Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση,με ποιο συνδιασμο κουμπιων βλεπουμε ποια εκδοση εχουμε και αν καποια απο τις τελευταιες αναβαθμισεις βελτιωνει την αυτονομια???

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση,με ποιο συνδιασμο κουμπιων βλεπουμε ποια εκδοση εχουμε και αν καποια απο τις τελευταιες αναβαθμισεις βελτιωνει την αυτονομια???

Ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα...Η τελευταία αναβάθμιση που έχουμε στην Ελλάδα είναι η 3.70

Πάντως έχει βγεί και 3.72..(Σε δουλειά να βρισκόμαστε.)

Για να δείς εσύ την έκδοση σου..

*#0000#

Η αυτονομία του είναι μικρή, το έχουμε πει πολλές φορές και ότι και να λέμε δεν μεγαλώνει ποτέ αισθητά.

Συνήθως όλοι λένε να βγάλεις το screen saver...(ο καθένας λέει τα δικά του...) τέσπα εμένα χωρίς screen saver κρατάει 1μισι μέρα ..2 μέρες το πολύ.

Αυτά...ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε bezoss!!Και γω screen saver και λοιπα τα χω βγαλει ολα!Κια 2 μερες μου τη βγαζει με το ζορι.Σε ευχαριστω και παλι φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω μία μνήμη 1GB (συγκεκριμένα την Kingston MMCmobile Dual Voltage 1GB 54x) για να αντικαταστήσω την 256ΜΒ που έχω τώρα για το 6230i.

 

Στο πακέτο που πωλείται έρχεται μαζί με άρθρωση για χρήση σε SD/MMC θύρα, δεν ξέρω όμως αν το τηλέφωνο τις υποστηρίζει επίσημα όπως και τις MMC plus, MMC micro και δεν συμαζεύεται...

 

Ξέρει κάποιος να απαντήσει στα σίγουρα (και σύντομα, αν είναι εύκολο)?

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω μία μνήμη 1GB (συγκεκριμένα την Kingston MMCmobile Dual Voltage 1GB 54x) για να αντικαταστήσω την 256ΜΒ που έχω τώρα για το 6230i.

 

Στο πακέτο που πωλείται έρχεται μαζί με άρθρωση για χρήση σε SD/MMC θύρα, δεν ξέρω όμως αν το τηλέφωνο τις υποστηρίζει επίσημα όπως και τις MMC plus, MMC micro και δεν συμαζεύεται...

 

Ξέρει κάποιος να απαντήσει στα σίγουρα (και σύντομα, αν είναι εύκολο)?

 

perimeno toso kairo apanthsh kai ego se auto to msg sou re file alla tipota... to psaxna kai ego to thema polu... kapoios eixe pei paliotera edo sto forum oti h kingston h 1gb den paizei.. prepei na to psakseis gia na mhn katalhkseis na pareis kai na mhn paizei..psakse ligo pros ta pisw kai enhmerwse mas an exeis thn kalosunh:D :D

Link to comment
Share on other sites

perimeno toso kairo apanthsh kai ego se auto to msg sou re file alla tipota... to psaxna kai ego to thema polu... kapoios eixe pei paliotera edo sto forum oti h kingston h 1gb den paizei.. prepei na to psakseis gia na mhn katalhkseis na pareis kai na mhn paizei..psakse ligo pros ta pisw kai enhmerwse mas an exeis thn kalosunh:D :D

 

OK, θα το ψάξω και θα ενημερώσω...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιος κωδικός να πατήσω στο τηλέφωνο και να σβιστούν τα πάντα που έχει μέσα το κινητό? Από mms, sms μέχρι τον τηλεφωνικό κατάλογο...

 

Αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μονο οταν εγκαθίσταται καινούργια software σε S40 μπορούν να σβηστούν όλα αυτά που λες. Στα Symbian γίνεται με τις εντολές που υπήρχαν στο txt του φιλου μας. Aπλά τα κάνεις χειροκίνητα και δεν νομίζω ότι θα ξεπεράσει και τα 5 λεπτά;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.Μια απορια,υπαρχει περιπτωση να μεγαλωσει το μεγεθος της ενδειξης της ωρας στην αναμονη και μηπως μπορει να εμφανιστει και η ημερομηνια?Τελικα δυο οι αποριες:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.Μια απορια,υπαρχει περιπτωση να μεγαλωσει το μεγεθος της ενδειξης της ωρας στην αναμονη και μηπως μπορει να εμφανιστει και η ημερομηνια?Τελικα δυο οι αποριες:)
Εγώ προσωπικά (και το ψάχνω γενικά σε κάθε κινητό που έχω) δεν έχω βρεί κάτι σχετικό... :( Χρήσιμη θα ήταν η ημερομηνία...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε ποιά έκδοση είμαστε και επειδή κάπου έχω χαθεί από τα πολλά posts το πρόβλημα με την σιγά σιγά αύξηση της έντασης του ήχου που σε καλεί ο άλλος μήπως έχει διορθωθεί στην τελευταία έκδοση λογισμικού? Για να κάνω αναβάθμιση στο software ρωτάω. Thank's. Και αυτό που ρωτά ο volosiros είναι καλό!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε ποιά έκδοση είμαστε και επειδή κάπου έχω χαθεί από τα πολλά posts το πρόβλημα με την σιγά σιγά αύξηση της έντασης του ήχου που σε καλεί ο άλλος μήπως έχει διορθωθεί στην τελευταία έκδοση λογισμικού? Για να κάνω αναβάθμιση στο software ρωτάω. Thank's. Και αυτό που ρωτά ο volosiros είναι καλό!

3.80 έχει βγεί τουλάχιστον στο εξωτερικό..εδώ δεν ξέρω τι παίζει....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω??? η μνήμη του τηλεφώνου είναι φούλ ενώ στην κάρτα έχω 19,5mb ελεύθερα και δεν με αφήνει να βάλω τίποτα γιατί και καλά δεν χωράει.. τι να κάνω??

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω??? η μνήμη του τηλεφώνου είναι φούλ ενώ στην κάρτα έχω 19,5mb ελεύθερα και δεν με αφήνει να βάλω τίποτα γιατί και καλά δεν χωράει.. τι να κάνω??
Αν μετέφερες μερικά αρχεία από την μνήμη του κινητού στην κάρτα; :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

3.80 έχει βγεί τουλάχιστον στο εξωτερικό..εδώ δεν ξέρω τι παίζει....

 

εγω που εκανα αναβαθμιση πριν ενα-δυο μηνες, εχω την 3.70

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έβαλα κάποια midi tones μέσω του file browser σε κάποιον κατάλογο και ενώ όλα τα παίζει κανονικά σε 1 μου γράφει ότι είναι αδύνατη η αναπαραγωγή ενώ στo PC παίζει ακόμη και όταν το κάνω upload (δεν έχει συμβεί κάποιο λάθος κατά την μεταφορά με υπέρυθρες)

 

πάω να το σβήσω...τίποτα...μου λέει δεν σβήνει

πάω να το μετακινήσω στην MMC...το μετακινεί αλλά δεν το σβήνει από την μνήμη του τηλεφώνου

πάω να το σβήσω από τον file browser... μου λέει δεν γίνεται

 

σκεφτόμενος ότι μπορεί κάτι να μην του αρέσει στο όνομα, παρότι δεν βλέπω κάτι και υπάρχουν αρχεία με τα σημεία στίξης, το κάνω rename, δημιουργείται καινούργιο αρχείο αλλά παραμένει το παλιό. Το καινούργιο επίσης δεν μπορώ να διαγράψω

 

κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Firmware 3.62

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μη λαμβανω ειδοποιησεις για κλησεις, sms απο ενα συγκεκριμενο αριθμο!

Με τις κλησεις το εχω καταφερει με το να βαλω τον αριθμο σε ομαδα χρηστων και να μην με ειδοποιει για τη συγκεκριμενη ομαδα!;)

Αλλα και παλι μου δειχνει τις αναπαντητες απο το συγκεκριμενο αριθμο.:confused:

Με τα sms παλι, δεν βρηκα τιποτα. Χτυπαει σε ολα τα sms.:worry:

Γινεται κατι και με τα sms?

 

Ευχαριστω!

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μη λαμβανω ειδοποιησεις για κλησεις, sms απο ενα συγκεκριμενο αριθμο!

Με τις κλησεις το εχω καταφερει με το να βαλω τον αριθμο σε ομαδα χρηστων και να μην με ειδοποιει για τη συγκεκριμενη ομαδα!;)

Αλλα και παλι μου δειχνει τις αναπαντητες απο το συγκεκριμενο αριθμο.:confused:

Με τα sms παλι, δεν βρηκα τιποτα. Χτυπαει σε ολα τα sms.:worry:

Γινεται κατι και με τα sms?

 

Ευχαριστω!

Όχι, ούτε τα SMS μπορείς να γλιτώσεις, ούτε τις αναπάντητες από συγκεκριμένο αριθμό/ούς. Μόνο το κουδούνισμα και την δόνηση γλιτώνεις.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διορθώθηκε το "πρόβλημα" με την σιγά - σιγά αύξηση του ήχου του κουδουνίσματος των εισερχόμενων κλήσεων σε καμμιά καινιυργια αναβάθμιση και σε ποιά για να πάω να την κάνω? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

6230i fw 03.80

 

RM-72 dp v 115.1 (MCU SW 3.80)

DATE: 27 june 2006 Size: 94.7 MB

 

NEW MAJOR DATA PACKAGE VERSION 115.1 (MCU SW 3.80)

New major data package v115.1 (MCU SW 3.80) has been released for RM72,

for both old and new hardware.

 

Changes/improvement made from MCU SW version 3.70 to version 3.80:

-Call and network management

-HS-6 functioning improved after making a voice dial call with own

number sending set to off

-HS-6: displaying caller name with some SIM cards improved

-GPRS

-Ending of RTSP connections improved by sending RTSP TEARDOWN

information

-Improvement when attaching to GPRS Network and short name is

used in NITZ message

-Messaging

-SMS notification tone improved (the selected in Theme tone is played)

-E-mail layout improved in Hebrew

-SIM

-Improvement for changing Mailbox number when using USIM

-Changing the language using USIM improved

-Selecting Hebrew as a default language improved

-Displaying Hebrew Calendar (week view) improved

-Pausing and resuming of playing a MP4 file improved

-Alignment of characters in Israel Java applications improved

-Sending files via Bluetooth between two handset improved

- Displaying of battery full indicator improved

-Ascending volume of ringing tone is enabled after dialling using voice tags

-Operator name list updated

Link to comment
Share on other sites

6230i fw 03.80

 

RM-72 dp v 115.1 (MCU SW 3.80)

DATE: 27 june 2006 Size: 94.7 MB

 

NEW MAJOR DATA PACKAGE VERSION 115.1 (MCU SW 3.80)

New major data package v115.1 (MCU SW 3.80) has been released for RM72,

for both old and new hardware.

 

Changes/improvement made from MCU SW version 3.70 to version 3.80:

-Call and network management

-HS-6 functioning improved after making a voice dial call with own

number sending set to off.......................

-

 

Sorry αλλά δεν μου λέει κάτι! Αν κάποιος έχει βάλει την 3.80 συνεχίζει ο ήχος να χτυπά ανεβαίνοντας και ας έχεις επίπεδο 5? Το τηλ. "ανοίγει" αν έχεις υπενθύμιση και ας είναι κλειστό (τα SE και SIEMENS το κάνουν :mad: ), μπορείς να αλλάξεις τον ήχο υπενθύμισης? Διορθώθηκε κάτι από αυτά, γιατί για να κάνω την αναβάθμιση μου ζητά ο Νόκια Club 10euro. Ας απαντήσει κάποιος που έχει την 3.80. Thank's

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...