣΤΑΡΑ)ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ 599KB ΕΩΣ 706KB!!!!!!!!!ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΤΡΟ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ ΜΕ ΠΡΙΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΝΤΩΣΤΩΡΑ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΓΙΑ 1Ο ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΙΝΑΙ 131KB. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Ε

Χμ θα μπορούσε να δουλέψει, και τα δυό τηλέφωνα έχουν το ίδιο πρωτόκολλο επικοινωνίας στο interface της κάμερας και ίδια βάση στήριξης. Εγώ έχω την 3,88 8α δοκιμάσω, πρέπει να ταιριάζει και 6280 και γενικά πολλές που έχουν την ίδια βάση στήριξης.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα κάμερα απο 6270. Αποτυχία..

patsialos-ioanni μπορείς να δείς στις ρυθμίσεις εικόνας αν σου βγάζει την ανάλυση εκεί? αν στην βγάζει υψηλότερη.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος?

 

εξαιρετικη.

ειχα τη συσκευη για λιγο αλλα τοσο απο ποιοτητα ακουστικης τοσο και απο ποιοτητα ηχου μου ειχε αφησει καλες εντυπωσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα leosedf.Η αναλυση που γραφει στισ ρυθμισεις ειναι 1280χ1024.Πρεπει μολις βαλεις την καμερα να κανεις αναβαθμιση λογισμικου παλι ωστε να την δει απο τους drivers .Κοιτα μπορει να χανεις τα παντα αλλα αξιζει. εγω παντως εχθες εκτυπωσα φωτογραφιες και ειναι καλυτερες και απο w800........... Αλλα νομιζω οτι ταιριαζει και απο 6270 η 6280 η 6288.εχουν ακριβως την ιδια καμερα.Την εχεισ κουμπωσει καλα πανω στη βαση;στο πανω μερος της πρεπει να εχει ενα μικρο εξογκωμα για να κουμπωνει στη βαση.Αν παλι δεν δουλευει προσπαθησε με μια οδοντοβουρτσα με πολυ πολυ πολυ λιγο οινοπνευμα να καθαρισεις τις επαφες της καμερας και της βασης.Ελπιζω να σε κατατοπισα.
:)
Link to comment
Share on other sites

miniopera κανείς δε χρησιμοποιεί στο 6230i του;

 

πήρα και μια SanDisk 512ΜΒ MMC σπαστή (με αντάπτορα) αλλά το κινητό κολλάει; :wacko:

 

έχετε καμοιά ιδέα τι φταίει; :confused:

TNS
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μια παρόμοια, διαπίστωσα ότι κουνάει (παίζει) λίγο στο κινητό μας η κάρτα. Για δοκίμασε να την βγάλεις και να την ξαναβάλεις; Όταν λες ότι κολλάει το κινητό, κολλάει μόνο όταν πας να ανοίξεις την κάρτα; Και τελικά την ανοίγει;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

A, μάλιστα, ακριβώς τα ίδια μου έκανε. Για δοκίμασε να την βγάλεις και να την ξαναβάλεις που σου είπα.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Είχες απόλυτο δίκιο φίλε μου! Με την τρίτη φορά φαίνεται έκατσε καλά και τώρα παίζει σωστά! Σε ευχαριστώ! :)

 

Όσο για τον OperaMini, κανείς; Όλοι με τον build-in browser μπαίνετε; :worry:

TNS
Link to comment
Share on other sites

μονο που ο Mini opera εδω δυστυχως δεν εχει τη δυνατοτητα να σερφαρει στο web οπως με τον Mini opera Και το 6230 δωρεαν μεσω του Tim plus non stop.

αν βεβαια αυτο σε ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,όταν φτιάχνω θέματα το εικονίδιο του Push To Talk παραμένει το προεπιλεγμένο και όχι αυτό που όρισα.Καμμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;Χρησιμοποιώ το Nokia Theme Studio 1.2 και το κινητό μου "φοράει" την 3.30...
Link to comment
Share on other sites

Eσπασε η οθόνη του Ν70 μου. Το πήγα σε "ανεπίσημο" σέρβις το απόγευμα και την άλλη μέρα το πρωϊ ήταν έτοιμο (80€)

Δεν δοκίμασα καν "επίσιμο" σέρβις γιατί φοβήθηκα τον χρόνο επισκευής.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω ένα προβληματάκι με το κινητό, αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται στο κινητό ή γενικά στη ΝΟΚΙΑ.

 

Όταν γράφω ένα νούμερο που το έχω αποθηκευμένο-είτε στο κινητό είτε στην κάρτα- και μετά πατήσω κλήση, δεν μου εμφανίζει το όνομα που το έχω αποθηκευμένο.

 

Σας το κάνει κ εσάς αυτο? Ξέρετε πως μπορεί να λυθεί??

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι με το κινητό, αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται στο κινητό ή γενικά στη ΝΟΚΙΑ.

 

Όταν γράφω ένα νούμερο που το έχω αποθηκευμένο-είτε στο κινητό είτε στην κάρτα- και μετά πατήσω κλήση, δεν μου εμφανίζει το όνομα που το έχω αποθηκευμένο.

 

Σας το κάνει κ εσάς αυτο? Ξέρετε πως μπορεί να λυθεί??

Klimera file maik. ayto to provlima einai bug logismikou. pigaine gia anavathmisi na soy valoyn tin V3.88 kai tha sou lithoun ola ta provlimata einai i kaliteri ekdosi

:)
Link to comment
Share on other sites

Klimera file maik. ayto to provlima einai bug logismikou. pigaine gia anavathmisi na soy valoyn tin V3.88 kai tha sou lithoun ola ta provlimata einai i kaliteri ekdosi

 

Ευχαριστώ πολύ:D . Τόσο καιρό κανείς δεν ήξερε να μου πει γιατί γίνεται αυτό.

Να την κάνω την αναβάθμιση αλλά δεν θα μου χαθεί ό,τι έχω στο κινητό? Είχα κάνει πρν 1,5 χρόνο και μου χάθηκαν τα πάντα:confused: Από φωτό και ήχους μέχρι νούμερα και μηνύματα και από τότε δεν ξέρω αν μπορώ να τους εμπιστευτώ, ειδικά αν μου πουν άστο εδώ και έλα μεθαύριο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ:D . Τόσο καιρό κανείς δεν ήξερε να μου πει γιατί γίνεται αυτό.

Να την κάνω την αναβάθμιση αλλά δεν θα μου χαθεί ό,τι έχω στο κινητό? Είχα κάνει πρν 1,5 χρόνο και μου χάθηκαν τα πάντα:confused: Από φωτό και ήχους μέχρι νούμερα και μηνύματα και από τότε δεν ξέρω αν μπορώ να τους εμπιστευτώ, ειδικά αν μου πουν άστο εδώ και έλα μεθαύριο.

 

αν εχεις εγγυηση ειναι δωρεαν, αν οχι στοιχιζει 15 ευρω.

θα διαγραφουν τα παντα.

κανε backup στη καρτα μνημης.

περιπου μιση ωρα κανουν.;)

Link to comment
Share on other sites

Για φωτο και ήχους μπορώ να κάνω backup, αλλά για τα μηνύμτα και τα τηλέφωνα τί μπορώ να κάνω?

Eιδικά τα τηλέφωνα δε λέει να τα γράφω ένα ένα:(

Link to comment
Share on other sites

Για φωτο και ήχους μπορώ να κάνω backup, αλλά για τα μηνύμτα και τα τηλέφωνα τί μπορώ να κάνω?

Eιδικά τα τηλέφωνα δε λέει να τα γράφω ένα ένα:(

 

συνδεσε το με Pc και κανε τα backup απο εκει.;)

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποιο πρόγραμμα όμως να το κάνω αυτό εκτός από το Νοκια pc suite?? Γιατί παλιότερα που το είχα βάλει δεν δούλευε κ μόνο προβλήματα μ είχε βγάλει.
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποιο πρόγραμμα όμως να το κάνω αυτό εκτός από το Νοκια pc suite?? Γιατί παλιότερα που το είχα βάλει δεν δούλευε κ μόνο προβλήματα μ είχε βγάλει.
συγχρονισμος με οutlook.
Γίνεται συγχρονισμός σε Outlook χωρίς το PC Suite; :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται συγχρονισμός σε Outlook χωρίς το PC Suite; :worry:

 

νομιζω πως ναι.

τουλαχιστον ετσι θυμαμαι οταν ειχα τη συσκευη, αν κανω λαθος διορθωστε με.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...